Oblohu rozčísne šestinásobnou rychlostí zvuku, je nezachytitelný radary a rozsévá smrt. Rakety navádí a odpaluje prostřednictvím impulsů pilota. To je MIG-31, nejničivější válečný stroj, jaký byl kdy postaven, s kódovým označením Ohnivá liška. Patří ale Rusům. K udržení rovnováhy světové moci se ji Západ musí zmocnit. Clint Eastwood režíruje a zároveň hraje v hlavní roli amerického pilota Mitchella Ganta, muže vhodného pro tuto misi. Ohnivá liška nabízí akci a napětí včetně speciálních efektů, které vás odzbrojí. John Dykstra, tvůrce vizuálních efektů a držitel Oscara za Star Wars připravil tento špionážní spektákl ve své naprosto nejlepší formě. Zasedněte s Eastwoodem do kokpitu a vzhůru do oblak! (Magic Box)

ClintEastwood

Clint poprvé (a až do Vesmírných kovbojů naposledy) ve filmu, v němž byly použity vizuální efekty. V první polovině jde o nervydrásající špionážní thriller, ve druhé pak, s nadsázkou - o Star Wars. Eastwood má ukrást Rusům nejlepší letoun na světě a během jeho cesty s ním divák prožije několik opravdu napínavých scén. Hlavně ta v moskevském metru, kdy je Clint několikrát kontrolován KGB, pořádně rozbuší srdce. Osmdesátá léta patří k nejchudšímu uměleckému období Clinta Eastwooda a právě třeba za Firefox je některými fanoušky kritizován. Já si to nemyslím, je to vynikající akční film z období studené války, u kterého se, i přes trošku naivní pojetí, pokaždé dobře bavím. Za mě úplně v pohodě. ()

peetriss

Tato špionážní báchorka musela působit nereálně i v době, kdy po ní byla poptávka. Ale budiž - Firefox je jako tupá vyplachovačka jakž takž funkční, Clint Eastwood se nejeví superhrdinsky neohroženě a nezvykle dává najevo respekt z protivníka. Přesto tento film řadím spíše k těm slabším v Eastwoodově filmografii. ()

Martin741

Na poli spionaznych filmov je tento film zatial najdementnejsi, najslabsi a najnudnejsi /a ze mam uz zo spionaznych filmov nieco napozerane...../. Plus je to aj najslabsi film o Studenej Vojne, ktory som doposial videl. Hlavna dejova linka je len slabeho a mdleho ducha, zaciatok sa prilis inspiruje bondovkami, a priserne nudi. Reziser Clint Eastwood sa zasekol, a po slusnych filmoch v 70. rokoch prakticky v 80.-kach nemal co ponuknut. Dementne scenare a la Firefox nepocitam. Kopa hlucheho miesta, prazdnych a nezmyselnych rozhovorov a slabucke herecke vykony. Pre tieto atributy tento film nemam rad a v Eastwoodovej kariere ho povazujem za najslabsi clanok jeho filmografie. Firefox je krasny dokaz toho, ako reziser a herec Eastwood nemal v 80. rokoch co ponuknut divakovi a ako na plnej ciare vyhasol. 5 % za akcne sceny na konci. ()

woody

Zápletku jako tahle(nejlepší pilot má ukrást sovětskou stíhačku řízenou myšlenkami v čemž mu pomáhá sir Humprhrey) si umím představit spíše ve zpracování Dudikoffa, Norrise a podobných a ne v podání Clinta(ano toho Clinta co potom získá 2 Oscary za režii).Opravdu nechápu proč je Eastwood tak nesnášen za své role hláškujících drsných poldů a mlčenlivých desperátů a pokud natočí něco, kde dělá chyby (potí se, je nejistý, neví co má dělat, pomalu se rozkoukává)tak je pro smích.Ale abych se vrátil k Firefoxu - výborný špionážní film, kde nejsou Sověti jen neschopní staří tupci a opilí generálové, které převeze sebehorší špion, lae docela chytře uvažující vojáci, které obalamutí jen na chvíli.Při té scéně v metru, kde se hlavní hrdina musí rychle dostat přes stráže než objeví mrtvolu, kterou před chvíli ukryl na záchodě jsem měl hodně zvednutý adrenalin. ()

char_t

Clint tou dobou zrovna viděl zbrusu nové Star Wars, a chtěl si zkusit stejně cool lítání CGI stíhačkou uvnitř CGI kaňonu. No a jelikož nemá rád sci-fi, vymyslel si špionážní thriller. A kupodivu to celkem funguje. Potěší hlavně sám Eastwood, který konečně jednou nehraje superhrdinu z nezlomnou vůlí, ale chlapíka, který si občas není jistý, sem tam je nervózní a dokonce někdy dělá chyby (no vážně!). Ale ty efekty jsou na dnešní dobu vážně k smíchu - u pohádkových SW ep.4 to zdaleka nevadí tolik jako tady, kdy se "lítá" nad reálnou zemí... A s tou inspirací Star Wars to nakonec trochu přehnal! (Věř své ruštině, Ljuku!) ()

• Clint Eastwood se učil ruštinu ze zdrojů, které mu poskytl Armádní jazykový institut v Presidio of Monterey v Kalifornii. (Foxhound#1)
  • Pro natáčení bylo použito celkem 9 modelů letounu Firefox. Šest z nich byly miniatury, dva byly skutečně létající modely na dálkové ovládání a jedna maketa, která byla v měřítku 1:1. (Foxhound#1)
  • Práce na tomto snímku trvala více než rok a náklady se vyšplhaly na 18 milionů dolarů. (ClintEastwood)