Loopeři jsou nájemní zabijáci, kteří pracují pro zločineckou organizaci. Jejich úkol je tradiční: osoby, které jsou pro sdružení nějakým způsobem nepohodlné, zastřelí a zbaví se těla. Odměnu za vykonanou práci pak vždy najdou přímo u své oběti. A za svou krvavou práci jsou placeni opravdu velice dobře. Existuje pro ně pouze jediné pravidlo – za žádnou cenu nikdy nesmí nechat svůj cíl utéct. Joe (Joseph Gordon-Levitt) patří mezi loopery, spolehlivě vykonává svou práci a užívá si luxusního, bezstarostného života. A to platí až do chvíle, kdy dostane další zakázku. K jeho velkému překvapení se totiž před jeho připravenou zbraní objeví on sám, jen o něco starší (Bruce Willis). Tato situace se mohla přihodit jedině díky další zvláštnosti této práce – organizace looperům totiž jejich „klienty“ posílá z budoucnosti. Popravované oběti jsou transportovány zpět v čase a to přímo před hlaveň určeného loopera. A Joeovi zbývá jen zlomek vteřiny k zásadnímu rozhodnutí – má zastřelit sám sebe? (oficiální text distributora)

C0r0ner

Looper vypadal, jakoby v půlce vyměnil režiséra. Až tak výrazná byla změna v tempu. Filmu to kupodivu neuškodilo, jenom se z něj stalo něco trošku jiného. Celkově to bylo dost zajímavé sci-fi, které v záplavě sraček typu Twilight září krásným světlem. Jenom to bylo o kus delší, než mě bavilo, takže za to jedna hvězdička dolů. 80% ()

Larushka

Tak já nevím, asi jsem byla moc unavená, ale zas taková pecka to nebyla. Já vlastně vůbec nechápu existenci looperů. Průměrný scífko s cestováním v čase, nad kterým se člověk nesmí moc zamýšlet. Svět v bližší budoucnosti vypadal pěkně. Chemie mezi Emily a Josephem nefungovala. Prcek byl skvělej. ()

matrosh

4* s odřenýma ušima. I přes jistou invenci se film docela často plácal v klišé a ukradených nápadech z jiných filmu. ()

kusper

Zajímavý a nevšední film se slabými místy, dobrým humorem a uspokojujícím koncem. Navíc si nikdo na nic nehraje. Jen tak dál. (K) ()

Yorkcz

Film kde hlavní postava bojuje sám ze sebou. Hodně zajímavě udělané ale chtělo by to v pár momentů ve filmu pořádně dotáhnout. ()

campix

Rozhodně taková bomba, jako slibovali zástupy plných hodnocení, to není, ale rozhodně jeden z nejsympatičtějších filmů letošního roku. Hodně fajn je celá zápletka a vize budoucnosti. Zároveň ale musím říct, že děj kolem zázračného Rainmakera mi přišel opravdu trošku přitažený z vlasy a nějak jsem si nemohl zvyknout na nový obličej Gordona-Levitta. To jsou asi jediné věci, které mi kazili promítání filmu. Jinak co se týče zápletky, hereckého obsazení a konečného finále rozhodně palec nahoru. Jedno z nejlepších sci-fi letošního roku. ()

Pajky3

Já jsem spokojenej, futuristická verze světa ujde. Joseph i Bruce jsou skvělý, a hlavně Joseph získává další body, za to jak perfektně předvádí naučená gesta Bruce. Škoda, že nepřijde víc scén, alá Bruce versus všichni. Pár chybiček by se určitě našlo, protože jsem si nejednou řekl, Proč? Ale ve finále mi to vlastně nevadilo, takže je to jedno. Když člověk nechce, tak si tím zkazit zážitek nedá, a i časové paradoxy vyřešil Bruce v restauraci po svém. Jen ten malej kluk byl hroznej, sotva uměl mluvit a takovýho vzteku. Filmů jako tenhle klidně víc. ()

Martrix

I když Looper ani zdaleka nevyčerpal potenciál vcelku zajímavého námětu, pořád jde o nadstandardní drama-sci-fi, které zůstalo někde v polovině cesty mezi zašmodrchanými 12 opic a stupidním Strojem času. Pokud jste hard sci-fi fan, nejspíš se budete šklebit nad tím, jak tvůrci ignorují paradoxy související s cestování časem a ohýbají si časoprostor jak se jim hodí. Ale pořád zůstává solidní příběh, který je kvalitativně na úrovni Déjà Vu. Trochu tomu kazí dojem poněkud "damianovské" pojetí klučíka a místy zbytečná uhlazenost. Kdyby byl film pojmut špinavěji, drsněji a starého Joe by si střihnul jiný herec...bylo by to o něčem jiném. Ne, že by byl BW špatný, ale i díky scénáři nedokázal ze své postavy dostat ani 50% toho, co by se mohlo někomu méně profláknutému povést. Přesto jsem spokojený a vděčně kvituji i po dlouhé době nezmršený závěr filmu. Po třetím shlédnutí za 12 let, silné 3*. ()

Wormboy

Tri veci: 1. Maska J.G.L. ma strasne vytacala. 2. Bruce Willis je uz fakt stary. 3. Nechapem na co tento film vznikol, pretoze obdobne veci sme tu uz mali niekolko krat, a vydarenejsie. Reziser akoby nevedel, ci chce natocit vazne tvariacu sa dramu alebo akcny thriller a na rozdiel od takeho Spielbergovho Minority Report, proste tuto polaritu absolutne nezvlada. Looper nie je zly, len je taky nijaky. ()

pakobylka

Příběh, jehož vesmír jakoby neměl pevná pravidla ... jakoby za plné rychlosti trochu chaoticky přeskakoval mezi kolejnicemi - bez použití výhybek ... a vy jen bezmocně čekáte, kdy vykolejí. Kupodivu dojede do cíle bez úhony - což se pochopitelně nedá říct o všech jeho protagonistech. Zápletka má veskrze módní vizáž, třebaže její nedílnou součástí jsou nadměrně špinavá, zanedbaná zákoutí - tento fakt ji naopak činí ještě přitažlivější. Vypráví o zoufalství a odhodlání, které chtějí (jako vždycky) změnit svět ... nebo alespoň maličkou ČÁST velkého světa ... tu nejosobnější ... tu, kterou prožíváte - nebo kterou jste už PROŽILI. Jenomže všechny cesty jsou trnité - a žádné řešení není bezbolestné. Co všechno dokážete podstoupit ... co (a koho) budete schopni obětovat ... čeho se budete umět vzdát ... v prostoru - a v ČASE, který je svým (i vaším) svrchovaným pánem a jehož řád jste narušili ? Nezdržujte se zbytečně hledáním logických děr, s jejichž pomocí byste mohli zpochybnit JEHO způsoby. Co o něm vlastně víte ? Pokud neoprávněně vstoupíte na jeho výsostné území - a projdete skrz něj tam, kde jste už dávno neměli co pohledávat, může se přihodit prakticky COKOLI. Tak se na to připravte ... jestli máte dost odvahy. ()

pufina

Gordon-Levitt & Willis - naprosto skvěle sehraná dvojka, to jsem nečekala! Příjemná a napínavá akční krimi. Taková osvěžující, co se nedrží pouze klasické předlohy. ()

Morzael

Jako akční film celkem dobré, jako sci-fi trapně předvídatelné a ohrané. Závěr filmu si člověk vydedukoval asi po deseti minutách, a to je docela nuda. Jedině, co musím pochválit, byl výkon Levitta, ale jinak to pro mě zapadá do vod průměrnosti. ()

zette

Slusny namet, pekne natoceny, ale k dokonalosti tomu chybi strasne moc. Vydrenou ctvrtou hvezdicku zachranuje herecke obsazeni! ()

carly

Na treti krat som tten film stihla v telke od zaciatku. Niektore veci som nepochopila, ale obsadenie bolo skvele, ako aj herecke vykony a zaver. Ktory v konecnom dosledku nebol zaverom, lebo nevieme ci Joeove riesenie malo zelany efekt. ()

Jermann

A je to oficiální - time travel už není žádná sranda, ale pěkně drsné svinstvo, nad kterým by i časoprostorem ošlehaný Marty McFly kroutil hlavou. Looper představuje velmi originální pohled na "problematiku", je výborně napsaný, postupně graduje skrze několik dost nepředvídatelných zvratů a v závěru překvapí i lehce apokalyptickým nádechem. Případné chybičky v časové kontinuitě u akčního sci-fi vyšťourávat nebudu - přece jen mám život - a skončím tedy u těch kosmetických .. doslova. Levitt se na roli mladého Willise velmi dobře připravil, takže mi jeho voskový makeup přišel naprosto zbytečný a hlavně trochu komický. Po nějaké půlhodince to ale přestane bít do očí :) ()

Saraswati

Cestovanie v čase vie byť vždy problematické a pri hlbšom skúmaní veľmi záludné. Tu to tvorcovia vyriešili elegantným tvrdením, že je to príliš komplikované na to, aby to vôbec za tento pokus stálo (ale aj napriek tomu je to bez problémov - ak nerátame tie so zákonom - možné). A presne v tomto duchu sa niesol celý film. Bolo to fajn, človek sa nenudil, dobre sa to pozeralo, scény boli napínavé, Bruce vo svojom živle, Emily síce nepodala svoj najlepší výkon, ale bola primerane dobrá, no ak by ste sa v tom začali trochu špárať, našlo by sa trhliniek viac než dosť. Čo sa záveru týka, morálne posolstvo filmu u mňa balansuje niekde medzi silnou pravdou o ľudskej povahe a hollywoodskym "psudopravdosrdcochytačom". Film ako celok slušný priemer, ktorý nebol premárneným časom. ()

BoXBe

Looper má těžký úděl filmu, který má tak ambiciózní scénář, až to může některé nenasytné diváky uspat. Měl jsem na kahánku. A to jsem přitom v podstatě až do konce čekal, že ambice bude naplněna. Byla však bohužel i přes zásluhy potrestána. Ale neházel bych flintu do žita. Pokud si tvůrci dají příště ještě trochu více práce s kamerou a jejich režijní i produkční styl dospěje, tak věřím, že může přijít poměrně nečekaná pecka. Jsem optimista. Může to být lepší. V tomto případě to ale lepší nebylo a v nejbližší době si to potvrdím při vzpomínce třeba na Dvanáct opic nebo Potomky lidí. ()

papaJA21

Prvních dvacet minut měl Looper takovou atmosféru jako třeba 12 opic a moc mě to bavilo. Pak se to ale nějak pokazilo a až na pár docela fajn scén jsem se začal nudit. ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (více)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (více)