poster

Berlin Calling (festivalový název)

 • Německo

  Berlin Calling

Komedie / Drama / Hudební

Německo, 2008, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Vodnářka
  ****

  Přestože nejsem fanouček elektronické hudby, v tomhle filmu mi vůbec nevadila. Nešlo totiž tolik o ni, jako o to mít sen, věřit v něj a díky němu překonat i těžké osobní problémy. Film navíc obsahuje kouzlo velmi přesného a jemného vykreslení charakterů v syrových ale atraktivních podmínkách dnešního Berlína, kouzlo, které poslední dobou objevuju v mnohých německých filmech a díky němuž dávám 4 hvězdičky:)(10.7.2010)

 • OPI.
  *****

  Výborný německý film, s NEpřekvapivě výborným soundtrackem, o který se postaral sám představitel hlavní role. Elektronickou hudbu mám rád, ve filmu je použitá minimálně v každé druhé scéně. Film sám o sobě by dostal 4 hvězdičky, ale ve spojení s tímto nadčasovým soundtrackem? Nejde dát nic jiného než 5 hvězdiček.(26.2.2011)

 • iamek
  *****

  Fantazie ! Konečně někdo natočil film z prostředí techna tak jak mý vypadat. Paul Kalkbrenner hraje neuvěřitelně a skutečně. Jako kdyby všude byla skrytá kamera a Paul vše zažíval na vlastní kůži. Paul Kalkbrenner taky pro snímek sloužil soundtrack a můžu říct, že díky Berlin Calling má dalšího fanouška. Soundtrack je nadpozemský. Minimal !(2.10.2009)

 • FlyBoy
  *****

  "In the nighttime, when the world is at it's rest. You will find me, in the place I know the best. Dancin', shoutin', flyin' to the moon. (You) don't have to worry, 'cause I'll be come back soon...And we build up castles in the sky and in the sand. Design our own world ain't nobody understand. I found myself alive in the palm of your hand. As long as we are flyin', all this world ain't got no end."_______Ableton non-stop sviští, kontrolky syntetizátorov stále svietia, neposedný loop strieda loop posedný a nie jeden renomovaný label si je vedomý príležitosti získať mnohovrstevnatú prácu od osobnosti elektronickej undergroundovej scény. Vždy panovala akási mystika pre rôzne odnože tejto muziky. Tak ako bol Seattle pre Grunge, Rio de Janeiro pre Brazil-electro, New York pre Electro-clash, tak Berlín (ale aj Kolín) je domovom Techna (s prvkami Minimalu ho počuť stále viac a viac). Kto je na linke? Paul Kalkbrenner ako DJ Ickarus sa oproti svojej konkurencií na trhu etabluje pozoruhodným produkciami. Zvuky života hrajú podľa jeho nôt, rozumie im, zužitkováva ich vo svoj aj náš prospech. Má v sebe THC, ketamin, MDA, MDMA, pervitin, kokain aj PMA. Taktiež má v sebe lásku k hudbe, chuť tvoriť, štatút muzikanta a dokorán otvorené dvere do budúcnosti. K čomu sa prikloní, čo viac miluje?_______ Poupravená autobiografia živelnej akosti, ktorá je venovaná hlavne všetkým party people, producentom, DJ-om, ale kľudne aj komukoľvek inému - napríklad tomu, kto má záujem o hudbu všeobecne a zrovna ešte nebol v Boby centre na brnenskej Apokalypse alebo v berlínskom Tresore na Dubfireových, resp. Hawtinových narodkách.(6.1.2010)

 • ddf76
  *****

  Tak ten film je bomba, ale spis ho oceni fanousci elektronicke hudby. Hlavni roli si vystrihl skutecny Dj a producent Paul Kalkbrenner, ktery k tomuto filmu slozil soundtrack. Sountrack musim vychvalit, protoze je naprosto libovej :). V tomto snimku hraje dulezitou roli el. hudba (minimal, electro jemne smrcnuty technem), takze kdo nepatri k fanouskum teto hudby, tak ten tezko oceni tento snimecek. Jako neherec zvladl roli Dje Ickaruse Paul Kalkbrenner na vybornou. Nektere scenky jsou bozi napr. kdy Icki se zavre na pokoji a pari na svoji hudbu nebo, kdyz se doktorka vrati na pracoviste a pacienti a zrizenec objimaji lepe devy nahore bez :). Sceny me trochu evokovali vzdalene Prelet na kukaccim hnizdem, protoze Icki je taky problemovy pacient. Pro me vyborna zalezitost, ale pro nefanousky asi o hvezdicku niz, ale ja davam plny pocet :).(28.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace