Píše se rok 1949 a milovnice jídla Julia Childová se stěhuje se svým manželem do Paříže. Být ženou v domácnosti ji však nebaví, a tak se začne věnovat své zálibě, vaření. Anglicky psané kuchařky v Paříži nenajde, a tak se pouští do studia starých francouzských kuchařských knih. O více jak deset let později vychází její kuchařka a Julia Childová se stává celebritou v kulinárním světě. New York 2002. Třicetiletá začínající spisovatelka Julie Powellová, která zrovna pracuje na městském úřadě a pomáhá rodinám postiženým newyorskou tragédií, se jednoho dne rozhodne, že během roku uvaří všech 524 receptů z klasické kuchařky paní Childové. A o svém projektu se rozhodne psát blog. Ten je po těžkých začátcích úspěšnější a úspěšnější. Chodit do práce a k tomu vařit tolik jídel je však obtížné. Julie je svým projektem čím dál více posedlá, nemluví a nepřemýšlí o ničem jiném, ve volném čase jen vaří. Přestává si rozumět s manželem a ten ji nakonec opouští. Je jen na Julii, aby urovnala jejich vztah a dotáhla svůj blog do úspěšného konce. (TV Nova)

Filooos

Streep neskutečně přehrává. Její postavičce vášnivé kuchařky nejde uvěřit. Novodobá Julie mne vyloženě prudila svou histerií. U jiných filmů o vaření slintáte....tady rozhodně ne. ()

peproch

Příjemný odpočinkový upřímný a líbivý dvojpříběh, jedné, která se kuchařsky proslavila a druhé, která se pokusila ji o řadu let napodobit. Užijte si, nic neřešte a zjistěte, jestli máte nějaký životní program,. ()

leafroller

Máslo, máslo, máslo.... Pokaždé, když ten film zase a znovu vidím, chci sehnat tu kuchařku a začít podle ní vařit. Do rána sice vychladnu, ale tím si ten pocit nemusíme kazit. Spojení dvou knih, dvou skutečných příběhů funguje v tomto minimalistickém snímku dokonale. A vždycky, když si ten její cápek dal něco do pusy a začaly mu odkapávat sliny, chtěl jsem tolik být na jeho místě. A jakoby vaření samotné nestačilo, ve druhém plánu řešíme potíže s americkými politickými procesy a zuřivým honem na domnělé komunisty. Ten film je prostě komplexní a to je dobře. ()