Děj filmu se odehrává v roce 2016. Komisař Damien se podílí na likvidaci překupníků s drogami v centru Paříže. Poté je neprávem obviněn z přechovávání drog a zatčen. Podaří se mu zavolat Leitovi z okrsku 13, aby ho přišel vysvobodit. Leito se mezitím setká s mladíkem, který tajně natočil na kameru, jak agenti DISS (Department of Internal State Security) střílí na policejní jednotku a předá mu záznam z kamery. Policejní vůz byl v noci převezen do okrsku 13 a vražda policistů připsána zdejším obyvatelům, čímž byly vyvolány nepokoje. Ředitel DISS Walter Gassman tlačí na francouzského prezidenta, aby dal pokyn k vyklizení okrsku a následné demolici jeho centra raketami. Gassman je tajně spolčen s developerskou společností, která chce na místě postavit mrakodrap. Leito pronikne na policejní komisařství a podaří se mu osvobodit Damiena a navíc ukrást harddisk z Gassmanovy kanceláře. Poté se vrátí do okrsku, kde vyzvou vůdce místních klanů, aby jim pomohli proti Gassmanovi a jeho lidem. Prezident nechá evakuovat okrsek, ale zdráhá se dát pokyn k odpálení raket... (TV Prima)

rysafi

Gentrifikace, ghetoizace, citadelizace či sociální deviace. To jsou nejen pařížská témata. Příběh je sladký a zdi tragikomické. A brněnský Bronx už není Bronxem. ()

david666

S tím koncem to snad nemysleli vážně - to jsem měl co dělat abych se nesmál - podobnou verbež bych vypral ze země až by se za nimi prášilo a oni tady budou za kladné hrdiny? Jinak má ale film zběsilé tempo, choreografie soubojů je skvělá a gymnastické umění, které v honičkách herci(?) předvádí bere dech i přes značnou nadsazenost a přehnanost. Na rozdíl od podobně laděného Crank 2 je tento 2. díl o třídu lepší a až na ten konec není trapný. ()

brodži

Konečně jsem kouknul na tento film a po shlednutí, co dělali ti policajti jsem byl znechucen jejich praxí. Nebyla to samosebou realita tak jsem fandil těm z okrsku. Ale jakmile začli dělat neplechu tak jsem si vzpoměl na nepokoje, co byli ve Francii před pár lety a přál jsem si aby v tom filmu vyhráli fízlové a byl klid. Ale vlastně ono na konci došo ke kompromisu. Remíza je také dobrá takže 3 * ()

redalert21

Topré, topré....samo na jedincku to nema, ale drzi si to pekne svuj ritmus (zivota) Belle zase skace jak gumídci a jde mu to náramne...13 Okrsek musi byt zachranen ! ()

anubiskt

Při sledování jedničky jsem se doslova tetelil blahem a když jsem zaslechl, že se chystá pokračování, málem jsem umřel nedočkavostí. No už jsem ale poučený z kdejakých filmových propadáků, a proto jsem se před začátkem raději připravoval na nejhorší, než abych byl frustrován. U takových filmů musíte samozřejmě přimhouřit všechny oči, co máte, nad dějem, protože se očekává spousta nelogičností, ale v tomto případě už to bylo příliš (ani jeden policista nevytáhne služební zbraň, i když dostávají řádně naloženo?). Akce, jež měla být hlavní pilířem, je naprosto průměrná a očekávaný parkur po papířžských ulicích? – těch pár scének celkový dojem opravdu nezachrání. Film prostě působí jako recyklát jedničky a kdyby nevznikl, nic se nestane. Alespoň že soundtrack je výborný – zatímco film už si nepustím, hudbu z něj mohu poslouchat pořád. ()

kedluben

ale mně vážně nevadí, když jeden chlápek v tílku sejme dalších padesát se samopalem a eště u toho má "hustý řeči".... ale ať se to proboha netváří tak smrtelně vážně! ()

zodiak217

Pokračovanie úspešného akčného filmu so strhujúcimi prvkami Le parkour. Jednoducho úžasné. V kategórií akčných filmov je len málo takých, ktoré sa dokážu svojou originalitou, akčnosťou výberom hercov a aktuálnym obsahom, ktorý je v podstate reálny čo i len priblížiť k tomuto filmu. Nadchol ma aj soundtrack ktorý počúvam stále dookola a dookola aj keď vôbec neviem francúzsky. Nechápem ako je možné dať dokopy tak dobrú konpiláciu k tomuto filmu. Dej bol napínavý, aktuálny na túto dobu a problémy v súčasnom Francúzsku a postupne gradoval čo veľmi oceňujem. K akčným trikom si ani nedovoľujem žiadny komentár, lebo boli tak profesionálne prezentované, že som sledoval s nemým úžasom. Myslím že okrsok 13 je dobrá značka, ktorá si už vytvorila svoje meno na trhu a je len otázkou času, kedy vznikne aj ďalšie pokračovanie dúfajme tak dobré ako doteraz, pretože tandem David Belle a Cyril Raffaelli je zárukou jednoznačnej kvality. ()

othoson

Bohužel si Ultimátum podle mě nedokázalo udržet kvalitu jedničky, ale i přesto se to dá v pohodě o nějakém volném dni shlédnout, aniž by člověk litoval... Akorát mě mrzí, že už se zde nevyskytuje Leitova sestra ;) ()

DansteR

Scénář mi přijde trochu originálnější a lepší než minule (když si teda odmyslíte tu absurdnost :-D). Na druhou stranu až na pár triků s autem tady nevidíme nic nového. Dívá se na to furt dobře, ale chtělo by to inovaci. ()

Eeve

O trochu menej kvalitnej a originálnej akcie, ako v jednotke, a o trochu viac klišodiných a nudných kecov, dalo by sa povedať...čo mňa ako veľkú fanynku jednotky dosť sklamalo. Parkour (okrem jednej naháňačky) zostal o dosť menej využitý ako v predchádzajúcej časti, škoda je, že ani dej dosť nezaujal - bude to asi tým, že sa snažili "rozniesť" ho aj mimo B13, zatiaľ čo v jednotke úspešne fungoval aj v obmedzenom území...ja viem, porovnávam až moc, ale nemôžem si pomôcť :) da octopuss nesklamal ani v tomto prípade, aspoňže to, chvalabohu...po prvom zhliadnutí som dala 2 hviezdičky, po opakovaných zhliadnutiach mierne zvyšujem aspoň na tie tri. ()

blezg

Do tří čtvrtin je to jízda. Shromáždění národů je komické, neschopnost elitních jednotek nutná a rozhodnutí zničit svoji čtvrť promyšlené a pochopitelné. Teda, někomu asi... nevím. Čtyři si to nezaslouží a na tom trvám! ()

v.indruchova

Žádná hitparáda, ale slušný. Děj vcelku logický, ale nějak záživný. Jen jedna věc co mi vyvstala na mysl, pro by policajti kteří chrání prezidenta šli na blízko bezezbraní, dobře okrsku 13 gengy nechtěly zabíjet, ale i poliši, že by to měli zakázany?-dle toho jak tam byli předtím vylíčení? Vizuálně velmi zajímavé hlavně na začátku. Hudba zajímavá i když, né můj šalek, ale určitě se hodila, (do toho hnusu, get.) ()

brasek

Samoúčelný film... čo na tom, že miestami nelogické. Autori chceli parkúr, tak policajti nestrieľali a len pobehávali za hlavnými postavami, ak chceli mŕtvoly tak nechali zastreliť hocikoho. Samozrejme fanúškovia slepo vidia akčnú pecku. ()

PTuranyi

Kvalitný akčný film, kráčajúci presne v stopách svojho predchodcu. Začína síce pateticky no čoskoro príde akcia, ale akosi opäť akosi váhavo a nepresvedčivo. Nakoniec sa to predsa len rozbehne a kapitán Damien Tomaso predvedie precízne zohratú bitku so štýlom a van Goghom v ruke. Následná zápletka už zaváňa béčkovou úrovňou a tá nás žiaľ neopustí až do konca. Produkcia je síce dobrá, ale stále jej niečo chýba akoby jej chýbala duša. Podobne aj herci hrajú dobre, ale skôr technicky a bez potrebnej energie. Dočkáme sa aj parkúru a dojemného spojenia síl všetkých gangov za záchranu 13. okrsku. Záverečnému zvratu však znovu chýba dôraz a vyznieva nemastno-neslano. ()

oceanic6

Nadupané pokračovanie francúzskej adrenalínovej bomby ponúka naozaj chutnú porciu: Cool hlavných hrdinov, rýchly dej a neskutočné množstvo výborne natočených súbojov a naháňačiek. Všetko funguje presne tak ako má a tak treba uznať, že Okrsok 13: Ultimatum je jedným z najlepších pokračovaní poslednej doby. Prinesie síce viac-menej to isté čo jednotka, akurát v zelenom, ale práve to je jeho najsilnejšou zbraňou. Film sa totiž na nič nehrá a divák dostane presne to, čo od neho očakáva! ()