Hačikó - příběh psa

• USA Hachiko: A Dog's Story (více)

chessbeer

Úžasný, silný příběh o přátelství (dá-li se to tak nazvat) mezi člověkem a psem. Nádherný Akita-Inu (plemeno, které je inteligentnější než většina lidí) dokáže být věrný svému pánu i po smrti. Tak dojemný závěr jsem už dlouho neviděl. ()

Marina111

Plakala som. Veľmi. A to som si pri úvodných scénach vravela, že "tak toto bude ďalšia zbytočne sentimentálna záležitosť ťažiaca zo všetkého možného s cieľom vyťažiť čo najviac diváckych emócií a peňazí". Ale kde! Čakal ma charizmatický Richard Gere a krásne vyobrazený vzťah človeka a jeho psa (alebo psa a jeho človeka?). Mimoriadne dojemný a krásny príbeh ilustrujúci asi najčistejší a najbezhraničnejší druh lásky, aká na tom božom svete je... Kde sa hrabú Rómeo a Júlia či iní milenci oproti vernému Hačikóvi, ktorý "sa rozhodol čakať"!... ()

Nethar

Ač jednoduchý, tak nesporně velký příběh, který je velmi dojemný. Hači je skutečný hrdina. Ale to zpracování mě nějak extra nedostalo. Tušil jsem, že se tam tak nějak nic nestane, o to ale nejde, přece jenom se mi zdá, že by se z toho dalo vymáčknout o dost víc. Schválně se podívám, jestli se podaří, na japonský originál, mám tušení, že to bude jiná káva. Tady byla snad nejsilnější scéna, když si utíral slzy prodavač párků v rohlíku. Ale co já vím, třeba mě jenom míjí, jak je to mistrně natočené. ()

Kusik

Kdybych měl tento počin hodnotit čistě jako film a měl bych brát v potaz zpracování atd., tak bych nedal tak vysoké hodnocení, ale ti, kteří mají určitý vztah k zvířatům, mají svého psa a znají tu psí povahu, tak nemůžou hodnotit jinak...nic víc než plánovaný doják, kterému se nejde ubránit, pakliže splňujete tyto mnou uvedené podmínky. Jsem za takové filmy rád. ()

Yardie

Silný film! Až překvapivě, protože se v něm v podstatě nic neděje. Ale celý film je pojat tak přirozeně, civilně, nenásilně, jemně a celé je to proložené neskutečně smutnou hudbou a citem, že to s člověkem zacloumá. Jsem velmi silná povaha, ale měl jsem dost namále... :-) Skvělý výkon Richarda Gera. I když skvělý - mohli ho natočit doma a bylo by. Prostě skutečný život. A úžasné výkony psích hrdinů. Jak psali mnozí zde, film citově vyždímá. Já měl na kahánku, polovička to skoro celé probrečela. Na minimu prostoru film dokázal představit neskutečné emoce. Prostě a jednoduše vynikající! Nevnucující nepřeslazený gejzír emocí a to i díky tomu, že jde o skutečný příběh a to příběh velmi silný. Howgh! ()

Jimmy15

I když jsem zatím neviděl originální japonský snímek podle kterého tento remake vznikl, tak si ale myslím, že určité kvality má. Nesnáším a zároveň miluji smutné filmy a že tenhle teda smutný byl. Na 5 hvězd zatím nedosáhl, ale hodně dobrý průměr. ()

H4ku11

Mám psíka, čo dosť sťažuje moju objektívnosť. Napriek tomu myslím, že nielen pes stvárňujúci Hačikó si zaslúži pochvalu za predvedený výkon. Všetci herci sa mi do ich postáv hodili a vytvárali skutočne nádherný príbeh. ()

indiano

Naposledy som plakal pred 50 rokmi na Winnetou 3 ..a teraz znovu... kto tu neplače,nemá rád zvieratá a je bezcitný egoista... ()

Santino7

Štyri hviezdičky primárne z toho dôvodu, že som odjakživa psíčkar, keby tomu tak nebolo, objektívne to "utnem" na troch. Ono to so psami je aj hlavným dôvodom, prečo som sa tomuto filmu až doteraz vyhýbal, nakoľko už z traileru či základných informácií o filme je možné poľahky vyčítať, že pôjde o ciťák ako hovado, a nakoľko som v tomto smere až natoľko šibnutý, že ma v rámci kinematografie vie viac rozcítiť a dojať utrpenie psie (či všeobecne zvieracie) než to ľudské, vedel som, že tento film asi nebude tým pravým orechovým. Ale aby som bol aspoň trochu objektívny a najmä prínosný, treba povedať, že prvá polovica, resp. dve tretiny filmu nepriniesli takmer nič, a boli celé vystavané na faktore "to sa bude ľuďom páčiť, veď ten psík je rozkošný". Jasné, chápem že to nemohlo priniesť v rámci obsahu a deja nič svetoborné a prevratné, nakoľko je celá snímka postavená na vzťahu človeka so psom, avšak mne to naozaj pripadalo, akoby si to tvorcovia napriek tomu chceli ešte viac uľahčiť a uspokojili sa s máličkom. Neviem, niečo mi tam skrátka prikážalo. Už potom v druhej polovici, respektíve poslednej tretine, to už je primárne ciťák a dojemná záležitosť, a tam to fungovalo všetko ako malo, nemám problém i priznať slzy v záverečných fázach filmu (čo už :D). Som však rád, že to mám za sebou, vrátiť sa k tomu už pravdepodobne nevrátim (napriek nespornej kvalite), nakoľko by to bolo istým spôsobom trýznenie, nuž a to je asi tak všetko. Na záver snáď už len toľko, že toto je jeden z filmov, ktoré je veľmi ťažké ohodnotiť. 75% ()

geimz

Akonáhle pozná človek premisu tohto filmu, vie o ňom v podstate všetko. Hačikó má takmer neexistujúci príbeh, spoliehajúc sa len na roztomilý kukuč psíka a na ždímanie emócie prostredníctvom neho. Keď si však idem pozrieť celovečerný film, čakám niečo viac, než príbeh, ktorý by sa dal zrhnúť do 10 minútového kraťasu (a mohol by mať tak aj väčší emocionálny dopad). ()

Sochorisko

Jakožto milovník psů jsem si chtěl pustit tento snímek jako večerní popracovní odpočinek a musím sarkasticky konstatovat, "Už nikdy více!!". Oproti tomuto snímku je pro mě Titanic z žánru Komedie.. To vám je "doják" ! Samozřejmě ale tento snímek doporučuji všem milovníkům psů, neboť je to opravdu neskutečné, kam až pouto psa a člověka může zajít. Aneb přistihl jsem se, že jsem pak 2 dny říkal svému psovi Hačikó! Top psí film :) ()

bidja

Tak tohle bylo vážně zklamání, film se potácí od nikad nikam, nebýt silného příběhu, sympatického plemene a dobré práce psích vodičů stálo by to úplně za hovno. ()

Kratoc

Poslední příběh ve kterém figuroval pes (a nebyla to žádná zmutovaná potvora) byla Lassie se vrací domů :) A to už je pěkná řádka let. Tenhle film není žádná extra bomba, už jenom proto, že díky vícero remakům ztrácí punc originality a tudíž už jenom za tohle musím jít s jednou hvězdou dolů. Ale R. Gere se pro tuto roli docela hodí, prošedivělý profesor mu sedne jako ulitý a pes je opravdu sympaťák, ani bych se nedivil prudkému rozšíření této rasy v USA po shlédnutí tohoto filmu americkou populací. ()

Geller

Krásný film o ničem, kde je stopáž příliš uměle natahovaná, poněvadž děj snímku by vystačil na max 40 minut. Každopádně hezky se na to kouká. ()

poet

Zvládnem dost ale toto bolo silnejšie ako ja :). Veľmi silný príbeh napriek svojej jednoduchosti a predvídateľnosti natočený s neuveritelným citom... ()