Veľmi mi chutí tento snímok, dokonca niektoré scény zbožňujem... Dej sa prezentuje ako lepšia inscenácia, rozprávka pre dospelých či príbeh s nádychom mystiky, ale celé to tvorí krásny orchester... dokonca aj obaja Labudovci sa mi pozdávajú. Henryk Talar ako Wilhelm Storitz bola správna voľba... aj preto, že bol pre našu verejnosť menej známy a už jeho zjav pridáva to správne korenie do snímku.(28.10.2010)

Když se řekne Jules Verne, skoro každému se vybaví Dva roky prázdnin, 20 000 mil pod mořem, Tajuplný ostrov, 5 neděl v balóně, Vynález zkázy. Ale Verne napsal skoustu dalších skvělých románů, které dnes již téměř upadly do zapomenutí. Román Tajemství Viléma Storitze je jeden z těchto skoro zapomenutých románů, který byl zfilmován. U nás dokonce dbakrát. Poprvé to bylo v roce 1967 v československo - francouzské koprodukci. Snímek z roku 1991 se taky řadí k těm povedenějším filmovým zpracováním vernovych románů. Dávám 4*. Škoda, že dnes se nenajdou režiséři ani sponzoři, kteří by pokračovali v natáčení vernovych románů.(9.3.2012)

• Stefan_M

Hrajú: Vladimír Kratina(Ing. Henry Vidal), Marián Labuda st.(Štepark, náčelník polície), Milan Lasica(župan), Július Satinský(doktor Roderič), Stano Dančiak(Parížsky policajt), Marián Zednikovič(kapitán Haralan Roderič), Michal Gučík(Mark Vidal), Božidara Turzonovová(pani Roderičová), Gabriela Škrabáková-Kreuz(slečna Myra Roderičová), Marián Labuda ml.(chovanec polepšovne), Henryk Talar(alchymista Wilhelm Storitz), Emil Horváth st.(Béla, sluha u Roderičovcov), Vlastimil Zavřel(cestujúci na parníku), Peter Áczel(kapitán na parníku), Július Vašek(Hermann, Storitzov sluha), Peter Šimun(kostolník)(26.6.2014)

Televizní a místy pódiové ztvárnění románové předlohy Julesa Verna. Je vidět, že se jedná o finančně nenáročný projekt slovenské televize, který je ochuzen oproti knize o řadu vizuálních efektů spojených třeba s přenosem obrazu na dálku. Nabízí se srovnání s česko francouzskou verzí z roku 1967, která byla mimořádně zdařilá. Slovenská verze je blíž realitě, postrádá sice moment tajemnosti, ale místo toho nabízí humor, pěkné kostýmy, snaživé, i když spíše divadelní herecké výkony a jednoduchý téměř pohádkový příběh.(21.4.2016)

Verneovky mám rád už veľmi dlho, aj túto menej známu. Filmové spracovanie jej neurobilo hanbu, čo sa veľmi často stáva. Podstatou je, samozrejme sci-fi, ale tu nie je príliš okaté, takže sa dalo zvládnuť aj bez prehnaných nákladov aj v rámci tv filmu. Herci sú bez chyby, len scenár mohol byť nápaditejší.(29.3.2016)