Svěží komedie o dvou kamarádech (Fahran a Raju), kteří studují vysokou školu strojní. Fahran je tam z donucení a Raju, aby vytáhl svoji rodinu z bídy a částečně také kvůli otci. Do života jim vstoupí Rancho a tak jsou tři. Tři idioti, kteří neustále provádějí různé vtípky, aby upozornili na zatuchlost vysokého školství. Jejich protivník, profesor Virus, je ale pořád o krok napřed. Virova dcera Pia se zamiluje do Rancha a tak kolizí s profesorem jen přibude. (CIma)

Snorlax

Forrenst Gump bez moudré lehkosti a Štěpán Šafránek bez inteligentního humoru. Vydržet se ty skoro tři hodiny dají, ale vydržet se dá i bez tohoto filmu a mnohem lépe než s ním. ()

sochoking

Jeden strieka semeno na foťák, miesto na laptop, druhý stojí vzpriamený na polámaných nohách, tretí je najpokornejším pánom sveta, verbal konečne konvertuje ku gayovstvu a ja zveľadˇujem vytrvalosť pri bollywoodskych nášupoch. All izz wel ! ()

dr.horrible

140 minút príjemná - ľahučko nadpriemerná komédia. A potom začne pršať, do ksichtu dostanete tri tony emócii, až máte chuť zakričať 'all is well'. Kto vydrží čakanie, dostane jednu z asi najkrajších scén. Udržať to nejde a po troch hodinách pozitívnej nálady, na to ani nemáte chuť. 90% ()

IQ Tiqe

Pěkný! A indický. Hudbení intermezza se dají místy přetočit a delší stopáž mi nevadila. Líbilo se mi, jak se režisér skoro hodinu věnuje vstupu do děje, který je ale součástí děje. Mám na mysli, že film za začátku natahuje, ale je to jen ku prospěchu věci - seznámí nás s postavami, jejich charakterem, prostředím a navíc vtipně. Není to telenovela, kde vám na začátku v rychlosti představí ústřední dvojici a hned víte, jak to dopadne. A navíc tady nešlo o ústřední dvojici, to mělo svoje kouzlo. Pravda, tvůrci si museli vypůjčit 3 známé vtipy, ale i když je znáte, nepřidaj vám nijak "znásilněné". ()

Frajer42

Rozhodl jsem se býti odvážným a koukl jsem se na tento indický velkofilm. Přiznám se, že téměř 3 hodinové stopáže jsem se hodně bál. Očekával jsem další z mnoha zde nadhodnocených nudných nesmyslů. Nenudil jsem se ani vteřinku. Snímek jsem si pustil ve 2 ráno s domněnkou, že se u něj bude krásně usínat. Po pár minutách jsem pochopil, že bude následovat další dlouhá noc. Člověk se musí prokoukat hromadou průměrných a špatných filmů, aby čas od času viděl fantastickou bombu z Bombaje. Ve své podstatě se jedná o hroznou volovinu, která zcela záměrně servíruje tak moc sentimentu, že by to pokrylo 10 amerických filmů nebo 3 jihokorejské, ale přiznám se, že jsem všechen tento sentiment spolykal rád. Asi polovinu stopáže alespoň někdo pláče, a to opravdu nepřeháním. Dokonce podle perfektní hudby v pozadí se dá poznat, kdy na slzičky dojde a kdy naopak bude něco legračního. Přesně se do mě film trefil. Prožíval jsem emoce srovnatelné se zhlédnutím Forresta Gumpa, takže absolutní maximum. Střídal se u mě skoro pláč (kluci nepláčou, kromě těch indických) se smíchem. A někdy i najednou. Postav jsem se také bál. Člověk by nehádal, že Indové jsou tak úžasní herci (a tanečníci). Film je vůbec plný takových prvků, které v jiných filmech nenávidím. Tady jsem si je zamiloval. Musím ocenit i taneční čísla doplněná perfektní hudbou. Soundtrack k tomuto film jsem si musel okamžitě stáhnout a budu teď nějaký čas poslouchat hudbu, jejíž slovům absolutně nerozumím. Hrozně se mi líbila práce s kamerou a nádherně nasnímané scénky. Navíc snímek zpracovává velmi aktuální a věřím, že nejen pro mě krásné téma, což bylo také jediným důvodem, proč jsem film předem nezavrhl a rozhodl se ho uvidět. Film bude ještě nějaký ten pátek blokovat datové bloky na mém HDD a velmi pravděpodobně zhlédnutí někdy zopakuji, ačkoli se k něčemu takovému uchyluji velmi zřídka. Když film takhle zamával se starým cynikem, jako jsem já, nedovedu si představit kolik kapesníčků zahynulo ve společnosti nějaké citlivé slečny. Příběh nekončícího přátelství a lásky, který oplývá tak strašně pozitivní energií, že by z ní celá Afrika mohla rok svítit a vařit. Po zhlédnutí budete tak pozitivně naladění, že budete nějaký ten den, či týden zářit. Překvapení jako hrom. Musím po delší době napálit celý zásobník. S režisérem Rajkumar Hirani, jehož jméno jsem musel zkopírovat jsem rozhodně neskončil a s Bollywoodskými snímky teprve začínám. EDIT: I po druhém zhlédnutí je to stále perfektní. ()

DwayneJohnson

Opravdu nevím, co bych k tomuhle filmu napsal .Dostal jsem se k němu, jak slepý k houslím, (tímto děkuji Lenuse) a vůbec jsem od něho nic neočekával, natož nějakou vtipnou komedii, která by mě snad dokázala rozesmát, ale opak byl pravdou. Po filmu Ghándí druhý indický snímek, co jsem v životě viděl, ale určitě ne poslední. Film popisuje tři mladíky (idioty), kteří se po nástupu na vysokou školu stanou kamarády a společnými silami proplouvají až ke konci navzdory jejich úhlavnímu nepříteli, pološílenému profesorovi Virusovi, kterému zbůsobí, (a naopak) mnoho těžkých chvil během jejich studia. Je to film o přátelství na celý život, o lásce, film neobyčejně vtipný s mnoha komickými situacemi a rozhodně film, který patří do mojí TOP 20. ()

eLeR

Vskutku príjemný film a niektoré pasáže boli dokonalé. Rozmýšľam, čím som vlastne chcela byť. Aha, princeznou. No, tou bohužiaľ nie som. All izz wel! ()

iamek

Nikdy bych neřekl, že se budu tak skvěle bavit u tříhodinového indického filmu. Dal bych plný počet nebýt stupidních tanečních kreací uprostřed scén. Film je plný povedených vtipu, ale i taky dramatických a dojemných scén. Tady až na taneční prvky není moc co vytýkat. ()

Chrustyn

Indická, hořkosladká, romantická komedie o třech skvělých kamarádech, která překonává všechny žánrově podobné komedie tříhodinovou délkou a podivnými muzikálovými čísly. Indická kinematografie je prostě jiná než evropská nebo americká ale "3 idiots" díky jednoduché formě dokáže zaujmout prakticky kohokoliv, kdo u filmu rád vypne a pobaví. Jen ta stopáž, zde opravdu není na místě a v případě daného žánru je smrtící a občas se díky ní film stává zbytečně překombinovaný a zmatený. ()

mat.ilda

Vysokoškolská Mahábhárata aneb novodobý epos, ve kterém je nutno mimo kulturní šok překonat nástrahu v podobě stopáže a nesynchrovanosti titulků se zvukem i obrazem a povznést se nad mísení žánrů, kde sice vítězí komedie, ale jinak zahrnuje téměř všechny, včetně literárních, chybí jen horor a bajka... ale výměnou za trochu té tolerance lze s třemi (a více) idioty strávit vskutku příjemný večer, jen připomínám, že vlastnit barevný televizor je vyjma záběrů z domácnosti Raja nezbytností :-) ()

honajz

Příjemné pobavení, i když je to dlouhé jak Lovosice. :-) Některé scény jsou dokonalé, třeba v cíli první části hledání, abych nespoileroval. ()

anais

Objektivně se to hodnotí těžko - chvílemi vtipné, často trefné a pravdivé, nezřídka patetické. Přesto to svižně uteče (171 minut!) a často překvapí nečekaným dějovým zvratem. Z pohledu Evropana přinejmenším snesitelný hindi film, který svým obecným poselstvím o přátelství a svobodě při výběru povolání osloví snad každého. A to co se z evropského pohledu může zdát jako přitažené za vlasy je celkem realisticky vykreslený indický školní systém. ()

rikitiki

Pro mě jedna z nejlepších buddy komedií vůbec. Vyváženě namixovaný koktejl přátelství, road movie, romantiky, sociální kritiky a hlavně humoru. A naprosto perfektní bollywoodsky (sebe)parodická zamilovaná písnička. ()

Earl_23

K tomuto snímku jsem se dostal díky indickému velvyslanci... ne, vážně :). Kdysi jsem se zúčastnil jedné přednášky a jako zpestření nám na závěr pustili kousek 3 Idiots s komentářem, že je to jeden z nejúspěšnějších bollywoodských filmů. Vzhledem k délce jsem opravdu viděl jen kousek, ale i ten mě zaujal natolik, že jsem film musel krátce nato zkouknout celý. Z pohledu komedie nemám co vytknout. Až mě to překvapilo, jaký humor tu Indové používají. Zároveň je to i hodně silné a dojemné drama. Těch srdceryvných scén tam bylo na můj vkus až příliš, ale opravdu stojí za to. Tím se tak dostávám k šílené stopáži - je asi nemožné vidět snímek celý, skoro tři hodiny je docela velký příděl. Ale i tak mi Idioti hodně utkvěli v paměti, mají pro mne trochu osobní význam, takže hodnotím zcela zaslouženě. Ještě bych se rád pozastavil u Aamira, který jednak skvěle hrál a na svých téměř 45 let vypadal neskutečně mladě (až jsem tomu nevěřil :). A co se hudby týče - byla celkem protivná, ale jinak maximálně chytlavá. ()

Kamca_

Tak tohle bylo něco hroznýho ... Takovou blbost jsem dlouho neviděla. Nudilo mě to už od první minuty a tak nějak jsem se to snažila přetrpět až do konce, což bylo celkem hrozný při 171 minutách. Nemám ráda trapný a přehnaně dlouhý filmy a tohle byl právě jeden z nich. Hudba hrozná a herci snad ještě horší. Šerední Indové, co tancujou a zpívaj ... to mě fakt nevzalo. A tohle že měla být komedie? Mi to vtipný nepřišlo ani trochu. ()

ScarPoul

Alebo ako by mal systém fungovať. Film plný optimizmu, ktorý sa dokonale mieša s tragédiou. Nepamätám si, že by som videl za poslednú dobu tak výrazne ľudský film s krásnym posolstvom, ktorý je ešte k tomu plný všakovakých klišé skrytých v pôsobivom prevedení Bollywoodu. Aamir Khan je výborne napísanou postavičkou a jeho dvaja kolegovia prebudia v divákovi rovnaké sympatie ako on. Iste smeruje to k úplne logickému vyvrcholeniu, ale všetky tie malé drámy a veľké rozhodnutia posúvajú film na inú rovinu. Skvelo sa dá pritom zasmiať a rovnako je to veľmi dojímavé. Film, ktorý síce nie je tak uspievaný, ale srdce má obrovské. Pre mňa asi najlepšia ukážka toho, čoho je Bollywood schopný a prečo ho tak strašne milujem. ()

Khalesi

Komédia? No nemyslím, že by to bola úplne typická komédia, je to niečo, ako slzavé údolie a medzi slzami sa musíte usmievať. Nevedela som, že sú indickí muži uplakanejší, než ženy, ale v tomto filme mi to výnimočne ani nevadilo. Veľmi pekný príbeh o priateľstve a láske. ()