Ryan Bingham pracuje pro kariérní přechodové poradenství se sídlem v Omaze, jehož specializací je podnikový downsizing. Jinými slovy – propouštění lidí. Ryan létá po celých Spojených státech přes tři sta dvacet dní v roce a létání je podle jeho názoru nejlepší část jeho práce. Snaží se stát členem exkluzivního klubu častých letců, ke kterému potřebuje nashromáždit určitý počet letových mil. Zároveň se vyžívá v přednášení motivačních projevů o tom, jak si ulehčit život o fyzickou i emoční zátěž. Sám v tento způsob života věří, žije jen se svým příručním zavazadlem, se svým bytem má společné jen jméno na smlouvě, není si blízký se svou rodinou a nemá ani žádnou jinou blízkou osobou. Jeho život se ale obrátí vzhůru nohama, když jeho společnost najme Natalii Keenrovou, mladou ambiciózní ženu, která firmě doporučí, aby přešla k propouštění lidí „online“. Ryan věří, že Natalie tak docela nechápe, jaké to je někoho propustit z mnohaleté práce. Jejich šéf tak navrhne, aby Ryan a Natalie vyrazili na další pracovní cestu spolu. Ryana k přesvědčení Natalie vedou i osobní záměry, protože při svých pracovních cestách se stýká s Alex, která stejně jako on oceňuje elitní status jejich leteckého klubu. (Viacom)

heyda

Není to sice nějaká filmová bomba, ale rozhodně je to příjemné překvapení s malinkou dávkou humoru, malinkou dávkou romantiky a pořádnou dávkou reality. 80% je zcela zasloužených. ()

Stanislaus

Přes mé původní očekávání mě tento snímek mile překvapil. Originální námět, skvěle propracovaný scénář, příjemný soundtrack. "Holčička" Kendrick se skvěle vyvažovala s "vyspělou" Farmigou a Clooney, kterého moc nemusím, celkem potěšil. Na film roku to asi není, ale hezky se na to kouká a je to příjemné zpestření volného času. ()

Yardak

Výborné drama, které je hlavně zajímavé příběhem. Po "oscarovém" příběhu tu máme skvělé herce, kterým role naprosto sedla a další nominace na Oscary jsou tu. Z šesti nominací od akademie = nula, je opravdu smůla, nejvíc mě osobně mrzí scénář. Už jste taky začali pravidelně lítat, abyste měli co nejdříve 10 milionů mil? :-)) ()

mat.ilda

Z amerických pompézních svateb a humbuku kolem se mně zvedá žaludek stejně, jako z jejich prázdného mlácení slámy okolo důležitosti rodiny. Stejně tak nesnáším vdané byznysmenky na jednu noc, jakož i přechytralé absolventky univerzit, takže zbývá jen George Clooney, jenže ani ten není můj typ - a i kdyby byl, za tu motivační kravinu s batohem by zasloužil... nejvíc dvě hvězdy. A že jeden z nejlepších filmů roku 2009 :-D ()

jojinecko

Dokonalé! Niektoré scény samy o sebe už teraz radím do kategórie "nezabudnuteľné". Film, ktorého zábavnosť je priamo úmerná jeho inteligencii a rovnako tak úmerná jeho pravdivosti...Teším sa na ďalšie vzhliadnutia! Pre mňa jeden z dvoch Filmov roku 2009... ()

packa

Už vím, kterému filmu budu v oscarovém klání držet palce, přestože vím, že jsem vsadil na outsidera. Reitman junior dozrál ve velkého režiséra a já velice uvažuji o tom, že překopu režisérskou topku. Malý nepodstatný dodatek - Vera Farmiga ve mně po celou dobu projekce vzbuzovala velmi hříšné myšlenky, zato Anna Kendrick vůbec žádné. Asi fakt stárnu :-) ()

