Ohnivý národ se téměř sto let snaží ovládnout celý svět a ostatní národy – národy Větru, Vody a Země. Nedávají svým sousedům na výběr, buď se jim zcela podrobí, nebo je jednou provždy vyhladí. Vesničané, kteří se marně snaží bránit, jsou ochraňováni jen několika málo vyvolenými, kteří mají schopnost ovládat živel svého národa podle vlastní vůle. Plně vyzbrojení příslušníci Ohnivého národa už zlikvidovali posledního mistra Větru a nyní se chystají zničit hlavní město Vodního národa. Pak ale jednoho dne sourozenci Katara a Sokka objeví malého chlapce jménem Aang. Jak se projevují Aaangovy „větrné“ dovednosti, ukáže se, že mladý bojovník je víc než poslední vládce Větru. Je to vyvolený Avatar – jediný tvor, který ovládá všechny čtyři živly. Jedině on může zastavit celosvětový nepokoj a znovu nastolit tolik postrádaný mír. (HBO Europe)

pekas

Podle nějterej chytráků tady jsem asi kojenec. Protože mně se tenhle film opravdu hodně líbí. On má 103 minut? Já zrovna chtěl napsat, že mohl být trochu delší, že mi přišel zkratkovitý. Uteklo mi to vážně rychle. A jdu se podívat na Stalo se, protože jsem dal na zdejší hodnocení a nedíval se na něj. Jak je vidět, je směrodatné jen někdy, tady vážně ujelo. Shyamalan u mě opět zabodoval. ()

Cikinko

za choreograficke pohyby pár jedincov. inač prepadák . režisér by si mohol pozrieť Naruta a zistiť princípy živlov :D ()

Mikel LetsGo

Jedna hvězda za snahu a trochu slabých efektů.Mrzí mě, že se takovýhle snímky vůbec můžou dostat do kin. Jestli si Shyamalan myslel,že stačí když nechá svoje hrdiny kolem sebe nesmyslně mávat rukama, přidá k tomu pár barviček a spouste neskutečně důležitě se tvářících rádobyherců..tak to se teda šeredně zmýlil. Mladší publikum bude skandovat po návratu želv ninja a to starší, zřejmě bude v půlce tak unuděno,že si ani nepočká na konec, což je možná dobře,protože při zjištění, že to vlastně konec nemá a že hodlají v týhle slátanině pokračovat by si mohli pěkně zkazit den jako já. Já osobně jsem taky tu sílu film normálně shlédnout neměl a zhruba od dvacáté minuty sem držel na ovladači tlačítko FWD 8x ()

Jaromír

Vítězství formy nad obsahem :(, je to smutné. Navíc půlka herců strašně přehrává (až je to někdy směšné) Hlavně Nicola Peltz křičí i v klidných částech filmu atd. Pokud by z filmu vyřízli triky, tak je to čistý odpad. Tohle je přesně případ, kdy si tvůrce myslí, že ohromí triky a proto nepotřebuje dobrý příběh, scénář a herce, ale o tom přece film má být... Nejděsivější chvíli jsem zažil v poslední minutě filmu, když jsem si uvědomil, že film je na pokračování. ()

Drat

Mne jako fanouška animované předlohy film nezklamal. Ne vždy jsem byl spokojený s hereckými výkony, ale jinak zbytek byl přesně jak jsem očekával. O to víc mne mrzí, že prvním dílem vše zkončilo, protože i první serie v seriálu byla ta neslabší a nejpomalejší. ()

Creony odpad!

Všechno špatně, úplně špatně!!!! Jsem přesvědčená o tom, že původní seriál se na plátno s klasickou fimovou stopáží převést nedá. Prostně není možné. Veškeré kouzlo je pryč, hlavní postavy jsou jen figurky pohybující se bezesmyslu, spousta věcí chybí a mnoho toho je zjednodušno. Kde je ten úžasný smysl pro humor, který se nesl celým seriálem, kde je "Yip, Yip"..ach jo. Jak já milovala prince Zuka a Sokku, a teď, hrůza. Musim seriál shléhnout znova, protože ten hrozný pocit z tohohle se ve mě pomalu začíná usazovat...Jen doufám, že nějaká vyšší moc zatrhne natočit Book 2 a 3, to je totiž absolutně nemožné. Dvakrát tolik informací, víc akce... to se nedá... ()

wlk1

Mám trošku pocit, že u tohodle filmu zavládla těžká davová psychóza. Nevadí mi naivita, pohádkovost a infantilnost, když budu chtít změnit šálek kouknu na Die hard. Je fajn, že ještě vznikají pohádky bez hlubokých vzkazů, které prostě zabaví. ()

Kubi21

Asi se budu smažit v kotli zde přítomných, ale já nemohu jinak, než dát nadprůměrné hodnocení. Není to plných 5. Výprava a hlavně český dabing mě nijak nepřesvědčili. Chyby to má, ale ten příběh, který je moc hezky rozehraný a určitě by tomu slušela trilogie, je nosný s velice dobře vymyšlenou mytologií. Triky jsou součástí a nevystupují moc dopředu. Hudba úměrná fantasy s náznakem něčeho osudového. Kamera v pořádku a přehledná. Nevyráží to dech, ale je to poctivá řemeslná práce a zábava pro celou rodinu. Shyamalan se nemá zač stydět. ()

CubalibreCZ odpad!

WTF ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a to nejhorší na tom je, že konec filmu dal prostor pro pokračování.. no je rok 2012 a já doufám, že nastane konec světa než natočej druhej díl. ()

uodevr odpad!

Ze Shyamalanova jména se stala punchline, a tuten film, společně s The Happening, jsou přesně těmi důvody, proč tomu tak je. Ridikulózní dialogy, herecké výkony na úrovni nepoužitelné pánvičky, směšné efekty, a to jediné dobré na zdejším 3D je fakt, že díky němu nejsou již zmíněné efekty tak moc vidět. ()

kakyn

Pohádka udělaná podle animovanyho seriálu. Od toho se nedájí čekat zázraky. Něco takovýho sem čekal, celej příběh byl jednoduchej a už dopředu bylo jasný co bude dál a jak do dopadne, ale to bylo určitě schválně abyto pochopily maly děcka, pro ktery je film převážně určenej. Dobrý na zabití večera ale dvakrát to vidět nemusím. ()

Bigfuckman

Ten vládce větru nemusel vítr ani vyvolávat, stačilo když pořád máchal slepě rukama. Pěkná blbost a zklamání. Shyamalanova kvalita upadá. Slabé 2 hvězdy. ()

Lebowsky

Jedným slovom trapas poznám seriálovú predlohu a keby sa tento film dostal do schopnejších rúk mohol sa stať veľmi populárny. Bohužiaľ spravily z tejto myšlienky trápnu komédiu ako nejaký film neraz som sa chytil pri sledovaní za hlavu... Škoda tešil som sa na príjemný fantazy film a dostal som požužľané a vypľuté niečo. Hviezdičku dávam za hudbu ktorá sa snažila napraviť to čo všetci dobabraly... ()

RigorMortis

Škoda, preškoda Kto čakal, že Shyamalan klesne až takto hlboko? Oproti niektorým jeho iným filmom je toto filmový potrat a aj z toho mála čo som videl zo seriálového Airbendera môžem s kľudom Angličana usúdiť, že je to sakra rozdiel. K tomu si pripočítajme aj občas nelogické scény a jeden románik medzi Sokkom a Yue, ktorý mi pripadal ako nasilu vsunutý. ()

Luciee113

Film se mi líbil, akorát zklamání se dostavilo na konci filmu, když jsem zjistila že konec je neúplný a další film se ještě nenatáčí. A bude se vůbec natáčet??? ()

victt

Ani neviem prečo ale po zhliadnutí traileru ma tento film celkom zaujal. Neveril som nejako všetkej tej kritike. No nakoniec sa z toho vykľulo priemerná fantasy, ale zato s peknými efektmi. Dej mal celkom dobrú zápletku, no výkony hercov boli nulové. Každopádne si myslím že s filmu sa dalo dostať oveľa viac, no možno (ak sa niekedy natočí), bude lepšie pokračovanie. ()

darthvader77

Film je z jedné části úchvatný, dá se na něj koukat, ale problémem jsou právě triky a dialogy. Prostě manga se dá natočit do hraného filmu velmi těžko, takže si režisér vzal příliš velké sousto. Hudba výborná ()

M. Night Shyamalan zažívá malý comeback

27.08.2015

Willis a Shyamalan potřetí

Willis a Shyamalan potřetí

31.01.2014

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

Shyamalan, Smith, Smith a výpravná sci-fi?

06.04.2011