Kriminální psycholog Terry McCaleb, který pracoval pro FBI, patřil mezi nejlepší ve svém oboru, přestože jeho metody občas nebyly předpisové. Před dvěma lety vyšetřoval případ sériového vraha a zahlédl ho poblíž místa činu. Pustil se do pronásledování, ale právě ve chvíli, když ho téměř dopadl, dostal infarkt. Podrobil se transplantaci srdce a jeho život se od základů změnil. Odešel do důchodu a přestěhoval se na obytný člun, kde žije v klidu a osamění. Jednoho dne za ním přijde žena, která chce, aby vypátral vraha její sestry. Důvod, který uvede, je natolik pádný, že stárnoucí detektiv nemůže odmítnout… Americký herec a režisér Clint Eastwood (*1930) má za sebou padesátiletou dráhu úspěšného herce a téměř stejně dlouhou kariéru neméně úspěšného režiséra, přičemž obě funkce často kombinoval. I když se nevyhýbal žádnému žánru (snad kromě komedií), nejlépe mu seděly westerny a kriminální snímky. K těm druhým patří thriller Krvavá stopa (2002), v němž také ztělesnil hlavní postavu vyšetřovatele. Už se neohání pěstmi jako za mlada, když býval drsným Harrym Callahanem, ale smysl pro spravedlnost a neústupná povaha při prosazování spravedlnosti mu zůstaly. Snímek vznikl podle předlohy plodného amerického autora Michaela Connellyho Blood Work (1998, česky 1999 pod titulem Obranná reakce), který je duchovním otcem oblíbených hrdinů z románových sérií o detektivu Harrym Boschovi a právním zástupci Mickeym Hallerovi. (Česká televize)

Deyw

Silny 3hvezdy, 4 jsou moc..je to tak 7/10 mozna 7,5/10 - docela tomu dava naprdel scenar, jinak Clint to tahne a jeho nasranej penzista nema chybu, zapletka uchazejici, ostatni herci nic moc - daniels je vklidu ale nic extra, ostatni zamenitelny - videno s dabingem (dobrej jako svine!) v ramci ct2 velikani filmu. :D ()

Triple H

Ľahko nadpriemerný thriller. SPOILER!!!! Hoci spolerovať nezvyknem, tentokrát to urobím. Film bol celkom dobrý, ale obsadenie Jeffa Danielsa bolo veľmi mimo. Podozrivý bol v podstate od začiatku, lebo postava kamoša bola až príliš zbytočná na to, aby ju hral takto známy herec. Podozrievať sa dali všeho-všudy len dve postavy a u tej druhej to dosť pokrivkávalo. Ako natvrdlý susedko by bol Daniels ešte OK, ale ako psychopatický, chladnokrvný a svojím spôsobom geniálny (jeho plán a následná realizácia) vrah absolútne zlyháva. Stále má v tvári výraz hlúpeho Jana a toho vraha mu uveriť skrátka a dobre NEJDE. Chyba castingu. Rovanko sa mi zdala dementná celá "šifra" s číslami a jej rozuzlenie. Vrah tie čísla predsa nechával Eastwoodovi už na začiatku - t. j. pred infarktom. Keby ho Clint nedostal a následne vedľa neho nebýval, čo vrah tou svojou posratou šifrou vlastne myslel? Žeby diera? KONIEC SPOILERU!!! ()

kinghome

Průměrná lehce zapomenutelná krimi se skvělým Clintem. Bohužel ani on to z toho průměru nevytáhne, to by tam k němu musel přibýt ještě někdo, kdo by dokázal ten film nějak oživit. Průměrná krimi, která nijak nepřekvapí a za chvíli už ani nebudu vědět, o čem že to vlastně bylo. ()

Mrkvič

Když jsem viděl film poprvé zůstala mi pointa do poslední chvíle skryta. Po letech mi byla hned jasná díky hercům a pár náznakům, kterých jsem si všiml. Od poprvé jsem si film ale skoro vůbec nepamatoval a napodruhé mě to už moc nebavilo, tak to snad vypovídá o průměrné kvalitě snímku. ()

