Do ospalého zapadákova přijíždí nový strážce pořádku, což se sice zamlouvá starousedlíkům, ale ne muži, který zde doposud platil za hlavní autoritu. Premisa jak vystřižená z klasického westernu; jen tentokrát není dějištěm historická usedlost v Americe, nýbrž současná dánská vesnice v Jutsku obklopená močály. Sem je za trest převelen kodaňský policista Robert, jehož příchod je vítán podivně uspokojeným výrazem místních obyvatel. Konstábl, jehož chování „podle příručky“ je záhy konfrontováno s lokálními zvyklostmi, začíná tušit, že za fasádou zdánlivě obyčejného maloměstského života se skrývají zneklidňující tajemství. Groteskně laděné drama se žánrovými odbočkami ke krimi, westernu či hororu, natočené podle románu Erlinga Jepsena (autora předlohy úspěšného Umění plakat), vyniká originální stylizací a poutavým vykreslením temné atmosféry obestírající podivně vyšinutou komunitu. (Česká televize)

petrsv

Místy nuda s prvky hororu, ale víc mi vadilo něco jiného. Děj je údajně situován do malého města Skarrild v Jižním Jutsku (Sønderjyllands Amt do r. 2007, dnes Syddanmark). I kdybych mávnul rukou nad tím, že v době natáčení muselo být zřejmé nové správní rozdělení, tak přesto je nesmysl tvrdit, že Skarrild je v Jižním Jutsku. Narozdíl od města Tønder. A je taky nesmysl, aby policie ve Skarrildu byla podřízena policii v Tønderu, to by hoši měli poněkud z ruky (140 km). ()

pevico

Na tenhle snímek jsem se dlouho těšil. A po takovém čekání je těžké od něj neočekávat příliš..nebyl jsem jím zklamán, děj je opravdu nepředvídatelný a udržoval mě v nepřetržité pozornosti..chvílemi mi vadila nepříliš krásná dánská krajina, ale do ponurosti snímku zapadá dobře a musel jsem usoudit, že do hor by se takový příběh dal zasadit těžko :) ()

Naslund

Film je to pěkný, ale svou konkurenci ve Varech určitě nepřevyšoval, aby si zasloužil Křišťálový glóbus. Osobně jsem měl problém s postavami, protože všichni jsou zkažení do morku kosti a nikdo z nich není ani ukrutně zábavný. V tomto případě nepomůže ani to, jak dobře jsou zahrány. Navíc prostředí Dánska nepatří mezi ty, kam by se kdokoli rád vypravil. Nekonečné pláně a močály lákadlem pro turisty zrovna nejsou. Očekával jsem daleko mysterióznější podívanou na způsob Království, které mělo podobný chytlavý úvod. Čím převyšuje jiné filmy je dusná atmosféra, která je však pouze zlomkem té z Království. ()

vorheese

Když si vezmou maloměšťáctví na paškál Češi, tak se v taškařici Honzy Hřebejků nicotně pošťuchuje Macháček a spol. Na severu je stejná tématická kategorie plná nešťastných činů, násilí a úlisných "místních". Studený vítr cítíte i z obrazovky. Prostě to má Atmosféru s velkým "A". ()

Kaluž

Ruším výlet do Dánska. Nechtěl bych se tam střetnout s místní policií. Naprosto bravurní zakončení snímku. Mojn. ()

gojackill

LIDI TOHLE JE SPOILER, TAKŽE ČTĚTE AŽ PO ZHLÉDNUTÍ JINAK SI POKAZÍTE ZÁŽITEK:Jestli si to někdy rozdám s vdanou ženskou v manželské posteli zatímco bude na schodech ležel na šrot ožralý manžel a pak milenku při koitusu nechtíc udusím polštářem, protože je při orgasmu příliš hlučná, tak si pustím skladbu Riders of the Freeway od Kiry a půjdu si zaplavat s jejím manželem do bažiny. ()

slunicko2

Nejzajímavější je výrazná atmosféra od první minuty. 1)  Žánrová klasifikace mi tu problémy nedělá. Snímek očividně patří do bedýnky se skandinávskými podivnostmi plnými "nehumorného humoru" (Marigold*****) a rozmazaných žánrových hranic._____ 2)  Snímek nesporně zaujme svými plnokrevně ponurými postavami a zejména kvalitním promyšleným scénářem a smyslem pro detail._____ 3)  Spoiler. Nečti, pokud jsi film neviděl. Závěrečné vyústění jsem očekával. Jak se postupně vyjasňovalo, co je vlastně ten nový šerif zač, bylo stále jasnější, že jinak to dopadnout nemůže. A nedopadlo. Všichni dostali, co si zaslouží. Vlastně i ten šerifův nadřízený z Tønderu. Ale znovu se na film nekouknu._____ 4)  Na konci filmu mě zaujal i minikurs, jak pít po dánsku. Trochu mi to připomnělo dánské středoškoláky (půlka kluci, půlka holky, věk 16 - 17 let), kteří během dvouhodinové návštěvy pivnice U Fleků v roce 1985 vypili v průměru na osobu 12 (slovy dvanáct) půllitrů černého třináctistupňového piva. I personál se na ně přišel podívat. ()

Damiel

60 % - Černá komedie? Drama? Neměl jsem v tom jasno. Film na každý pád dokáže vzbudit nepříjemný pocit, já jsem se v tom ale moc nevyznal. Hot Fuzz rulezz :o))) ()

Easykk

Vyšinuté městečko vyšinutě přivítá vyšinutého policistu, který vyšinutě vyřeší vyšinutého civilistu a ještě vyšinutější civilistku. Vyšinutá smrt způsobí další nával vyšinutí a vyšinutých reakcí vyšinutých lidí, kteří si svou vyšinutost budou vyšinutě hájit až do vyšinutí!! ()

willow666

Teda musím říct, že už mě dlouho nic tak nesebralo. Dánská kinematografie je mi obecně hodně blízká, ale tenhle film naprosto předčil má očekávání. Bohužel nevím, co by se konkrétně o něm dalo říct, snad jen - doporučuju všem. ()

Skip

V podstatě průměrný film o poldovi v jednom dánském zapadáku, kde jsou podivní týpci, kteří si rádi řeší věci po svém, a když by jim do toho chtěl někdo keceat...tak ať to radši nedělá. Celou dobu jsem se dost nudil a marně jsem čekal, že mě z té nudy něco vytrhne. ()

Chrysopras

Stylově čistá záležitost s ponurou atmesférou klasického zapadákova a poněkud zvláštních figurek. Zajímavej děj s několika zvraty. A velmi sympatickej Jakob Cedergren. Kéž by Češi dokázali dělat takovýhle kousky... ()

Fanucci

Začátek skvělý...izolace, deprese, mokro, zima v dánském zapadákově. Atmosférou mi film připomínal mé oblíbené Fargo, což je myslím slušná poklona dánskému tvůrčímu týmu. Příběh je ale na můj vkus moc přitažený za vlasy a závěr s démonickými vyděrači hrajícími karty mne už přišel vyloženě jako úlet:-) Přesto ale velice dobrý film, který stojí za to vidět. ()

easaque

severské drama s tou pravou drsnou atmosférou - jak v přírodě, tak i v mentalitě lidí. Srovnání s Coenem je na místě, ale tohle je mi mnohem bližší - oproti postavám v jeho filmech mi tady přijdou mnohem přirozenější a na zlé si nehrajou, tady prostě jsou zlí a ukrutní. Takže doporučuji, i když určitě víc sarkasmu či nadsázky by filmu neškodilo. [ PŘÍBĚH: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Lyncha

Postavy, které rozhodně nejsou černobílé, překvapovaly neustále sebe navzájem i mně. Do poslední chvíle jsem nevěděla, co si o nich mám myslet a čemu věřit. Konec tohohle dramatu nasáklého černým humorem byl vše, jen ne předvídatelný. Zkrátka film, který stojí za to vidět, a na který čověk hned nezapomene, i když chvilkami děj maličko ztrácí na tempu. ()

Martin741

Slusny dansky film, ktory ma dobry scenar, prijemne prostredie maleho danskeho mestecka a zapletka - pod kludnym zivotom malomestanov sa ukryva znepokojujuce tajomstvo - je podla mna dost silna. 85 % ()

dezorz

Zaujima atmosfera, ale prilis vykonstruovane a jednoduche a to, kolko lyziciek kavy si tvorcovia do hrnceka nalozili.Viac vody alebo radsej, menej napadov. ()

Agoran

Hot Fuzz po seversku:) Jen místo komedie je to drama. Dalo by se polemizovat o tom, jestli si film hlavní cenu zasloužil (když byli v soutěži např Karamazovi).43. KVIFF ()

Český herecký úspěch v Karlových Varech

Český herecký úspěch v Karlových Varech