Epizody(4)

Objektivní pohled do soukromého života mocného iráckého diktátora Saddáma Hussaina nabízí biografická dramatická minisérie z produkce HBO. Natočil ji tvůrčí tandem Jim O'Hanlon a Alex Holmes, hlavní roli ztělesnil Igal Naor.  Minisérie z produkce HBO od režisérů Jima O'Hanlona a Alexe Holmese (oba se také podíleli na psaní scénáře a na produkci) vypráví o životě iráckého diktátora Saddáma Hussaina z dosud neviděné perspektivy - z uzavřeného vnitřního kruhu jeho kdysi tak mocného režimu. Příběh začíná v roce 1979, kdy se Saddám po krvavém převratu ujal vlády v Iráku. Sledujeme jeho politické ambice a víru ve vlastní historický význam, které nabyl díky nejvěrnějším rádcům, nejbližším přátelům a členům rodiny - a díky Saddámovi (hraje ho Igal Naor) samotnému. Uvnitř nádherných paláců i v iráckých ulicích lásku a respekt postupně nahrazuje strach. Saddám získává vládu nad svým kabinetem a na následující čtvrt století se stává mocným tyranem, který na sebe strhl veškerou moc a udržel si ji navzdory mezinárodnímu i domácímu tlaku. A také jeho nejbližší rodina - první žena Sadija (Shohreh Aghdashloová), nejstarší syn Uday (Philip Arditti), nevlastní bratr Barzan Ibrahim (Said Taghmaoui) či milenka a pozdější druhá žena Samira (Christine Stephen-Dalyová) - poznají jeho hněv. Autoři hovořili s mnoha lidmi, kteří byli Hussainovi velice blízcí a nabízejí divákům objektivní pohled na život jedné z nejkontroverznějších postav 20. století. (oficiální text distributora)

Houda666

Po režijnej i hereckej stránke strhujúci seriál, ktorý vykresľuje irackého ex-diktátora s veľkou dávkou vhľadu do jeho prežívania. Jedným z mála mínusov je malý počet častí (4). Hodnotenie: 90% ()

Yoss

Snaha o realistickosť a objektívne podanie pádu jedného magora, ktorý si zaslúžil, čo dostal. A možno mal trpieť aj viac, smrť obesením za zločiny bola preňho v podstate vykúpením. Nech už sú pohľady na americkú inváziu do Iraku akékoľvek (zdieľam pozíciu Shot that motherfucker to the head!), na svete je o jedného tyrana a jeden tyranský režim menej a to je to, čo sa ráta. Zvrhnutie Saddáma je tu však podané veľmi skratkovito a pokojne by som privítal aspoň desaťdielny seriál. Stavím sa, že by bolo o čom nakrúcať. Škoda toho, inak by mohlo ísť o skvelý filmový počin, ktorému takmer nie je čo vyčítať. ()

mira007

Životopis iráckého diktátora, který moc emočně nepůsobí ( na to jaká to byla stvůra a v čem se vyžívala, to divákovi nepřiblíží ) , je to jakési sterilní televizní, ale na druhou stranu je to faktograficky řekněme přesné a snaží se to o objektivní pohled. ()

smolson

Hodnocení po 1.epizodě/ Po obsahové stránce velmi zajímavé a atraktivní, po vizuální stránce spíše televizní provedení s minimem exteriérových záběrů. Nicméně historie Saddáma a jeho rodiny a jeho vzestup od momentu, kdy se v roce 1979 chopil moci, je natolik originální a neviděné téma, že se tomu dá ledacos odpustit. ()

Shaman::..

Na to, že to produkovalo HBO, je to zklamání. Moc didaktické, bohužel hodně postav, a proto nepřehledné. Viděl jsem jen dva díly, další už se mi nechtělo sledovat. ()

sad12

Herecké výkony u hlavních postav = 14 z 15 || Herecké výkony u vedlejších postav = 3 z 5 || Kamera = 9 z 10 || Zvuk = 9 z 10 || Téma = 5 z 5 || Výkon režiséra = 10 z 10 || Scénář = 20 z 25 || Můj komentář: Nemám moc co bych dodal. Seriál jsem objevil náhodou, neměl jsem žádná očekávání a byl pro mě celkově milým překvapením. Film ukazuje obě strany režimu Saddám Husajna a oba pohledy na Američany, kteří ze začátku Saddáma Husajna podporovaly a pak ho označili za zlo. Na to, že v seriálu hráli hlavně neznámý herci člověk musí uznat, že hráli své role přesvědčivě. Akorát by bývalo stálo za to udělat seriál alespoň o díl delší, jelikož došlo k vynechání několika důležitých událostí, co se týkaly Iráckého režimu a které by si díl navíc zasloužily. Seriál si získal 87 % =  ★  ★  ★  ★  ★ ()