lennyd

Stárnoucí detektiv Terry McCaleb (Clint Eastwood) jde po stopách záhadného vraha, který vždy na místě činu nechává vzkaz doplněný skupinou čísel. Při poslední akci jej už McCaleb téměř chytí při činu, bohužel pronásledování vraha na útěku pro McCaleba nedopadne dobře - dostane infarkt. O dva roky později si už McCaleb, po transplantaci srdce, užívá zaslouženého důchodu, a na práci jen vzpomíná - než ho navštíví mladá Graciella Rivers (Wanda De Jesus). Ta jej požádá zda by nepomohl najít vraha její sestry, jejíž srdce nyní bije právě v hrudi Terryho McCaleba.... Krvavá stopa není v jádru špatný film, jen bych doporučil Clintovi obsazovat do hlavní role někoho jiného, než sám sebe (i když znáte to, co si neuděláte sami, ... ). Ne že by byl Clint Eastwood v hlavní roli nějak špatnej, ale přece jen - svůj věk už má a že by mu mladá koc hned tak skočila do betle, mi nenamluví. Ale zpátky k filmu - zápletka docela originální, i když vcelku předvídatelná (a pokud umíte anglicky, tak odhalíte vraha vcelku hodně rychle), a Clinta docela příjemně doplňuje i soused Jeff Daniels.. ()

dANo

Hodnotím to pozitívnejšie, ako moji predchodcovia, lebo si myslím, že tento film má svoju kvalitu ako krimi-thriller. Eastwood, ale aj ďalšie herecké hviezdy naokolo ma príjemne prekvapili a záver som tiež tak skoro neodhalil... ale uznávam, že je to len na 1 pozretie. ()

zdenny

Clint Eastwood je prakticky vždy zárukou dobrého filmu. Navíc, když film sám režíruje. Tento film sice nebyl taková pecka, bylo to ale příjemné krimi se slušnou zápletkou. Film pro milovníky krimi na bezstarostný večer. ()

JohnSmith

Lehce nadprůměrný thriller. Bylo fajn postupně zjišťovat důvody vražd. Hlavně že se to hned neprofláklo. I když upřímně mi byl od začátku jeden chlap podezřelý. ()

-ELFKA-

Celkom príjemná detektívka. Clint opäť boduje zo svojim bolestným výrazom. Čo už s ním, sekne mu to. Až do konca sa mi nejak nechcelo veriť, že by bol vrahom neškodný sused, ale vytušiť sa to dalo ďaleko pred Clintovým odhalením. Vyčítam jedine tú postelovú zápletku, akosi mi to špatí image filmu. Obstarožný ex-agent FBI a mladá zranitelná sestra obete. Pritiahnuté za vlasy.. ()

zigíš

Krimi ze stejného těsta jako Eastwoodovo Tightrope: mysteriózní, zamotaná hra tajemného vraha se stárnoucím detektivem. Bez přemíry hláškování a nadhledu, což je problém, zvlášť u scénáře, který se své béčkovitosti navzdory, bere zbytečně moc vážně. ()

pfa

Velmi slušný kriminální thriller, se zajímavou "zápletkou" a vcelku jedoucí atmosférou příběhu. [8/1O] ()

jefff

Krvavá stopa je skutečně typický oldschool krimi/thriller v tom nejryzejším duchu. Ale proč ne. Mě se film líbil, i když identitu vraha jsem po čase taktéž uhádl a chyběl tomu dusnější atmosféra. Ke všemu mi tu Eastwood až tolik nesednul, a i když ho mám moc rád, mohl to někdo zahrál i lépe. ()

The Viper

Drsnej Clint mě opět nezklamal a film je tak nabitý, že mě nenudil. Ty skoro dvě hodinky mi utekli celkem rychle a mohl jsem konstatovat, že je to další výborná Clintovka. No a Jeff Daniels ? Jako troska z lodi, lidská nula a ,,par'ták'' byl skvělej a to kdo vraždí, mi nešlo ani pak do hlavy. Škoda že neumim španělsky._75% ()

Han22

Clint pořád ještě umí. Přestože je po infarktu a výměně srdce a navíc v penzi, začíná vyšetřovat smrt své dárkyně (hodně zvláštní námět). Vyšetřování se nese v klasickém stylu starých kriminálek - takže žádná moderna, žádné zvraty, CSI metody nebo podobně, ale poctivá policejní práce prokládaná skvělými dialogy ať už s doktorkou, kamarádem ze sousední lodi nebo hádkami s policajty. A samotný případ ač se zdá nevyřešitelný (náhodná vražda při loupežném přepadení) má skvělou pointu i nečekaného záporáka i správně béčkové finále, ve kterém Eastwood dokazuje, že od dob Drsného Harryho možná zestárl, ale určitě nevyměkl. Příjemné překvapení. ()

666Carnage

Příjemná kriminálka s Clintem Eastwoodem. Clint je v dobré formě a je dobrý jak na psotu režiséra tak na postu herce. Příběh trochu slabší, ale koukatelné a dobře to utíká. 60% ()