• char_t
  ***

  Clint tou dobou zrovna viděl zbrusu nové Star Wars, a chtěl si zkusit stejně cool lítání CGI stíhačkou uvnitř CGI kaňonu. No a jelikož nemá rád sci-fi, vymyslel si špionážní thriller. A kupodivu to celkem funguje. Potěší hlavně sám Eastwood, který konečně jednou nehraje superhrdinu z nezlomnou vůlí, ale chlapíka, který si občas není jistý, sem tam je nervózní a dokonce někdy dělá chyby (no vážně!). Ale ty efekty jsou na dnešní dobu vážně k smíchu - u pohádkových SW ep.4 to zdaleka nevadí tolik jako tady, kdy se "lítá" nad reálnou zemí... A s tou inspirací Star Wars to nakonec trochu přehnal! (Věř své ruštině, Ljuku!)(26.2.2014)

 • B!shop
  ****

  Prijemnej spionazni thriller mixnutej s leteckym filmem. Vzdalene to pripomina bondovku, rek bych, ze je tohle trochu realistictejsi. Film se da celkem dobre rozdelit na dve casti, v ty prvni pronika Clint do Ruska, setkava se se svejma kontaktama, maskuje se, meni identity. A tentokrat to neni ten velkej drsnak Clint, jasne, nevypada jako zadna mekota, na druhou stranu je i vystrasenej a dela chyby. Druha cast filmu je pak ciste letecka, kdy si to Clint s ukradenou stihackou miri do Ameriky. Tady jde uz ciste o letecky souboje a i kdyz trikove slabsi, i tohle je fajn. Takze jako celek to funguje docela slusne a ty dve hodiny pohodove utecou.(6.2.2010)

 • majo25
  ***

  Eastwood povedal by som v jednej s najnepresvedčivejších rolí. Aj keď nevadil, určite by som si vedel predstaviť na jeho mieste niekoho iného. Filmu nechýba atmosféra, teda aspoň v prvej polke, v ktorej sa vyskytuje aj dostatok trilerových prvkov. Druhá polka upadá, je zameraná skôr na hi-tech hračičky a efekty a aj keď záver je v znamení dlho očakávaného 'stíhacieho' súboja, nemá to tie správne grády. Celkovo však snímok určite nenudí, čo je aj jeho plusom.(16.8.2016)

 • petaspur
  ****

  Sovětská tajná chlouba, letoun Mig 32, by mohla narušit rovnováhu sil mezi dvěma nějvětšími hráči na nukleární světové hrací ploše. Proto kapitalistická strana vysílá do CCCP svého pilota Mitchella Ganta, který by měl odcizit prototyp a provést svižný vyhlídkový let do USA. Plán má mnoho neznámých, Sověti jsou obezřetní, ale Gant přesto dokáže odlepit aero od země. Problémy tím však teprve začínají, protože jeden z hangárů v sobě skrývá drobné překvapení, které šilhavému oku tajných služeb tak nějak uniklo.(14.12.2008)

 • Rocky62
  **

  Několik vizuálních vychytávek spolu s atmosférou studené války se bohužel dostává do konfrontace s nelogickými kiksy a štědrou hromádkou klišé. První polovina sice zaujme svou špionáží, nicméně všechny Eastwoodovy kroky jsou v této části příliš průhledné. Nepatrný zlom přichází v části druhé, kdy se z persekuce výtečníky KGB stává letecká akrobacie a divák se konečně dočká nějaké akce. Finále, které u mě mělo šanci vymáčknout hvězdu navíc, však bylo výborně posráno samotným závěrem. SPOILER!: Amerika možná byla "překvapivě" zachráněna, ale mé duševní zdraví ovlivněné tímto závěrem nikoliv.(5.11.2013)

 • - Pojížděcí sekvence se natáčely na letecké základně Edwards. (Foxhound#1)

 • - Do té doby to byl nejdražší film, který Eastwood režíroval. (ClintEastwood)

 • - Záběry vynořující se ponorky na ledové kře jsou převzaty z filmu Ice Station Zebra z roku 1968 . (Foxhound#1)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace