Je to humorný pořad Bolka Polívky. V každém díle jsme si mohli poslechnout netradiční příběhy Bolka Polívky a jeho kamarádů, které nám převyprávěli do humorných historek. Pořadu se účastní i jiné populární osobnosti. Bolkoviny se natáčí v restauraci U klauna na farmě Bolka Polívky v Olšanech u Brna. (duklak2)

Tamdydam

Bolkoviny jsou moje srdeční záležitost. Viděl jsem snad každý díl několikrát a pokaždé mi neskutečně zlepšily náladu. Mám rád Bolka Polívku, jeho pohotovost, humor, inteligenci, mimické koncerty a samozřejmě i jeho hosty: To, jak je dokázal uvolnit a přirozeně s nimi pokecat jako v hospodě u pivka, bylo na tomto pořadu jedinečné. Z mého pohledu jednoznačně nejlepší "talk show" ( i když pro tento pořad se takový výraz moc nehodí ), jaká u nás kdy byla. Škoda že už patří do historie... ()

MUNRO

Na rozdíl od většiny uživatelů,kteří vložili svůj komentář mně osobitý humor Bolka Polívky sedí.Samozřejmě tak jako to už v typech těchto pořadů bývá se atraktivnost a humornost jednotlivých dílů odvíjí od schopností pozvaných hostů.Osobně doporučuji díl s Bohumilem Kleplem,ten je naprosto dokonalý! ()

meda2016

Bolek Polévka - slovy Miroslava Horníčka; komická divadelní představení Manéže jako komponované improvizace s výstupy hostů vypadají perfektně. ... Bolek Polívka ale selhává v opravdové improvizaci a velmi záleží, jak zábavný bude pozvaný host Bolkovin při rozhovoru. ... Jeho působení jako průvodce večerem jedné ceny Lva nebo Thálie byl už ostudný. ()

e-pilot

Většinou běžné povídání s hosty. Nejvtipnější díly jsou ty, kdy přijeli na návštěvu do Olšan Marek Eben, Arnošt Goldflam a Petr Nárožný s Michalem Prokopem. ()

Eisenmann

Poměrně vydařená talk-show se zábavnými hosty a vtipným moderátorem nezkazí náladu, talk-show v příjemně českém (moravském) stylu, kde se vážně baví jak hosté a moderátor, tak diváci. Pokud máte občas odpoledne tu necelou hodinku čas, sledováním tohoto pořadu jej neztratíte. ()

corax8

Taková milá talkshow. Škoda, že si Polívka vezme větší díl pořadu pro sebe. mohl by nechat vyniknout i ostatní hosty. ()

narenta

V době vysílání premiér jsem některé díly nedokoukal a vypínal pro větší či menší trapnosti (u některých hostů) a tu větší či menší nudu (celkově), některé díly se nedaly ani jako kulisa. S odstupem času je sjíždím znovu a hltám každé slovo, a najednou se bavím. Dal jsem výjimečně 5 hvězd, protože ve srovnání se současnou úrovní televizní zábavy (2019) , Bolkoviny vyčnívají. Jinak pro všechny, kdo to tu cení mezi 1-3 hvězdami otázka: "Je tu aktuálně někdo koncepčně jiný, než Bolek s podobným typem humoru - je tu s kým srovnávat?". ()