Hlad

Věznice Maze v severním Irsku, rok 1981. Situace mezi odsouzenými z řad irské republikánské armády (IRA) a dozorci se začíná vymykat kontrole. Ponižující a čím dál tím brutálnější praktiky dozorců naopak utvrzují vězně v jejich odhodlání k odporu. Bobby Sands, vůdce vězňů, dává pokyn nejprve k odmítání jakékoli hygieny. Ale když je tato „provokace“ potlačena policejními těžkooděnci, vyhlásí generální hladovku. Téměř sedmitýdenní hladovka se zapsala do krvavých dějin britsko-irských vztahů a rozdělila společnost na ty, kteří v irských vězních viděli obyčejné teroristy, a na ty, pro které se stali novodobými mučedníky. (oficiální text distributora)

jiberan

Příšerně brutální film! Někdy jsem při něm málem usnul např. když jsem se dívál, jak bachař uklízí chodbu plnou výkalů, trvá to snad celou věčnost! ()

Jurcekk

Prvá časť filmu veľmi silná. Zobrazenie toho pekla netradičné. Ani neviem, hovorí sa tam vôbec? Maník ukázal veľký talent. Potom dlhý rozhovor.Potom nudné zomieranie. Steve McQueen, to sa bude ľahko pamätať. ()

Názorožec

Debut výborného britského současného umělce (turner prize1999, venize biennale 09). Kromě silného příběhu mě zvlášť zaujal způsob jakým byl film natočen - bez hudby a až na dlouhý rozhovor uprostřed filmu téměř bezeslov, kamera sleduje v klidu dění a často se zaměří jen na nějaký detail či jednu osobu. I díky tomu film působí velice "silně". Osobně jsem velice zvědav na jeho další filmový počin. ()

deja.vu

..na rezijny debut vyborny film, skvele herecke prevedenie, ale najsilnejsi zazitok bola scena rozhovoru s knazom, ktora trvala skoro 20 minut bez hedineho strihu... ()

Matt2626

Kto tomuto dá za 5* či 4* , tak musel zjesť "mastnú" večeru. Nikdy som nechcel použiť na film hodnotenie "odpad" nakoľko každé dielo je niečím výnimočné ale pri tomto filme som to vážne zvažoval. Som ročník 89, no nemyslím si že to na veci môjho pohľadu na film niečo mení. Môže mi byť u pr... nejaká zatuchnutá väznica plná šialencov demonštujúcich hnusným spôsobom za nejaké kvázi politické ciele. Status "politický" väzeň pre mňa nič neznamená. Tak ako náboženské keci a činy z jeho presvedčenia. Vyčnievať z davu a žiť podľa vlastného presvedčenia sa dá aj inými spôsobmi. No a pozerať na romáznuté hov.no na stene a 5min ako dozorca utiera chcanky. Ako prepáčte, to kde sme? Film ako dielo sa ráta pod istý druh umenia a na tom teda nič umeleckého nebolo. Druhá časť keď pozeráte na umierajúceho človeka je na tom podobne. To je tak keď film zoberú do svojich rúk Briti a natočia si ho po svojom. Nikdy viac ! ()

Grifindoor

Drsnej a zajímavej prison movie, ale že bych si z toho sednul na prdel, to zas ne. Taková Vzpoura ve věznici Carandiru byla o dost zajímavější. ()

kacudzde

Zvláštní film. Chvílemi nechutný ( patlání výkalů po zdech ), brutální ( mlácení vězňů hlava nehlava ), ale i nudný ( dlouhý rozhovor s knězem a nekonečné mytí chodby ). Mezi výborné záběry patří ten, kdy vězně bijí v uličce těžkooděnci a jeden z nich za rohem pláče a průběh Bobbyho hladovky. ()

GrifHi55

Upřímně se to hodnotí dost těžko...je tu hnus, odpor, bezcitnost a snad i strach z toho, co má přijít, ale přesto stojí a jdou tomu vstříc. Osobně bych nechtěl podstoupit dietu, kterou musel Fassbender projít kvůli téhle roli. Připomněl mi Christiana Bala z Mechanika...ale jeho výkon byl excelentní. A snad 15 minutový dialog s farářem bez jediného střihu mě taky dost dostal. Historie píše hodně drsné scénáře...90% ()

BeaVV

Celý film na mna dobiedzala myšlienka, je toto vobec možné v "civilizovanom " svete ( jak zo strany vaznov tak zo strany bacharov). Film ma velmi pomalé tempo a ja som zvažovala medzi 3 a 4. Nakoniec som sa priklonila k 4 lebo Michael ma v posledných dvadsiatich minutách presvedčil , že to nebola stráta času. ()

Peenugirl

Málo slov predurčilo veľké činy. Keď vám vezmú všetkú moc nad svojim životom, ovládate už len svoje výkaly a telo. Ajkeď táto hladovka stála 10 životov dostala na kolená "Veľkú" Britániu. Viem presne ako vyzerá dekubit a chválabohu nie je cítiť pachy cez kameru. Mohlo to byť neskutočne s pachom hnijúceho mäsa na tele živého tvora. Vieryhodné, šokujúce a netvorské správanie dozorcov to len podčiarklo.90% ()

ragtime

Ťažký zážitok. V pamäti utkvie hlavne depresia, špina, násilie, idealizmus, neuveriteľne dlhý záber dialógu medzi Fassbenderom a kňazom a hlavne predstavenie pána herca s obrovskou charizmou. Teraz potrebujem na dlhú dobu sledovať veselšie filmy. ()

pogoman77

Vezení a protesty vězňů tak jak to má být. Žádní Morgani Freemanové, kteří vám seženou cigára, pěkně si je balte z bible. Žádná knihovna, kde byste mohli pěstovat kulturu duše, ale hovna na zdi. Žádný basket na dvorku, ale hladovka... A ta hladovka vás doslova sežere. ()

Epco

Sem tam sa vo filme vyskytne scéna, ktorá doslova fyzicky bolí. V tomto prípade bolí celý film a ešte k tomu aj smrdí. Najhoršie veci si ľudia robia sami. ()

2sistem

Chladný, utahaný, až otravný. Chvílemi jsem se nudil ale přesto hluboký zážitek hlavně díky vězeňskému prostředí a samotné zacházení s vězněma. Já vsadil na Fassbendera a musím říct, že svou roli zahrál na výbornou. Ale na plný počet mě film neoslovil. ()

Dupac

Naturalistický manipulativní pamflet, který nenabízí ani příběh, ani zřetelné postavy (s výjimkou Fassbendera), ani srozumitelnou motivaci vězňů z IRA nebo bezcitných bachařů (o konkrétních činech a důvodech věznění se nedozvíme nic). Jenom slušnou režii, několik politických proklamací, nepochopitelně manýristicky dlouhé záběry na různé formy výkalů + jejich uklízení, a pro vytržení z nudy ozvláštňujícím způsobem natočené scény drastického násilí. V poslední třetině můžeme sledovat už jen detaily fyzické destrukce Michaela Fassbendera, jejichž umělecká hodnota je vysoká asi tak jako návštěva hospice. S vypětím sil jednou a dost. ()

Mates Hradecky

První reakce po shlédnutí této brutálně ponuré depresárny byla podívat se na filmografii herce Fassbendera, zda-li to natáčení smrti hladem vůbec přežil. V paměti navždy mi utkví scéna, kdy sedí na posteli s vyhřezlými žebry a přejíždí si po nich jak po radiátoru. Pro člověka mého typu-tedy s celoživotní nadváhou-naprosto šokující záběry. Povinná projekce pro české vězně válející si v přepychově vybavených celách vyžrané hýždě. ()

Vlkopec

Tohle je opravdu film, který se nechce líbit, a taky se nelíbí. Vše je syrové, pomalé, nejednoznačné. Nadchla mne (svým způsobem) scéna, kdy uklízeč stírá dlouhou chodbu - člověk čeká, kdy bude střih a nic, on ji prostě před vašima očima setře. Skvělý je Bobbyho dialog s knězem (jinak také králem Théodenem). Silnou stránkou jsou herecké výkony, a samozřejmě hlavně to, že děj má patrně velmi blízko ke skutečnosti. ()

(fun)tomas

Názov filmu Hunger nám síce evokuje, že podstatná časť príbehu sa bude venovať držaniu hladovky, no samotná hladovka začne až 20 minút pred záverečnými titulkami. Dovtedy sledujeme záznamy pocitov väzňov a dozorcov, ktoré nám pomáhajú vžiť sa do bezvýchodiskovej situácie na obidvoch stranách barikády. Nie sme tlačení do toho, aby sme si vybrali stranu. Jednoducho pocitovo vnímame neľahkú atmosféru roku 1981. Film sa v začiatkoch sústreďuje na nováčika vo väzenskom systéme, aby následne upriamil našu pozornosť na vodcu politických väzňov Bobbyho Sandsa, ktorého zosobňuje Michael Fassbender. Po zvyšok filmu od konverzácie s kňazom sa venuje demonštrácii jeho chradnúceho tela i ducha. Práve rozhovor s kňazom predchádzajúci masovej hladovke tvorí najpôsobivejší moment z celého filmu. Toto dielo sa vyžíva v náznakoch a neukazuje priamo na dejúce sa skutočnosti: vidíme krvavé ruky väzenského dozorcu, avšak žiadnu fyzickú konfrontáciu. Podobne druhá polovica filmu sa venuje výhrade jednému trpiteľovi, i keď vieme, že hladovku drží ďalších 74 spoluväzňov. Hunger Vás zasiahne, pretože je to krutý a priam až bolestivý filmový zážitok najmä kvôli bravúrnemu hereckému výkonu Fassbendera a jeho fyzickej premene. ()