Tenhle seriál mě od prvního momentu dostal. Povedený šílený anglický seriál plný sice potrhlých, trochu nemravných, pitomých a debilních, ale o to komičtějších vtipů. Seriál staví na originálním nápadu: párkrát za díl je ukázáno několik věcí, které by Don (hlavní hrdina) chtěl udělat; které by chtěl, aby se staly nebo které by se stát naopak neměly. A právě výčet takovýchto věcí je často fakt sranda. HNTLYL patří mezi ty seriály, které mě přivozují ty největší záchvaty smíchu. Fanouškům musím doporučit krátké speciální bonusy, které je možné vidět i na Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=oAARTDPWKP4 http://www.youtube.com/watch?v=XU73p0QlyJc http://www.youtube.com/watch?v=TrrDWw8Vq8o http://www.youtube.com/watch?v=DlPYGwTJzbM http://www.youtube.com/watch?v=7aOwsPyD3sE(24.3.2010)

Zmlsána skvostem v podobě Black Books jsem přistoupila s nedůvěrou k tipu od kamaráda. "Je to skvělej seriál, nevím, jestli se ti to bude líbit, ale dělaj si tam srandu třeba ze starejch lidí, hodně." První díl mě moc nenadchnul, tvářila jsem se na něj jako "What the...?", ale jak tu padlo několikrát, s přibývajícími díly se to zlepšuje a zlepšuje a i když už jste si jisti, že většího kokota, než je Don, široko daleko nenajdete, jste si také jisti, že na tom to celé stojí. Ono totiž právě třeba oproti BB, které jsem zmínila v úvodu, tohle je takové... reálnější, co se týče reakcí na podivné chování hlavního antihrdiny. Právě sleduji druhou sezónu a nemůžu si to vynachválit. Doplňuji po shlédnutí celého seriálu, dvakrát: To, co jsem prve tak chválila, se postupně vytratilo. Don je trapnější a trapnější, oblíbený br(ř)it(s)ký humor už v tom hledám jen těžko. S dalšími a dalšími díly je to monotónnější a monotónnější a baví to míň a míň, až to nebaví vůbec a je z toho člověku spíš smutno.(9.4.2011)

Pět hvězdiček bez debat. Ujeté, mnohdy za hranicí dobrého vkusu, nekorektní, pestrá škála bizarních postav (od arogantního flákače - idiota po střelenou senilní sousedku až k mírně zastydlému, přehnaně fixovanému poskokovi), a momentů - prostě zaručená zábava. Jestli máte rádi britský humor, tohle si dle mého názoru zamilujete. Druhá série ještě o chlup lepší, než první.(21.4.2010)

Svobodomyslný a ujetý Don. Neznám zábavnější miniseriál, než je tento. Po herecké stránce super, stejně jako neutuchající a často vkusně nevkusný humor hlavního hrdiny. Takové chlapy jako je on nenávidím, ale dívat se na to, jak demonstruje své představy - co bychom měli a neměli říkat, nebo dělat a to tím méně nezáživným způsobem. Děkuji VB za další skvělý (nyní) seriálový zážitek, a také hlavně těmto dvěma hercům: Dan Clark a Sinead Moynihan.(26.3.2013)

Nejraději bych si nechal vymazat mozek a skouknul celý seriál znovu. Debil + kráska + stařena + služebník - to vše tvoří osazenstvo tohoto seriálu, který je tak upřímný, trapný a hlavně plný "co kdyby". To je snad nejlepší na tom seriálu a hlavně na Donovi, který je otevřen všemu a můžete ho vidět v akci při klisytýru až po třitulení :-)(7.1.2010)