Pokrevní bratři – film s unikátním příběhem o vzestupu a stejně rychlém pádu pokračuje. Podobně jako krvavý boj se spravedlností.  Troy Duffy, scénárista a režisér Pokrevních bratrů, uvádí pokračování syrové stylizované krvavé ságy bratrů MacManusů. Ti se společně se svým otcem ukrývají v tichých irských údolích daleko od míst, se kterými byli dříve spojeni. Když se k nim však donese zvěst o loupežné vraždě oblíbeného kněze, bratři se vrací do Bostonu, aby uskutečnili násilnou a krvavou výpravu za spravedlností. Společnost jim dělá i nový parťák a v patách mají přitažlivou agentku FBI… (oficiální text distributora)

MartinezZ odpad!

Nechce se mi věřit, že někdo spáchal pokračování ultra debilního prvního filmu, notabene to stejné individum, které má na svědomí i právě onen první díl. Nedokoukáno, mnohokráte přeskočeno v ději, kdesi za 75% stopáže zastaveno, vypnuto, smazáno. Jediné plus náleží skutečnosti, že jsem to viděl na lačno. ()

Paxxx.cz

Docela zbytečné pokračování. Slabý námět, rekonstrukce z místa činu v podání Julia Benz nejsou tak cool jako v úvodním filmu s Willeme Dafoem a vše ještě více potápí ten otravný mexikán. Takže v celku spíše zklamání a pro mě jen 40%. ()

agentmiky

Duffy si dal desetiletou pauzu na pořádné promyšlení příběhu, protože věděl, že film nesmí zapůsobit, že to už diváci jednou viděli. Samozřejmě se zde najde dost podobností s jedničkou, ale vysoká kvalita zůstala nezměněna. Jsem rád, že herecká dvojka zůstala nezměněna, to samé ale nemohu tvrdit o absenci geniální postavy ztvárněné Defoem, která tady jednoduše chyběla. Nechci říct, že by Julia Benz zahrála špatně, ženský element byl příjemnou změnou od jedničky, ale Dafoe se svými hláškami zde chyběl. A to je prostě fakt. Příběh bych zařadil na podobnou metu co jednička, možná malinko slabší, ale hlavní zabiják působil vtipně, přítomnost Collinse coby Mexičana také pobízela k pousmání, návrat trojice policistů z jedničky jsem jednoznačně přivítal, no a Reedus s Flanerym zase perlili. Akce opět nadprůměrná, za ty peníze si neumím představit něco lepšího, krví se rozhodně nešetřilo, zpomalovací scény také potěšily. Závěrečná mega přestřelka kvalitním zakončením, uvidíme, co přinese trojka (doufám, že bude). Konec s návratem Defoea totiž dost navnadil. Dvojka dostává 76 % ()

havLord

Iritující FBI agent, trapně nenápaditá, rádobycool zpomalená akce a tuna blbejch keců. Neobstojí, ani pokud to bylo myšleno jako parodie. ()

Ellmariachi

Bál jsem se, že bude hůř. Jednička je hodně povedená a 20ti procentní rozdíl v hodnocení se musel promítnout. 10 let je na pánech znát, ale pouze co se vzhledu týče. Oba si to dávají velmi slušně i když na jejich mladší já prostě nemají. Vedlejší postavy nejsou nic moc, ale většinu času nenudí. Na agentku se mooc pěkně kouká. Celkově jde o čistý průměr a proto dávám 60 procent. Za jedno podívání to stojí. ()

Freemind

Zastřelte mě někdo. Už z traileru jsem tušil, že tohle může být pěkný průser, ale stejně jsem byl nakonec překvapen - Boondock Saints II je jeden z nejhůře zpackaných sequelů, co jsem kdy viděl. Já si snad začnu vážit Ritchieho a Tarantina - ne, že by měli v hlavě víc mozkových buněk, než prosťáček Duffy, ale alespoň ty své kraviny točí na nějaké technické úrovni. Jedničku Boondock Saints jsem měl vždycky rád, na svůj nízký rozpočet to byla roztomilá podívaná s hromadou hlášek a sympatických postav. Nejsem ale tak zarytým fanouškem, abych se bez protestování díval na takový hnusný odvar - protože ve dvojce se zcela nesmyslně a trapně opakuje všechno od A do Z. Nemyslím tím samozřejmě chování a značkové hlášky postav, to k fanmovie patří, Duffy ale zkopíroval většinu scén a nahradil mrtvé postavy jejich nevydařenými klony, nedomrlými pišišvory bez koulí (doslova) a šťávy. Všichni herci jsou naprosto hrůzostrašní (v čele s Julii Benz, na jejíž škleby se nedá dívat normálně, natož ve zpomaleném záběru), nejhorší je ale formální stránka, která na rozdíl od jedničky plně vyhřezla na povrch - plochá televizní kamera s neuměle použitými filtry, hudba necitlivě naplácaná do záběrů, stupidní akční scény. To jsem si zase zkazil den, kurnik šopa. ()

Kaluž

Nuda, bída, zklamání. Duffy nepřišel s ničím novým, jen posral vše co fungovalo v původním filmu. Nezáživná zápletka se schovává pod kupou hnoje, ústřední duo doplňuje příšerný mexický sidekick a Julie Benz měla raději zůstat v Dexterově vaně a už nevylézat. Závěrečné cameo s Dafoem je jen trapné. Budu dělat, že jsem to neviděl a nebudu o tom už mluvit. ()

FilmFan24

Zběsile akční a přesto zoufale nudné. Všichni tak nějak střílí hlava nehlava, chvílemi dokonce i zpomaleně. Neustále vracení děje podmalované říznými rockovými rytmy dost otravuje a záběry, co mají být cool jsou tak překůlované, že ve výsledku se silně přehrávajícími a snad za každým druhým slovem fakujícími herci cool nejsou ani náhodou. ()

hunty

"Bratři MacAnusové se po krvavé žni z prvního dílu" stali nudnými a otřepanými. Julie Benz opravdu nezapůsobila, spíš iritovala. Bohužel... ()

Skip

Zatímco jednička byla svým způsobem originální, dvojka je jen nastavená kaše, která sice nechutná úplně špatně, ale přeci jen už to není ono. ()

Dubro

Jednotke som Duffymu a jeho bratom nastrkal až päť poctivých hviezd a oni sa za odmenu zavďačia až po desiatich rokoch a to navyše skoro amatérskym kúskom z tej slabšej úrody. Tancujúci Vilko Dafoe (nezabudnuteľná to scénka) bol nahradený pani Julkou Benzovou, ktorú sa, aj keď je sexy, počúvať nedá a pri jej rekonštrukciách mi začali padať vlasy (asi tri) a rozkývali sa mi minimálne dva zuby. Bratia síce aj naďalej pália obojručne, no bohužiaľ bez nápadu a slepými. Káčerko Duffy si mal vopred premyslieť, či vôbec je potrebné natočiť pokračovanie tak skvelého filmu, akým jednotka rozhodne bola. Ono to totiž nie je také jednoduché, ako vybrať suché z nosa a zjesť. 50%. ()

Eldrick

Nechytla mě ani jednička, natožpak tahle natahovaná kaše bez pořádný zápletky. Jestli prvním dílem měl Troy Duffy co říct, o čemž se dá polemizovat, tak sequel vyznívá úplně zbytečně. A vzhledem k tomu, že měl na psaní scénáře 10 let, tak výsledek je žalostnej. Je tu vidět marná snaha o jakýsi GODFATHER přesah. Ale jedno plus to má, Julie Benz, byť je tu celkem zahalená a trapně přehrává, nebyla nikde jinde tak sexy. ()

OG_Swifty

Pokracovaci prumernyho filmu, ze kteryho se postupem casu stal mensi kultovni snimek, pusobi presne jak by se dalo ocekavat - pokracovani po 10 letech v rukou kultovnich honicu ... teda milovniku originalu. Film je ve vsem horsi, ale ne o moc. Herci samozrejme zestarli a je to na nich videt.. na nekom vic, na nekom min, ale mame tu i novy cast v podobe pokracovatelu nahrazky za Rocca, malyho hitmana a samozrejme atraktivni milfky... teda detektivky. Bohuzel zapletka je dost slaba, resp. ma zajimave body, ktere se ale nedari Duffymu dobre propojit a ve filmu jsou proste nesmysle. Rocco byl citelne lepsi postavou nez Romeo (Collins Jr), Joe Yakavetta byl vtipnejsi nez Concezio Yakavetta (no name) a detektivka Bloomova (Benz, ale ne ta z porna) - no byla rozhodne hezci, nez Dafoe, ale tim to asi tak konci. Zpracovani filmu je vicemene identicke s predchozim dilem - akcni sceny, interaktivni vysetrovani atd, akorat tentokrat je tam o trochu vic akce a 'zabavy'. Hlavni padouch a odkryti minulosti jejich otce povazuji za jediny pozitivum. Celkove s hodnocenim trochu tapu, prvnimu filmu jsem dal 3* a tohle je horsi, ale neprislo mi to na 2*... pokud bychom meli desetibodovou skalu, tak by tohle bylo asi 5 a prvni film 6. Takze asi tak. ()

shyster

To, co mě vadilo na jedničce, se tady zdesetinásobilo. A to jsem po prvních 30 minutách myslel, že ztisícenásobilo. Ta neustálá snaha říct hlášky, které nehorázně šustí papírem a trapností. Ty neustále zpomalovačky při střílečce, kdy se hlavním hrdinům nic nestane. No a pak ta "rekonstrukce" přestřelek. Překvapila mě Julie Benz. Nejspíš tím strašným přízvukem, ale pak tím jejím sexappealem. Bohužel filmu ani nepomohli náražky na všechny různé filmy a ani snaha vyrovnat se trilogiii o Kmotrovi. ()