Únos

Bo chi tung wah

Connected

Akční / Krimi

Čína / Hongkong, 2008, 110 min

TV/// Obsazení 8/10 Děj 10/10 Hudba 8/10 Akce 9/10/// +Liu Ye prvotřídní záporák, je tu spousta napětí, emocí a výborné akce, děj filmu a hlavně jeho druhá polovina je dokonalá -snad jen menší dějová originalita v první polovině dána snahou o vytvoření remaku/// Neuběhlo ani moc minut a já si říkal (aniž bych to věděl) že tohle už jsem viděl. Konkrétně v americkém filmu Cellular. Teď už vím, že vám neříkám nic nového. V ten moment jsem ale koukal na něco, co jsem už dobře znal. A vzhledem k tomu, že ten původní film mě výrazné obsazení, zde jsem si musel na herce a postavy nějakou dobu zvykat. Hned jsem si však oblíbil zápornou postavu. Tolik zlého charismatu už jsem dlouho neviděl. Poté však film začal nabírat spád a děj se začal odvíjet trochu jinak něž jsem čekal. Příběh byl víc propracovanější a zapeklitější. Ta dávka emocí, kterou na vás film v samém závěru vychrlí nejednoho z vás pořádně posadí do sedaček. U tohoto únosu jsem zažil pořádný filmoví zážitek./// Celkem 91%///(3.12.2011)

Originál si už nepamätám, ale viem, že ma sklamal a príliš nebavil. Remake je o triedu lepší. Hlavne prvá polovica filmu má poriadne grády. Rýchlo sa zoznámime so situáciou a postavami a hneď sa ide na akciu. Louis Koo sa snaží zbesilo plniť, čo mu unesená obeť povie a zažije pri tom niekoľko skvelých naháňačiek s minimom CGI. To ma fakt bavilo, ale v druhej polovici jak keby scenáristom došli nejaké zmysluplné nápady a film neustále naťahujú rôznymi blbosťami nad ktorými som neraz krútil hlavou. Najväčšia WTF je scéna v ktorej unesená zabije klincom jedného únoscu. Nenažranec jeden. Bitkárske finále je už len priemerné. Dosť ma celý film štvala postava, ktorú hra Nick Cheung. Taký obyčajný policajt, ktorý sa v akčných scénach príliš nepredviedol. Od takého esa by som šakal viac. No a záporáci boli skôr do počtu a príliš desiví neboli. Povinný prekvapivý zvrat ohľadom jedného záporáka ma nechal chladným. Takže po skvelom rozbehu film stále viac klesal do totálneho priemeru. Mierne nadpriemerných 6/10 je tak akurát. Proste výplach na jedno pozretie. P.S: tá Motorola, ktorú používa Louis Koo je fakt pekná.(27.8.2019)

Ramake Cellularu dopadol na moje prekvapenie veľmi dobre. Neviem prečo, ale originál ma vôbec nechytil. Connected mi prišiel oveľa záživnejší, réžia profesionálnejšia a herci sympatickejší. Napriek alarmujúcej stopáži si udržiava solídne tempo do dobrej 1/2 snímky a i po tom keď hlavný hrdina už zdemoluje dostatočné množstvo dopravných prostriedkov je film dostatočne zaujímavý. Neberie sa príliš vážne i keď zo začiatku to tak nevyzerá a i náhrada za Kim Basinger je znesiteľnejšia. V rámci filmografii Bennyho Chana radím Connected hneď za New Police Story a pred Invisible Target či Shaolin.(26.3.2011)

Celkem zbytečný Remake už tak solidního thrilleru. Potěší slušný herecký cásting a a rychlé tempo, ale jakmile divák předvídá jakýkoliv další krok, nemá to správnou šťávu, film mohli okořenit něčím novým, zajímavým, ono to bohužel jede na totožné vlně. Škoda, že remake neokořenili alespoň nějakými souboji, tím by měli nad originálem navrch. 60%(13.9.2015)

• Chrustyn

Film "Cellular" byl poměrně slušný, svižný thriller na téma "pořád v pohybu abych někoho zachránil" ale rozhodně se nejednalo o nezapomenutelný trhák, který by ukazoval co to znamená pořádný thriller. Trochu tedy nechápu, proč se v Číně rozhodli natočit film na úplně stejné téma a navíc i v překvapivě horším zpracování. Po všech směrech průměrný thriller, který nemá ten švih, jak by mohl divák očekávat.(7.12.2011)

• - Herec Louis Koo tvrdohlavě odtočil všechny kaskadérské scény bez zapojení dubléra. Po premiéře filmu se ale herec nechal slyšet, že během natáčení lehká povrchová zranění utrpěl. (Conspi)

• - Ačkoliv se jedná o přepracovanou verzi amerického snímku Cellular (2004), scénář k filmu byl po několika úpravách trojicí scenáristů a režisérem Bennym Chanem do výsledné podoby komponován víc jak dva roky. (Conspi)