P.J.2

Z prequelu, od ktereho nikdo nic necekal se vyklubal nadmiru zajimavy film ktery na jednu stranu jde svou vlastni cestou ale pritom cti pravidla sveho starsiho bratricka, je videt ze tvurci si puvodni verzi nakoukali a v nejvyssi mozne mire se ji prizpusobili. ()

domirovec

Zpočátku jsem si myslel, že se bude jednat jen o nějakou nezajímavou ''vykrádačku'', a to hlavně už kvůli tomu, že v názvu filmu je Věc. Možná si tedy budete pokládat otázkou jestli se mi film líbil.. a já řeknu, že i docela jo. Jedná se o zajímavý prequel se zajímavými monstry. A je docela super vidět jak třeba vznikl Split-face. Za mně tedy 3/5. ()

Wallis3

Bylo to takové, jak to říct...prostě to ždímalo značku VĚC! A to ještě dost nepovedeně! Jakože fajn, technika kamsi pokročila, tak jsme si užili Věci o něco víc, ale jaksi bez atmosféry. Jakože fajn, chtěli jsme navázat na původní film, tak jsme trapně slepili dva jedince dohromady, aby jsme dosáhli nějakýho společnýho detailu s původním filmem, ale jelikož jsme bez fantazie, tak se dva scucli v jeden, jakože tam nemohla být nedokončená replikace, ale trapný slepenec kanagonem. Jakože fajn, konec jsme utli, ale jaksi jsme zapomněli na postavy, takže jsme tam vrzli podříznutýho jen tak, Larse, co se najednou objevil, aby mohl nahánět čokla a tu ženskou jsme vypustili úplně. No takže zase kopanec. ()

helraiser

Já jsem rozhodně spokojenej, čekal jsem průser mamutích rozměrů a dostal jsem v každém případě nadprůměrnej scifi horor, který rozhodně svému předchůdci nedělá žádnou ostudu i když se mu samozřejmě nemůže rovnat. Hold Carpenter je mistr atmosféry a v tomto ohledu nelze původní věc v žádném případě překonat. Film má místy sice dost slušnou atmosféru, ale mohl mít lepší, prostředí a děj k tomu přímo pobízel, ale nevadí. Co se týče ztvárnění monster tak ty se mi líbili s menšíma výhradama, občas ta digitalizace byla opravdu až moc vidět, ale vzhledem k tomu, že tahle věc je opravdu hodně akční tak mi to až tolik nevadilo a některé mě opravdu nadchly to bez pochyby. Herecké obsazení se mi líbilo a neměl jsem s ním sebemenší problém na rozdíl od některých zdejších uživatelů. Závěrečná část odehrávající se ve vesmírném plavidle byla téměř dokonalá- perfektní záležitost a o úplném závěru ani nemluvím. Ihned po závěrečných titulkách jsem si pustil původní věc a musím říci, že tento prequel originálu nedělá vůbec žádnou ostudu a shlédnout oba filmy po sobě je opravdovej zážitek. Vidět to v kině by mohl být opravdový zážitek. ()

KOOHA

Prumer, nic nez prumer. Jedine plus za zaverecne titulky, to byla tresnicka na dortu. Na me moc rychle se vyvyjejici se monstrum, a tim to cele kazilo vysledek. Jinak bude mit talent pan rejza. ()

dandislav1991

Začaly titulky a já se bál o ten všemi zmíněné propojení s jedničkou(teda z tohodle pohledu dvojkou). naštěstí jsem to hned nevypl a on se tam vyloupl, docela se jim to povedlo a vlastně díky postavě Kate mají otevřená vrátka k pokračování - tedy vlastně k pokračování Věci, která je už 20 let na světě :) ()

darkreider

Moderná doba nesie svoje obete a tam kde Kurt s pár vedcami hrali veľké divadlo, tu nastúpi neohrozená ženština, ktorá je vždy dokonale upravená. Na druhú stranu je táto dáma aj dostatočne sympatická, tak dokážem prekonať narušenie čisto mužského kolektívu. Aj tých ľudí pribudlo, takže má kto umierať. A s novou technikou vyzerá ta Antarktída fakt výborne. Dôstojné pojatie, ktoré si zaslúži pochváliť. A záverečné titulky príjemne zahrejú. ()

LojZza

Carpenterova Vec je pro mne ten nejlepsi horor co v osmdesatkach vznikl (a vubec celkove). Mraziva a paranoidni atmosfera mne k tomu filmu tahnout znovu a znovu. Po nazorech lidi co to uz videli, jsem cekal propadak. Nakonec jsem rad, ze jsem se nenechal odradit, protoze nova Vec je dustojny nastupce stare Veci. Neni to spis ani tak prequel jako spis remake. Nektere sceny jsou skoro stejne jako v 82 ale zaroven tam je plno odkazu na puvodni film. Dozvime se plno veci ktere se udaly pred navstevou MacReadyho. V podstate to bylo o to tezsi natocit neco takoveho, protoze vsichni vedi o cem ten film je, co se tam deje (neco jako Ep. 3) a presto (nebo mozna proto) si drzi (alespon prvni pulku) hustou mrazivou atmosferu jako v puvodnim filmu. (skucici vitr a na osamele zasnezene zakladne). Bohuzel dolu to srazi CGI, ktere je fakt v nekterych scenach dost nehezke. Pro mne 4*, protoze Carpenterova vec je moje srdcovka a nova verze mne nezklamala. ()

Viky.05

Klasicka vyvraždovačka od ktere nelze nic čekat. Ale šoky solidni, postavy hloupe. Nic vic, nic min...Viděno v kině 2D ()

Macias

Kdyby neexistovala Carpenterova verze, tak si myslím, že jsme všichni s tímhle filmem hodně spokojený. A nejedná se o prequel ale vlastně fakt o remake. Ničím se děj nezměnil. Zubařina byl dobrej nápad. Chyběla tomu asi víc paranoidní nálada. Ale určitě bych film prostě neschazoval. Jedná se celkem o slušnej film, i horror, či thriller. ()

Stíba

Pro mě je tenhle prequel srovnatelný s originálem což jsem příliš nečekal i přesto, že jsem se na něj dost těšil. Heijningen si totiž vzal to nejlepší z jedničky, která mu posloužila jako skvělý materiál na kterém pečlivě stavěl a to mu dost usnadnilo práci. Kéž by každý tak jako on dokázal při vytahování starších filmových hitů ze skříně a snaze je natočit znovu pracovat tak jako on. Tohle zvládl vážně velmi dobře a přidal i nějaké chytré nápady navíc, taže výseldný efekt stojí podle mě za to. I technologická inovace v podobě počítačové animace tu byla přínosem a to, že film končí přesně tam, kde originál začíná se mu povedlo nastavit rovněž velmi dobře. Slušná práce. ()

Torgal

Oceňujem, že sa tvorcovia snažili nesprzniť originál a láska k pôvodnému filmu je tu jasne citeľná. To, že výsledok nedopadol až tak dobre je už druhá vec, ktorá má čo dočinenia s tým, že režisér nebol Carpenter a Mary Elizabeth Winstead nie je Kurt Russel. Snaha sa tvorcom ale uprieť nedá. Osobne som mal problém aj s trikmi, ale v tomto som v menšine. Keby nebolo konca na kozmickej lodi, bolo by moje hodnotenie ale určite vyššie a koketoval by som aj s myšlienkou na 4 hviezdy. 6+/10 PS: Záverečné prepojenie s pôvodnou vecou za doprovodu klasického hudobného motívu je na filme to najlepšie. ()

Al44...

Ne zas tak špatný film, nicméně nepřínáší naprosto nic nového a téměř ničím nedokáže překvapit či šokovat. Vše již bylo viděno někde jinde. Atmosféra mohla být daleko lepší. Nejhorší je asi ale hlavní hrdinka, která nemá vůbec nic z charismatu hrdiny prvního dílu. Velké množství postav pak zapřičiňuje to, že divák ztráci přehled o tom, kdo je kdo a kdo je ještě naživu. Co nechápu je to proč to celé nemohlo být pouze s "Nory" a hlavně v norštině. ()

Rikky007

No další remake, který neurazí, ale nenadchne. Zvlኝ atmosféra se omezovala téměř neustále na pouhé levné lekací scény. Jinak co se týče provedení a triků vůbec to nebylo špatné. Abych reagoval na předchozí komentáře, zvlášť od "flanker.27"... plně souhlasím s dojmem naroubovanosti scén, které měly film spojit s jeho předchůdcem (pes). Ale co mi vadilo o dost víc, byla snížená inteligence norských účastníků. Jako vědci s výcvikem pro pobyt v krušných podmínkách dost často nepůsobili. Nehledě na to, že mi dělalo problémy po celý film rozeznat kdo je kdo v té které scéně. Celé to bylo podle mě točené až moc civilně a povrchně. ()

bararich8

::Možné známky spoileru:: Tady se někdo snažil o další filmové zpracování Dead Space, či co? Každopádně z toho nevzešlo nic závratného. Začátek byl vcelku slušný a dobře se rozjížděl, teda aspoň do doby, než z tunové vrstvy ledu vyskočila první "kreatura"... pak to celé spadlo do obyčejné vyvražďovačky. Navíc logika zakopávala na každém kroku, ale na to už jsem si zvykl. Pokud bych měl přirovnat tak možná k Whiteout (sice tam mimopozemštani nebyli, ale jinak jako přes kopírák), každopádně pokud jsem mu dal 3*, zde by se hodily 2*, nicméně díky ucházejícímu konci a Mary Elizabeth Winstead (i když komedie jí seknou víc)... Původní film jsem neviděl. ()

LyBerion

U pokračováních výborných filmů je snad i lepší čekat propadák, aby zklamání bylo o to menší. Počátek mě, ale vůbec neurazil jako prequel funguje dobře a co se týče potvor drží si svůj standart. To co strhává hvězdu je srovnání s klasikou což znamená: nemáme Russella a musím uznat, že starý monstra řešený přes kostýmy a kvalitní "nepočitačovou" filmařskou práci mi naháněli větší hrůzu. ()

AngelG

Nevím co se tady opět a zase nelíbí.. Samozřejmě, že to není dokonalé, to snad nikdo ani nemohl čekat, ale od drtivé většiny novodobých hororů a remakeů, kteří děsí spíš svojí dementností, výkony a hlavně neoriginalitou, je tohle velice, velice povedený prequel.. A to ještě člověk musí brát v potaz to, že byl ještě znevýhodněný tím, že ho lidi opět mohli lehčeji odsuzovat a srovnávat, kvůli předchozímu úžasnému dílu.. Ovšem za mě musím říct, že moje počáteční strachy už od doby, co jsem se o tomhle dozvěděla, byly absolutně rozmetány a já to celé zhltla bez sebemenších problémů, držená skvělou atmosférou, která se vskutku snažila být stejně tak hutná jako u Carpenterova dílu, výkony také nebyly špatné, efekty taky skvělé a dějově to samozřejmě mělo mušky, ale jak už jsem řekla, myslím, že to všechno je absolutně zanedbatelné, protože tohle se jim opravdu povedlo.. ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu