Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kultový film podľa Julesa Vernea rozpráva neuveriteľný príbeh o elixíre neviditeľnosti, vďaka ktorému na vidieckej usadlosti vyčína síce vychýrený, ale diabolsky prefíkaný alchymista Wilhelm Storitz, ktorý sa za pomoci svojej schopnosti stať sa neviditeľným pokúša prekaziť svadbu mladého Marka s miestnou krásavicou. Tento televízny film patrí k najlepším filmom v celej histórii pôvodnej tvorby Slovenskej televízie... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (17)

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Televizní a místy pódiové ztvárnění románové předlohy Julesa Verna. Je vidět, že se jedná o finančně nenáročný projekt slovenské televize, který je ochuzen oproti knize o řadu vizuálních efektů spojených třeba s přenosem obrazu na dálku. Nabízí se srovnání s česko francouzskou verzí z roku 1967, která byla mimořádně zdařilá. Slovenská verze je blíž realitě, postrádá sice moment tajemnosti, ale místo toho nabízí humor, pěkné kostýmy, snaživé, i když spíše divadelní herecké výkony a jednoduchý téměř pohádkový příběh. ()

anais 

všechny recenze uživatele

Ve srovnání s verzí z 60.let je tento film strnulý a nenápaditý. Někteří herci tu mají fajn momenty (nejvíc asi Labuda), ale jiní jsou odsouzení strojeně postávat a pronášet repliky šustící papírem (chudák Lasica). A ten neviditelný pán se tu chová jako naprostý blázen, když se démonicky směje v momentech, kdy by měl působit nenápadně! Muhahaaa ... ()

Reklama

TKKMR 

všechny recenze uživatele

Dobrý československý pokus o fantasy s prevažne slovenským hereckým obsadením, do ktorého vmiesili aj trochu neobratného Vladimíra Kratinu. Problémom tu pre mňa bol, pre verneovky inak typický (aj preto som ich nikdy nemal rád) zbytočne vysoký počet postáv. Po alchymistovi Storitzovi tu pátra rôznorodá skupinka, zložená zo šiestych mužov plus kdejakých ich poskokov a napriek tomu, že sa intenzívne snažia objasniť jeho počínanie, zásadné veci im neustále unikajú. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Příjemné překvapení - jak kamerou a výběrem lokací (parník! delta Dunaje!), tak neustálými narážkami na tajnou policii, různými vtipnými bonmoty ("řeší to prostě jako voják") a slušným herectvím všech zúčastněných. Procházka po Storitzově domě je patřičně tajuplná, i scény v hrobce. Jen škoda, že někdy tvůrci těm legráckám popustili navrch, protože někdy působily už nepatřičně. Ale jinak dobře napsaný scénář, postupné rozvíjení děje, logické jednání postav (ve chvíli, kdy jsem si řekl, proč Storitze pro jistotu nezavřou někam do chládku, šup, už jsem měl vysvětlení), takže za mě příjemně natočený a koukatelný film. Kde Kratinu dabuje Dočolomanský skoro dokonale. No a Labuda se synem (skutečným) jsou třešničkami na dortu. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele

Verneovky mám rád už veľmi dlho, aj túto menej známu. Filmové spracovanie jej neurobilo hanbu, čo sa veľmi často stáva. Podstatou je, samozrejme sci-fi, ale tu nie je príliš okaté, takže sa dalo zvládnuť aj bez prehnaných nákladov aj v rámci tv filmu. Herci sú bez chyby, len scenár mohol byť nápaditejší. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (12)

  • Scenárista filmu Tibor Vichta zomrel tesne po dotočení filmu a nedožil sa premiéry, ktorá bola 24. mája 1991. (Raccoon.city)
  • Úvodné titulky k filmu za začnú netypicky až po troch minútach a 15 sekundách. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama