Rok 1937. Japonsko zahájilo okupaci Číny. Mladý čínský bojovník Chen Zhen se předčasně vrací ze studií v Japonsku, aby vyšetřil a pomstil smrt svého mistra kung-fu, který byl zavražděn Japonci za nevyjasněných okolností. Situaci navíc komplikuje Chenův vztah k japonské dívce Mitsuko. Hongkongský film Gordona Chana vznikl v r.1994 jako remake snímku Fist of Fury z r. 1972. Legendárního Bruce Lee v titulní roli nahradil jeho neméně zdatný nástupce Jet Li. (Vojcl)

Divočák

Stejně jako už před ním jiná Hong Kongská magastar Jackie Chan, rozhodnul se i Jet Li vzdát čest legendě svého žánru Bruci Lee, tím, že natočí svou vlastní verzi jeho největšího hitu - "Pěst plná hněvu" z roku 1972. Ale jelikož Jackieho pokus o přímé pokračování natočený v roce 1976 nedopadl nijak valně, vydal se Jet poněkud jinou cestou a to cestou volného remaku. A jak tento remake dopadl? Předně je na něm znát, že od původního filmu už přeci jen utekla nějaká ta dékáda, vytratila se (téměř) věškerá jeho naivita (třeba jako když se Bruce převlékal za elektrikáře, šplhal po sloupech vysokého napětí a opravoval telefony) a i celý příběh dostal mnohem komplexnější a reálnější podobu. Na Japonce už tady není pohlíženo jenom černobíle jako v předchozích filmech, ale naopak se mezi nimi najdou i smysluplní jedinci schopní úcty k jinému národu a už samotný fakt, že je Jetova postava zamilovaná do japonské dívky, vnáší do příběhu zcela jiný rozměr. Příběh se sice znovu točí okolo okolo vzájemné nevraživosti mezi Číňany a Japonci, ale rozhodně to není taková vata jak tady všichni tvrdí (je zajímavé, že ti stejní lidi, kteří si tu na to stěžují dají klidně stejné nebo i vyšší hodnocení třeba Bruceově "Cestě draka", která je už opravdu výmaz bez jakýchkoliv skrupulí) a aspoň se místy dozvíme něco o čínské kultuře. Souboje jsou jak už jsme u Jeta zvyklí na špičkové úrovni (Yuen Woo-ping), kosti křupou ostošest, dočkáme se konfrontace různých stylů, pásku použitého jako nunchacky a taky efektního souboje s japonským "terminátorem" na závěr. ()

cheyene

Na můj vkus poměrně zdlouhavé a to i přesto, že stopáž není nikterak přemrštěná. Největší radost zůstává z bojových scén, ale děj, přestože není špatný, mě nedokázal nějak víc oslovit. Bohužel. ()

filmfanouch

Hongkongské kung-fu filmy kdysi vznikali jak na běžícím páse (ročně jich klidně vzniklo i 300), pochopitelně ovšem vznikla i díla, která vynikají nad ostatními. Především první dva díly série Tenkrát v Číně patří skutečně mezi to nejlepší, při výběru toho skutečně nejlepšího by ovšem nejspíš došlo na jiný film Jeta Li- Pěst legendy.   Režiséru Gordonu Chanovi výrazně pomohl choreograf Yuen Woo-ping. Byla to právě Pěst legendy, která (tehdy ještě) bratry Wachowské přiměla Woo-pinga najmout pro choreografii u jejich Matrixu. Právě ve stylu soubojů jde mezi Pěsti legendy a Matrixem díky tomu najít jisté paralely, v Pěsti legendy přitom chybí pověstné Wire-fu a akční scény se drží při zemi. Díky bohu za to.   Předělávka snímku Pěst plná hněvu, kde Jet Li nahradil Bruce Lee stojí na naprosto vypilované choreografii, která je promakaná do nejmenšího detailu. Pěst legendy skutečně patří mezi vrchol akční hongkongské školy, kdy je každá akční scéna odlišná od té předchozí a Li v nich působí jako nebezpečná zbraň, které se člověk nechce postavit do cesty. Z málokoho šel v rámci akčního filmu takový respekt jako právě z Jeta Li v Pěsti legendy.   Pěst legendy přitom musí povinně obsahovat nějaký ten děj, který je v rámci hongkongských filmů pochopitelně jaksi vedlejší, protože hlavní je čekání na Jeta Li v akci. Když ovšem dojde na motiv Zhenovy pomsty a jeho lásky k japonské dívce, který má překážku v podobě rasové nenávisti mezi Číňany a Japonci, ten děj přeci jen funguje i v rámci žánru. Pěst legendy zůstává jednoduchým filmem, přeci jen ovšem v emocionálních pasážích nezůstává hluchá. A naštěstí pořád zůstává většinu času našlapanou akční jízdou, kdy Jet Li pomalu vytírá podlahu s každým, kdo se mu připlete do cesty.   Pěst legendy zůstává vrcholem hongkongské akční školy, který Jeta Li předvedl ve vrcholné formě a z Yuen Woo-Pingovi definitivně otevřel zasloužené dveře do Hollywoodu. Hlavní hvězda, choreograf a mezi nimi režírující Gordon Chan zvládli vytvořit vrchol tehdejší hongkongské tvorby, která si svůj dnešní kultovní status vysloužila naprostým právem...... ()

sheen

První film, který jsem viděl pro mě ještě tehdy s neznámým Jetem Li, hned jsem si ho oblíbil. Jet Li jako Chen Zhen se vrací do Číny aby vzdal čest svému mistrovy, který zemřel za podivných událostí, jak posléze vypátrá. Tento film patří ke špičce Jet Liho filmografie, hlavně ty dva poslední souboje jsou úchvatné. Film je souboji přímo prošpikovaný. I po těch 9 letech co jsem psal komentář je to stále pecka, jeden z nejlepších Martial Arts filmů. ()

InJo

Souboje jsou výborné (ten závěrečný patří možná i mezi ty nejlepší, jaké znám), ale zbytek (ať už příběh, dialogy nebo herci) nestojí skoro za slovo. Přesto se na "Fist of Legend" určitě ještě někdy rád podívám, i když to bude bezpochyby jen kvůli té A-K-C-I. 85 % ()

Ratemus

Nejlepší film s Jetem Lim, skvostně zvládnutá choreografie soubojů, které berou dech, akce plno, trocha humoru. Výborně zvládnutá filmařina, možná ještě lepší než původní film s Brucem Leem. Jet Li je neskutečný borec, jeden z nejlepších herců svého druhu. Prostě naprostý masakr, není film, kde by byly lepší souboje, ani Raid ani Ong Bak, prostě není, tohle je neskutečný, kde jen berou tu fyzičku. ()

klerik

Dej a dialógy odignorujem (kto vyrástol na čínskom filme, vie prečo). Bitky sú uplne perfektné, že stúpajú na päty DRUNKEN MASTERovi 2. A bohovsky by ma zaujímalo, prečo až TIGER A DRAK musel rozpútať záujem o "nadprirodzené" bitky. Jet Li ja hustý ako Terminátor a neustála akcia je fantastický zážitok pre každého kung-fu maniaka... ()

Chrustyn

Výborný akčňák ve kterém Jet ukazuje, že opravdu umí. Film je plný soubojů muž proti muži (nebo spíše proti desítkám mužů) a všechny vypadají perfektně. Pokud chcete akci máte jí mít. ()

eraserhead666

"Co je to za styl?" "Neptej se, když vyhraju, je dobrý." Zajímavé spojení sociálně-politické kritiky, antinacionalismu a v podstatě antirasismu, romeovské romantiky a geniálního kung-fu. Díky tomu i ty části mezi dechberoucími souboji byly fajn. A úplně nejlepší byl ten závěr. Mohli cvičit umění boje jak chtěli, na konci stejně sundal pásek a nařezal mu s ním. ()

Lacike

Kung-Fu klasika o ktorej sa hovori, ze ak by ste mali vidiet jediny kung-fu film, tak by to mal byt prave tento. Dnes si uz nemyslim, ze to je jeden z najlepsich kung-fu filmov, ale rozhodne je spickovym prikladom kung-fu filmov svojej doby. Stale ma bavi jednoducha ale funkcna zapletka o cinskom hrdinovi Chen Zhenovi, ktory sa msti za smrt svojho majstra uz tradicne zakernym Japoncom. Ale uplne ciernobiely tento film predsalen nie je a mame tu aj niekolko kladnych Japoncov z ktorych najviac vynika charizmaticky stary majster Yasuaki Kurata s ktorym Jet Li absolvuje skvely vyrovnany suboj. Jet vystihol Chen Zhena ako chlapika, ktory sa sice chce pomstit, ale nie je pri tom zaslepeny, takze sa bez vahania da dokopy aj s nadhernou Japonkou. Z dalsich postav este za zminenku stoji syn mrtveho majstra, ktoreho si zahral Chin Siu Ho a s nevôlou sleduje ako jeho ziaci zacinaju vzhliadat k Chen Zhenovi. Poslednou dôlezitou postavou je havny zaporak v podani jedneho z najlepsich predstavitelov zaporakov a neskutocne talentovaneho bitkara Billy Chowa. Tantokrat mal konecne moznost okrem bitiek predviest aj nejake dialogy, takze si svoju diabolsku postavu nalezite vychutnal. Z mnozstva zaujimavych vedlajsich postav ma strasne bavi môj oblubenec Yuen Cheung Yan ako vtipny policajny inspektor. Hlavnou devizou filmu su ale bitky, ktore choreografovala a rezirovala Yuen Woo Ping. Prevedenie je spickove so snahou o realistickejsie prevedenie, takze pomocne lana su pouzite len prilezitostne. V remasterovom HD ripe ich bohuzial aj celkom jasne vidno. Chvaty su neskutocne drsne a bolestive. Choreografia je poriadne prepracovana. Dockame jak bitiek jeden vs. mnohonasobna presila, behom ktorych Jet likviduje jedneho hnusneho japonca za druhym, tak aj niekolkych zapamätania hodnych duelov z ktorych najviac vynika finale s Billy Chowom. Jedinu drobnu vytku mam k tomu, ze su miestami bitky zbytocne zrychlovane. Pomocne lana prekusnem, ale zrachlovanie mi vadi a vzhladom na vysoke schopnosti akterov pripada aj zbytocne. Len kvôli tomu tento film uz u mna nema absolutne hodnotenie. Drobnu vytku mam aj k hudbe. Je ok, ale v anglickom dabingu s ktorym som film videl prvykrat bola pouzita ina hudba, ktora finalnej bitka dodavala ovela väcsie grady. Na druhej strane to bolo zase vykupene otrasnou anglictinou s cinskym prizvukom. Takze si clovek nevyberie. Vysledkom je kung-fu pecka, ktora sa stale oplati vidiet aj ked bitky uz odvtedy boli v niektorych filmoch prekonane. A to je vlastne dobre. 9/10. ()

Ouwen

Díky výborné atmosféře, kvalitní akci, úžasný hudbě a propracovanýmu Anglickýmu dabingu, mne to bavilo po všech stránkách. Nevadí mi recyklace instrumentálky v tomhle filmu, protože to k soubojům sedí a dodává akci šťávu, Jet Li je skutečně na vrcholu svých schopností a na 94 rok jsou bitky dynamické, kontaktní a plné zlomenin. Nejvíc mne bavil fight s mistrem a část s oslepeným zrakem a finále s Japonským generálem. Postavy mi též byli sympatické a i když je příběh vážný, nese se snímek v přátelském duchu. ()

Marek1991

Videl som to s dabingom a tie dialógy to tým pádom asi ešte zvýrazňuje, no boli veľmi jednoduché a naivné podľa mňa. Pripadalo mi to ako ochotnícke divadlo na východný spôsob. Tá povaha aktérov mi prišla síce aspoň autentická, no pár akčných scén, kde sa tĺkli nebolo ničím výnimočných. ()

Astaroth12

Príbeh nieje ojedinelí a ešte sa mi zdá mierne chaotický a niektoré scény tu boli čisto len na efekt, lebo k deju sa nehodili ani nič neriešili. Boje boli prepracované a boli aj pekne znázornené, len celok mi pripadal nevýrazný, mätúci a niekedy troch aj nezáživný. Tak je to za 3*, ale prihodím 1* pre J.Liho, to jeho bojové umenie vo filme parádne vyzerá a jeho vyraz bol jasní, ide si odhodlane pre pomstu. ()

Turiec

Milovníci bojových umení si zaiste prídu na svoje. Film má jednoduchý dej o pomste a viacero súbojov. Zaujímavá je hlavne konfrontácia kung-fu s karate v podaní Chena a Funakoshiho. Efekt akčnosti sa režisér snaží ešte umocniť tým, že sa nielen pri kopoch, ale aj úderoch z oblečenia v mieste zásahu zapráši. Spolu s očividne príliš zrýchlenou kamerou v niektorých momentoch to však vyznieva až smiešne. **1/2 ()

Redlum

Skvela choreografie bojovych scen, ktera je oramcovana banalnimi dialogy a nepatricne pusobicim anglickym dabingem. Jet Li se ukazal v plne krase, do maximalniho hodnoceni tomu ale prece jen neco chybi - nebo prebyva. ()