Beth Harperová (Kristen Bellová) je mladá, úspěšná, newyorská realitní agentka. V lásce má ovšem smůlu. A tak se vydá do Říma, kde ve fontáně zamilovaných ukradne několik mincí... a nápadníci jsou najednou doslova na každém rohu. Ambiciózní mladá Newyorčanka (Kristen Bellová), zklamaná láskou, vyráží na výlet do Říma, kde se chystá navštívit svou čerstvě provdanou sestru. Při procházce starobylou metropolí ukradne z fontánky zamilovaných několik mincí. A najednou se začnou hrnout nejrůznější nápadníci. Magnát v oblasti uzenin (Danny Devito), pouliční kouzelník (Jon Heder), pohledný malíř (Will Arnett) a model zamilovaný sám do sebe (Dax Shepard). Setkává se také s tajemným novinářem (Josh Duhamel). Ovšem je jeho láska pravá? Nebo je to jen kouzlo magické fontánky? (HBO Europe)

teutates

Musel som sa poriadne vyspať pred tým než by som niečo napísal... taktiež popremýšľať o čom to vôbec bolo... s odstupom cca 1 deň musím dedukovať fuu... hrozné... neviem či 4/10 je adekvátne hodnotenie, snaď len kvôli Kristen Bell, ktorej to pristalo... inak? "trapnosť nad trápnosť". Klamal by som ak by som tvrdil, že som sa občas nezasmial, ale fakt málo. A ta ľúbostno - melancholická myšlienka... no paráda. ()

mil@n.fanatik

Příjemné překvapení!! Čekal jsem "béčkovou slataninu", ale vyklubala se z toho zábavná a příjemná romantická komedie, která rozhodně neurazí. Jo tohle já můžu... 4* ()

predators

Paradoxně nejvíc švandy bylo, když byla na scéně snaživší se čtyřka zamilovaných. Ikdyž žádná sláva, ale z toho mála, co se vtipů týká, mě pobavili nejvíce. Od Kristen a Joshe se ale očekává ta pravá romantická zápletka, a ikdyž je její pointa jasnější, než blesk z čistého nebe, tak zafungovala. Ale jinak Joshe raději v nějakém tom akčňáku s autohračkama. 40% ()

nash.

Originální nápad, který sliboval hodně zábavy a hodně romantiky. Bohužel jen sliboval. Z nápadu se totiž nepodařilo vykřesat ani jedno. Nesympatická dvojice, žádná velká chemie, a ani z toho kouzla a jeho následků se nepodařilo vytěžit žádný velký humor. ()

heyda

Ústřední dvojice fajn, jen škoda, že hrají v takhle ujetým a kýčovitým příběhu. Potenciál tam někde v dálce asi je, ale zůstal nevyužit, tudíž víc jak 2 hvězdy z toho bohužel nevyždímám... ()

ARI50

Josh je skvělý herec a k dokonalosti téhle romantické komedii je změna herečky není zlá je i pěkná ale já by som chtěl jinou prostě. ()

becki_tu

Kristen Bell je k sežrání, sympaťák Josh Duhamel jí zdatně sekunduje, ale zbytek filmu nestojí za nic. Kupa klišé v neoriginálním podání rutinéra Johnsona, vtipné pasáže by se daly spočítat na prstech jedné ruky nešikovného dřevorubce a naopak trapných momentů víc, než by bylo u tohoto žánru zdrávo. Další z řady průměrných žánrovek, která je koukatelná především díky hlavní dvojici. 50% ()

Kamca_

Příjemná romantika, u který jsem se vážně hodně dobře bavila. Celkově se mi příběh líbil hodně, ale chvílema mi dost vadila ta střeštěnost a trochu nesmyslnost některých okamžiků. Ty to bohužel celý kazily. Nebýt jich, tak dám vážně čtyři. Protože herci mi přišli hodně sympatický a pro Kristen mám fakt slabost od Veronicy Mars a Josh byl taky okouzlující. Takže po herecký stránce nemám vážně co vytknout. Hudba se mi taky moc líbila a prostředí Říma taky pěkný. Ale bohužel celkově je to jen na tři, ale hodně povedený tři! ()

ScarPoul

Úplne obyčajný námet, bez výraznejších miest. Mark Steven Johnson je fušer. Jeho schopnosť natočiť film tak obyčajne je do neba volajúca. Absolútne sa nevyhráva s tým, s čím by sa vyhrať mohol. A scenáristi nie sú o nič lepší. To čo spravili z poslednými 10 minútami, je neskutočné. Tak naťahovať už aj tak naťahovaný koniec je naozaj na nevydržanie. Aj tá čarovná zápletka, ktorá mohla filmu prisľúbiť viacej vtipov, vyšumela do prázdna. Naozaj neviem čím to je. Jednoducho okolo hlavnej dvojice tvorcovia rozmiestnili ľudí - ktorý sú tak strašne prázdny a bez väčšieho presahu až to zamrzí. Dokonca sú využívaný len k druhotriednym vtipom. Na druhú stranu a to si vyslúžilo tých 40% - je ústredná dvojka. Svedčí im to a aj keď je to neuveriteľné zachraňujú čo sa dá. Nie je tam toho veľa, ale vďaka nim som trpel podstatne menej ako pri Ghost Riderovi. Ale to je asi všetko. Menej utrpenia ale žiadna zábava - až teda na vázu. To ma fakt pobavilo. ()

Tommassi3

"Tohle je šílený !! Nevím, jestli mám koukat na svůj vlastní odraz v zrcadle nebo na ten tvůj.. Tak jsi krásná !!" ;) ()

moviesfan

Další z řady nenáročných komedií, která si ke svému prospěchu zachovává zábavnost a pohodu a disponuje sympatickou hereckou dvojkou. Film však v souhrnu není víc či míň než průměr. ()

Marek1991

V čom je to iba film, je jasné, tak krásna žena a tak elegantný svalnatý chlap a sami, to je už vrcholne podozrivé. Navyše bežne talianska tlač dáva na titulku civilistov vyvádzajúcich v meste, no určite. To s tými kúzlami mala byť akási nepodarená metafora, ktorej koniec, výsledok však nenastal, napriek tomu, že sa to tak mohlo mnohým zdať. Práve tam vo fontáne pokazili film, rozhovorom so sochou, ktorý nastal nielen za opitosti, ale aj neskôr za triezva. Taktiež tým, že do fontány lásky hádžu mince a žetóny prevažne úchyláci a narušení iba muži, bolo zlé. Ich charaktery boli tiež zle využité. Zápletka s ukradnutím mincí a žetónu, naháňaním žetónu a búrkou, to teda ozaj nevymysleli dobre a pritom to začínalo tak skvele na tej oslave. Vtipné to bolo, preháňalo sa tam jedna radosť, až to radosť nebola, ale Kristen Bell môžem a scéna s autom vo výťahu to u mňa vyhrala, takže ako tak to môže byť, ale o nič veľmi dobré sa nejedná, navyše ten tanec na konci ako nevkusný podivný mix všetkého možného globalizovaného na americký štýl mi celkový dojem pokazil tiež. ()

F.man

Jednoduchý a velmi typický rom/com, který možná několika scény pobaví, ale rozhdoně nenabídne nic víc. Přesto Kristen Bell to poměrně sekne a i svým nenuceným herectví zachraňuje When in Rome alespoň druhou hvězdu. I did not see that coming. ()

MartinezZ

5.9.2010 ~ Mladičká kurátorka galerie moderního umění štěstím v lásce nijak zvlášť neoplývá a drobná faux-pas se jí lepí na paty. Osudem jí budiž svatba její mladší sestry v Římě. Tady si, díky své drobné nerozvážnosti, zajistí "zábavu" na mnoho dalších dní. ~ Jste-li na dovolené a venku je vážně über hnusně, děkujte sami sobě za to, že jste si před odjezdem pro jistotu nahráli do telefonu (to je ta jediná multimediální elektronika, kterou s sebou tahám) pár filmů právě pro chvíle zevlování či dlouhých přesunů. Mě se takhle do těch pár filmů vešlo i tohle dílo, všude popisované jako hodně průměrná hloupost. Tak co, okusil jsem, má-li internetové okolí pravdu. ~ Všechno se tu točí okolo Kristen Bell (která mi na plakátu vadí svým diblíkováním). Je nejmladší kurátorkou velké obrazárny moderního umění a dostává prvně na starost opravdu velkou akci, výstavu vzácných obrazů. Ve stejnou chvíli se jí ale vdává její mladší sestřička, v Římě. Kristen tak řídí přípravy výstavy cestou, což není tak úplně jednoduché. To hlavní ale je, že se na svatbě setká s mladým pohledným Joshem Duhamelem, stihne se do něj za tu chvíli zakoukat a díky nedorozumění o něj záhy ztratit zájem. V citovém rozpoložení sebere z místní kašny, kam turisté házejí drobásky a žádají o lásku, právě několik drobných s tím, že je tímto od lásky a následných zklamání odradí. Ač v pověru nevěří, účinek to má, pro ní poněkud opačný. Všichni původní vlastníci mincí se do ní okamžitě bláznivě zamilují a pronásledují ji až zpět do USA, a to včetně Joshe. ~ Následuje série rádoby komických setkání, vyznání a úprků, znovusetkání s Joshem a rozvinutí vztahu a zjišťování, že čáry opravdu fungují a komu všemu patří ony předměty z kašny. ~ Taková normální romantická komedie s trochu jinou zápletkou. Vtipy a gagy lehce přitažené za vlasy, ale zase tak úděsné to nebylo i když lepší "romedie" se rozhodně najdou. Mě osobně ale nijak neoslovila právě Kristen Bell. Nějak mi sem nesedla a nepřesvědčila mě o svém hledání, trápeních a blablabla. ()

Riddick77

Zoufale nevtipné, předvídatelné a nudné. Charaktery vedlejších postav opravdu "praštěné", ale nikoliv v pozitivním slova smyslu. 2/10! ()

ABLABLABLA

Čekala jsem, že film mě úplně nezklame, protože všechno v čem hraje Kristen Bell už jen díky její zásluze bude minimálně zkoukatelné, čili na 2-3*. Ale tento film mě dostal ještě víc. Nápaditý, vtipný, příjemní herci (až na tu malou sestru Joannu), "nečekaný" konec. Fakt je, že jsem se příjemně bavila a dvojice Kristen Bell a Josh Duhamel mě dostala. ()

italka63

Rádoby vtipná, uječená, nesympatickými hlavními představiteli obsazená komedie, u které dávám jednu hvězdičku jen za římské reálie a pevně doufám, že až zase někdy přijede americký štáb do Říma zneužít nádherné památky k nějaké slátanině, Italové je poženou.. presto! ()

FilmFan24

Tak především na dneska už kultovní a jedinečné "Prázdniny v Římě" to teda nemá ani náhodou a připomenu-li další romantickou a moji oblíbenou komedii "Italské prázdniny", také se odehrávající ve Věčném městě, je "Rande v Římě" bohužel filmem na jednu krátkou sezonu. Josh Duhamel se tváří roztomile udiveně jakoby snad ani v Římě randit nechtěl a spolu s Kristen Bell tvoří sice hezký pár, ale 91 minut strávených v jejich milé společnosti mě připadalo jako neskutečně dlouhá doba...Něco tady nebylo v pořádku. Být to vzhledem ke čtyřem láskou očarovaných ťulpasů crazy komedie, jaké se kdysi točily, bylo by to asi mnohem zábavnější než tenhle mix romantiky pospojovaný s výstupy známých tváří jako Hader, Arnett, Shepard a především DeVito, který asi proto že neměl co hrát koukal vzhledem ke svojí výšce neustále Kristen Bell do výstřihu...A tak nejlepším z celého filmu zůstávají závěrečné titulky, kdy si hlavní představitelé zadovádí v rytmu tance... ()