Koprodukční drama režisérky Sandry Nettelbeckové divákům představí šarmantní a půvabnou profesorku hudby, která je podruhé vdaná, má třináctiletou dceru a zdánlivě jí nic neschází ke štěstí. Přesto se utápí v depresích a bipolární porucha ji posléze přivede až ke zhroucení a k úvahám o tom, zda nemá skoncovat se životem. V léčebně se pak setkává s podobně postiženou Mathildou, jíž se snaží pomoci…V hlavní roli exceluje Ashley Juddová, jejího manžela ztělesnil Goran Visnjic. (oficiální text distributora)

black8

Dali by sa možno aj nejaké veci vyčítať, ale nebudem to robiť, pretože po dlhom čase som videla film, ktorý ide pod povrch a dáva zmysel. Film s dušou o duši. A výborná, výborná Ashley Judd! Toto je film s nepopierateľne ženským rukopisom. ()

PTuranyi

Slušná dráma o živote s depresiou. Snaha o vykreslenie vzťahov v rodine človeka trpiaceho depresiou. Žiaľ nie úplne to vychádza a milujúci manžel hlavnej hrdinky viac prepadáva skepse ako bojuje hoci svoju ženu na to jednostaj vyzýva. Samotná choroba je síce hmatateľná svojimi dôsledkami ale veľa sa o nej nedozvieme . ()

harrypan

Dost nudná a předvídatelná pohádka.A.Judd se umí tvářit neutrálně,smát se a plakat(stejně jako Míša Kuklová),navíc přidává "ospalost".Nestačí to ale.Neumí běhat...1 hvězdička je za Jugoše,druhá za to,že tvůrci dlouhý film na konci nenatahovali a nenapadlo je přinejmenším podezřívat uzdravenou ze shození nemocný uzdravený.Což by bylo logické.Na druhou stranu-kdyby ji zabásli,dal bych tři... ()

petrxx

"Pamatuji si na ten pocit, že skutečnost je velmi křehká. Víš, podle mě je velmi křehká. Jako led po oblevě. Naplníme naše životy zvuky a světlem a činy, jak tu křehkost před námi skrýt." ()

Unrealik

Obecně to asi špatný film není. Jenže mě nezaujal... Prostě je strašně nudný, pomalý. Po hodině jsem to vzdal. ()

Stealler

Nie. Proste nie. Myšlienka filmu je dosť nádejná, ale prevedenie ma úplne znudilo. Postavy, príbeh a dialógy sa len zbytočne naťahovali a k výsledku sa nie a nie dostať. ()

Pythonator

Strhující depresivní nuda. Snad to ženské pochopí, když to točila ženská a každá ženská má občas depku (někdy i mimo krámy). Já to bohužel nepochopil. Lépe řečeno na filmu není co chápat (je jednoduchý), ale nepochopil jsem, proč by se někdo měl dívat na depresivní film o dvou krávách, co se utápí v depresích bez zjevné příčiny. No jo, je to nemoc a taky to má název. Psychologie umí pojmenovat všechno, takže film je vhodný akorát tak pro začínajícího psychologa jako názorná ukázka magorství v přímém přenosu. ()

Majino

Ashley Judd hrala vynikajúco – jej vcítenie sa do osoby, ktorá trpí tzv. suicidálnou depresiou bolo bravúrne (scéna, v ktorej Judd sedí v noci na dlážke opretá o kuchynskú linku s veľkým nožom v oboch rukách chcejúc sa ním prepichnúť a následných pár minút je parádna...) Ak by som mal zhodnotiť, ktorá časť filmu bola najpútavejšia, tak poviem, že tá začiatočná t. j., keď sa divák ešte len oboznamuje s tým, o, čo vlastne vo filme ide, čo vlastne „trápi“ hlavnú hrdinku – táto časť bola dobre urobená preto, že divák hneď „nemal položené na dlani“, že Judd trpí nejakou formou depresie (ja som si totiž najprv myslel, že je posadnutá diablom a že to v nej spôsobila jej študentka, ktorú našla hrať na kontrabase). Depresívna atmosféra sa nesie od začiatku filmu až do konca (hoci strede filmu začína uberať na dynamike, no v poslednej fáze sa opäť rozbieha) a umocňuje ju jemne hrajúca hudba. ()

CarlaBrunn

Neviem presne posudit, ci to bude tym, ze mi usiel dovod Heleninej depresie preto, ze som tento blud nedopozerala do konca alebo tym, ze je to jeho velka chyba, ktora sa tyka nedokonale podanej myslienky. Za dalsi nedostatok povazujem v kuse (az prehnane) depresivny kontext, bezdvovodny (aspon tak som si ho na zaklade deja filmu vysvetlila). Depka hravo prisla aj na mna, co mi velmi nevyhovuje. Nic moc... ()

mirika39

Psychologická dráma tak na jedno pozretie. Na môj vkus trocha rozťahané, keby sa minutáž skrátila, divák by o nič z deja neprišiel. ()

Lonelybiker

Temný a místy hodně smutný film o tom, že deprese můžou potkat každého z nás a přestože se můžeme snažit dotyčnému pomoci jak nejlépe dovedeme, stejně bude naše snaha marná ... Ashley Judd zahrála skvěle - je to určitě její nejlepší role. Ostatní herci taky nebyli pozadu a přestože film má svá hluchá místa, je hodně působivý a zanechal ve mně moc dobrý dojem. ()

kyzi

Nudný dlouhý děj o tom jak jedna víc cáklá pomáhá druhé míň cáklé a všichni kolem jsou ti nejhorší na světě, protože nic nechápou. Není to ani poučné a ani nijak zvlášť srdceryvné. To, že jedna z žen zemře bylo jasné hned na začátku filmu...bez zásadních zvratů a s rádoby happyendem. Nezaujalo mě to, ale zase na druhou stranu, když se někomu tenhle styl filmu líbí ať se dívá. Možná se někteří po shlédnutí tohoto snímku z deprese zázračně vyléčí:-) ()

Pashowski

Pokud nejste připraveni potopit se na dvě hodiny do problémů jiné ženy, rychle pryč. Sledovat depresivní film o hluboké depresi není jednoduché, natož zábavné, ale pokud chcete z nějakého důvodu vědět, jaké je to být v sebevražedné depresi a trpět emočním zhroucením, pak je to film pro vás. Je těžký film někomu doporučit, musí na něj být prostě nálada a já zrovna náladu vnímat svět jinýma očima měl... ()