Malá modrá stvoření, která žijí šťastně ve své šmoulí vesnici, ohrožuje  nepřítel - čaroděj Gargamel se svým kocourem Azraelem (tato dvojice nápadně připomíná biologa Jaroslava Flegra s jeho Micíkem). Když se snaží čelit jeho útoku, unikne šestice Šmoulů - Taťka Šmoula, Šmoulinka, Mrzout, Nešika, Koumák a Směloun - časoprostorovým portálem a octne se v New Yorku. Tady se po krátkém bloudění dostane do bytu novopečeného viceprezidenta pro marketing kosmetické společnosti Anjelou Patricka a jeho těhotné manželky Grace. Patrick má spoustu starostí se svou zaměstnavatelkou Odile, která neví, co chce, ale požaduje, aby to dostala, ale Grace zaujme k modrým pišišvorům od začátku kladný postoj. Gargamel, který touží získat ze Šmoulů jejich magickou modř, je ovšem pronásleduje i v New Yorku, kde démonicky na nejrůznějších místech vystupuje z kouře, a získá si dokonce přízeň Odile, když nečekaně omladí její matku. Gargamel zajme Taťku Šmoulu a na ostatních Šmoulech je, aby ho osvobodili... (TV Nova)

djtoko

Neil Patrick Harris zklamal :( ale vynahradili to parádně animovaní Šmoulové a tahouni Gargamel a Azrael. Pro děti snesitelný a zábavný film. Odkazy na historii Šmoulů jen potěší... (jak Azrael přišel o kousek ucha.. :) ) *** ()

misar3

Opravdu pěkný film s komediálním obsazením. Původní český dabing alespoň některých Šmoulů mě potěšil. Ano, příběh nebyl nikterak originální, průběh asi nikoho moc nepřekvapil. Ale podívejme se na to z dětské stránky, vžijme se do těch prcků, co koukají na animované Šmouly v televizi a vzpomeňme si, že jsme patřili mezi ně. ()

dydl1

Pro děti asi pěkná pohádka,pro mě se povedla postava Gargamela a mám rád seriál Jak jsem poznal vaši matku,takže obsazení Neila Harrise zvyšuje mé hodnocení,jinak bych šel s hvězdama asi ještě trochu dolů. ()

dj_kure

Velké překvapení. Nakonec vcelku vydařený film s několika zábavnými situacemi a nevtíravým humorem. Ač Šmoulové nedosahují kvalit 4* jsou podle mě vydařeným snímkem v žánru rodinných filmů. (60%) ()

KdG

Grafika byla v pohodě, s dějem už to bylo trochu slabší, ale i děti to nakonec zkousli. Nejlepší byl pochopitelně Gargamel s Azraelem, tak jako v původním seriálu. ()

TommyDiamond

Film o šmoulech není takovou peckou jak bylo prezentováno v ukázkách a na billboardech. Tento snímek se pohybuje na rozhraní skupiny dětského až rodinného filmu. Což je mě dosti neatraktivní skupina, ale s kvalitním filmem se i tato skupina dá bez problémů zvládnout. I když jsem byl malý, tak jsem se radši než na Šmouli díval na Toma a Jerryho, Chipa a Daleho nebo králíka Bunnyho. A to jen potvrzuje, že tento film a komplet celý příběh o modrým taťkovi s červenýma gaťatama a jeho sto synech pro mě vždy bude béčkovým počinem a zbytečně nafouknutou bublinou. Celkově 35% ()

JohnZ87

Veskrze průměrnou rodinnou podívanou vytahuje do nadprůměru výtečný Hank Azaria v roli Gargamela. Český dabing se také celkem povedl. 65% ()

Zombiepod

Ďalšia preameričtená rozprávka, v ktorej aj sami šmolkovia (hlavne ten s trenkami I love NY) sú miestami samotnou reklamou na New York. Napriek tomu je to všedný kasový poloanimák, určený pre všetky vekové kategórie, nadšení z neho zrovna všetci možno nebudú. Ale na jedno večerné rodinné posedenie (pokiaľ máte veľa malých detí a chcete si užiť trochu pokoja) určite postačí. ()

liberita

Proti samotným postavičkám šmolkov a ich svetu v zásade nič nemám, ale tento film mi bol nesympatický už pri zhliadnutí prvých fotiek a videí. Čím si to šmolkovia zaslúžili, že boli tak odporne zneužití pre komerčné ciele ? A čo tu robí Neil Patrick "Barney Stinson" Harris, to vôbec nevidel scenár ? Hrozný brak bez akejkoľvek štipky logiky či zábavy podceňuje vlastných divákov a scenáristické hlody typu "Mňa z toho šmolkne" či "Asi som sa do teba zašmolkoval" sú neznesiteľné, rovnako ako plné priehrštia nudných moralizujúcich debát. Stupídny dej nezachraňuje ani slabá hudba či obohraté newyorské scenárie, ktoré ste videli už stokrát a lepšie. A načo pokračovanie ? Jeden modrý horor nestačil ? Jedna hviezdička aspoň za pozerateľné 3D. ()

TEKAS

Prvních asi 40 minut příjemně uteklo a dost jsem se nasmála, ale v druhé půlce se to vleklo a začaly se rojit takové ty trapné, klišé typické momenty amerického filmu. Azrael byl super. ()

slavokvasic

Celý film som chcel, aby ich gagramel konečne pochytal. Mohol to spraviť hneď na začiatku a bolo by po mojom trápení a po tých trápnych krpcoch. A ešte k tomu som si tu sprostú a otravnú pesníčku vypískaval... Dobré naozaj iba pre deti ()

Scraffy

Podľa mňa sa toto celkom podarilo a som s tým v rámci možností spokojný. Vizuál pekný a herci vybraný celkom dobre. Na rozprávku pre deti je to výborná možnosť. ()

ondey

Přes veškeré žádné očekávání odcházel jsem z kina příjemně potěšen a celý modrý :D Šmoulové jsou vtipní, moc se mi líbili odkazy na Peya a prapůvodní příběhy. Třeba vzpomínka na vznik Šmoulinky. Žádný průser :) ()

Mercilonka

Čekala jsem nudu a klasický příběh. Ale tohle... Sranda od začátku do konce, naprosto vtipné hlášky ("High four!" nebo "Zazpíváme ti, aby se ti lépe pracovalo! La la la la lá....") a při pohledu na Harrise jsem měla pocit, že ty šmouly skutečně vidí :) Sice neměl moc možnost předvést své herecké umění, ale špatný nebyl. Nejlepší jednoznačně Gargamel, který se z kresleného přímo proměnil. Závěrečný souboj Šmoulové vs. Gargamel byl napínavý stejně jako zbytek filmu, takže nemůžu hodnotit jinak než plným počtem. A komu se to nelíbí, ať si pošmoulí šmoulu :) ()

Renie42

Moji dětští modří hrdinové ožili. Nějak jsem se trochu děsila, jaký to vlastně bude, ale vůbec jsem nebyla zklamaná, ba naopak. Představitel Garmagela mě tak rozesmál, jako by téměř nalezli jeho kopii, Azrael byl docela roztomilý, i když byl jako záporák. Někdy mi připadal chytřejší než samotný Gargamel. Šmoulinka byla teda rajcovní, určitě pobláznila plno šmoulů a Nešika nakonec dokázal, že není až zas tak nešikovný. Příběh mě nenudil, mělo to akci a zasmála jsem se u toho. ()

Kdo namluví nové Šmouly?

Kdo namluví nové Šmouly?

15.06.2015

Celovečerní návrat Šmoulů vydělal před čtyřmi lety přes půl miliardy dolarů. Pokračování ale nedalo ani 350 milionů, takže se v Sony rozhodli celou sérii restartovat. Modří nezbedové se vrátí do kin… (více)

Ježek Soník běží na velké plátno

Ježek Soník běží na velké plátno

11.06.2014

Že neznáte nejrychlejšího ježka na světě? Tak to jste zřejmě nevyrůstali na videohrách od Segy. Sonic the Hedgehog (u nás jako ježek Soník) je legendární protagonista roztodivných hopsaček, především… (více)

Rychlá rota míří do kin

Rychlá rota míří do kin

04.02.2014

Správný... zásah... v tu pravou chvíli mám, když přízrak... temný... svým rejdům šanci dá... na velkém plátně! Ano, čtete správně. Slavný animovaný seriál, na kterém musela vyrůstat většina uživatelů… (více)