Skupina nebezpečných desperátů uniká před svými pronásledovateli a míří do malého města, o kterém je známo, že jeho obyvatelé jsou velmi mírumilovní a nepoužívají zbraně. Ve skutečnosti se však dostanou do města, jehož obyvately jsou samí slavní kriminálníci jako Divoký Bill či Doc Holiday, kteří pro kulku nejdou daleko. Tito zvláštní obyvatelé se však nutně potřebují dostat do Nebe...jinak je čekají plameny Pekla. Musí se tedy rozhodnout, zda se budou proti desperátům bránit a tím se vystaví možnosti věčného zatracení anebo zemřou podruhé. (oficiální text distributora)

Astaroth12

Nie som špecialista na westerny, môj žánrový rozsah je úplne inde. Aj tak musím uznať skvelí príbeh, do ktorého boli zakomponované všetky slávne osobnosti divokého západu. Parádne to odsýpa, našiel som nejaké chybičky, ale nevadilo to, hlavné je, že vie zaujať. Herecké prejavy boli tiež veľmi dobré a aj E.Roberts,čo u neho nieje zvykom. Príbeh je parádny, len tomu chýba táka westernovská veľkoleposť a akcia. Koncová prestrelka a to čo ju predchádzalo, bolo také Happyendové, ale aj tak krásne. ()

EastWicka

Nápad, nápad je to přímo boží. Městečko na pomezí. Být to natočené alespoň trochu jako Constantine, se scénářem, který by měl alespoň trochu přesah, bylo by to bývalo mnohem zajímavější. ()

Laurent

Ona je to vlastně pohádka pro odrostlejší diváky. S vědomím, že je to tv film, bych si pouze posteskl nad tím, že se tvůrci nepokusili vytvořil řádně tajemnou atmosféru, ke které námět přímo vybízí. ()

Diamant

Dej filmu je čím ďalej, tým viac záhadnejší a priam automaticky spúšťa v človeku rozmýšľanie nad najdôležitejšími vecami v jeho živote... ()

kagemush

I když ,,jen" TV film,musím smeknout jak si autoři pohráli s charaktery historických osobností (pistolníků) a jak se jim podařilo povahy těch slavných přefiltrovat do tzv.dobra,-toho času někde mezi peklem a nebem.Jen mi trochu trvalo,než mi došlo proč jsou všichni o něco starší než to vzali zkratkou přes hřbitov obutých. Šak i v očistci se asi stárne.(Rozhodný a odvážný Hitchcock,potrhlej psychotik Billy Kůzle,inteligentní a trošku zákeřnej Doc. Holiday,chladný psychopat Jesse. -Ještě mi tam chyběl jeden z Earpů a bylo by to na rok 1886 komplet /rok odvozuji od smrtiti Divokého Billa v r.76/).--Skvělý hlášky- ,,...Vy jste Jesse James? Sem si myslel ,že jste vyšší." /kvůli podobným narážkám Jesse střílel často dřív než věta dozněla/,- Jesse- ...,,jsem chtěl počkat na bráchu,ale ten bastard ne a ne pojít."/narážka na bratra Franka,který ze všech skopičin vyvázl bez trestu a zemřel až v r. 1915!/ ,-... ,,šerife,zítra v poledne jedete domů!",atd.--Film vlastně stojí na jediném nápadu-konfrontace těch nejtvrdších z nejtvrdších s bandou buranských zabijáků,kdy ti slavní mají na výběr-věčné zatracení nebo tzv. hrdost.Moc pěkný. ( a i někteří herci stáli za to-Stormare,Roberts, Shepard)--Kdo se někdy alespoň trochu zajímal o Pohraničí 1850-1890 (Vinetou se nepočítá!!!),určitě si tenhle filmeček pěkně užije, a ostatní se alespoň můžou mrknout na originální,zajímavý western. ()

cariada

Slušná westernová podívaná s horovou pointou. O skupině banditů )poměrně početné asi 20) co prchají krajinou až se dostanou do městečka, kde je vlídně přijmou , jenže něco tam není v pořádku a bandity brzo přestává bavit hrát slušnáky. jenže netuší , že mají za protivníky lidi ze záhrobí. Pěkný koukání, i dějově to je solidní. ()

Nach

Docela originální a zajímavý western. Originální v utopii, kterou podává a zajímavý v tom, že mu to funguje a drží žánrově pohromadě. No řekněte... slyšeli jste někdy o westernovém městě, kde nemají vězení ani zbraně a lidé se zde vyhýbají násilí? A přes tuto skutečnost zde dojde k velké přestřelce? Já o ničem podobném neslyšel. Ano, očistec je představa přednebí / předpeklí, kde se čeká na finální rozsudek a dochází zde ke kondrontaci dobra se zlem ve smyslu zkoušek. Ovšem nejvíce zde filmu uškodilo několik nelogičností. Tou největší je, že !SPOILER! všichni obyvatelé Očistce (samé známé osobnosti divokého západu - tedy kriminální ESA) jsou již po smrti a když jim hrozí smrt, vyšší moc zasáhne a zachrání je. Ovšem tento fakt zcela ignorují a když jim v závěru hrozí masové zabití, rozhodnou se k obraně a tedy finální přestřelce.!KONEC SPOILERU! Snímek si s přehledem udržel mou pozornost a ač je hlavní hrdina nevýrazný, vedlejší postavy zde dostávají dostatek prostoru, aby toto vakuum zaplnili. Ve výsledku tedy mírně nadprůměrný snímek. Snad se za to nedostanu do pekla. :) 75% ()

pakobylka

Takový milý, malý, pokojný očistec … pro zbloudilé duše, které sešly ze správné cesty … během putování řídce osídlenými prériemi západu, řečeného Divoký. Není mi zcela jasné, podle jakého klíče jsou vybíráni hříšníci, kteří právě tady dostávají poslední šanci. Jediné, co mě napadá, je značně opovážlivá, přímo rouhačská myšlenka - a sice že Bůh má v oblibě celebrity (jakéhokoli ražení) … a miluje reality show. Ale i kdyby se tahle moje soukromá - a dosti pochybná hypotéza zakládala na pravdě, co z toho ? Nikdo není dokonalý, každý z nás má nějakou tu slabůstku, tak proč by zrovna Bůh měl být výjimkou … obzvláště za předpokladu, že nás opravdu stvořil k obrazu svému ?!? No nic - takhle bych se daleko nedostala, takže raději přejdu k věci: Námět je dostatečně originální - a jeho realizace rozhodně stojí za pozornost. Zdánlivě neoplývá bujnou fantazií, ale při bližším pohledu je zřejmé, že si prostě jen nepotrpí na okázalost. K uskutečnění svých záměrů nepotřebuje nákladné, pompézní triky - úmyslně se drží při zemi, kde se cítí líp, neboť i se skrovnými prostředky lze vystihnout nejen podstatu zápletky, ale i charakter prostředí, ve kterém se děj odehrává. Kladní i záporní hrdinové jsou vesměs charismatičtí a děj je stejně zábavný a osvěžující jako poučný. Co víc byste chtěli ? ()

Juto

Zaujímavý westernový fantasy film, ktorý je zábavný s množstvom akcie a slušnou kinematografiou. Príbeh je úplne odlišný od westernov, na ktoré sme zvyknutí. Je to prekvapujúce, ale nie zlé. 6/10 ()

veertiik

U tohoto filmu jsem nečetl, o čem je. Jenom jsem viděl herce, žánr..A tak jsem to stáhnul. A teď koukám, že je to dobře. Když si tady přečtu, o čem to je, tak už na to nemusím koukat. Píšou tu celý děj. Na filmu se mi nejvíce líbilo, jak jsem postupně začal tušit, že tam něco nebude jen tak. A kombinace westernu a fantasy byla fakt originální... ()

SeanLSD

Jeden z najzvláštnejších námetov, čo som kedy vo filme videl, som objavil v telke v nedeľu v noci potom, ako sa v sobotu v noci stretli Divoký Bill, Jesse James a ďalší legendárni pištoľníci v nemenej bizarnej, treskutej komédií LUCKY LUKE. Obe tieto westernové "tímovky" na to šli z iného konca a veľmi, až príliš originálne, ale ani jedna ma tak úplne nepresvedčila... PS - Plný súhlas s Červenákom, že na tento geniálny nápad by bolo treba áčkových hercov a 100-miliónový rozpočet... ()

Adramelech

Netradičně pojatý western propojený s tématem očistce. Pokaždé mě potěší, když někdo dostane originální nápad. Přikládám záznam tematicky korespondujícího snu. - - - Sen o očistci (v noci z 22. na 23. března 2014) - - -     Stojím ve frontě u nějaké přepážky. Přepážka je dlouhá. Klidně by za ní mohlo sedět pět úřednic, co to povídám, deset úřednic a odbavovat klienty, ale nesedí tady nikdo. Úřednice se někde flákají. Je to šlendrián. Dochází mi trpělivost.      Na přepážce leží propisovačka. Je kovová a vypadá docela luxusně. Je divné, že ji ještě nikdo neukradnul. Zaklepu propisovačkou na dřevěný pult, abych upoutal pozornost zaměstnankyň tohoto lajdáckého úřadu. Zazní to mocně, dutě a skoro strašidelně. Někteří z čekajících občanů nesouhlasně či snad úzkostně vzdychnou.      Napadne mě, že jestli přijde nějaká nerudná baba, tak by mohla vytušit, že jsem na pult zaklepal já, protože právě tohle by se od spisovatele dalo čekat. Ale co, pokud jde o úřady, jsem ostřílený bojovník a uměl bych jí vysvětlit, že je placená z daní občanů a má povinnost dodržovat pracovní dobu. Případně bych si mohl stěžovat u jejího nadřízeného, kdyby měla řeči. Také si všimnu, že ve frontě kousek přede mnou čeká ještě jeden spisovatel: Franz Kafka. Tváří se nepřítomně. Ten by propisovačkou na pult určitě neklepal. Že by tady čekal už od roku 1924?      Přijde úřednice nebo spíše zdravotní sestra středního věku a říká, že tohle se jim tady už hodně dlouho nestalo. Říká to ovšem spíš pobaveně než naštvaně. No fajn, hlavně že přišla. Vyplňujeme nějaké formuláře, je tam jen pár údajů, jde to rychle. Koukám, co to vlastně podepisuji, a hleďme: je to nástupní list do očistce.      Sedím v přijímací kanceláři se svou faciliátorkou. Je to ta krásná zrzka, která dělala faciliátorku na kurzu holotropního dýchání. „Cos na tom světě prováděl?“ směje se slečna. „Máme tady přípis z nebe: Morální profil klienta sice principiálně nevylučuje jeho přijetí, ale Bohu žel nemůžeme garantovat jeho spokojenost s našimi službami... A v pekle se zase vymluvili na nedostatek volných kapacit. Přitom přijímají tisíce klientů denně.“      Pokrčím rameny a ptám se, jak je to tady s jídlem, pitím a se sexem. Slečna říká, že strava je jenom vegetariánská, nápoje pouze nealkoholické a sex jednou týdně. Nic moc, ale co by člověk mohl čekat v očistci. Ostatně Kafkovi by to mohlo vyhovovat. Další můj dotaz zní, jak je to s kouřením. Dozvídám se, že kouření je v očistci zakázané, ale že kuřáci smějí o přestávkách chodit kouřit ven mimo areál zařízení. No jasně, další opruz! Pak následuje podrobnější výklad o fungování očistce, ale sen se nějak rozplývá. ()

Garch

Příjemné překvapení. Zpracování televizně nepůsobí, příběh potěší i věřící diváky a Eric Roberts v roli, která mu sedí - hnusák. ()

Teardown

Očistec by se dal s klidným svědomím klasifikovat i jako pohádková romance, jelikož ani všivák Eric Roberts a jeho banda vrahounů mě nedokázali po celou dobu zbavit dojmu, že se film ponese ve znamení šťastného konce a mokrého kapesníčku. Tahle nad míru vysoká koncenrace pohádkových momentů ubrala jinak slušnému westernu ten náležitý říz a šmrnc, což je vážně škoda. ()

Joll

Trošku zklamání, čekal asi příliš dle místního hodnocení. Pravdou je že na TV zpracování je to hodně dobré, i když tomu občas dochází dech. Každopádně pěkné 3 hvězdy to jsou a čím míň budete čekat tím víc se vám toho dostane :) ()