Kriminální psycholog Terry McCaleb, který pracoval pro FBI, patřil mezi nejlepší ve svém oboru, přestože jeho metody občas nebyly předpisové. Před dvěma lety vyšetřoval případ sériového vraha a zahlédl ho poblíž místa činu. Pustil se do pronásledování, ale právě ve chvíli, když ho téměř dopadl, dostal infarkt. Podrobil se transplantaci srdce a jeho život se od základů změnil. Odešel do důchodu a přestěhoval se na obytný člun, kde žije v klidu a osamění. Jednoho dne za ním přijde žena, která chce, aby vypátral vraha její sestry. Důvod, který uvede, je natolik pádný, že stárnoucí detektiv nemůže odmítnout… Americký herec a režisér Clint Eastwood (*1930) má za sebou padesátiletou dráhu úspěšného herce a téměř stejně dlouhou kariéru neméně úspěšného režiséra, přičemž obě funkce často kombinoval. I když se nevyhýbal žádnému žánru (snad kromě komedií), nejlépe mu seděly westerny a kriminální snímky. K těm druhým patří thriller Krvavá stopa (2002), v němž také ztělesnil hlavní postavu vyšetřovatele. Už se neohání pěstmi jako za mlada, když býval drsným Harrym Callahanem, ale smysl pro spravedlnost a neústupná povaha při prosazování spravedlnosti mu zůstaly. Snímek vznikl podle předlohy plodného amerického autora Michaela Connellyho Blood Work (1998, česky 1999 pod titulem Obranná reakce), který je duchovním otcem oblíbených hrdinů z románových sérií o detektivu Harrym Boschovi a právním zástupci Mickeym Hallerovi. (Česká televize)

suicide

Nemůžu říct, že by to byl clint-eastwoodovský film, na jaký jsem zvyklý, ale přesto byl alespoň clintovský, takže jsem ho strávil dost dobře. Nenudil jsem se, což je u thrilleru podstatné, první pointa mi taky dotekla určitě až za polovinou a Easwoodova kožená tvář před kamerou rovněž nezklamala. Ale co se týče těch dvou neschopných poldů, tak sjem se neubránil vzpomínce na mnohem novější Willisův film Cop Out, kde si konečně někdo z podobného párku idiotů skutečně utahuje. ()

Derek

estwoodovka z clintovho slabsieho obdobia (po genialnych unforgiven a pred dalsou oscarovkou million dollar baby), clint ma nastastie charizmu atomovej elektrarne (i ked tolko nehlaskuje) s cim si vystaci pocas celej stopaze (rezisersky sa tiez nanestastie prilis nepretrhol). na jedno pozretie to uplne bude stacit, ale clint ma na svojom konte o dost viac peciek ako pred i za kamerou... ()

Skip

Docela slušný rojezd, ale pak to začínalo pomalu ztrácet grády a konec už je vyloženě slabý. Naštěstí se ale divák nedočká žádného dlouhého "znovuožívání" hlavního padoucha, což lze považovat za vdocela velké plus. ()

DonPedro

Connellyho předloha (česky vyšla pod názvem Obranná reakce v roce 1999) je přes kapku stylu i originality jen zručně napsané čtivo na cesty. Na sedmdesátníka docela čiperný Eastwood ji sice nikam výš nedostrkal, ale za výsledné menu se stydět nemusí - i když je hlavní chod lehce vysušený a finále trochu připálené. ()

Chrysopras

Evidentně už mi závity moc nešrotujou, protože na rozdíl od mnoha jiných mi to nedocvaklo. Už už jsem chtěl kritizovat řadu klišé, ale že to bude až takhle, to mi nedošlo. Takže lehký nadprůměr. ()

SallyZen

Musím předem říci, že na Eastwoodovky jsem si nikdy čas neudělal a ani mě nijak nepřitahovali. Po tomto asi lehce změním názor. Přišlo mi to rychlé, svěží a skvěle natočené. Clint předvedl, že dokáže oslnit, jak na postu herce, tak i režiséra. Pravdou je, a to se mi moc nestává, že jsem už tak nějak tušil od půlky filmu,SPOILER: že v tom bude mít prsty soused od vedle - Jeff Daniels Jen mi moc nesedí na roli záporáka. KONEC SPOILERU. Každopádně skvěla kriminálka a Clintovy snímky budu muset více zařadit do svého filmového "repertoáru". 80% ()

Martin741

Tu sa pan vychodnyLes postavil pred aj za kameru a serviruje divakovi krimi pribeh, v ktorom som asi v polke vedel, kto je vrah. No nic to, dej je sice predvidatelny, ale skusena ruka stareho barda /Eastwood/ vie, ako ma vyzerat kus poctivej filmarciny. 74 % ()

Jino

Poctivý thriller, který má celkem slušnou atmosféru a povedenou zápletku. Ačkoliv je možné, že oko zkušeného filmového odborníka prohlédne pointu už dříve, mě se to nepovedlo. Eastwood totiž chytře podává matoucí indicie, takže jsem si pořád myslel, že jádro pudla se schovává někde jinde a celý případ bude o hodně víc složitější, než jakým po zpětném pohledu ve skutečnosti je. Pokud se v mích očích dá mluvit o negativech, tak je to zejména několik zbytečných scén (např.: McCaleb vykonává sexuální potřebu s osobou opačného pohlaví), jež mohly skončit s klidným svědomím v odpadkovém koši, protože tady působí jako rušivý element. Podobně jsou na tom lehce postřehnutelné záskoky kaskadéra hlavní herecké hvězdy. Jinak jsem byl s Krvavou stopou spokojený. 70% ()

O´Neill

Klasicka detektivka v podaní Clinta Eastwooda. Docela béčkový námět, aj celý film působi maximálně PRŮMĚRNĚ. Jeff Danies potěší, a s Clintem dohromady se na to docela v klidu dívá. Bohužel, ani ti dva tomu nedají patřičný šmrnc, a mohu tomu dát pouze 3 hvězdičky. ()

Wormboy

Velmi prijemny zaciatok a celkove smerovanie sa opat zvrtlo do zbytocne prekombinovanej a velmi priehladnej kriminalnej bachorky, ktoru sme uz videli vela krat...nezachranuje to ani v podstate standardne dobry Eastwood...obsadenie Jeffa Danielsa do ulohy hlavneho zaporaka bol zaujimavy tah... ()

ic

Zprvu to vypadalo jako vcelku zajímavá krimi. Ale později už jsem ani nevěřil svým očím, co se z toho vyvynulo. Sice jsem okamžitě nepoznal, kdo je vrah, ale jako vrah se celkem nabízel. Příště už si budu pamatovat, že když sleduju kriminálku, musím si včas vsadit na možného vraha. Určitě by ale bylo lepší, kdyby byl vrahem někdo úplně jiný, někdo, kdo ve filmu nevystupoval už od začátku. Rozuzlení bylo strašné, taková slátanina... Myslím si, že herci by prostě neměli dělat režiséry, k ničemu to není. ()

zette

Eastwood je frajer v kazdem veku, at uz jako herec ci reziser! Zacatek je celkem slibny, pak to trochu ztrati dech a zaver uz se mi moc nelibil. Jako, slusna krimi s takovym oderem let sedmdesatych, ale Clint ma za sebou radu lepsich filmu... ()

Juto

Je isté potešenie vidieť thriller, ktorý je takmer pozostatkom zašlej éry. Pre mňa to bolo výborné po hereckej a režisérskej stránke. Scenár má nijaké chyby, ale mne to vôbec nevadilo. 7/10 ()

Radiq

Průměrnej film s průměrnými výkony (teda Eastwood hraje toho dědka celkem dobře, oj, sorry, on to nehraje), s předvídatelným pachatelem (kdo jinej by mohl být vrah, když ne jedinej další více známej herec a koneckonců jinak by mě to možná během vyšetřování asi ani nenapadlo - takže to pěkně pomhouřili do zahnědlého klišé na konci tlustýho střeva) a s jednou pro mě nezapomenutelnou trapnou scénou, když se rozehrávala milostná zápletka mezi Mexickou cigoškou a chátrajícím gerontem, kdy mu do ouška šeptala: show me your heart, show me your heart, a zapomněla dodat, že transplanted heart. Jinak sem tam se mihla dobrá hláška, hlavně černohumorný výklad místa činu hned na začátku jedním z detektivů nebo "Příště si nech rači transplantovat svýho šulina!" ()

otík

Postava agenta FBI Clinta Eastwooda se má. Touží po něm psychopatologický sériový vrah i šikovná žena středního věku, má mnoho prostoru zaběhat si i zastřílet a nakonec si i pořádně užít závěrečné scény. Eastwood v xté variaci Dirty Harryho rozhodně nezklame. ()

sator

Zajímavý námět... Clint tradičně monovýrazový... Sovák by řekl " výraz tady někde smrdí hovno "...😎 ()

Deyw

Silny 3hvezdy, 4 jsou moc..je to tak 7/10 mozna 7,5/10 - docela tomu dava naprdel scenar, jinak Clint to tahne a jeho nasranej penzista nema chybu, zapletka uchazejici, ostatni herci nic moc - daniels je vklidu ale nic extra, ostatni zamenitelny - videno s dabingem (dobrej jako svine!) v ramci ct2 velikani filmu. :D ()