Únos

Bo chi tung wah

Connected

Akční

Čína / Hong Kong, 2008, 110 min

Na remake amerického Cellular jsem byl zvědav. A nutno říci jsem příjemně překvapen. Sympatické obsazení Nick Cheunga zejména hlavní hrdina Luis Koo, který u dělá nemožné pro pomoc ohrožené rodině. K záporům patří možná až příliš přehrávaný výkon unesené. Benny Chan oproti originálu přidal podstatně pod kotlem napětí a akce, jeho akční scény a choreografie je výborná a při některých vizuálních vychytávkách (už při Heroic Duo jsem si toho všimnul), jsem si uvědomil, že jako kdyby vypadly z restříku Jeníka Toa. Což není kritika, nebo obvinění z vykrádání spíše můj pocit pozitivní jaký z toho mám. No a ta zběsilá automobilová honička to je tedy něco, ale i scéna ve vysokých kopcích, kde se pouštějí letadla mě dostala, vůbec celý film drží dobře tempo a napětí. Tentokrát mohu udělit opět bez problémů 4 hvězdy. To by mě zajímalo, zda v Asii, případně Hong Kongu vzniká více takových remaků (pokud se tam vůbe nějaké dělají) a zda jsou takhle kvalitní, originální předloha poražena remakem, to se nestává často, už proto by jste měli Connected vidět.(14.6.2009)

Nevěřil bych, že mě zručný řemeslník B.Chan (dno jeho filmografie se jmenuje City Under Siege) dokáže tak vtáhnout do svého remaku tuctového amerického filmu a donutí sympatizovat s hlavním hrdinou, jehož zaměstnání se určitě na žebříčku úctyhodnosti profesí na špičku nevydrápe (ne, L.Koo nehraje poslance).(4.11.2011)

Příjemné překvapení v televizi. Cellular, který je předlohou jsem sice zatím neviděl, ale to mi ani nevadí. (edit: tak už viděl a americká verze za moc nestojí) Tohle zpracování mělo rozhodně náboj, bylo to svižné, napínavé se slušným spádem a vývojem. Trochu mi vadilo hysterčení a to co měla v dialozích unesená v boudě, a pak ta destrukce ve městě. Tohle by jen tak neprošlo i kdyby zachránil prezidenta. Ale jinak velmi zábavná podívaná. Situace, které musel hlavní pomocník řešit byly vcelku nápadité, jen už ne tolik reálně vyřešené, spíše to působilo nesmyslně, ale bylo to efektní, když u toho člověk vypne mozek. Například scéna s unášeným telefonem a nabídce dárku tomu řidiči, to bylo dost efektní a zábavné, přesto nesmyslné, jelikož unesená několikrát mluvila o věcech o kterých vědět nemohla. Finále bylo hodně o akci s nulou logiky, ale zde se to dá odpustit. A závěrečné titulky, to byla hodně originální vychytávka, to se mi líbilo hodně. A hlavní záporák měl dobré charisma, což bylo taky plus. 8/10(9.11.2011)

Celkem zbytečný Remake už tak solidního thrilleru. Potěší slušný herecký cásting a a rychlé tempo, ale jakmile divák předvídá jakýkoliv další krok, nemá to správnou šťávu, film mohli okořenit něčím novým, zajímavým, ono to bohužel jede na totožné vlně. Škoda, že remake neokořenili alespoň nějakými souboji, tím by měli nad originálem navrch. 60%(13.9.2015)

Je to dosť dobrý thriller, ktorý je remakom amerického filmu Cellular. Má vydarený príbeh o mužovi, ktorý sa chce ešte rozlúčiť so svojim synom skôr, než na dlhý čas odcestuje, lenže plány mu naruší telefonát neznámej ženy, ktorá tvrdí, že bola unesená a nutne potrebuje pomoc. Po počiatočnej nedôvere zisťuje, že má skutočne pravdu a nebezpečenstvo hrozí nielen jej samotnej, ale aj jej rodine a tak urobí všetko preto, aby jej pomohol. So spracovaním som nadmieru spokojný, trochu horšie na mňa pôsobí iba celková nedôveryhodnosť, jednoducho hlavný hrdina v tejto neosobnej situácii podáva až mimoriadne silné nasadenie a príliš moc riskuje, ale zase kvôli vyššej zaujímavosti filmu sa to dá ľahko tolerovať. Hlavne, že dej je po celý čas dosť zaujímavý, film si prakticky od začiatku až do konca udržuje skvelé tempo, rozhodne musím pochváliť, že hlavný hrdina musí čeliť nielen problémom s únoscami, ale aj políciou, ktorá samozrejme nevie, čo sa deje a ešte aj s telefónom, keďže ich spojenie nie je stabilné a plusom je aj línia s bývalým detektívom. Nájde sa tu množstvo výborných scén a tak je to celé vlastne príjemne dynamická a napínavá jazda. Spokojný som aj po stránke akcie, kvôli žánru ju tvoria hlavne rôzne naháňačky, či už automobilové alebo pešie, no takmer všetka akcia je výborne natočená, napínavá a aj obsahovo zaujímavá. Aj sa ťažko vyberá to najlepšie, až na finálny súboj, ktorý mi tu moc nesedí som sa pri každej akčnej sekvencii dosť bavil, ale najlepší je moment s hodením pištole, to bolo skvelé. Herecké obsadenie je výborné, charizmatický Louis Koo v hlavnej úlohe, sympatická postava unesenej, Nick Cheung tentoraz v prekvapivo úplne kladnej postave bývalého detektíva a dobrí záporáci, takže tu nemám problém. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, Benny Chan má na svojom konte viacero dobrých filmov a svoje kvality predviedol aj tu, výborná vizuálna stránka, či už kamera, výber prostredí alebo triky, k tomu slušný dynamika, funguje aj napätie, takže úplne ideálne. Síce skôr uprednostňujem plnohodnotné akčné filmy, než takéto thrillery, ale aj tak som rozhodne spokojný, v rámci žánru výrazný nadpriemer. A navyše v porovnaní s originálom je tento remake predsa len o dosť lepší a to prakticky po všetkých stránkach. 76%(3.11.2013)

• - Ačkoliv se jedná o přepracovanou verzi amerického snímku Cellular (2004), scénář k filmu byl po několika úpravách trojicí scenáristů a režisérem Bennym Chanem do výsledné podoby komponován víc jak dva roky. (Conspi)

• - Herec Louis Koo tvrdohlavě odtočil všechny kaskadérské scény bez zapojení dubléra. Po premiéře filmu se ale herec nechal slyšet, že během natáčení lehká povrchová zranění utrpěl. (Conspi)