Britové. Nikdy se jich nenabažim. anyway... je osvěžující sledovat hlavního hrdinu co je naprostý "dickhead" myslící svýma koulema. Sice nikoli doslovně, ale je to zaručený způsob, jak uplatnit ostrovanské čerňáky. Na druhou stranu je zde humor docela mainstreamovější. Není to černota jako v Black Books, nebo Big Trainu. Druhá sezona přibyla na váze dávkou správného množství nechutnějšího humoru (ve správném slova smyslu, pokud to lze) Třetí sezóna se nepovedla. Nedostatek humoru se snaží vyvážit absurdními postavami a to nestačí.(28.4.2011)

Jediná,ale velká chyba je,že když konečně objevím nějaký sitcom na který se zase těším díl od dílu a může konkurovat velké sitcomové čtyřce,má jen 3 krátké série.Lepší britcom sem neviděl a to včetně těch nejznámějších (a taky trapně přecen'ovaných).Od druhého dílu sem byl v pasti a druhá série je krasojízda.Neustálé zdejší omílání intošských dickheadů toho jaký je Don idiot,je už trapné.To jako,že to je první taková postava nebo co,kurva už?Moran jako hraje nějakého lidumila a génia v Black Books?!''How could you be so ívíl end hrtfíl and spajtfíu!?''Taky spolubydle má don jednu hežčí než druhou.PS: že sem po tomhle sjel Vodní svět je jasné.(29.2.2012)

Nevzpomínám si na žádný jiný seriál, u kterého bych měl takové problémy popisovat svým přátelům, co se mi na něm líbí. Normálně přijdu plný nadšení a začnu chrlit jeden důvod za druhým, zde jsem přišel plný nadšení a začal: "Teď se dívám na jeden dobrý seriál..." Vycházení horkého vzduchu. "A o čem je?" Hmm. "No je to o jednom takovém blbcovi, neřeknou mu tam jinak než čurák a nebo kokot." "Aha" "Ale není to tak strašné, jak to zní, je to fakt sranda a nakonec si ho oblíbíš. Je to anglický..." "Jasně, dík za doporučení." Možná to bude i tím, že já sám jsem tomu na začátku moc nevěřil a ještě uprostřed prvního dílu si říkal "U tohodle se mám jako bavit?" Pak jsem překonal všechno snobství v sobě a připustil si, že se dokážu bavit i u něčeho, co vypadá na první pohled tak primitivně. No možná i na druhý, na třetí, čtvrtý, pátý...ale pak už se do toho prostě musíte dostat. A jak tomu dáte šanci a začnete myslet koulema, jste ztraceni!:)(23.6.2011)

Rozjezd tohoto komedialního seriálu vypadal jako parádní úchylárna o opravdu velkym blbcovi. Z prvu se zdála tato hlavní postava, jako naprosto nesympatický a slizký kokot, ale ještě jsem neviděl, že by se nesympatická postava v průběhu celého seriálu, měnila z kokota na menšího kokota, pak v sympatického blbce, až skoro normálního citlivého člověka. Ale ať jako kokot nebo jako už jen nadrženej dobrák, vždycky jsem se skvěle bavil. Prvně tu pro něho sice byla sexy kozatá černovláska, ale když přišla o něco sympatičtější, trochu míň kozatá blonde :), věděl jsem, že tohle je ta super pichna, jako byla Anna Falchi. Navíc hlavního, ,hrdinu" doplňuje hodně dobrej pečovatel, který se o něho stará, jako by byl jeho mrtvá babička.(16.5.2014)

Zpočátku jen lehký nadprůměr, od druhé série ale parádní záležitost a nejzábavnější věc, jakou jsem za poslední dobu viděl. Don je neskutečný hovado a loser, postupem času si ale dokáže získat diváka na svou stranu a stává se z něj víceméně sympaťák, jehož eskapády je radost sledovat. Větší zapojení Eddieho, "Gluma" a samozřejmě Samanthy seriál velmi oživilo a druhá a třetí série jsou jednoduše skvělé.(5.7.2011)