• Big Bear

Ale jo, na svojí dobu dobrý. To že to Clint zvládne a odletí do západu slunce bylo jasné od počátku. Mig 32 byl zajímavý, horší to bylo s některými triky s letícími a hlavně honícími se letadly. Nikdy by mne nenapadlo, že neřízený pád zastaví vysunutí podvozku :-). Holt ruský mašiny jsou jiný. Dvě backfire rakety. * *(26.2.2014)

Rozpočet$21milionovTržby USA $46,708,276Tržby Celosvetovo $47,300,000║ Amerika a už niekoľkokrát omieľaná / prevarená studená vojna zo Sovietmi a to v dosť nudnom prevedení, prvú hodinku sa tam skoro nič nedeje je to len o cestovaní z miesta na miesto, prehodenia zopár suchých viet,... a druhá hodinka mierne pridá na akčnosti ale nie je to nič ohromujúce za čo by stále sedieť pri tomto filme dve hodinky. Zatiaľ najslabší film čo som videl s Eastwoodom, u mňa fakt dosť veľké sklamanie. /25%/(3.12.2007)

Ale jo je to sakra naivní film to nezastírám, ale ta nostalgie prostě funguje. Viděl jsem to jako kluk a byl jsem nadšenej jak hrdinej Clint čajzne Sovětům prototyp jejich nejnovější stíhačky. Dneska když se na film podívám z odstupem, tak je to maximálně na ty lepší tři hvězdice, ale to neznamená, že to není slušná porce zábavy. Samozřejmě máme zde tu typickou ozvěnu studený války díky který jsou prostě tyhle osmdesátkový špionážní akčňáky pekelně zábavný. vždycky jsem to měl rád. První půlka je čistokrevný thriller z pár lehce nervózníma scénama. Druhá půlka se pak přehoupne do akčního leteckýho finále. Sakra ti Rusáci tady ale opravdu dali dohromady pekelnej stroj kde nemusíte ani mačkat spoušť když chcete střílet stačí na to myslet, ale bacha! musíte myslet Rusky, takže pokud něpaněmájete, tak jste v řiti a sestřelíte leda tak hovno. Jinak jasně, že ve scénáři je pár logických děr a těsně před tím finále co jsem zmínil pár hluchým míst. Nicméně Eastwood je borec ústřední hudební motiv fakt povedenej. Jak říkám prostě pořádnej kus nostalgie naivních 80 let.65%(13.7.2014)

Sovětská tajná chlouba, letoun Mig 32, by mohla narušit rovnováhu sil mezi dvěma nějvětšími hráči na nukleární světové hrací ploše. Proto kapitalistická strana vysílá do CCCP svého pilota Mitchella Ganta, který by měl odcizit prototyp a provést svižný vyhlídkový let do USA. Plán má mnoho neznámých, Sověti jsou obezřetní, ale Gant přesto dokáže odlepit aero od země. Problémy tím však teprve začínají, protože jeden z hangárů v sobě skrývá drobné překvapení, které šilhavému oku tajných služeb tak nějak uniklo.(14.12.2008)

Tato špionážní báchorka musela působit nereálně i v době, kdy po ní byla poptávka. Ale budiž - Firefox je jako tupá vyplachovačka jakž takž funkční, Clint Eastwood se nejeví superhrdinsky neohroženě a nezvykle dává najevo respekt z protivníka. Přesto tento film řadím spíše k těm slabším v Eastwoodově filmografii.(28.7.2013)

• - Pojížděcí sekvence se natáčely na letecké základně Edwards. (Foxhound#1)

• - Pro natáčení bylo použito celkem 9 modelů letounu Firefox. Šest z nich byly miniatury, dva byly skutečně létající modely na dálkové ovládání a jedna maketa, která byla v měřítku 1:1. (Foxhound#1)

• - Skutečný MiG-31 má kódový název NATO "Foxhound". (Foxhound#1)