Don je dickhead, o tom žádná. Ale takovým ,,rozumným" způsobem. Britský seriál, to povětšinou znamená - nejde o konformní záležitost a nemusí sednout každému, o to více si jej užijí ti, kdož nesledují jen Ulici a VKV ;-) I když tohle je fakt docela šílenost, ale to hoďte za hlavu - už jen kvůli Sinead Moynihan.(18.6.2013)

Smršť vtipů není nijak závratná, ale při sledování se nudit nebudete. Trošičku dolů to tedy táhne scénář, ale bohatě to vyrovnávají snad všichni zúčastnění herci, takže nechám hodnocení na velmi velmi hraničních 5 hvězdách. A pak Abby (Sinead Moynihan) je vážně neskutečně roztomilá. Sam (Laura Haddock) je taky nádherná, ale prostě mi tolik k srdci nepřirostla. 85%(16.1.2014)

Zmlsána skvostem v podobě Black Books jsem přistoupila s nedůvěrou k tipu od kamaráda. "Je to skvělej seriál, nevím, jestli se ti to bude líbit, ale dělaj si tam srandu třeba ze starejch lidí, hodně." První díl mě moc nenadchnul, tvářila jsem se na něj jako "What the...?", ale jak tu padlo několikrát, s přibývajícími díly se to zlepšuje a zlepšuje a i když už jste si jisti, že většího kokota, než je Don, široko daleko nenajdete, jste si také jisti, že na tom to celé stojí. Ono totiž právě třeba oproti BB, které jsem zmínila v úvodu, tohle je takové... reálnější, co se týče reakcí na podivné chování hlavního antihrdiny. Právě sleduji druhou sezónu a nemůžu si to vynachválit. Doplňuji po shlédnutí celého seriálu, dvakrát: To, co jsem prve tak chválila, se postupně vytratilo. Don je trapnější a trapnější, oblíbený br(ř)it(s)ký humor už v tom hledám jen těžko. S dalšími a dalšími díly je to monotónnější a monotónnější a baví to míň a míň, až to nebaví vůbec a je z toho člověku spíš smutno.(9.4.2011)

Zpočátku jen lehký nadprůměr, od druhé série ale parádní záležitost a nejzábavnější věc, jakou jsem za poslední dobu viděl. Don je neskutečný hovado a loser, postupem času si ale dokáže získat diváka na svou stranu a stává se z něj víceméně sympaťák, jehož eskapády je radost sledovat. Větší zapojení Eddieho, "Gluma" a samozřejmě Samanthy seriál velmi oživilo a druhá a třetí série jsou jednoduše skvělé.(5.7.2011)

Britský humor se nezapře a rozhodně se nedá ignorovat, neboť je velmi osobitý, trefný a velmi spontání, což dokazuje a potvrzuje i tenhle seriál a v něm výtečný Dan Clark coby hlavní hrdina, scénarista a režisér v jednom. Perfektně se mu zadařilo. Po jedné a půl sérii za 4*. Velmi dobrá a neotřelá zábava, skvělé scény a perfektní prostředí starého baráku po babce :). Don je totální lemra, ale nežije se mu špatně a jeho nájemkyně jsou not bed :-)). Navíc to jeho oslovování některých postav žeru, cockface, glum apod. :). Taky pravidelný výčet věcí, co by Don něměl dělat, nebo říkat při určitých situacích, to je solidní prdel. PS: Po druhé a třetí sérii jasně zvednám na plný počet. První série je velice solidní rozjezd, kde se divák chytá na Clarkovu divokou vlnu a buď se chytne nebo ne. Já jsem se chytl na výtečnou. Druhá a třetí série je ještě vtipnější, rozjetější a bláznivější (některé situace jsou fakt velmi crazy a Donovi sexistické písničky na výtečnou), ale zároveň sledujeme jakýsi společenský vývoj Dona. Dlouho jsem se u seriálu takhle nesmál. Pro doladění veškerých vztahů a výtečné zakončení celé téhle britské parády nutnost shlédnout HNTLYL - Christmas special!(7.5.2012)