Hačikó - příběh psa

• USA Hachiko: A Dog's Story (více)

Lukkyn

"Pes je nejlepší přítel člověk" - Kolikrát jste tuto větu v životě slyšeli??Jistě mnohokrát , ale dokud si psa nepořídíte nikdy tu větu nepochopíte . (mluvím z vlastní zkušenosti). Tenhle film Vám ovšem dokáže hodně nastínit o čem je přátelství člověk a pes. Ukazuje to sice účelově , ale zato v krásném příběhu podle skutečných událostí. Tenhle snímek Vás musí chytit za srdce , pokud ho nemáte z kamene!!!Věrnost je jedna z nejkrásnějších vlastností a Hačiko je toho jasným důkazem. ()

Dejna

Tak tohle je hroznej doják, probrečela jsem skoro celej film, až mi z toho pak nebylo dobře :-). Pokud jste milovníkem zvířat jako já, pozor na něj, minimálně si připravte dva balíky kapesníků. :-) Teď ale vážně, úžasný příběh, nádherné plemeno (jsem odjakživa spíš kočkomil než pejskař, ale po shlédnutí filmu má první slova adresovaná příteli byla "já chci taky hachi!!!" :-)).. no a především až neskutečný příběh o lásce a věrnosti až za hrob. Richard Gere zde byl úžasný, Joan taktéž. Do tohohle filmu byl Marley a já můj nejoblíbenější pejskařský "brečák":-), ale Hachi teď jednoznačně vede, navíc podle skutečné události, a ten konec.. to už bylo fakt moc! :-) Nezbývá, než doporučit všema deseti! ()

Csoki

Rodinné drama, které nezklamalo. Líbilo se mi už jen proto, že jsem milovkyně zvířat, také zpracování bylo velmi povedené a přesvědčivé, závěr byl hrozně dojemný, přes slzy jsem neviděla. Příběh je natočen podle skutečné události, což člověku ještě přidá na emocích. ()

chicotomas

Strašně jednoduchý příběh o nekončící lásce, strašně jednoduché zpracování. Ale ono to funguje. I pro lidi, co moc psy nemusí. A upřímě, Gere je štramák. Doják! ()

jenina

Filmu jsem se dlouho vyhýbala. Stejně bych se vědomě vyhnula španělským botám a natahování na skřipec. Protože vědět předem, že budu zírat na utrpení psa, k tomu jsem nesebrala odvahu. Nakonec se našla příznivá konstelace, kdy jsem si připadala dost otrlá, abych byla schopna vcelku důstojně film shlédnout. Tedy, ehmmm, napsala jsem, že důstojně? Takže prdlajs důstojně. Půlku filmu jsem strávila ubulená a s nudlí u nosu. Můj Pes nevěřícně přijímal příval uslintané a nečekané lásky z mé strany, ale držel věrně a oddaně - no, skoro jako Hačikó. ()

durkes

Veľmi krásny príbeh o psovi, ktorý asi nenechá suché žiadne oko. Miestami gýčovitosť mi vôbec nevadila a celý film o úžasnej psej vernosti je vhodný pre všetky generácie i spoločenské vrstvy. Nemôžem nedať 5. ()

petrce

Velmi dojemny pribeh podle skutecne udalosti o opravdovem pratelstvi mezi clovekem a psem, ktere casto nema takove pevne pouto ani mezi lidma... ()

kodwin

Mám rád atmosféru Hallstromových filmů. Moc nemusím (domácí) psy, jelikož mám pocit, že pejskaři omezují nepejskaře a taky, že někteří lidé dávají větší lásku psům než lidem okolo sebe (vím, psi za to vlastně nemůžou).To nebyl tenhle případ, Gere rozdával lásku všem okolo a bylo mi líto, že umřel. Hačimu ale evidentně o dost víc ... Milý film, který zase dokázal, jak strašně záleží na režisérovi. Umím si představit, že 9 rejžů z 10 by z tohoto tématu udělalo nesnesitelný kýč. ()

Zrzka82

Hačikó je dojemný příběh psa, který je velice fixovaný na svého pána. Film mne zaujal, jelikož ráda sleduji filmy podle předloh ze skutečnosti. Hodnocení pět hvězdiček je však hodně o emocích, protože jsem typická romantická ženská a u filmu jsem si prostě zabulela. Vyzdvihla bych však výbornou hudbu, která příběhu dala mnohem hlubší atmosféru a právě hudba dopomohla k procedění páru kapesníčků. Samotný film sám o sobě je jistě průměrný a je přesně na dlouhé zimní odpoledne s vaším potomkem, když už nevíte co by. ()

jugin

Podľa mňa výborný film . Narazili sme so ženou na neho čisto náhodou, keď ho dávali na Film + a už sme ho neprepli . film nás dojal. Tu je vidieť, že na dobrý film netreba veľa. Až na konci sa človek dozvedá, že to je podľa skutočnej udalosti. Proste výborný film, kde je krásne ukázaná vernosť psa k svojmu pánovi. ()

ewerli

Dávam 4, pretože to citové vydieranie im nemožem odpustiť. Bolo to krásne, až tak, že už to nechcem vidieť. ()

Tumbik

Nelze hodnotit jinak. Neskutečně emotivní úžasný příběh podaný perfektní formou. Zážitek z tohoto filmu ještě více umocňuje nádherná hudba a v neposlední řadě i úžasný Richard Gere a úžasní psi Akita Inu, kteří hráli Hačika :). ()

Tezuka

I když bych tento příběh raději viděl stylizovaný do země, kam doopravdy patří, nebyl jsem celkovým dojmem zklamaný. Richard Gere totiž působí tak trochu jako Japonec a je to také velkej kliďas, který se drží toho, co má dělat. Hachiko je příklad pravého Japonce, čímž myslím věrnost až za hrob a nevzdávat se do posledního dechu, což mě vždy podlomí kolena a dožene k pláči. Na závěr jsem se stěží dokázal udržet slzám, posledních 20 minut jsem si neustále utíral obličej. Takže i přes tu poameričtěnost a změnu období děje dávám za celkový dojem a doprovodnou klavírní hudbu 5*. Do budoucnosti jen více takových projektů. ()