poster

Únos

 • Hong Kong

  Bao chi tong hua

 • Hong Kong

  保持通話

 • Hong Kong

  Bo chi tung wah

 • Velká Británie

  Connected

Akční

Čína / Hong Kong, 2008, 110 min

 • Vavča
  ****

  Na remake amerického Cellular jsem byl zvědav. A nutno říci jsem příjemně překvapen. Sympatické obsazení Nick Cheunga zejména hlavní hrdina Luis Koo, který u dělá nemožné pro pomoc ohrožené rodině. K záporům patří možná až příliš přehrávaný výkon unesené. Benny Chan oproti originálu přidal podstatně pod kotlem napětí a akce, jeho akční scény a choreografie je výborná a při některých vizuálních vychytávkách (už při Heroic Duo jsem si toho všimnul), jsem si uvědomil, že jako kdyby vypadly z restříku Jeníka Toa. Což není kritika, nebo obvinění z vykrádání spíše můj pocit pozitivní jaký z toho mám. No a ta zběsilá automobilová honička to je tedy něco, ale i scéna ve vysokých kopcích, kde se pouštějí letadla mě dostala, vůbec celý film drží dobře tempo a napětí. Tentokrát mohu udělit opět bez problémů 4 hvězdy. To by mě zajímalo, zda v Asii, případně Hong Kongu vzniká více takových remaků (pokud se tam vůbe nějaké dělají) a zda jsou takhle kvalitní, originální předloha poražena remakem, to se nestává často, už proto by jste měli Connected vidět.(14.6.2009)

 • kinderman
  *****

  Nevěřil bych, že mě zručný řemeslník B.Chan (dno jeho filmografie se jmenuje City Under Siege) dokáže tak vtáhnout do svého remaku tuctového amerického filmu a donutí sympatizovat s hlavním hrdinou, jehož zaměstnání se určitě na žebříčku úctyhodnosti profesí na špičku nevydrápe (ne, L.Koo nehraje poslance).(4.11.2011)

 • petero
  ****

  Ramake Cellularu dopadol na moje prekvapenie veľmi dobre. Neviem prečo, ale originál ma vôbec nechytil. Connected mi prišiel oveľa záživnejší, réžia profesionálnejšia a herci sympatickejší. Napriek alarmujúcej stopáži si udržiava solídne tempo do dobrej 1/2 snímky a i po tom keď hlavný hrdina už zdemoluje dostatočné množstvo dopravných prostriedkov je film dostatočne zaujímavý. Neberie sa príliš vážne i keď zo začiatku to tak nevyzerá a i náhrada za Kim Basinger je znesiteľnejšia. V rámci filmografii Bennyho Chana radím Connected hneď za New Police Story a pred Invisible Target či Shaolin.(26.3.2011)

 • Kity162
  *

  Bylo nutné to dramíčko se synem? A vůbec celej film mi bylo blbě - to jednou visí ze skály, pak na něj deset krát mířej - 100 krát vystřelej z jedný zbraně (haha) a potom (asi SPOILER:) jsem i viděla, jak ho (hlavního hrdinu) střelili pořádně do zad a měl už umřít, ale on si vesele skáče dál po skladě a pak normálně žije, a nebo se to nestalo a já už na konci filmu blouznila?(18.10.2014)

 • Blizzard
  ***

  Východ nebo západ, remaky se dnes točí zkrátka všude. Tentokrát se ale jedná o jeden film z Hollywoodu a jeho jméno je Cellular. Remake si vzal na mušku Benny Chan, kterého mám zapsaného v povědomí především díky dvěma snímkům, tím prvním je vzkříšení Jackieho Chana v New Police Story a tím druhým je samozřejmě Invisible Target. Film si sice zachovává původní premisu, leč Benny Chan film náležitě rozšířil ve východním stylu, například už samotné záběry v exteriérech. Herecké obsazení je solidní a především hlavní záporňák, kterého hraje Liu Ye, je padouchem na svém místě. Tento remake, se na rozdíl od většiny těch amerických, rozhodně povedl a je dokonce o chlup lepší, než jeho západní bratříček. (6/10)(20.12.2008)

 • - Herec Louis Koo tvrdohlavě odtočil všechny kaskadérské scény bez zapojení dubléra. Po premiéře filmu se ale herec nechal slyšet, že během natáčení lehká povrchová zranění utrpěl. (Conspi)

 • - Ačkoliv se jedná o přepracovanou verzi amerického snímku Cellular (2004), scénář k filmu byl po několika úpravách trojicí scenáristů a režisérem Bennym Chanem do výsledné podoby komponován víc jak dva roky. (Conspi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace