Ohnivá liška

• Kanada

Akční / Thriller

USA, 1982, 136 min

• Pepinec

Když jsem si ještě hrál v uhláku na horníka, Clint Eastwood snil o stíhačce, která se ovládá pouhou myšlenkou, která umí v rychlosti Mach 2 driftovat, lítat bokem a která určitě zvládne za letu i couvat. Já vím, že stáří není k smíchu, protože jednou potká vás všechny, ale co naplat, když tahle 136 minut dlouhá naivní stařešina byla prostě k popukání? Okay, tak efekty stranou, v roce 82 mohli bejt všichni rádi, že už existovala aspoň televize, ale na ruský základně se ruskej důstojník ptá rusky ruskýho kapitána "co je vám?", načež on odpoví precizní angličtinou "ale nic" a život plyne v klidu dál... To zas jednou udělali Amíci z Rusáků pohodový a chytrý bombarďáky. Nicméně, Firefox je nejslabší film, jakej jsem dosud od a s božským Clintem viděl.(26.7.2013)

• route60

Nejhorší film Clinta Eastwooda to snad musel napsat když byl pořádně sjetý a režírovat při stejném postižení, nadsázku beru ale ne jednu blbou scénu za druhou, sověti mají tajné letadélko které překonává 6x rychlost zvuku? jo a je to Mig 32! hua,ha,ha,ha,ha, už to je na pováženou a tak si ho nechají jen tak ukrást! legrační to fantazie tvůrce i Bond by tupě nechápavě zíral a možná by se dal na druhou stranu, Ohnivá liška je dost nestravitelná filmová kocovina zabředavajicí až do sebe parodie.(12.1.2010)

• jojinecko

Uf...Clinta mám rád (čím ďalej radšej) a nevadí mi, že často krát točí "oddychovky" kde sa veľmi neoplatí premýšlať. Firefox je ale ďaleko za hranicou vypnutého mozgu, tu už nastupuje nuda, údiv a znechutenie. Tak niečo otravné, dementné a totálne infantilné som už dlho nevidel. A dopozerať poslednú polhodinu bol nadľudský výkon, ale s pár prestávkami a s vypätím aj posledných síl som to dokázal. Jeden z najväčších prepadákov, čo kedy Eastwood natočil alebo kde hral (už len ten obal DVD je "všehovoriaci":))) .Absolútny shit, ktorý zachraňuje pár vydarených a dokonca napínavých sekvenciíí z ruských záchodov:)(20.8.2008)

Tohle žádný scénárista nemohl vymyslet... nikdo nemá tak chorý mozek... to se muselo stát. Jediné, co tvůrce zachránilo od nálepky B je volba hlavního představitele. Dokážu si tam představit spoustu hrdinů - Dudikoff, Seagal, Norris, Lungren. Ne, Eastwoodův hrdina působí naprosto nehrdinsky, až reálně. Ale ta bakelitová stíhačka, to je peklo.(18.2.2011)

• Martin741

Na poli spionaznych filmov je tento film zatial najdementnejsi, najslabsi a najnudnejsi /a ze mam uz zo spionaznych filmov nieco napozerane...../. Plus je to aj najslabsi film o Studenej Vojne, ktory som doposial videl. Hlavna dejova linka je len slabeho a mdleho ducha, zaciatok sa prilis inspiruje bondovkami, a priserne nudi. Reziser Clint Eastwood sa zasekol, a po slusnych filmoch v 70. rokoch prakticky v 80.-kach nemal co ponuknut. Dementne scenare a la Firefox nepocitam. Kopa hlucheho miesta, prazdnych a nezmyselnych rozhovorov a slabucke herecke vykony. Pre tieto atributy tento film nemam rad a v Eastwoodovej kariere ho povazujem za najslabsi clanok jeho filmografie. Firefox je krasny dokaz toho, ako reziser a herec Eastwood nemal v 80. rokoch co ponuknut divakovi a ako na plnej ciare vyhasol. 5 % za akcne sceny na konci.(27.8.2013)

• - Do té doby to byl nejdražší film, který Eastwood režíroval. (ClintEastwood)

• - Scény, které se odehrávají v Sovětském svazu, byly natočeny v Rakousku. Dále se štáb podíval do Kalifornie, Velké Británie, Grónska a Montany. (L_O_U_S)

• - Pro natáčení bylo použito celkem 9 modelů letounu Firefox. Šest z nich byly miniatury, dva byly skutečně létající modely na dálkové ovládání a jedna maketa, která byla v měřítku 1:1. (Foxhound#1)