Clint Eastwood viděl, co neměl: prezidenta Spojených států zapleteného do zločinu. Začíná nelítostná štvanice, kterou ukončí jedině smrt... Luther Whitney býval kdysi zlodějem velkého formátu. Teď si však užívá penze, chodí do místního muzea a ve svých kresbách se nechává inspirovat starými holandskými mistry. Idyla o napraveném starém muži však dokonale klame. Na spodních stránkách skicáře se totiž ukrývá precizní malůvka, která ho vzrušuje zdaleka nejvíc - dům starého miliardáře Waltera Sullivana a jeho mladičké ženy Christy. Pečlivě připravovaná loupež probíhá jako na drátkách. Jenže s jedním Luther nepočítal - že mladá paní Sullivanová s manželem neodjela na dovolenou, že se domů vrátí v tu nejnevhodnější chvíli a ještě k tomu s milencem! Jenže milostná předehra se změní v násilí, Christy se začne bránit ostrým nožem a je zastřelena dvěma ozbrojenými muži. Šokující divadlo, ke kterému je Luther odsouzen, tím ale zdaleka nekončí - ti dva jsou totiž z tajné služby a ten opilý sadista je samotný prezident Spojených států amerických! Bílý dům samozřejmě celou záležitost ututlá a začne pátrat po "viníkovi". Hlavním podezřelým se brzy stane právě Luther Whitney... (oficiální text distributora)

BoredSeal

Jako recese vtipný, hlavně v českým dabingu Petr Haničinec jako dabér Hackmana: "Ty si chceš hrát, ty děvko?" To jsou momenty, které život z paměti nesmaže. ()

ilemas

Nejprve jsem četl knihu, která je naprosto vynikající a tak jsem se těšil, až to uvidím zfilmované. Film mě hodně zklamal, příliš zdlouhavý a pomalý rozjezd, připadalo mi to oproti knize hodně protahované a málo akční. ()

lekr

Námět filmu je zajímavý ale film se bohužel utápí ve zbytečných úvahách a dialozích na úkor děje což je hodně na škodu. První půlka je výborná ale druhá je už jen slabý odvar z té první a to včetně dost odfláknutého konce. Za skvělou první půlku a jako vždy výborného Clinta Eastwooda přesto tři hvězdičky. ()

Martin741

Absolutni moc je krasny dokaz toho, ze hluche miesta v rezijnej filmografii sa nevyhybaju ani velikanom filmu : mal ich Orson Welles, a ma ich aj pan Eastwood. Scenar je sice slusny, o tom zadna. Co film vsak taha do priemeru, je minimum akcie, priemerne vykony hercov /Hackman, Eastwood/ a slabe tempo. A dejovu liniu som tusil a predvidal hodne dopredu. 63 % ()

O´Neill

Měl to Clint pěkně napsané a i celkem dobře zahráno, ale bohužel jsou ve filmu občas nudné scény. Nicméně Ed Harris potěší, a celkově to nebylo vůbec špatné. Takže za mě ty čtyři hvězdičky. ()

Jino

Kdyby nebylo laciných berliček, kde se Eastwood snaží z diváka vyždímat emoce v podobě vztahu svojí postavy s odcizenou dcerou, možná bych dal i čtyři hvězdy, ale v tomto filmu mi to přišlo jako rušivý element, i když je pravda, že děj se díky vývoji jejich vztahu posouvá dál a nakonec přebírá více méně hlavní roli. 60% hlavně za herecké obsazení - C. Eastwood, Ed Harris, G. Hackman. ()

cariada

Pěkný film o tom kam až ,může sahat moc. Zloděj vykrade dům , jenže se tam v ten samý moment vratí majitelka s opilým prezidentem USA, který se chová dost surově až musí zasáhnout ochranka , výsledek je ona mladá majitelka je mrtvá. Samozřejmě se to snaží všichni ututlat. Pouze zloděj oněmž nikdo neví to všechno vidí a má důkaz a co ted s tím? Dělat, že se ho to netýká a nebo se pokusit s tím něco udělat. Rozhodně se pro druhou formu, ale zahrávat si na tak horkém písečku není jen tak. Velice husté drama, kdy je ten největší padouch sám prezident USA je docela odvaha. ()

Elyssea

Politické thrillery já můžu... Možná slabší kus Clintovy filmografie, žádný převratný příběh, ale velmi solidní řemeslo. ()

bourec

I tímhle filmem potvrdil Clint svou hereckou i režisérskou jedinečnost.Do pěti tomu sice trocha chybí, ale i přes naprostou absenci větší akce ten film šlape jak hodiny.80%. ()

starbrejkr

Přestože 3 hvězdy jsou na Eastwoodovku málo, film na mě zapůsobil víceméně kladně. Největší silou snímku je skvělá zápletka a parádní obsazení (od samotného Clinta v milé a sympatické roli přes dalšího z Hackmanových slizkých záporáků až třeba po Dennise Haysberta v netypické roli agenta zabijáka). Film má někde ve dvou třetinách na mnohem víc, ale konec to bohužel docela srazí, kdy se všechno vyřeší až moc jednoduše a hlavně chybí napětí a nějaké drama. Troochu tady určitě selhal Clint i jako režisér, protože ten konec vůbec nemá dynamiku, což je smutný protiklad proti našláplé první půlce. ()

Phos4rus

Clint Eastwood je individualista a podle toho to take dopadlo. Neni to spatny film, je ale az prilis "zaostreny" prave na Eastwooda ()

Deverant

Nevyhnu se srovnání s Air Force One vzniklým ve stejném roce. Americký prezident jednou jako akční hrdina, zde jako děvkař a násilník. Absolute Power je (aspoň pro někoho, kdo není nezviklatelným americkým patriotem) nepochybně přitažlivější a záživnější snímek, přestože se jednoznačně jedná o slabší Eastwoodův počin. A tente nevybíravý, a rozhodně zřídkavý v americké kinematografii, přístup je asi nejvetším kladem filmu. A taneční scéna také stojí za to. ()

blitzer

Zajímavý krimi-thriller z prostředí vysoké politiky. Už jsem ho kdysi před léty viděl, ale pamatoval jsem si jen úvodní scénu za zrcadlem. Kromě Clinta se mi tu hodně líbil Ed Harris v roli sympatického detektiva. Taková perlička: jako fanouškovi seriálu 24 mi přišlo vtipné, že president Palmer si tu vystřihnul roli presidentova bodyguarda a párkrát se tu mihla i paní Palmerová :-) ()

otík

Hodně dobrý thriller, ne sice tolik akční jako "S nasazením života", ale je zde dobře načasované napětí a slušné herecké výkony. Clint Eastwood je jako vždy drsňák už od pohledu a i na stará kolena dokáže předváždět uvěřitelné výkony. Padouch Hackman si to evidentně užil (hlavně v úvodu filmu) a i další záporáci jsou velmi dobří. Myslím, že stojí minimálně za shlédnutí. ()

Noviik

V hlavní roli Clint Eastwood, režie Clint Eastwood... dále hrají: Clint Eastwood zepředu, Clint Eastwood z pravé strany, Clint Eastwood z levé strany, Clint Eastwood zezadu, Clint Eastwood v myšlenkách ostatních. Sakra, opravdu je tu pře-Eastwoodováno. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis