Série(3) / Epizody(18)

"V podstate si chcú len vrznúť."... Po tom, čo Willa a jeho matku opustil otec, odchádza Will kvôli finančným problémov zo súkromnej školy a nastupuje na klasickú strednú. Tu sa snaží začleniť medzi ostatných, ale hneď v prvý deň si znepriatelí celú školu; nakoniec sa mu ale predsa len podarí spriateliť sa aspoň s niekým - s trojicou "Inbetweenerov", t.j. ľudí, ktorí nepatria ani medzi školskú elitu, ani medzi úplných šprtov; ľudí stojacich uprostred spoločenského rebríčka. (lakikaki)

lakikaki

1. séria: Aktuálnosť, humor, úprimnosť, sprostosť, infantilnosť, pravdivosť, absurdnosť, britskosť, fekálnosť a neskutočne kruté hlášky (na stopercentný zážitok je však nutná pokročilá angličtina) sa v dokonalom pomere spojili a dali vzniknúť absolútne vynikajúcemu komediálnemu seriálu o nadržaných teenageroch, ktorý ani trochu neuráža, iba baví a to úplne kráľovsky. Tento seriál mi padol neskutočne dobre; predpokladám, že sa tak stalo predovšetkým kvôli tomu, že som momentálne v období lúčenia sa s pubertou a práve ľuďom nachádzajúcim sa v tejto etape života sú Inbetweeners primárne určení. Rozbeh v podobe prvej epizódy je v porovnaní so zvyškom seriálu síce trošku slabší (t.j. asi tak za štyri a pol hviezdičky) a seriál po dopozeraní prvého dielu pôsobí len ako "veľmi fajn", ale hneď vzápätí všetko toto zmení zo súčasných šiestich častí najlepšia, druhá epizóda, po ktorej sa tento skvost nedá nemilovať - minimálne za predpokladu, že patríte do vhodnej vekovej kategórie; ale ani vek nie je určujúci definitívne, čo zopárkrát potvrdí aj samotný seriál. Nadržane očakávam ďalšie epizódy a udeľujem absolútne čistých 100% a ani o promile menej. Je zaujímavé, že obrovskému kvantu filmov spadajúcich pod "žáner" teenagerských komédií kraľuje jediný jeden seriál patriaci do tejto kategórie. 2. séria: 2x01=100%, 2x02=100%, 2x03=100%, 2x04=100%, 2x05=90%, 2x06=100% ... Komentár k druhej sérii doplním po druhom kole. ()

Radoušek

1. a 2. sezóna na 5* je to vtipné je to vesměs i chytré. Jak už bylo několikrát řečeno jsou to Prcičky po britsku. Postavy jsou svým způsobem sympatické tedy pro mě až na Jaye ten mě vyloženě iritoval ale to je podle mě snaha autorů. Zato 3. sezóna je pro mě zklamáním z hlavních postav se stávají debilové, jejich chování je až moc extrémní. Prostě už to není ono. ()

ywo666

Je to slušný teen komediálny seriál. Zasmial som sa viac než dosť. Briti vedia robiť humor. Bohužial mi tu vadila jedna vec. 4 chlapcov sú až moc veľký dementi a až príliš neúspešný. Keby zasunuli aspoň občas divák by bol viac napätý kedy im to vyjde a kedy nie. Ako povedal jeden užívateľ, ťažko sa mi im fandilo. Tiež je problém, že sa to stále točí len okolo toho jedného, takže sa seriál začína postupne opakovať. Ale aby som len nekritizoval tak je tam niekoľko dobrých vedlajších postáv (napríklad riaditeľ školy). 70%. Prikloním sa k trom hviezdičkám, lebo štvrtú pridám pri filme. A ten si zaslúži totožné hodnotenie ako seriál, lebo má rovnaké kvality aj chyby seriálu. Nechápem taký rozdiel v hodnotení. ()

Charlinka

Tak tohle je britský až to bolí. Proto jsem se divila, že se pokusili udělat americkou verzi. To snad ani nejde, ne? Množství trapných situací bylo trošku přehnaný ale díl ve kterém parta vyrazí na koncert a tam se zhulí je k nezaplacení. Speciálně u scény s Willem jsem se smála v kuse asi 5 minut bez přestání. ()

B!shop

Skutecne takovy serialovy prcicky po anglicku. Mame tu hlavni ctyrku, ktery jde jen a pouze o to, dostat nejakou holku do postele a vsichni spolu chodi na skolu. Nejsou to ani nejaky sprti, kterejch by se holka nedotkla ani klackem, ale ani borci, ktery musi holky naopak klackem odhanet. Jsou proste nekde mezi, od toho taky ten nazev. Sice jsou mezi, ale fakt to jsou priserny kreteni s ultra hovadskejma napada, ktery poserou, co muzou a chovaj se jak retardi. Mame tu idiota, k tomu neni moc co dodavat, pak dobytkare, kterej ze sebe vali neustale nejaky historky kde koho a jakym zpusobem opichal, dale tu mame typka, kterej vypada jak slusnackej sprtacek z bohaty rodiny a nosi furt sacka, ale ve skutecnosti to je stejnej zoufalec jako dalsi tri, kterej se snazi vsechno furt urovnavat, ale nakonec vzdycky skonci s hysterickym zachvatem. No a pak tu je ctvrtej, coz je asi nejnormalnejsi postava, vypada vcelku normalne, ze vsech ctyr se chova nejnormalnejs, ale to neznamena, ze by delal o neco mensi picoviny. No a je s podivem, ze ackoliv to jsou takovy dementi, clovek jim proste musi fandit a jsou to sympataci. Navic jejich predstavitele jsou fakt dokonale vybrany a hrajou skvele. Z dalsich postav uz asi nejvic zaujme jen reditel, kterej kazdyho studenta nehorazne stira a vsem se vysmiva. No a jednotlivy pribehy, k dnesnimu dnu 3 serie po sesti dilech, jsou v podstate o nicem, proste takovej jejich beznej zivot, nekdy se pokusi nekoho sbalit, jindy jedou na vylet autem, pisou testy atd. Proste opravdu jak prcicky. Jsou tu akorat dva zasadni rozdily. Jednak britskej humor, takze i kdyz to neni nic inteligentniho, kolikrat dojde i na humusarny typu chcani a nadavky tu jsou kazdou minutu a nedivil bych se, kdyby to byl nejsprostsi serial jakej kdy vzniknul, protoze kadence fuck je fakt smrtelna, tak proste ten humor bavi, i kdyz to je furt dokola ty stejny urazky, clovek se u nich pokazdy naprosto skvele zasmeje, hromada hlasek by se dala tesat a obcas to jsou fakt takovy nehorazny naklady, ze se to ani neda popsat. No a s tim souvisi i druhej rozdil, oproti prcickam to je fakt tak desetkrat sprostejsi a i kdyz mam Stiffmeistra fakt rad, kdyby slysel dobytkare Jaye, tak behem minuty breci v koute. Doufam, ze budou dalsi dily, takhle kurevsky uz jsem se dlouho nenasmal a uvazuju o zarazeni do mejch oblibenejch serialu. ()

• Pro natáčení exteriérů školy byla využita škola Ruislip High School v Londýně. Domy, kde hlavní hrdinové žijí, se nacházejí v městečku Abbots Langley. (ondrach)