poster

Hlad

 • Velká Británie

  Hunger

 • Slovensko

  Hlad

Drama / Životopisný / Historický

Velká Británie / Irsko, 2008, 96 min

Režie:

Steve McQueen

Kamera:

Sean Bobbitt

Hudba:

David Holmes

Producenti:

Robin Gutch

Střih:

Joe Walker

Scénografie:

Tom McCullagh

Kostýmy:

Anushia Nieradzik
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gogo76
  ****

  Zaujímavý film podľa skutočnej udalosti má jeden vážny problém. Nevyváženosť. Spočiatku je neuveriteľne zdĺhavý, niekoľkosekundové dlhé zábery, ktoré film iba veľmi pomaly posúvajú dopredu a sú prakticky bez dialógov. Po prvej polhodine máte pocit, že pri filme sedíte už hodinu. Našťastie príde zásadné oživenie v podobe asi 15 minútového nepretržitého dialógu za stolom. Časom sa to rozhýbe, film zaujme, ale pocit zo zlého vyváženia filmu vám ostane. Škoda, slabšie štyri hviezdičky. 70%.(23.5.2010)

 • bouncer
  **

  Napovrchu artové pozlátko, uvnitř prázdné jako žaludek hladovkáře. 90 minut nudy a prakticky žádný děj. Takový je Hunger. Film, který mě neoslovil a téměř nic jsem si z něho neodnesl. Jen poznatek, že tvůrci mají v zálibě naturalistické zobrazení... uživatel vydrys to okomentoval nejlépe. 35% a i to je možná moc.(27.1.2010)

 • poz3n
  ****

  Steve McQueen si získává mojí pozornost. Stejně jako Stud, i Hlad je skvěle natočený (precizní sterilní režie, minimum střihu) a skvěle zahraný. Hlad je vězeňský film z tak trochu jiné stránky (stejně jako je Stud originální ve svém žánru) a působí na diváka především skrze pocity a sugestivní scény, jež ukazují podmínky a zacházení s vězni. Silný film a další důkaz, že Steve McQueen v sobě skrývá velký potenciál a je rozhodně jednou z největších nadějí nastupující generace režisérů. 8/10(28.1.2014)

 • Ruut
  ***

  Neviděl jsem na plátně moc nechutnějších věcí, než je první pulhodina tohoto filmu --- Neviděl jsem nikdy na plátně nudnější a delší souvyslý (20ti minutový) dialog dvou herců ---- Neviděl jsem nikdy na plátně drsnější a vymakanější pohled na držení smrtící hladovky --- Viděl jsem už hodněkrát takové množství artových zbytečných záběrů jako v tomhle filmu ... Tak si račte vybrat, vážení.(29.9.2009)

 • Listeroman
  ****

  Dost zajímavě suchý snímek, který se neobtěžoval zabírat vedlejšími fakty což mu dává jakousi ojedinělost mezi filmy stejného typu a vůbec to nebylo na škodu... Velice dobrá kamera z toho dělá také silné umělecké dílo a tento typ filmů mám rád, celý film jsem čekal co se stane před koncem jsem zjistil že je ten film sušší než jsem si myslel a až na konci mi to začalo trochu vadit. Dost dobrý film který není dotažen do úplného konce chtělo to alespoň jednu kapku na tento dost slušný suchar braný z trochu jiného hlediska... Michael Fassbender s pomocí této kamery dosáhl asi svého životního maxima...(31.10.2011)

 • - Film získal cenu Camera D'or 2008 za najlepší debut. (Sir Ludvig)

 • - Cena IFTA 2009 za Nejlepší film. (bonolennes)

 • - Scéna, v ktorej prebieha konverzácia medzi Bobbym Sandsom (Michael Fassbender) a kňazom, bola natočená v jednom 16-minútovom bloku bez prestrihu v prvý deň natáčania v Severnom Írsku, podarila sa na štvrtý pokus. (TonyM)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace