Ohnivá liška

• Austrálie

• Kanada

Akční / Thriller

USA, 1982, 136 min

První špionážní půlka je vážně parádní - taková bondovka, akorát s lepším scénářem. Bohužel v té druhé Clint zaleze do superletadla se zbrojním systémem ovládaným myšlenkami (!!!) a pečlivě budovaná atmosféra se rychle vytratí. Proč to tam jenom museli cpát... Efekty by mohly být na rok 82 trošku lepší. Letadlo udělá občas hodně nepřirozený nespojitý pohyb. Nicméně pořád to stojí za to vidět kvůli té první propracované polovině. P.S. Kdyby v tom nehrál Clint (90% záruka kvality), tak to má tady určitě vyšší hodnocení.(27.7.2011)

Tohle žádný scénárista nemohl vymyslet... nikdo nemá tak chorý mozek... to se muselo stát. Jediné, co tvůrce zachránilo od nálepky B je volba hlavního představitele. Dokážu si tam představit spoustu hrdinů - Dudikoff, Seagal, Norris, Lungren. Ne, Eastwoodův hrdina působí naprosto nehrdinsky, až reálně. Ale ta bakelitová stíhačka, to je peklo.(18.2.2011)

Ale jo je to sakra naivní film to nezastírám, ale ta nostalgie prostě funguje. Viděl jsem to jako kluk a byl jsem nadšenej jak hrdinej Clint čajzne Sovětům prototyp jejich nejnovější stíhačky. Dneska když se na film podívám z odstupem, tak je to maximálně na ty lepší tři hvězdice, ale to neznamená, že to není slušná porce zábavy. Samozřejmě máme zde tu typickou ozvěnu studený války díky který jsou prostě tyhle osmdesátkový špionážní akčňáky pekelně zábavný. vždycky jsem to měl rád. První půlka je čistokrevný thriller z pár lehce nervózníma scénama. Druhá půlka se pak přehoupne do akčního leteckýho finále. Sakra ti Rusáci tady ale opravdu dali dohromady pekelnej stroj kde nemusíte ani mačkat spoušť když chcete střílet stačí na to myslet, ale bacha! musíte myslet Rusky, takže pokud něpaněmájete, tak jste v řiti a sestřelíte leda tak hovno. Jinak jasně, že ve scénáři je pár logických děr a těsně před tím finále co jsem zmínil pár hluchým míst. Nicméně Eastwood je borec ústřední hudební motiv fakt povedenej. Jak říkám prostě pořádnej kus nostalgie naivních 80 let.65%(13.7.2014)

Prijemnej spionazni thriller mixnutej s leteckym filmem. Vzdalene to pripomina bondovku, rek bych, ze je tohle trochu realistictejsi. Film se da celkem dobre rozdelit na dve casti, v ty prvni pronika Clint do Ruska, setkava se se svejma kontaktama, maskuje se, meni identity. A tentokrat to neni ten velkej drsnak Clint, jasne, nevypada jako zadna mekota, na druhou stranu je i vystrasenej a dela chyby. Druha cast filmu je pak ciste letecka, kdy si to Clint s ukradenou stihackou miri do Ameriky. Tady jde uz ciste o letecky souboje a i kdyz trikove slabsi, i tohle je fajn. Takze jako celek to funguje docela slusne a ty dve hodiny pohodove utecou.(6.2.2010)

Clint poprvé (a až do Vesmírných kovbojů naposledy) ve filmu, v němž byly použity vizuální efekty. V první polovině jde o nervydrásající špionážní thriller, ve druhé pak prakticky o napínavou leteckou přehlídku. Eastwood má ukrást Rusům nejlepší letoun na světě a během jeho cesty s ním divák prožije několik opravdu napínavých scén. Hlavně ta v moskevském metru, kdy je Clint několikrát kontrolován KGB stojí za to. Osmdesátá léta patří k nejchudšímu uměleckému období Clinta Eastwooda a právě třeba za Firefox je mnoha fanoušky kritizován. Já si to nemyslím - je to vynikající akční thriller.(17.11.2009)

• - Pro natáčení bylo použito celkem 9 modelů letounu Firefox. Šest z nich byly miniatury, dva byly skutečně létající modely na dálkové ovládání a jedna maketa, která byla v měřítku 1:1. (Foxhound#1)

• - Do té doby to byl nejdražší film, který Eastwood režíroval. (ClintEastwood)

• - Skutečný MiG-31 má kódový název NATO "Foxhound". (Foxhound#1)