Píše se rok 1949 a milovnice jídla Julia Childová se stěhuje se svým manželem do Paříže. Být ženou v domácnosti ji však nebaví, a tak se začne věnovat své zálibě, vaření. Anglicky psané kuchařky v Paříži nenajde, a tak se pouští do studia starých francouzských kuchařských knih. O více jak deset let později vychází její kuchařka a Julia Childová se stává celebritou v kulinárním světě. New York 2002. Třicetiletá začínající spisovatelka Julie Powellová, která zrovna pracuje na městském úřadě a pomáhá rodinám postiženým newyorskou tragédií, se jednoho dne rozhodne, že během roku uvaří všech 524 receptů z klasické kuchařky paní Childové. A o svém projektu se rozhodne psát blog. Ten je po těžkých začátcích úspěšnější a úspěšnější. Chodit do práce a k tomu vařit tolik jídel je však obtížné. Julie je svým projektem čím dál více posedlá, nemluví a nepřemýšlí o ničem jiném, ve volném čase jen vaří. Přestává si rozumět s manželem a ten ji nakonec opouští. Je jen na Julii, aby urovnala jejich vztah a dotáhla svůj blog do úspěšného konce. (TV Nova)

Taninaca

Já jsem si pochutnala:-) I přesto, že film byl vždy pevnější v kramflecích, když na obrazovce zářila úžasná Meryl Streep. Amy Adams se snažila sympaticky držet krok, ale přeci jenom občas pokulhávala za slavnější kolegyní a její dějová linka nebyla tak zajímavá. Krásná atmosféra a příjemný milý film, který mi zkrátka chutnal:-) ()

Petrasuvicka

Příjemné, bohužel však vcelku nudné, roztahané postupně vyšumějící nic s hromadou navoněného, načančaného jídla způsobující hlad a chutě divákovi přivozující. Nicméně to má jedno hezké poučení. Julia Childová si vytyčila cíl a i přes všechny překážky osudu a nepříjemnosti, dosáhla svého. Trpělivost a pevná vůle zkoušet vše znovu a znovu. Alespoň v tom by se měli někteří poučit. ()

kombajn

** až *** a to přinejlepším! Nepříjemně pisklavý hlas M. Streepové (celou dobu mi připadala jak karikatura z Monty Pythonů), pár receptů a pár rad (maso osušit, aby se pěkně upeklo) i pro fandy na vaření tak maximálně 40-50%, protože člověk čeká, že to bude mít nějakou pointu, že se ty dvě třeba setkají a konec se nakonec tak nějak vyvaří do prázdna. ()

Hees

Toto je film na odreagovanie sa človek pri nom zabudne na problémy.Ženské hlavné hrdinky hrajú skvostne a ostatný sa len vezú za ich skvelým výkonom.Ale pozor nepozerajte to vtedy keď sa vám chce spať tento film trochu uspáva.Ale napriek tomu ide o celkom dobrú zábavku tak mierne odporúčam. ()

M.i.k.e

velmi příjemná oddechovka s tradičně výbornými Meryl Streep a Amy Adams.Ačkoliv mě osobně více bavila ta "modernější" část s Amy Adams,obě vyprávěcí roviny mají svoje kouzlo a i přes celkem brutální stopáž se divák nenudí,což v záplavě všemožných i nemožných komedií,které Hollywood v poslední době chrlí není k zahození.Pro gurmány povinnost.I já nekuchař bych si po shlédnutí šel nejradši něco uvařit... ()

Streeper

První film, na který jsem byla v kině, ve kterém hraje Meryl Streep. Byla jsem z toho nadšená, film se mi vážně moc líbil. Od té doby jsem ho viděla několikrát. Tentokrát jsem se na to podívala s velkým časovým odstupem a hodnocení jsem snížila. Je to příjemný film, který ničím neurazí, ale ani ničím nenadchne. Pokud nechce nic náročného a chcete se dívat na lákavé jídlo, francouzskou atmosféru a něco se dozvědět o jedné z nejznámnějších amerických kuchařek, tak film doporučuji. Herecky perfektní. ()

baaaja

Rozhodně se nejedná o nějaký zázrak nebo supervtipnou komedii. Je to taková hodně jednoduchá oddychovka s ne moc propracovaným dějem. Podle mého názoru tomu něco chybí.. ()

MovieKings

Nemůžu si pomoci, ale pro mě jasných 5 z 5. Výborná Meryl Streep a přímo dokonalá Amy Adams. Pohodovější film jsem letos zatím neviděl. Doporučuji. ()

danecek24

67. Zlatý Glóbus za rok 2009 - cena (1) - *Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Meryl Streep + nominace (1) - Nejlepší film (komedie / muzikál) ()

Wormboy

Opat raz (no tento krat snad este viac) vynikajuca Meryl Streep svojimi superpreakcentovanymi vystupmi zatienuje snad uplne vsetko, co v tomto filme je. Julie & Julia je predovsetkym usmevnym filmom o dvoch zenach v dvoch roznych dobach, ktore sa snazia spravit nieco so svojim zivotom. Na skodu veci je trosku pridlha stopaz, pretoze film miestami zacina menej odsypat, no napriek tomu finalny dojem zostava predovsetkym vdaka M.S. a atmosfere, prijemny. ()

Martrix

Není moc filmů, u kterých bych už v polovině výhružně vrčel, že si na jeho kritice smlsnu. Jenže po jeho skončení jsem byl tak unavený a otrávený, že jsem si onu kritiku nechal až na druhý den. Trochu jsem vychládl, ale i tak mám čerstvě v paměti, jak jsem nevěřícně kroutil hlavou nad M. Streep, která za výkon v této hrůze dostala nominaci na Oskara. Její postava na mě působila jako by byla pod vlivem drog, nebo pernamentně opilá. Mám Meryl rád, ale tady mi byla vysloveně nesympatická a dle mého názoru se celý film potácela mezi přehráváním a nehraním. Film je koncipován jako dva příběhy o dvou ženách, žíjících v různých dobách. Ovšem zapomeňte na působivé přechody dějových linií, jako např. v Hodinách. V JaJ jde o dva pitomé příběhy bez pointy a absenci zajímaveho propojení. Příběh sekretářky Julie by snad stál za přečtení na blogu, ovšem nudné a zdlouhavé vyprávění o Julii kuchařce postrádalo nápad, šmrnc i vtip. Jediné pozitivum které mě napadá je, že byla úžasná výprava a také Pan Hudebník Desplant jako vždy nezklamal . Což jsou také jediné dva důvody, proč nedám jen jednu hvězdičku. ()

Dannysek4U

MIly, nic neresici, klasicka Nora Ephron a fenomenalni Meryl Streep. Schvalne si nekdy pustte na youtube neco s puvodni Julii, to je fakt zazracna shoda ()

pakobylka

Kdo by to řekl, že drama pojednávající O VAŘENÍ může být tak ... zábavné, bezprostřední, poetické, vnímavé, láskyplné - a ... hodí se, abych napsala ODUŠEVNĚLÉ ? Životní osudy dvou hlavních hrdinek se proplétají tak plynule a přirozeně, že se vlastně ani nedá poctivě říct, že by jedna kráčela ve šlépějích té druhé - třebaže se takové přirovnání přímo nabízí: Vyplývá jak z časové posloupnosti jejich příběhů, tak i z podstaty zápletky. Jenomže obě dějové linie jsou naprosto rovnoprávné, přičemž žádná z nich nemá ambice prosazovat se na úkor čehokoli, co by poškodilo celkové vyznění snímku. V podstatě se jedná o dokonalou symbiózu ... kdoví, zdali svým veskrze pozitivním přístupem snímek mimoděk nepotvrzuje i všeobecnou platnost známého úsloví, že láska zpravidla prochází žaludkem. ()

Juto

Očakával som, že film bude dobrý, ale bol ešte lepší, ako som čakal. Humor bol jednou z hybných síl filmu, ale to mu neubralo na vážnejších momentoch, skôr ich akcentovalo a robilo o to dojemnejším a dokonca srdcervúcim. 6/10 ()

Mamie

Po první návštěvě kina jsem byla naprosto nadšená. Ale při té druhé už jsem měla pocit, že mě film chvílemi nebaví, věděla jsem co mě čeká, tudíž už to nemělo takový spád, jako to první shlédnutí. Ale i přesto pořád hodnotím 4* a to protože ráda vařím, mám ráda písničku "Stop the Train" , která ve filmu zazní, a hlavně mám ráda tu geniálnost Meryl Streep, kterou vkládá do každé své role, a na její francouzštinu se jen tak nezapomíná. ()

BajuBaju

Vtipné, romantické, vášnivé, někdy ''dramatické''. Dle mého názoru i dobře zahrané, ale asi opravdu více soustředěné na polovinu J.Child, které vévodí dokonalá Meryl Streep a velmi dobře sekunduje Stanley Tucci. Ale ani polovina J.Powell není vůbec špatná (zde se setkáváme s Amy Adams). Kdyby to nebylo podle skutečné události, přála bych si jiný konec....Ale stejně 5* ()

c.tucker

Velmi interesantní podívaná plná chuťových vjemů, které prostě nejdou ignorovat a vy chvílemi začnete slinit (tedy jestli né vy, tak mně se to podařilo, asi bude lepší jít na tento film najedený). Skvěle zahráno od Meryl Streep jako snad vždy a čím dál více si buduji neochvějné sympatie k Amy Adams, kterou jsem si zamiloval už u Enchanted. Kuchyně vše propojuje líbivě, především díky Norině režii, která takovéhle filmy umí a mně ta dlouhá stopáž, proto utekla jak voda. ()

frings

Nemůžu jinak než pět hvězd. Meryl Streep opět dokazuje jak dokonalá herečka bezpochyby je, příběh zcela prostý, ale s jakou lehkostí vyprávěný, až srdce přestává bít...a soundtrack to celé jen podtrhuje! ()