Hlad

Věznice Maze v severním Irsku, rok 1981. Situace mezi odsouzenými z řad irské republikánské armády (IRA) a dozorci se začíná vymykat kontrole. Ponižující a čím dál tím brutálnější praktiky dozorců naopak utvrzují vězně v jejich odhodlání k odporu. Bobby Sands, vůdce vězňů, dává pokyn nejprve k odmítání jakékoli hygieny. Ale když je tato „provokace“ potlačena policejními těžkooděnci, vyhlásí generální hladovku. Téměř sedmitýdenní hladovka se zapsala do krvavých dějin britsko-irských vztahů a rozdělila společnost na ty, kteří v irských vězních viděli obyčejné teroristy, a na ty, pro které se stali novodobými mučedníky. (oficiální text distributora)

Sandai

Film určitě má svou sílu a atmosféru. Ale styl filmu mi vůbec nesedí. Tiché, atmosférní záběry střídané hlasitým výbuchem násilí a celkově strohé. Přijdeme mi to jako na pomezí filmu a strohého dokumentu. A obojí bych bral spíš než tento snímek. ()

lineker

Hlad je těžce uchopitelný film. Film ve kterém v první třetině téměř beze slov, přihlížíte dozorcovské brutalitě páchané na členech IRA ( to že to v podstatě byli teroristé tak o tom žádná ). Tím, že nám to celé McQueen podává němé, či jen z několika dialogy přidává tomu všemu na syrovosti a autentičnosti brutálních akcí. Ve druhé třetině filmu je v podstatě vše řečeno a vysvětleno v jednom 16-ti minutovém dialogu snímaném jedinou statickou kamerou. Opět velmi věrohodné. Poslední třetina filmů Vás nechá přemýšlet. Bobby Sands zde bojuje svojí poslední bitvu. Bitvu proti grázlům, bitvu za grázly. Michael Fassbender za pět hvězd. ()

DavidAAAA

Pár drsných scén, docela ucházející konec a nejspíš silné poselství. Ale jinak docela solidní nuda. S žádnou postavou se nelze sžít, abych řekl pravdu, spíš jsem litoval ty dozorce, že to vydržej a netřískaj tu verbež nonstop, ale jenom někdy. Ten film nám jako měl povědět, že ty fanatici z IRA byli hodní a zásadoví? Zajímavý, ale nudný a většinou slabý. ()

Moretti

Nebudu hodnotit nemám rád tyto filmy ... protože z toho mám depresi a vůbec se po dokoukání toho dle filmu necítím dobře ... Ale mám podcit že to je přesně to co tvůrci chtěli ... Je to až nechutné ()

Filmyx

Na film musíte mít asi náladu, ale i tak mě překvapilo, že jsem ho dokázala shlédnout bez přetočení jediné scény, i to několikaminutové mytí chcan- eh, chodby, aniž bych se nudila. Film bez příkras. O skutečných chlapech, co dokázali být věrni svým ideálům až do sobě vybraného neveselého konce a to v době, kdy se s vězni dozorci rozhodně nemazlili a vězení byl fakt trest... ()

Korpy22

Velmi nechutný a odpudivé film, který ukazuje velmi barvitě všechno. Atmosféra filmu je velmi přenositelná. Člověk má pocit jako by ten film cítil a byl v něm. Má skvělou kameru a barvy, což jde ale do kontrastu toho, že zde není hlavní hrdina, který by nás provázel celým filmem nebo bychom sledovali nějaký kontinuální celek. Záběry jsou za sebou naskládané, jako kdyby tam prostě jen stála kamera a jsou strašně dlouhé. Že by to byl záměr a umění? Jistě, v tom případě ale není dobré celý děj dávat do titulků. Myslím, že to co bylo v titulcích se dala skvěle rozkreslit jako děj film a ne pouze nás nechat se machát v nechutnostech. ()