Triangle

lillien

na horor málo děsivé, do poloviny jsem se nudou mohla uzívat a pak, když se konečně něco málo začalo dít, motalo se všechno v časové smyčce furt dokola, aby na konci nepřišlo vůbec, ale vůbec žádné rozuzlení!! viděla jsem sice i horší, takže dvě pecky tomu prdnu, ale je to s odřenýma ušima. ()

Nettrass

Staňte se Autistou Mimoňem Schizofrénovitým a budete ve filmu jako doma. Stačí si k tomu na botách uvázat tkaničky do časové smyčky a je vymalováno. Sakra nepíšu tenhle komentář už po několikáté??? Asi se mrknu domu, jestli zrovna nevyrážím do práce. ()

evulienka3

Sizyfovským balvanom spomínaným vo filme je pomerne veľmi jednoducho vystihnuteľná aj podstata toho o čom tento film je. O zacyklenom a nikdy nekončiacom uzle, ktorý nemožno rozmotať. Len je škoda, že poznáme iba "trest" ale nie aj jeho príčinu...Videné v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov. ()

honajz

SPOILERY Jsou ti racci ale svině. Pro žrádlo udělají všechno, včetně hrátek s časem. Líbí se mi na filmu, že některé scény dají smysl až později, když vše zapadne do sebe, a že evidentně není vše omezeno jen na moře, že to má zvláštní, takovou snovou atmosféru, a i když se hlavní hrdinka chová podivně, přece jen její jednání dává jakýs takýs smysl. Celkově jde o vyprávěnou smyčku se dvěma, třemi variacemi, jež nakonec hrdinku donutí jet to celé znovu - ostatně ty spousty mrtvol na lodi, ale i racků pod srázem svědčí, že se to za chvíli nebude kam dávat. Možná by mne ale zajímal nějaký druhý díl, kde se ten gordický uzel podaří nějak rozetnout, pak by to bylo zajímavé a zajímavější - pokud bychom tento film vzali jako smyčkový úvod, z něhož není úniku. Něco, kde už bude mrtvol tolik, že se loď sama potopí, nebo někdo uspořádá na racky vyhlazovací hon. Jinak scény na opuštěné lodi se mi líbily moc - mám obecně rád odkrývání tajemství prázdných míst i měst. Jo, a taky jsem rád, že autor názvem lodi a odkazem na onu řeckou báji nabídl jisté vysvětlení událostí, jež se dějí. ()

anderson

Melissu George môžem takmer v čomkoľvek a odpustím jej aj túto prehratú (?) bitku s časom. Inak slušný "napínák", ale žiaľ postráda v závere zmysel. (24.11.2009) ()

GigaPudding

Normálně by to bylo tak na trojku. Triangle totiž má jen zajímavý nápad, který ale v různých variacích protáčí pořád dokola, to si člověk uvědomí asi hnedka, a nějak se prostě přestává posouvat od té chvíle, kdy odhalí ten hlavní motiv a jen pořád dokola teda zkouší různé možnosti jak si hrát s tím samým pořád dokola. Jinak je to ale velmi efektně natočené, protože všechno je tam naaranžované tak neuvěřitelně perfekcionistickým způsobem prázdně, že to o to víc umocňuje ten dojem jaký ten film má mít :) a hlavně než se teda odhalí o co jde, tak je to i docela nepředvídatelné a napínavé. Co mě taky zrovna moc nenadchlo bylo takové divně nesympatické obsazení, ale to je jinak jen takový detail. Moc se mi to ani popisovat nechce všechno, protože u tohohle filmu se to docela vyplatí vůbec nevědět, každopádně ale proč to dostalo nakonec čtyřku má důvod třeba ten, že je ve filmu jeden bizarně surreálný moment, který není tak úplně podstatný a pravděpodobně spoustu lidi zaujme jen na tu chvilku, co to je na obraze, ale líbilo se mi to hodně celá ta scéna :). Další důvod je závěr filmu, který teda ukáže celou tu podstatu a ukáže divákovi něco opravdu hrozného, že se to nedá k ničemu přirovnat, aby to nebyl spoiler :) a taky, že je to ve výsledku tak zvláštně chytré hloupým způsobem nebo hloupé chytrým způsobem :). Takže jako fajn a zajímavé, i když nic extra, ale pro někoho se tam může objevit pár výborných momentů. ()

TheEvilTwin

Krátké, svižné a snaživé béčko, které vizuálem a celkovým lookem určitě neohromí, ale nápaditostí rozhodně ano. Je to zajímavé wtf, umí se zde budovat atmosféra a i celkový point je na vysoké úrovni, jen je to prostě pořád „jen“ béčko, které, býti zpracováno o něco lépe, by mohlo být potenciálně na prvních příčkách svého (sub)žánru. Solidní kousek. ()

eraserhead666

Filmy s časovou smyčkou, kdy hrdina (zde hrdinka) potkává sama sebe, mě zrovna dvakrát neberou. Hlavně proto, že často nedokážou schovat či rozmělnit nelogické momenty a okamžiky a divák se za chvíli nachytá při tom, že už je jen vyhledává a nekoncentruje se na děj. Triangl ale velmi mile překvapil. Logické chyby tam asi nějaké byly (vybavuji si snad jeden), ale neměl jsem chuť je vyhledávat, protože jsem se plně soustředil na hlavní hrdinku, která to táhne celé a dost dobře. Rozhodně mnohem lepší než Los Cronocrímenes, který jsem právě díky výše zmíněnému nebyl schopen dokoukat. Melisse se v horrorovém žánru, zdá se, velmi zalíbilo a já to mohu kvitovat jen s povděkem. Možná není nějak extra hezká nebo vynikající herečka, ale je zajímavá. A mě se stejně líbí. ()

SOLOM.

Tak jsem se s nadšením pustil do tohoto britsko-austrálského filmu, o kterém jsem toho dopředu moc nevěděl, jen že v něm půjde o časové smyčky. Podobně laděné psychologické - mysteriózní kousky docela můžu a navíc tu hraje Rachael Carpani (kterou si ještě pamatuju ze seriálu McLeod's Daughters). Jako bonus jsem bral i účast Melissy George a tak teď už stačilo si jen užít samotný příběh. Do čtyřicáté druhé minuty tomu tak skutečně bylo, atmosféra po nalodění začala nabírat obrátek a já s napětím očekávat, kam se posuneme dále. Bohužel potom to tvůrci přestali mít pod kontrolou a děj se začal plácat doslova ve sračkách. Určitě se mnou mnozí nebudou souhlasit, ale já se po odhalení oněch „smyček“ a následném opakování scén začal nudit a netrpělivě vyhlížel závěr. Bohužel se mi nedostalo toho, co jsem očekával. Navíc ani originalita si tu moc nepotykala se scénářem (což mi určitě potvrdí ti, jenž jsou v podobných filmech už zběhlí)…50% ()

claudel

Neotřelý a překvapivě přitažlivý horor. Metodu Od začátku do konce a od konce do začátku neshledávám rušivou, jen vyděšený výraz Melissy George nemusím vidět déle než devadesát minut :-) ()

Sofia

Po logice nepátrám, mělo to slušnou atmosféru a bavilo mě to. Trochu mi vadil fakt, že ač australský film, děj se odehrával na hodně odfláknuté "Floridě" a plakát k filmu, který prozrazuje víc, než bych si před shlédnutím přála. ()

Othello

Christopher Smith je zajímavej pavouk. Očividně se mu pod hladinou dvaceti mega na film líbí, díky čemuž si ve filmech může prakticky dělat co chce, ale přitom je ambiciozní, že by mu to tři čtvrtiny současných zámořských tvůrců mohlo závidět. Triangle mě po celou svojí dobu trvání nějak obzvlášť nechytal a zaujal mě maximálně tak velmi zručně nasnímanou a nekompromisní akcí. Bezskurpulozní lov hrdinů brokovnicí mi mimo jiné velmi připomněl francouzské Martyrs. Jenomže pak se film zaklesne ve smyčce stejně hlavní hrdinka a všechno se odehrává znovu a hlavně naprosto stejně, což na pozornosti nepřidá. Jakkoli se Smith právě snaží udělat z násilí stmelovací prvek mezi divákem a filmem. Ovšem konec mě pěkně dostal. Zejména svojí agresivitou proti hlavní postavě (u zrcadlové scény jsem skutečně nadskočil), funkční myšlenkou a depresivním fatalismem. Podobně tady jako například Black Death. Sice vůči konci vyjde najevo jak je vlastně celá loď zbytečná, ale pořád jsem velmi zvědavej jak to dopadne, až někdo nasolí Smithovi pořádnej rozpočet. ()

ARI50

Pořád dokola jedeme to samé a snažíme se zaujmout pobavit nadhodit napětí bohužel nepovedlo se dokonale ale chválím nápad herecké obsazení. ()

JASON_X

Nádherně schizofrenní a halucinační příběh, který jako kdyby vypadl z pera pana Kinga. Přiznám se, že ze všech těch časových smyček nejsem úplně moudrý, ale je mi to fuk, neřeším to, prostě se mi to líbilo a dobře se mi na to koukalo a basta. Filmu byl možná inspirací Nietzsche se svou problematickou myšlenkou "věčného návratu téhož", nebo to byl možná jen spotřební brak a příležitost pro jednu hezkou bloncku ukázat se v tílku. Každopádně ale skvělá relaxačka před spaním, kterou mi pokazily jen dvě věci. Zaprvé - ruční kamera v rukou nějakého škubajícího se dementa, kvůli které dávám hodně slabé čtyři, i když jinak bych šel o hvězdu výš. Narazit to prase na kůl. Zadruhé - onen vládce větrů Aeolus, Římany (a Američany) zparchantělé jméno řeckého Aiola, nebyl otcem Sísyfa, to byl zase jiný Aiolos. Ale koho to dneska zajímá, že jo... ()

Morholt

Schizofrenní vyvražďovačka s časovou smyčkou, u které člověk musí takřka neustále udržovat pozornost, protože režie bazíruje na detailech, které jsou důležité. Zahrané na výbornou, perfektní konec. Snad jen atmosféra lodi mohla být trochu temnější. 80% ()

6thSun

No jo, ale která pak byla ta, co měla jen matné "déža ví", ta do tý smyčky přece nějak nepasovala, nebo jo? Když ale odložíte mozek do sklenice s vodou na televizním stolku, bavit se budete. 65-70% ()

tibenskym

Buď mi niečo uniklo (a to som veľmi pozorne sledoval!!!), alebo scenáristom šlo len o zápletku a nie o to, aby to presne sedelo :-) Inak plytký príbeh, plytké postavy, iba to more bolo hlboké :D nevýrazná (slabo uvažujúca) hlavná hrdinka, paradoxne je tu veľmi dobre budovaná atmosféra s vhodným hudobným podkladom. Dokonca film ani chvíľu nenudí, bo stále ste v očakávaní ako bude vysvetlené, čo sa práve deje. ()

moviesfan

Pořádně ani nevím co si mám myslet. Byl to průšvih nebo ne? Dejme tomu, že tak na půl. Hlavní herečka se mi líbila, ale děj mohl být více roztažený a ne se točit jen kolem toho samého a přitom tak "obyčejně". ()

Seabeast

Triangle mě vážně dostal! Pokud akceptujete nápad a vizi Christophera Smithse, jakožto režiséra a scénáristu snímku Triangle, tak vás čeká nesmírně vzrušující jízda od začátku do konce. Jak jde čas stále kupředu, veškeré v hlavě nakupené momenty a scénky vám budou zapadat jako hodinky, jenže ne tak úplně, protože co by to bylo za pořádný mindfuck! Časová smyčka je to, oč tu hlavně běží a jako hnací síla filmu mi vůbec nedovolila na vteřinu se od sledování odprostit. Během toho lapání po dechu jsem si vzpomněl na vynikajicí o dva roky starší španělský thriller Uvězneni v čase, který by se motivem, napětím, atmosférou a kuklou na hlavě :) dal k Triangle přirovnat. Tyhle časový kolotoče jsou fakt lahůdka, i když se dají najít mouchy, ale musím dát MAX! ()