Flego

Nanajvýš aktuálny námet v súčasnom svete v kombinácii s inteligentným smutným humorom a ľahkou eleganciou Georgea Clooneyho. Tieto ingrediencie zaručujú úspech. A hoci sa nebudete smiať ani plakať, aj tak vo vás zostane pekný pocit, že ste videli niečo iné a výnimočné. Aktualita : Zlatý Globus za scenár: Jason Reitman a Sheldon Turner. ()

sharky

65% Au, tohle bolelo, já se fakt těšil. Hrozně se mi líbí Reitmanovy krátké filmy. Hrozně moc se mi líbila Juno, ale tohle mě teda nezasáhlo ani trochu. Up in the air (debilitu českého názvu netřeba komentovat) se příšerně vleče, je to protkané spoustou velkých filozofických frází a projevů a já senějak nemůžu zbavit pocitu, který mám ze spousty podobných americkcýh seriálů, že ty fráze jsou napsané, aby na první poslech zněly velmi dobře, jako zásadní myšlenky, které změní váš život, ale ve skutečnosti jsou to jen prázdná slovíčka, dávno znémé pravdy, za kterými se nic velkého neskrývá. Up sděluje zcela banální příběh o tom, že nikdo není šťastný když je sám, ať má sbevíc peněz a sebevíc si užívá svůj zúpůsob života. Nic oběvného, nic geniální, přesto zručně natočené s dobrými herci, být to o půl hodiny kratší¨a s více vtipy, dal bych možná i čtyři hvězdičky. Nevadí, počkám si na další Rietmanův film, třeba to tentokrát vyjde. ()

Flakotaso

Obrovské překvapení. Čekal jsem nadhodnocené pseudo-něco, tím spíš, že nemám rád Clooneyho a Reitman pro mě byl přecenovaný a nezkušený rejža. Ale nemohl jsem být překvapen příjemněji. Hned parádní hudba v úvodních titulcích naznačila mnohé. Reitman na to šlápl hned od začátku, což je velmi sympatické. Vtipné dialogy, výborná náladová hudba, dokonalá vizuální stránka a Clooney, jenž do role sedí jako nikdo jiný. Někde uprostřed filmu tempo trošku upadlo, záhy se však všechno vrátilo do starých kolejí a já nemohu dát jiné hodnocení než maximální. ()

HellFire

Tak co, čekali jste od Jasona Reitmana a takového hereckého ansáblu něco špatného? Mezi Georgem Clooneym a Verou Farmigou to jiskří přesně jak má a Anna Kendrick je krásně doplňuje. ()

poz3n

Tenhle film v podstatě začíná a končí uplně stejně. A za celou tu dobu mezi tim se toho moc nestane. Jasně je spousta filmů, kdy je děj podřadnej a film je o něčem jinym (zrovna mě napadá třeba 25th Hour), ale pokud tohle má fungovat musí bejt ten film kompaktní a musí vytvářet něco, co diváka uplně pohltí. Tady se to nestalo, a tak mi tenhle film přijde jako průměrná, ničim nevyčnívající vzpomínka, kterou rychle přemaže jiná, mnohem příjemnější :-) ()

honajz

http://www.dvdextra.cz/dvd-recenze/litam-v-tom.html Filmařsky, tedy režijně, herecky, střihem, nasvícením, zvolenou hudbou vynikající. Jenže to nemá srdce. Film od zaměstnaného o nezaměstnaných naplňuje přísloví o sytém, co hladovému nevěří. Nezaměstnaní jsou na tom totiž podle filmu o hodně lépe, než bohatí byznysmeni se zlatými kartami, kteří chudáci musejí stále cestovat letadly a bydlet v drahých hotelích. Hlavní myšlenkou filmu je, že když vás vyhodí z práce, máte rodinu a čas se jí věnovat, a navíc vás takový vyhazov nakopne k novým nečekaným výkonům. Jakožto skutečně nezaměstnaný po roce tuto vizi skutečně nesdílím. ()

Roman.Ticka

Překvapení. Konečně americký film o americké, potažmo celosvětové, realitě dneška. I když šlo o jediné veskrze smutné depresivní téma "jak co nejelegantněji někoho nakopnout do zadku", všude lítaly různé emoce a životní moudra, co byly vše ostatní jen ne klišé nebo trapnost. Film hezky šlapal bez jediné skulinky pro nudu, naopak scénu v Chicagu snad nikdo nečekal. I když se většinou zdálo, že jde o agitku na manželství a partnerství, nakonec vyšlo na povrch nenásilnou invenční formou, že komu není dáno v páru, tomu může být dobře singl. Úplně největším surprise byl pro mě osobně George, který nejen výtečně hraje, ale opravdu musím uznat, že má i neodolatelný úsměv. Když mě něco překvapí až ke změně pohledu na daného člověka, potěšení se násobí a musí se náležitě ocenit. ()

eraserhead666

On to Choze vystihl docela dobře. Anna Kendrick a Vera Farmiga v jednom filmu. To prostě nemůže být úplně špatný film. A on není vůbec špatný. Nejen díky Anně a Veře. Clooneyho snad až klasická poloha, která mu ale hrozně sedí a dává jí atmosféru uvěřitelnosti, Kendrick je taková trochu uťáplá (ale i tak je to u ní jedno), ale Vera Farmiga jede jako parní válec. Nedávno jsem se tak zamyslel, zda mě víc bere (herecky, vzhledem, jiskrou, prostě čímkoliv) právě Vera nebo její mladší ségra Taissa a došel jsem k tomu, že nejsem schopen se rozhodnout. Hrozně se mi na tom filmu líbil konec, až mě potěšil, stejně jako jeho neidealistické směřování. ()

rikitiki

Prý komedie... Leda tak podvod na diváka a klamání spotřebitele! Komediální rovina filmu je na nule, stejně jako divácký zážitek. Popravdě, ten film nemá žádný smysl a účel, není jasné proč vznikl, kromě záměru natočit reklamu na vnitrostátní lety. George Cloony se tříská po letištích, vyhazuje lidi z práce a naváže další z nezávazných vztahů. Je to o ničem a pekelně nudné. Dobrá jen rada, za koho si stoupnout ve frontě při odbavení. SHRNUTÍ: Když bys chtěl někam letět, ale v současné situaci nemůžeš. ()

jonyyy

Očekávání byla obrovská, tudíž, i když se jedná o slušný film, obrovské zklamání - neslané, nemastné. 65% ()

Ivoshek

Není fér psát u popisku filmů něco, co není pravda. Tohle není komedie. Je to trochu sofistikovanější romantický / vztahový film. V první půlce to mělo ještě díky vyhazování lidí docela spád, ve druhé už se jen pinožily šablonovité (ale rozhodně skvěle zahrané!) postavičky. Sorry, not a movie for me. ()

Rattus Rattus

První polovina filmu je výtečná, bohužel druhá polovina uvízla v naprostém sentimentu, klišé a nudě. George Clooney ale i tak předvedl výtečný výkon. ()

Kailo

Představte si, že máte batoh. Popruhy máte na ramenou. Cítíte je? Chci, abyste do něj zabalili všechny vaše věci. Začněte těmi malými. Věcmi z poliček, šuplíků, drobnostmi, co posbíráte. Jsou těžké? A přidávejte větší věci. Oblečení, lampy, ložní prádlo ... televizi. Batoh už začíná být těžký. A pokračujete dále... Gauč, postel, kuchyňský stůl, nacpěte to tam. Vaše auto taky, váš domov, ať už je to podkrovní byt, nebo velký dům. Chci abyste to všechno nacpali do toho batohu. Teď zkuste chodit... Jde to docela těžko, co? | Charakter Cloonyho jenom září 95% ()

Co chystá Jason Reitman?

17.09.2012

Vera Farmiga v kovbojce

Vera Farmiga v kovbojce

18.04.2010

Byla oslňující v Lítám v tom (za které získala nominaci na Oscara) a snad ještě víc v hororu Orphan. V dalším filmu si pořádně zastřílí. Půjde totiž o nezávisle financovaný western A Thousand Guns, v… (více)

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

08.02.2010

Město Brno a Jihomoravský kraj budou mít konečně velký filmový festival. Cinema Mundi 2010 se uskuteční 24. 2. – 3. 3. 2010 v Palace Cinemas Velký Špalíček. Přichází nejen s unikátní dramaturgií, ale… (více)