poster

Únos

 • Hong Kong

  Bao chi tong hua

 • Hong Kong

  保持通話

 • Hong Kong

  Bo chi tung wah

 • anglický

  Connected

Akční

Čína / Hong Kong, 2008, 110 min

Režie:

Benny Chan

Scénář:

Chris Morgan (původní scénář), Alan Yuen

Kamera:

Anthony Pun

Producenti:

Nga-Bok Lei

Střih:

Chi-Wai Yau

Scénografie:

Chung Man Yee
(další profese)
 • Ouwen
  *****

  Pro mně jednoznačně lepší, než remake! Absolutně jedno z nejlepších a nejsympatičtějších obsazení, který jsem kdy ve filmu viděl. Hrdina v podání Boba je skvělej, nehraje si na žádnýho drsňáka, druhej hrdina policista, absolutní sympaťák, záporáci naprosto excelentní, našel jsem asi 3 scény, u kterých jsem se pousmál, zejména na konci. "Bobe, čím se živíte?!" "Vymahač dluhů." "Heh, a nejste náhodou Batman?!" Akce tu moc není, asi 3 až pět akčních scén, ale jsou docela dlouhý, sem tam fight, hodně přestřelek, nic moc hudba, což mně mrzelo, ale o napětí je postaráno. Konec je skvělej, čekanej, ale celkově se jedná o zběsilý akční triller s emocema. 90%(23.3.2013)

 • Vavča
  ****

  Na remake amerického Cellular jsem byl zvědav. A nutno říci jsem příjemně překvapen. Sympatické obsazení Nick Cheunga zejména hlavní hrdina Luis Koo, který u dělá nemožné pro pomoc ohrožené rodině. K záporům patří možná až příliš přehrávaný výkon unesené. Benny Chan oproti originálu přidal podstatně pod kotlem napětí a akce, jeho akční scény a choreografie je výborná a při některých vizuálních vychytávkách (už při Heroic Duo jsem si toho všimnul), jsem si uvědomil, že jako kdyby vypadly z restříku Jeníka Toa. Což není kritika, nebo obvinění z vykrádání spíše můj pocit pozitivní jaký z toho mám. No a ta zběsilá automobilová honička to je tedy něco, ale i scéna ve vysokých kopcích, kde se pouštějí letadla mě dostala, vůbec celý film drží dobře tempo a napětí. Tentokrát mohu udělit opět bez problémů 4 hvězdy. To by mě zajímalo, zda v Asii, případně Hong Kongu vzniká více takových remaků (pokud se tam vůbe nějaké dělají) a zda jsou takhle kvalitní, originální předloha poražena remakem, to se nestává často, už proto by jste měli Connected vidět.(14.6.2009)

 • petero
  ****

  Ramake Cellularu dopadol na moje prekvapenie veľmi dobre. Neviem prečo, ale originál ma vôbec nechytil. Connected mi prišiel oveľa záživnejší, réžia profesionálnejšia a herci sympatickejší. Napriek alarmujúcej stopáži si udržiava solídne tempo do dobrej 1/2 snímky a i po tom keď hlavný hrdina už zdemoluje dostatočné množstvo dopravných prostriedkov je film dostatočne zaujímavý. Neberie sa príliš vážne i keď zo začiatku to tak nevyzerá a i náhrada za Kim Basinger je znesiteľnejšia. V rámci filmografii Bennyho Chana radím Connected hneď za New Police Story a pred Invisible Target či Shaolin.(26.3.2011)

 • kinderman
  *****

  Nevěřil bych, že mě zručný řemeslník B.Chan (dno jeho filmografie se jmenuje City Under Siege) dokáže tak vtáhnout do svého remaku tuctového amerického filmu a donutí sympatizovat s hlavním hrdinou, jehož zaměstnání se určitě na žebříčku úctyhodnosti profesí na špičku nevydrápe (ne, L.Koo nehraje poslance).(4.11.2011)

 • Blizzard
  ***

  Východ nebo západ, remaky se dnes točí zkrátka všude. Tentokrát se ale jedná o jeden film z Hollywoodu a jeho jméno je Cellular. Remake si vzal na mušku Benny Chan, kterého mám zapsaného v povědomí především díky dvěma snímkům, tím prvním je vzkříšení Jackieho Chana v New Police Story a tím druhým je samozřejmě Invisible Target. Film si sice zachovává původní premisu, leč Benny Chan film náležitě rozšířil ve východním stylu, například už samotné záběry v exteriérech. Herecké obsazení je solidní a především hlavní záporňák, kterého hraje Liu Ye, je padouchem na svém místě. Tento remake, se na rozdíl od většiny těch amerických, rozhodně povedl a je dokonce o chlup lepší, než jeho západní bratříček. (6/10)(20.12.2008)

 • - Ačkoliv se jedná o přepracovanou verzi amerického snímku Cellular (2004), scénář k filmu byl po několika úpravách trojicí scenáristů a režisérem Bennym Chanem do výsledné podoby komponován víc jak dva roky. (Conspi)

 • - Herec Louis Koo tvrdohlavě odtočil všechny kaskadérské scény bez zapojení dubléra. Po premiéře filmu se ale herec nechal slyšet, že během natáčení lehká povrchová zranění utrpěl. (Conspi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace