Únos

Bo chi tung wah

Connected

Akční

Čína / Hong Kong, 2008, 110 min

Nevěřil bych, že mě zručný řemeslník B.Chan (dno jeho filmografie se jmenuje City Under Siege) dokáže tak vtáhnout do svého remaku tuctového amerického filmu a donutí sympatizovat s hlavním hrdinou, jehož zaměstnání se určitě na žebříčku úctyhodnosti profesí na špičku nevydrápe (ne, L.Koo nehraje poslance).(4.11.2011)

Pro mně jednoznačně lepší, než remake! Absolutně jedno z nejlepších a nejsympatičtějších obsazení, který jsem kdy ve filmu viděl. Hrdina v podání Boba je skvělej, nehraje si na žádnýho drsňáka, druhej hrdina policista, absolutní sympaťák, záporáci naprosto excelentní, našel jsem asi 3 scény, u kterých jsem se pousmál, zejména na konci. "Bobe, čím se živíte?!" "Vymahač dluhů." "Heh, a nejste náhodou Batman?!" Akce tu moc není, asi 3 až pět akčních scén, ale jsou docela dlouhý, sem tam fight, hodně přestřelek, nic moc hudba, což mně mrzelo, ale o napětí je postaráno. Konec je skvělej, čekanej, ale celkově se jedná o zběsilý akční triller s emocema. 90%(23.3.2013)

Celkem zbytečný Remake už tak solidního thrilleru. Potěší slušný herecký cásting a a rychlé tempo, ale jakmile divák předvídá jakýkoliv další krok, nemá to správnou šťávu, film mohli okořenit něčím novým, zajímavým, ono to bohužel jede na totožné vlně. Škoda, že remake neokořenili alespoň nějakými souboji, tím by měli nad originálem navrch. 60%(13.9.2015)

Východ nebo západ, remaky se dnes točí zkrátka všude. Tentokrát se ale jedná o jeden film z Hollywoodu a jeho jméno je Cellular. Remake si vzal na mušku Benny Chan, kterého mám zapsaného v povědomí především díky dvěma snímkům, tím prvním je vzkříšení Jackieho Chana v New Police Story a tím druhým je samozřejmě Invisible Target. Film si sice zachovává původní premisu, leč Benny Chan film náležitě rozšířil ve východním stylu, například už samotné záběry v exteriérech. Herecké obsazení je solidní a především hlavní záporňák, kterého hraje Liu Ye, je padouchem na svém místě. Tento remake, se na rozdíl od většiny těch amerických, rozhodně povedl a je dokonce o chlup lepší, než jeho západní bratříček. (6/10)(20.12.2008)

Ramake Cellularu dopadol na moje prekvapenie veľmi dobre. Neviem prečo, ale originál ma vôbec nechytil. Connected mi prišiel oveľa záživnejší, réžia profesionálnejšia a herci sympatickejší. Napriek alarmujúcej stopáži si udržiava solídne tempo do dobrej 1/2 snímky a i po tom keď hlavný hrdina už zdemoluje dostatočné množstvo dopravných prostriedkov je film dostatočne zaujímavý. Neberie sa príliš vážne i keď zo začiatku to tak nevyzerá a i náhrada za Kim Basinger je znesiteľnejšia. V rámci filmografii Bennyho Chana radím Connected hneď za New Police Story a pred Invisible Target či Shaolin.(26.3.2011)

• - Ačkoliv se jedná o přepracovanou verzi amerického snímku Cellular (2004), scénář k filmu byl po několika úpravách trojicí scenáristů a režisérem Bennym Chanem do výsledné podoby komponován víc jak dva roky. (Conspi)

• - Herec Louis Koo tvrdohlavě odtočil všechny kaskadérské scény bez zapojení dubléra. Po premiéře filmu se ale herec nechal slyšet, že během natáčení lehká povrchová zranění utrpěl. (Conspi)