Clint Eastwood viděl, co neměl: prezidenta Spojených států zapleteného do zločinu. Začíná nelítostná štvanice, kterou ukončí jedině smrt... Luther Whitney býval kdysi zlodějem velkého formátu. Teď si však užívá penze, chodí do místního muzea a ve svých kresbách se nechává inspirovat starými holandskými mistry. Idyla o napraveném starém muži však dokonale klame. Na spodních stránkách skicáře se totiž ukrývá precizní malůvka, která ho vzrušuje zdaleka nejvíc - dům starého miliardáře Waltera Sullivana a jeho mladičké ženy Christy. Pečlivě připravovaná loupež probíhá jako na drátkách. Jenže s jedním Luther nepočítal - že mladá paní Sullivanová s manželem neodjela na dovolenou, že se domů vrátí v tu nejnevhodnější chvíli a ještě k tomu s milencem! Jenže milostná předehra se změní v násilí, Christy se začne bránit ostrým nožem a je zastřelena dvěma ozbrojenými muži. Šokující divadlo, ke kterému je Luther odsouzen, tím ale zdaleka nekončí - ti dva jsou totiž z tajné služby a ten opilý sadista je samotný prezident Spojených států amerických! Bílý dům samozřejmě celou záležitost ututlá a začne pátrat po "viníkovi". Hlavním podezřelým se brzy stane právě Luther Whitney... (oficiální text distributora)

Morholt

Jeden z těch slabších Eastwoodů a to vzdor hereckému obsazení, které bylo špičkové. Bohužel už sama zápletka byla stupidní, takže se nedalo moc čekat, ale přece jen jsem do Clinta vkládal trošku víc nadějí. Jenže to vypadalo, jako by u režie průběžně klimbal a takové tempo má i celý film a to platí i pro herecké projevy. Dalo se z toho vytřískat víc, ale na ten průměr to stačí. 50% ()

hendrich6

Je to slabší než třeba Krvavá Stopa,ale taky bych si tento film klidně dal znova,protože účast Clinta Eastwooda,jak před kamerou,tak za ní dost zvyšuje kvalitu a film je poctivý krimi. 70 % ()

Gary

Film nebyl špatný.Jenom mi trochu vadí,že když Clint Eastwood režíruje kriminálku,musí do toho vložit nějakou komičnost.A na té to upadá.Herci byli výborní.Hlavně Gene Hackman.A co bylo nejhorší? Dabing ČT1 (hlavně právě Hackman) ()

Padme_Anakin

Clint Eastwood je v roli stárnoucího zloděje sympatický, Ed Harris mě baví všude, takže i v tomto snímku, no a Gene Hackman jako absolutně mocný nezklamal, tuším, že si tuhle roli užil.. Příběh pečlivě připravované loupeže se zvrhne v okamžiku, kdy do domu vstoupí mladá žena s milencem, lupič uvízne za zrcadlem a stane se svědkem zločinu.. Pro mě i po letech bezproblémově koukatelné a slušné tři hvězdy ponechávám tam, kde už roky jsou.. Není to žádná pecka, ale dobré to je.. ()

Falcor

Vražda, intriky nejvyššího politika a jeho ochranky, spravedlivý (být lépe zahraný, tak i charismatický) lupič v nechtěné roli voyera ve špatnou chvíli na špatném místě a následný hon na kočku a na myš, kde větší roli než zbraně hraje inteligence nerovných protivníků. Ničím inovativní, do kina asi ne, ale u TV uběhne večer v příjemném napětí . ()

nervoznideda

tento film je můj oblíbený Clint,Gene,Ed, hvězdy,které mám rád už jsem ho viděl snad 100x deda:-) do práce hoši, dokažte jak milujete svou vlast : to říká můj oblíbenec Gene Hackman deda:-) ps i s Scotta Glenna mám rád ze sekretariáta :-) deda Ed : " válečné hrdiny nezatýkám" :-)6.2.2020 ()

NinonL

Film se mi líbí a role Eastwoodovi sedí velmi dobře. Nepolapitelný zlodějíček se dostane do křížku s mnohem nebezpečnějším soupeřem. S mocí, která je bez hranic, která je nedotknutelná. ()

mysiak

Vynikajúce obsadenie, priemerné prevedenie..tuctová kriminálka ktorá ničím neprekvapí ale ani neurazí...dobrý film pri TV..nič viacej ()

kobejn

Pohádka máje...o zlym prezidentovi a jeho týmu a hodnym zloději, kterej zahraňuje svoji dcerku...klišovitá báchorka vycucaná z prstu, přitažená za vlasy jak blázen, ale natočil to "kovboj" Clint, takže se nebudu vzrušovat, hráli v tom dobří herci, a i když to byla naprosto nevěrohodná historka, přesto mě bavila a na jedno shlédnutí to bohatě stačilo... narozdíl od té hrůzy co natočil ve stejném roce bez své herecké účasti.... ()

UncleG

Absolutní moc je spíš taková kriminální pohádka vyprávěná s celekem dostatečným nadhledem, několika vtipnými momenty a solidními herci. Clint má i tentokrát celou řadu drsnovtipných pšouků, ale herecky se zrovna nepřetrhnul. Zatímco Hackman mě přesvědčil, že dokáže bejt odporně paroubkovsky slizkej i na malém hereckém prostoru. I přes veškerou vykonstruovanost a scénář průhlednej jak papírek vod bonbonu, nemůžu říct, že by mě "Absolutní moc" absolutně nebavila. Takže průměrná trojka ve stylu "kouknout, zasmát se a zapomenout". ()

Orlau32

Myslím, že tento snímek patří do dobrých kriminálek. Nikoliv proto, že tam hraje Clint EASTWOOD nebo jiné dvě hvězdy jako Gene HACKMAN nebo Ed HARRIS. Ukazuje, jak to ve světě politiky chodí, či vlastně " co je dobré pro bohy, není dobré pro voly". A oni "nahoře" se za bohy považují. ()

salalala

I po druhém zhlédnutí nechám čtyři hvězdičky, ač to není taková pecka. Začátek je poněkud delší, možná zbytečně protahovaný a vůbec celý ten film je přitažený za vlasy. Mnohdy jsou navíc záběry o pár vteřin delší, než by měly být. Jinak herecky je to standard, Eastwood i Harris hrají dobře, Hackman i přes méně prostoru je opět vynikající záporák. Není to taková pecka jako Nesmiřitelní, přesto určitě stojí za vidění. Navíc Hackmanův dabing se nepovedl, ale to už je jen náš lokální problém! I přes občasné zaváhání a klopýtnutí je to pořád poctivá eastwoodovka. Pro mě za 70%. ()

Skip

Tak tohle Clintovi moc nevyšlo. Je to docela smutné, když člověk vidí, jak je kolikrát vyloženě směšný, aniž by to měl v úmyslu. ()

Chrysopras

Tak to celkový hodnocení mě překvapuje... Mě se to líbilo hodně. Má to zajímavou zápletku a herecky to taky neni vůbec špatný. Zvlášt bych vyzdvihl Hackmana. Musim pochválit za odvahu v tom, že americkej prezident neni zas ten nejlepší chlap světa, ale tady pochytal naopak hodně negativních rysů ( snad proto je to označený jako thriller :-)). Dostala mě ta taneční scéna Hackmana ve Whitehallu. Vytknout musim, dle mě, dost odbytej závěr. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis