Loopeři jsou nájemní zabijáci, kteří pracují pro zločineckou organizaci. Jejich úkol je tradiční: osoby, které jsou pro sdružení nějakým způsobem nepohodlné, zastřelí a zbaví se těla. Odměnu za vykonanou práci pak vždy najdou přímo u své oběti. A za svou krvavou práci jsou placeni opravdu velice dobře. Existuje pro ně pouze jediné pravidlo – za žádnou cenu nikdy nesmí nechat svůj cíl utéct. Joe (Joseph Gordon-Levitt) patří mezi loopery, spolehlivě vykonává svou práci a užívá si luxusního, bezstarostného života. A to platí až do chvíle, kdy dostane další zakázku. K jeho velkému překvapení se totiž před jeho připravenou zbraní objeví on sám, jen o něco starší (Bruce Willis). Tato situace se mohla přihodit jedině díky další zvláštnosti této práce – organizace looperům totiž jejich „klienty“ posílá z budoucnosti. Popravované oběti jsou transportovány zpět v čase a to přímo před hlaveň určeného loopera. A Joeovi zbývá jen zlomek vteřiny k zásadnímu rozhodnutí – má zastřelit sám sebe? (oficiální text distributora)

Icefist

Červenej film? No nevim. Zápletka zajímavá, ale potom to uteče bez čehokoliv originálního a osvěžujícího. Neuhrane hudba, herci, kamera... Šeď a průměr- 50 %. Oblíbená část- mizící prsty a spol. ()

dr.fish

Vcelku solidní film, který podržel Bruce Willis svým zjevem v těch těžších chvílích, kdy jsem se začínal nudit. Srovnání s 12 opicemi je naprosto zavádějící, jelikož film se odehrává jen v jedné rovině a k většímu přemýšlení nedává prostor, přemýšlet není prostě o čem. Je to přímočarý akční film s touhou donutit diváka k zamyšlení, ale to se mu zoufale nedaří. Vidět a zapomenout. 60% ()

WolfR

Looper je sakra originální scífko, kde velký rozpočet nahrazuje kupa nápadů. Navíc Joseph Gordon-Levitt je v hlavní roli tahounem a taky když Bruce vezme do ruky kanón, je to taky terno. Navíc v Looperovi se dočkáte i emocí a zejména ve skvělém závěru by se dali krájet. Nicméně Looper má i své mouchy, tj. nevýrazná hudba, lepší by určitě napomohla k většímu zážitku. Polemizovat by se dalo i nad pár časovými paradoxy, ale ty jsou víceméně v pohodě překousnutelné. No a nakonec, ne každý žere Emily Blunt, že? :) 4 hvězdy. ()

zombkiler

Začátek mě hodně navnadil. Pak se ale k velkému zklamání dostavila velká nuda. Kdyby si tvůrci odpustily nadpřirozený jevy (které dělal Rainmaker) bylo to daleko koukatelnější. Zdrojový kod byl pro mě příjemným překvapením roku 2011, tohle je bohužel silný průser, který ode mně dostává ztěží 3*. Hold jak řiká staré antické přísloví ,,Dvakrát do téže řeky nestoupíš" v tomhle případě bohužel platí. ()

tomeek

Ach jo. Zklamání, jak už dlouho ne. Taky jsem čekal akční sci-fi jízdu, místo toho jsem dostal zdlouhavé rozjímání farmářského chlapečka o hodnotách rodiny. Masky super, efekty super, pár scén skvělých, ale příběh je neskutečně vleklý, hlavně zmíněná farma byla úplně od věci a celkově se děj ubíral jiným směrem, než v co jsem doufal. Doufal jsem, že Bruce a Joseph budou zachraňovat svoji vlastní prdel v pekelné akci, prošpikované chytrými časovými paradoxy (jako byl např. vzkaz na ruce), ale nestalo se. No a samotný závěr byl opravdu poslední hřebíček do rakve. Samolibý hejsek, který vyroste v "Bruce", jak ho známe, si zničehonic uvědomí, co je "správné" a zakončí film tak, že jsem přemýšlel, jestli se mi to náhodou nezdálo. V ten moment mi to přišlo ještě slabší, než Surrogates. Zlatých 12 opic. Víc než tři po mě nechtějte. Chvilkama jsem uvažoval i o dvou... :( ()

E=mc2

Je to niekde medzi 3 a 4. Pomo by už mohol zaviesť hodnotenie kde sa bude dať aj polovičná hviezdička. Prvá hodina skvelá, škoda že nedostaneme odpoveď na pár pre mňa podstatných vecí. Nápad fajn, miestami možno zdĺhavé a chýbalo napätie. Vôbec sme nevedeli o čo im ide. To že ma zrazu zabiť chlapca a tak..chýbala tomu podstatná esencia. Herci však hrali fajn. ()

reky

Velmi povedené sci-fi s příjemným hereckým obsazením, Willis tu má navíc jednu scénu, při které se minimálně pousmějete (v dobrém, samozřejmě). V průběhu na mě působil trochu rušivě druhý (vyjma cestování časem) sci-fi motiv (Rainmaker), nakonec však ve filmu měl své místo. Mimochodem, proč tu někteří řeší časové paradoxy, když u Terminátorů (1. a 2. díl) je přecházíme bez povšimnutí a sázíme pětihvězdičková hodnocení... ()

Pilgrimka

Prvních zhruba deset minut jsem si zvykala na maskovaného, zamaskovaného Levitta, který se měl vzhledem přiblížit "mladšímu Willisovi", nevím jestli se jim to tak úplně povedlo, ale jistá podoba tu byla, v některých okamžicích. Levitt to teď rozjíždí na nejvyšších levelech. Looper je tak trochu jiný film s tématem o cestování časem a čase vůbec, ve srovnání s těmi co se teď poslední dobou vyskytují na každém rohu. Tím nechci říct, že ty ostatní byly špatné, ale Looper na mě působil tak nějak jinak, ať už se jedna o kameru, scénář, místo děje,pointu...... Rian Johnson si s divákem umí pohrát. Ukáže nám svojí představu o budoucnosti. Nechá nás aby jsme se sami rozhodli, který cíl třech hlavních aktéru je ten "správný". Každý měl jistý smysl, logiku....SPOILER:Johnson dokázal určitě nejednoho díváka podporovat v tom aby se roli, kterou hrál Willis podařilo zabít dítě. Hraje si s divákovou morálkou a myšlenkou na smrt dítěte. Mimochodem herecké podání toho dítěte je fakt kouzelné a dobře zahrané. Na druhé straně je tu role Emily jakožto matky, která ono dítě brání a chce ho vychovat, tak aby v budoucnu zle nevyužíval své schopnosti. Kdo z nich si teda "zaslouží" život. A Levitt v roli maldšího Willise, který aniž by si to uvědomoval, je to všechno vlastně na něm jak to bude. Pomůže matce s dítětem, svému staršímu já, nebo se na oba "vykašle" a zařídí si svůj život jinak. KONEC SPOILERU. Finále je nejlepší jaké mohlo být, včetně závěrečné věty Levitta. Budu štědrá a dám 5*. ()

moviefilm

Mám chuť dať plný počet a subjetkívne by som ho aj dal, lebo dokázať toto s nízkym rozpočtom si zaslúži obdiv. No bránia mi v tom dve veci: 1) Fakt, že hlavnú postavu hrajú dvaja herci, divákovi bráni brať ju ako jednu postavu. Namiesto toho ju berie, ako dve postavy, na základe čoho nevie, na koho stranu sa postaviť. 2) Niektoré veci s cestovaním v čase ozaj postrádajú logiku. Inak ale môžem Loopera len odporučiť. Určite zatiaľ jeden z TOP 10 filmov tohto roku... FOOL AWARDS 2 nominácie: Pôvodný scenár, Vedľajšia herečka - Emily Blunt. ()

panMartin

Vcelku pecka. Pro mě zatím největší překvapení roku. Herecké obsazení je parádní. Pro sci-fi mám slabost. Proto pro mě bylo shlédnutí Loopera samozřejmostí, překvapila mě jednoduchá stylizace budoucnosti, žádné přehnaně drahé efekty, zkrátka lehce uvěřitelná budoucnost. Škoda je, že místy postrádá gradaci a leckdy i nudí. ()

flyboyeda

Vyborny napad i provedeni. Je az obdivuhodne, jakeho efektu reziser dosahl s pomerne omezenymi prostredky a kolik moznych variant vykladu celeho pribehu se nabizi. Nehledam ve filmech dokonalost ale prozitek a ten se dostavil v bohate mire. Vyborne jsem se bavil. Myslim, ze od Riana Johnsona se jeste dockame hodne zajimavych filmu. ()

Radiq

Na to, že cestování v čase nemám rád, tohle dávalo docela smysl. Teda samozřejmě dávalo to smysl, než přišel konec, kterej všechno zkomplikoval a udělal nelogickým (nebo mi to možná všechno správně nedošlo, jak se to zamotalo). Každopádně sci-fi to byla moc dobrá, originální a krví se to taky docela hemžilo. Překvapil mě Joseph Gordon-Lewitt, kterej fyzicky vypadal uplně jinak, než jak jsem na něho byl zvyklej. Aha, teď jsem zjistil, že ho tak namaskovali, aby vypadal jak Willis... ale teda podle mě se stejně moc nepodobalii. Willis je taky dobrou přidanou hodnotou pro tenhle film a jeho vystřílení celé bandy looperů nemá chybu. Je to prostě dobrej filmek, ale taky vim, že to není špička. ()

alchac

Loop sem, pic tam, mě už je to všechno jedno, pic sem, loop tam, mě už je to fuk. Ale nakonec - proč vlastně ne. Ubrečený a zamilovaný Brůs sice působí tak, že už by se měl vážně zamyslet nad trvalým přesídlením do nějaké LDNky pro V.I.P. harmonikáře nebo nad případným zvýšením dávek botoxu, zatímco jeho mladší verze by se svou vizáží zase pro změnu mohla z fleku sloužit jako prostředek k sestřelování malajských letadel (pročež největší koule tu má zase jednou jinak silně klátitelná Emilka, kterou rozličné časoprostorové eskapády zjevně baví) a k tomu je cca první půlka filmu tak nudná a nemastná, že díky tomu výtečně vyniká debilita celého jinak v podstatně nepodstatného nápadu s masovou looperskou komunitou (vlastně ještě mohli mít kluci svoje odbory, když tak o tom přemýšlím). Jinak jde ale o celkem příjemnou záležitost s několika zajímavými momenty a já jsem tedy nakonec celkem rád, že jsem na Loopera nevykroutil z obou půlek hnědou smyčku hned po té jeho první. Půlce. Takže nakonec - proč vlastně ne. ()

stOKYi

Konečne som po dlhej dobe videl kvalitný scifi film o cestovaní v čase. Určite nie lepšie ako 12 opíc, ale Bruce je konečne po tých sračkách ktoré natočil v starej dobrej forme. Scenárovo premakaný, asi najlepší film, ktorý som videl v roku 2014, minimálne v tom 3. ()

Sabrewulf

Začátek vypadal slibně. Od té doby, co přišel na scénu Willis s jeho už standardně znuděným ksichtem, se to začalo táhnout, jak žvýkačka na botě, ale pořád docela v cajku. Problém přišel ve chvíli, kdy se z toho všeho stal ÚPLNĚ JINÝ FILM (!!!) o jedné farmě s totálně otravným, škaredým fakanem, který byl na pořádnou bombu mezi oči. Tehdy to šlo do sraček. Po Temný rytíř povstal, Expresní zásilka, Sin city2 a Looperovi, si zařazuji Joseph Gordon-Levitta do kategorie "Bacha na něj, má špatné, nezáživné, či přinejmenším divné filmy". Nebude mu smutno, už dávno tam je i Clive Owen. Beztak pro mě vždycky zůstane pouze tím děckem, z toho průměrného sitcomu o mimozemšťanech. ()

URBAN

Když jsem tento film viděl poprvé myslel jsem si že se dočká vetšího obdivu, ale přijal se hůře než jsem myslel. Pro mě je to vcelku přelomový film. Ano obsahuje velmi hodně převzatých prvků, ale to mu vyčítat nebudu. Jinak splnuje vše od filmu tohoto filmu čekám. ( 11.10.12/Cinema city ) ( 12.11.16/MAC ) ()

Deyw

zajimavej namet...docela koukatelnej film s willisem..slozitejsi film na kterej je treba se soustredit a akce stoji konecne za to..hodne dobry! :) ()

Triple H

Vynikajúca záležitosť. Myslím, že dosť pomohlo, že som o filme okrem hlavného nápadu nevedel nič. Dej, aj spôsob akým sa vyvíjal ma celkom prekvapil - nečakal som takúto v zásade komornú vec v druhej polovici. Všetko však šlape ako hodinky. Vizuálne je film nápaditý, vízia budúcnosti neprepálená, ale funkčná, no a logické súvislosti s cestovaním v čase do seba zapadajú. To ma potešilo najviac. Postavy všetky veľmi pekne prekreslené - každá mala zrozumiteľné motivácie a vývoj. Vysoký rating dovolil navyše tvorcom príjemne drsné scény, ktoré som rád videl a Rian Johnson tak Willisovi doprial lepší "bad ass" moment ako celá Smrtonosná pasca 4 aj s Expendables 2 dokopy. Levittov make-up síce bol trošku zvláštny, čo si budeme hovoriť, ale aj ten dodával filmu určitý neopozeraný šmrnc. Levitt nadto celú vec s prehľadom ťahal. Johnson vyžmýkal z každej scény potenciál, ktorý v nej bol - či už hovoríme o humore, napätí, alebo sentimente. Skrátka fungovalo to celé a pre mňa osobne zatiaľ s prehľadom film roka 2012. ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (více)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (více)