Súdobá crazy komédia o troch bohémskych kamarátoch, ktorých vzrušenie z dobrodružstiev na hranici zákona, neviazaná zábava, sexuálna sloboda, radosť z maličkostí a žiadne obavy pred budúcnosťou privedú k spolupráci na krádeži slávneho obrazu Andyho Warhola z jednej bratislavskej výstavy. (oficiální text distributora)

etienne

zaujímavý film na pozretie si po takmer 25 rokoch od premiéry minimálne z pohľadu, ako vyzeralo čerstvo nové hlavné mesto nového štátu a prípadne si porovnať, ako sa postupne zmenilo. Niekedy som mal pocit, že režisér sa snaží o taký slovenský mechanický pomaranč. Celý film pôsobí dosť bizarne, resp. dejovo zväčša nedáva veľký zmysel, ale to bude aj tým, že film mal mať pôvodne - vraj - 5 hodín. Žiaľ - alebo našťastie - sa pôvodný matroš niekde stratil, ukradol, možno ho chalani vyfajčili, kto vie... ()

Danqo

To predsa nemohli myslieť vážne, to museli točiť s vedomím, že to je paródia. Nie, to nemohli myslieť vážne. Kamarátka preživšia najntísy sa nechala počuť, že to bol druhý najhorší film, aký videla v kine. Ja som sa bavil celý čas. Možno to bolo tým, že som bol pod vplyvom a že som to fakt nebral vážne. Však to boli samí ochotníci (a zopár hercov, napr. Labuda, Kovár, Stanke... a večne starý Korda). Musím uznať, že strih vynikajúci; keď ochotníci prechádzali Bratislavou (dychberúce zábery), tak sedeli aj trasy, aj pohľady zo všetkých okien. No a presne takto debilne si predstavujem mesto, do ktorého som sa zhruba v čase uvedenia filmu narodil. ()

BathoryMan

Pri tejto príjemnej Slovenskej blbosti som nepochopil takmer nič!Možno iba to že Juraj Johanides je trápny herec,Maroš Kramár sa snažil o nejaké to herectvo už dávno a že Ady Hajdu je komediálny talent!V celku ale predsa pozeratelná vtákovina za málo penazí! ()

Biopler

Po rokoch je tento film stále akoby na okraji a neprávom. Jedná sa vlastne o jedinú crazy komédiu od vzniku samostatného Slovenska. Veľmi dobre zachytená doba, to však vie oceniť divák v dnešnej dobe, bezmála po 25 rokoch od vzniku. Určite i preto nezožal film kladný ohlas v dobe svojho vzniku. Je zábavné sledovať veselé trio a historky, ktorých je neúrekom. V centre je stará dobrá Bratislava a jej dominanty a la Nový i Starý most, UFO či hotel Kyjev. Avšak snímka sa nevyhne dojmu, že väčšinu pláva po povrchu a zišlo by sa ho prestrihať, lebo nekončiaca anarchia už predsa len začne byť sčasti nudná. Záver je už zlátanina, aby sme nejako uzavreli dielo a divák prepáči, lebo Semjan vo svojom debute a zároveň epitafe sa nebojí byť odvážny, ísť nevychodeným chodníčkom a ponúka nám zdravo uletenú vecičku. ()

Sir Ludvig

Toto mi nikto nezoberie - môj najobľúbenejší slovenský porevolučný film. Sladkokyslá-komédia o troch kamarátoch v čudných 90-tych rokoch. Film ktorý sa nesnaží prvoplánovo umelecky pôsobiť (Orbis pictus) a pritom má humánnejší obsah ako jeho "estetický kolegovia". Nádherne vykreslené charaktery postáv, duch doby zachytený, excelentná hudba, fajn uletený príbeh (nie vážny ako hovno), humor, priateľstvo - čo chcieť viac? ()

DJ Kritik

Škoda premárneného potenciálu, ktorý sa dal využiť omnoho lepšie. Bolo tu veľmi veľ možností ako rozvinúť tento film. Takto skĺzol len do kategórie TV príbehov, z ktorých si človek zapamätá len útržky, ale o čom to vlastne bolo nik netuší. ()

haffen

Nieco ako kultovka mojho detstva. Film plny dobrych hlasok a absurdit. Je to film, ktory sa zaraduje do kategorie divnych a rozporuplnych. Bud vas uplne pohlti, vychutnate si ho a zostane vo vas, alebo vas znudi az k smrti a budete ho brat ako odpad. Ja nastastie patrim k prvej skupine. V pripade tohoto filmu netreba brat v potaz hodnotenie a pozrite si ho, nech zistite do ktorej kategorie patrite... 70% ()

Prubner odpad!

Tak přesně takhle by to dopadlo, kdybych vzal pár kámošů, někam bychom odjeli a tam bychom blbli a blbli, bez smyslu, bez citu pro míru, bez logiky, prostě jen tak, no a občas bychom něco z toho natočili na kameru, potom bychom to poslepovali a film by byl na světě. Tvůrci tohoto filmu udělali asi přesně totéž. No proč ne, kdyby si to chtěli pouštět doma na videu pro pár kámošů a známých. Ale dát to do kin ? Dneska už asi může natočit a distribuovat film kdejaký kokot bez talentu a podle toho to taky vypadá. Že to nemělo žádný příběh, budiž, ale kdyby to mělo aspoň nějaký smysl. Jenže jediný smysl je v tom, aby si herci zašaškovali až do bezvědomí a aby rejža ukázal, jak je hrozně free. Kromě toho mi ti hrdinové byli hrozně nesympatičtí. Obzvlášť Vladimíra Hajdu bych nejradši vystřelil na Jupiter...ne, radši až na Pluto. Ale jak vidím, vždycky se najde dost pseudointelektuálů, kteří klidně dokážou koukat vě hodiny na filmový záznam patníku u cesty, pokud si budou myslet, že ten patník je symbolem osamělosti a tudíž existenciální výpovědí o vyprázněnosti dnešního světa. ()

blondboss

Tento snímok je v zásade ťažká hovadina, ktorá zaujme asi len menšinového diváka a ktorá oplýva dejovým prázdnom. Na druhej strane je tu ale pretlak slovenských hereckých hviezd onej doby a dobre sa na to pozerá. U mňa osobne je to len na dve hviezdy, ale tú tretiu som musel pridať kvôli veľmi pekným dobovým záberom Bratislavy, ktoré vytvárajú krásnu nostalgickú atmosféru. 55 % ()

kridlo

oddychova komedia, ktora sa s prehladom zaradi k najlepsim slovenksym komediam, co zasa nie je problem kedze tych je ako safranu... ()

OsuDNR

Včera som videl tento film 1x ale zanechal vo mne super dojem.Vela prijemne komických situáci.Mám z toho filmu dobrý dojem. ()

BaseDallas

Jeden z najlepších porevolučných sk filmov. Na prvý pohľad sa zdá, že tam nie je dej, ale on tam je a je dobrý! Schovaný za rôzne obrazy a blbostičky. Lenže tie blbostičky majú svoj význam, tak ako každá jedna hláška a hlášok je tam neúrekom. Tento divnovýtvor nie je pre každého, ale kto dokáže čítať medzi riadkami, nájde zaujímavé odkazy. Vytknúť možno fakt zlý zvuk a nevyváženosť tempa a scén, ale tomuto naoko spontánnemu experimentu to rád odpustím. ()

razo01 odpad!

Film nemá hlavu ani pätu, strašný bordel. Že vraj komédia tak nudný film som nevidel ani naepamatám. Scenáristi sa možete hambiť. Dokonca nestojí ani za recenziu. Tak vyhodené peniaze som ešte nevidel. V polovici filmu som to musel vypnúť. ()

Koloman_R

Dobovy dokument. Generacny film. Duch doby. Nazvite to ako chcete. Je to tak. A preto je tento film pre niekoho kultom. Patrim k tomuto taboru. Dovod? Nie preto ze by som mal rad Marosa Kramara. Prave naopak, myslim ze Luknar by sem sadol ovela viac. Je to vsak uplne jedno. Je to film, ktory ked pozeram, ocitnem sa na miestach, na ktorych som ako pubertiak zil. Zijem na nich doteraz. Akurat uz ako stary muz. Ved z pohladu pubertiaka je kazdy nad 30 stary. Niektore miesta su ine, niektore su az na par detailov rovnake. Liga pasaz voni a vyzera stale rovnako. Aj po tolkych rokoch je tam stanok s kvetmi a ovocim. V kaviarnicke hned vedla si uz fet od Jurajovho kamosa dealera nekupite, ale ked nakuknete cez dvere dnu, kludne si odmyslite predajnu s oblecenim a uvidite tam Juraja ako lezerne sedi a pofajcieva cigaretku pri pohariku. Stary most je uz uplne iny. Pamatam casy ked sme chodili po "zakazanej" strane po labilnych drevenych doskach a pofiderne upevnenych plechovych platoch. Letisko je uplne ine. Kaviaren Bystrica uz nie je kaviaren Bystrica ale vytahy v nej pamataju dost. Aj priestory pod Mostom SNP su takmer rovnake. A tych miest je mnoho ... Vsetky tieto a vela inych interierov a exterierov je vo filme zachytenych a kazdy strom, kazdy dom, auto, zastavka ci citylight zachyteny vo filme mi vzdy navodia ten krasny smrad a vonu Bratislavy 90tych rokov. Mam rad Bratislavu a mam rad tento film, nech uz je akykolvek. Dolezity je pocit ktory vyvolava. Kult. Bodka. ()

Semináru slovenského filmu, Nitra

Semináru slovenského filmu, Nitra

24.10.2009

5. - 8. 11. 2009 sa v Nitre (Aula UKF v Nitre) uskutoční II. ročník Semináru slovenského filmu. Seminár slovenského filmu bude tento rok pri príležitosti dvadsiateho výročia novembrovej revolúcie… (více)