Chcete být milionářem?

(pořad)
Soutěžní
Česko, 2000, 45 min

Chcete být milionářem? Úspěšná soutěž, kde můžete své znalosti proměnit za skutečně velké peníze. K dispozici máte tři nápovědy (pomoc publika v sále, 50 na 50 a přítel na telefonu), pokud nevíte jednu ze čtyř nabízených odpovědí na danou otázku. V celé škále otázek jsou tři záchytné body, což znamená, že ona částka soutěžicímu zůstane. Věřte, že Vladimír Čech (Martin Preiss) nejednoho člověka na "horkém křesle" zviklal. (cheyene)

Testament

S Vladimírem Čechem se jednalo, bezesporu, o zábavný pořad. Pan Preiss se již zmohl jen na travný plagiát (napadá mě paralela u "záporáků" v sáze Highlander-tam každý následovník Clancyho Browna byl jen jeho napodobitelem). Příjemná soutěž, kterou lze OPRAVDU nazvat soutěží, oproti zhovadilostem typu: Nejslabší máte padáka, atd. ()

Lukoboss

Až se divím, že jsem to tady ještě nehodnotil, protože to považuju za nejspíš nejlepší vědomostní soutěž s nemalýma výhrama. Samozřejmě, že svůj podíl na tom měl i V. Čech, ty následující náhrady za něj, to už bylo jenom takový zbytečný prodloužení, ale nemůžeme zase kvůli tomu shodit celej pořad. Když to opravdu srovnám s jinýma soutěžema, tak tahle je naprosto zlatá. ()

Zagros

Jedna z nejznámějších televizních soutěží vůbec a to i celosvětově. Výtečně vymyšlený koncept, kde ani tak nešlo o znalosti jako o show. Jasně, znalosti byly také důležité, nicméně vzhledem k formátu soutěže padlo třeba jen deset otázek za hodinu. Ústředním bodem úspěchu byla postava moderátora a u nás to bravurně zvládl Vladimír Čech. Za něj, za prvních několik dílů osvěžujícího formátu a za napětí v soutěži bych dal i čtyři hvězdy. Bohužel se postupně napětí s opakováním vytratilo a s výměnou moderátora už to šlo dolů. Každopádně děkuji tvůrcům soutěže za její vymyšlení. Třeba také proto, že díky ní vznikla geniální Nohavicova písnička a povedený film Milionář z chatrče. ()

borec999

Medzinárodne overený koncept, ktorého úspech v českých podmienkach stál z veľkej miery na démonickom Vladimírovi Čechovi. Bez neho by bol Milionár polovičný. 70% ()

Honzick

Nevím co si o této vědomostní soutěži mám myslet protože mi přijde že kdo má alespoň dvojciferné IQ tak si z Chcete být milionářem nějaké peníze určitě odnese. Otázky typu: Jak se jmenuje nejlepší kámoš Vochomůrky?.. Mě opravdu dostávali..Ale alespoň že ta písnička od Nohavici se povedla:-))) ()

wosho

První série byla velmi dobrá (lví podíl na tom má moderátor Vladimír Čech), bohužel časem se pořad omrzel a výměny moderátorů tomu moc nezabránily. Celkově se "Chcete být milionářem?" dají označit za to neklepší co v tomto stylu zábavy ve světě vzniklo a u nás provedlo. PS: a mimochodem musím opět podotknout, tady to namá (čsfd) co dělat!! ()

Paity

Chcete být milionářem vnímám jendoznačně jako určitý fenomén své doby, který sledovalo mnoho lidí a řada z nich si chtěla utrhnout pár milionů pro sebe. Někomu se to dokonce povedlo. ()

shimpy(CZ)

Nejlepší byl Vladimír Čech, to jsem hltal každý díl.. jinak ostatní moderátoři tomu nedodali ten správný říz. Jinak je to ale výborná soutěž... ()

Wishkah

Soutěž sem sledoval dokud tam byl Vladimír čech. On tam naprosto seděl. Jeho bručivý hlas a způsob moderování bylo výborné. Ostatní už seděli jen v jeho stínu. ()

Foxhound#1

Kdyby tam Čech zůstal až do konce, dal bych víc, takhle ale bohužel. S Preissem to byla hrůza a pokus o oživení s Hejmou a Šmuclerem už tomu nepomohl. ()

Tristaver

Milionář je naprosto výborná soutěž, do které jsem se vždy chtěl přihlásit, bohužel skončila dříve, než jsem dosáhl plnoletosti. Dokud pořad moderoval Čech, soutěž byla o humoru i napětí, jakmile na jeho místo nastoupil Preiss (a ten byl ještě jakž takž kvalitní), soutěž zůstala jen o otázkách a veškerá interakce mezi soutěžícím a moderátorem odpadla. ()

Mo.

O trochu zábavnější, než Riskuj! Vladimír Čech jako jeden z nejprofesionálnějších českých moderátorů a Chcete být milionářem? jako jediná reality show, která natvrdo přiznává, že tu jde o prachy. ()

J*A*M*A*L

Tyhle soutěže vždycky doslova žeru, někdy se i na nějaké díly podívám na internetu pokud nějaké seženu. Škoda, že už to nedávají, protože to podle (nejen) mě byl jeden z nejlepších pořadů Česka. ()

Asmodin

Nejlepší soutěž jakou ČR zvládlo vyplodit. Je zajímavé jak moc záleží i na moderátorovi, když se toho chopil Martin Preiss, tak už mě tolik nezajímala, ani nebavilo. Navíc si myslím, že je důležité, aby člověk dokázal o druhém udělat vlastní názor nikoliv podle vzhledu, ale podle charakteru, chování a vzdělání, které k životu patří. Je příjemné mluvit se vzdělaným a vychovaným člověkem, než s primitivem, který ničemu nerozumí a ovšem se hádá. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů