Ohnivý národ se téměř sto let snaží ovládnout celý svět a ostatní národy – národy Větru, Vody a Země. Nedávají svým sousedům na výběr, buď se jim zcela podrobí, nebo je jednou provždy vyhladí. Vesničané, kteří se marně snaží bránit, jsou ochraňováni jen několika málo vyvolenými, kteří mají schopnost ovládat živel svého národa podle vlastní vůle. Plně vyzbrojení příslušníci Ohnivého národa už zlikvidovali posledního mistra Větru a nyní se chystají zničit hlavní město Vodního národa. Pak ale jednoho dne sourozenci Katara a Sokka objeví malého chlapce jménem Aang. Jak se projevují Aaangovy „větrné“ dovednosti, ukáže se, že mladý bojovník je víc než poslední vládce Větru. Je to vyvolený Avatar – jediný tvor, který ovládá všechny čtyři živly. Jedině on může zastavit celosvětový nepokoj a znovu nastolit tolik postrádaný mír. (HBO Europe)

svist10

Epický průser. Shyamalanova volba na post režiséra byla divná sama o sobě, jak chcete napasovat režiséra hororů do pozice standardní dětské fantasy? Nejdivnější je, že uměl pracovat s herci. Ale to co tady "herci" předvádějí, klesá hluboko do vod céčkových filmů. Jelikož předlohu znám, bál jsem se obsazení Katary mladičkou lolitkou, ale ukázalo se, že jsem se bál zbytečně. Typově do role pasuje, i když neumí hrát. S Aangem je to horší. Dlouho se mi nestalo, abych nesnášel hlavní postavu prakticky od jejího zjevení na plátně. Druhým kamenem, táhnoucím Avatara (!) k zemi je scénář. Ve snaze hnát děj dopředu úplně vynechává celé úseky děje, hercům nutí do úst takové voloviny že z toho brní uši a o logice se snad ani nedá mluvit. Např. hned v úvodu, když Katara začne sekat do ledu, na kterém stojí, nebo v závěru, kdy se jedna z postav plazí nenápadně po střeše uprostřed bitvy, kdy má každý jiné starosti. A ptáte se po epické bitvě? Bohužel, žádnou jsem neviděl. Menší šarvátka na konci není natolik záživná, aby se šlo těšit aspoň na ni. Jediné, díky čemu se na to dá dívat jsou většinou povedené triky a občasné záblesky Jamese Newton Howarda. Stále ještě kroutím hlavou jak je možné, že se s tímhle někdo odvážil pustit do kin. To se nekonali žádné testovací projekce? Doufám, že pokračování nevznikne, a když, tak s jinými tvůrci. Mám chuť požadovat vstupné zpátky. EDIT. Má hluboká omluva Jamesi Newton Howardovi. Jeho OST patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy v tomto žánru slyšel. Ve snímku moc nevynikne, ale na samostatný poslech je to brilantní práce. OST je jasně za 5 stars. ()

Tom94

Pro mě opravdu špatný film příběh je celý takový nějaký. Obsazení pro avatara tedy malého kluka se mi jeví velmi nevhodné, jelikož se mi zdá, že nevystihuje dobře roli . Provádění kouzel je moc směšné, protožě mi to připomíná taneční styl break dance. A opravdu co mě zděsilo bylo, když jsem viděl jak projelo jakési pásové auto. Jediné + tohoto filmu je, že měl docela dost pěkné exteriéry a to hlavně zimní královstvi. ()

bystroocko

Do kina jsem na to šla s tím, že celou dobu se tomu budeme smát a bude to vtipný odpoledne s partičkou lidí s masochistickým smyslem pro humor. Stalo se, ale vedle toho se mi na Airbenderovi i něco věcí líbilo: hudba, kostýmy, kulisy, triky s ovládáním živlů - za nejhorší film to rozhodně nepokládám. Smutný je, že soudě podle toho, co jsem slyšela o předloze, by z toho mohl být solidní film pro dospělé, ale na mně to zapůsobilo jako "slušně udělaná pohádka", která okrajem přesáhla do dospělého vysílacího času, ale ne špatná pohádka. Za tak hrozné filmy, jako se tu píše, pokládám filmy jako 40 let panic, Zack and Miri make a porno apod. Myslím, že leckterému děcku by se ten film mohl líbit a spíš než k serióznějším filmovým počinům bych ho přirovnávala třeba k Nekonečnému příběhu (kterému ještě pořád nesahá ani po pás, ale po kolena už podle mně třeba jo). Howgh. ()

shinlove

Ach jo, proč ještě nezbvavil někdo Shaymalana peněz, aby už nemohl natočit další humus film????!!!! Prostě slátanina dle dětské pohádky z niklodeonu, která ale většině lidí nic neřekne a ničím ji ani neosloví. Proč by taky měla, když je to taková blbost?! Jednu hvězdu dávám jen za přítomnost mé přítelkyně, které se to líbilo. 1* ()

hrabě_olaf

tak ten m-noc-šalajam natočil další film... viděl jsem "STALO SE" a říkal jsem si, "člověče, máš asi moc malou hlavu, abys pochopil myšlenky největšího inťouše ameriky". Ale na toto bych potřeboval hlavu jako pátrácí baloooon... tenhle film snad pochopí jen sám mistr (a akademie OSCAR). bylo mi potěšením dosledovat mistrovo dílo (a jen tupě zírat) - 10% (a to je asi příliš) ()

Fazulina

Velké zklamání. Umocněné nepříjemným dabingem a nesympatickým hlavním chlepečkem, který mi byl trnem v oku od samého začátku a v dabingu mu přiřadili strašně iritující hlas. Plus za pokus o 3D, i když v některých chvílích jakoby nebylo, a taky za hudbu. Velmi, ale velmi plytké dialogy... Nevýrazní herci, z nich nejsympatičtější mi byla holčička Katara, ale naopak její bratr neodložil po celou dobu strnulý výraz upíra Jaspera ze Stmívání. Ten kluk se prostě tváří, jakoby neustále měl nutkání jít na záchod... Předlohu neznám. Nalákalo mě jméno Shyamalana, ale je to zatím nejslabší, co jsem od něj viděla. Připomnělo mi to, když jsem se nudila v kině u Zlatého kompasu. ()

Priest

Na to jak to tu má špatné hodnocení je to film pěkný. Efekty ve 3D byli velmi působivé a děj byl taky propracovaný. Velice se těším na pokračování. ()

Sovice

Nevím, jestli se všem divákům během filmu zatemnil mozek, nebo jaká jiná příčina způsobila vlnu takové nevole proti, podle mě, nejlepšímu současnému režisérovi. Každý Shyův film se liší od těch ostatních. Přesto se Shyovi podaří do každého filmu dostat atmosféru, která v divákovi dřímá ještě dlouho po zhlédnutí filmu. Nejinak tomu bylo u Posledního vládce větru. Příběh nehodnotím. Film má tak kouzelnou atmosféru, že přebije i malé nesrovnalosti. Naprosto dokonalá kamera a efekty (a to mě nikdy speciální efekty moc neberou). Přimlouvala bych se za více bojových scén a také mohl Shy vytěžit ještě o malinko z 3D efektu. Když už člověk kvůli tomu musí přetrpět ten český dabing (který je otřesný). Poslední vládce větru je nádherná podívaná a i tímto filmem se u mě Shy drží na špičce. Je to borec nejhustonejkrutonejpřísnější a byla bych moc ráda, kdyby se nenechal odradit a dotočil pokračování. Jestli ho dotočí i po této zcela neoprávněné a nesmyslné kritice, bude to borec ještě krutopřísnější. ()

Mukade

Skrátka je to film určený deťom. Má malú dcérku ktorej sa páčil ten rovnomenný kreslený seriál, tak si povedal , že pre ňu natočí celý film. Zámerom filmu teda nebolo páčiť sa starším ako detským divákom... Tak to treba brať a nekritizovať preto príliš ()

miromir

myslim si ze by se to spise hodilo jako nekolika dilny serial na hbo nez celovecerak na pokracovani, pribeh je celkem zajimavy ale to je tak vse, postavy nic moc a natoceno to taky velice vlazne, hold tomuto reziserovi jdou spise trihlery a dramata do fantazy uz at se prosim nepousti. ()

catwoman

Děj filmu je místy velmi nelogický, oproti původnímu seriálu dost hloupý a v podstatě (až na drobné pokusy, místy vydařené místy méně) totálně neakční. Vše zachraňují v podstatě jen výborné triky a bombastická hudba, bez nich by ve filmu nezůstalo vůbec nic. ()

KiJi

Škoda, že to asi byl opravdu poslední vládce větru. Když se podíváte na hodnocení, tak diváky tento snímek příliš nenadchnul, takže asi pokračování nebude. A to je špatný, protože končí až příliš otevřeně!!! Fanoušci Shaymalana jsou zvyklí na něco jiného. Tato fantasy je velký obrat v jeho filmografii. Ale pokus se podle mě nevydařil. A ne že by film neměl potencionál. Vizuálně je to velmi pěkné, triky jsou nádherný, souboje dobře natočený… střídání reálných záběrů se zpomalenými lahodí oku fajnšmekrů… má to i nápad - magii hrdinů ovládající živly je postavena na pohybech a scénice kung-fu, což vypadá velmi efektně. Slabinou snímku je však příběh a hlavně scénář. Je to tak naivní, dětské až to bolí. Film je spíše pohádkou pro malé děti. Každý motiv, zápletka je několikrát zopakován, aby to divákovi opravdu docvaklo. Strukturou příběhu si autor vážně nedal záležet. I když jsou tam motivy a postavy z již někdy použitého, přesto to vypadá velmi pěkně a mohlo by se z toho vytěžit opravdu hodně. Takže nakonec pěkné tři. ()

jarmil8 odpad!

Je až smutné sledovat, jak jalově dopadla adaptace vynikajícího seriálu. Scény jsou poskládány za sebou, aniž by na sebe přiliš navazovaly, humor zmizel a řekl bych, že vetšina herců ani neví co a v čem hraje. Kdejaký rutinér bez "vize" by ten film snad zvládnul lépe. ()

Margay

Nebudu se pouštět do obsáhlých obhajob - mě se to prostě líbilo a tečka. Bez mučení přiznávám, že postav alá Zuko se nemůžu nabažit a fantasy je absolutní špička v mém hodnotovém žebříčku žánrů (pak je dlouho nic, pak historické, taneční a horory, pak dlouho nic, ještě chvíli nic, ještě chvilinku a tady už je zbytek), přesto jsem viděla i naprosté příšernosti co se fantasy týče. Natolik se mi nechtělo ten příběh opustit že jsem si kvůli němu stáhla i ten oslavovaný seriál a teď se jen poprvé v životě modlím, aby americká ochota natočit cokoli nezklamala a přinesla další dva filmy z národů Země a Ohně. ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

27.08.2015

Willis a Shyamalan potřetí

Willis a Shyamalan potřetí

31.01.2014

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011