Toaru madžucu no Index

• Japonsko とある魔術の禁書目録[インデックス] (více)
Japonsko, (2008–2019), 30 h 50 min (Minutáž: 25 min)

Předloha:

Kazuma Kamachi (kniha)

Kamera:

Šingo Fukujo

Hudba:

Maiko Iuči

Juka Iguči, Acuši Abe, Akeno Watanabe, Mamiko Noto, Nobuhiko Okamoto, Nozomi Sasaki, Ajako Kawasumi, Tošihiko Seki, Tomokazu Sugita, Rina Sató (více)

Série(3) / Epizody(74)

Zvláštními schopnostmi obdařený chlapec Touma se spojí s řádovou sestrou Index proti silám zla a společně pátrají po magických textech uložených v paměti Index. (Netflix)

Recenze uživatele Palisander k tomuto seriálu (2)

Toaru madžucu no Index (2008)

Zaujímavý námet, zaujímavé postavy, ale príliš rozdrobený príbeh. Asi to bude tým, že tých postáv je až príliš veľa a dostávajú testuhodne málo priestoru. Dokonca sú časti, kde sa Index ani Touma vôbec neobjavia. Aisa by sa tiež nemusela ukrývať nevedno kde. Mikoto si veľkú časť priestoru kradne pre seba (v čom jej výdatne pomáhajú jej melancholické sestričky) ale to je skôr plus ako mínus. Väčším problémom je, že hlavná téma sa stráca a záver vyšumí úplne o stratena. Ale ako úvod k premyslenejšiemu Toaru kagaku no Railgun poslúži viac než dobre. ()

Season 2 (2010) (S02)

Oproti jednotke (našťastie) viac Index a viac Mikoto. A supersympatická (mám napísať kawaii?) malá Last Order. Accelerator s barlou rovnako nemá chybu. Vo svete mágie a paranormálnych schopností poteší Toumov úplne konvenčný pravý direkt. Opakuje sa však nedostatok z jednotky a to množstvo zjavujúcich sa a zasa miznúcich postáv bez ladu a skladu. U mňa nepochopené zostalo vkladanie mágie výlučne do rúk cirkvi. Vyslovene otravné boli aj Toumove patetické hrdinské prejavy pri každom súboji. Ale ako to ten chalan robí, že sa naňho všetky tie baby lepia? ;-). Škoda predčasného finále. Posledné dve časti by sa skôr hodili do ďalšej série. Napriek spomínaným mínusom stále dostatočne zabavné a pútavé na to, aby som sa tešil na ďalší diel. ()