Reklama

Reklama

Kung Fu Panda 3

  • Čína Kung-fu Siung-mao 3 (více)
Trailer 2

Jedna z nejúspěšnějších animovaných sérií na světě se vrací a v jejím čele nestojí nikdo jiný než slavný kung-fu bojovník, tak trochu i do šířky urostlý panda Po. A vše začne tím, že se znenadání objeví Poův ztracený biologický otec, společně pak odcestují do tajného pandího ráje, kde se setkají s dalšími pandími členy široké a černobílé rodiny. Ale pak Kai, padouch s nadpřirozenými schopnostmi, proletí Čínou jako vichřice a začne porážet všechny mistry kung-fu, Po musí udělat nemožné: naučit vesnici plnou legraci milujících, těžkopádných bratří umění kung-fu, aby se z nich stalo neohrožené společenství Kung Fu Pand! (CinemArt)

(více)

Videa (28)

Trailer 2

Recenze (297)

Bordoshut 

všechny recenze uživatele

Recenze na animák Kung Fu Panda 3: Asi to bude znít hloupě po vší té kritice, kterou ode mě schytal druhý díl, ale trojka se mi vážně líbila. Částečně za to asi můžou osobní důvody, prostě ten film zrovna padl na úrodnou půdu. Každopádně po nanicovaté dvojce přinesl do světa Kung Fu svěží vánek – už jen tím, že lehce kopíruje jedničku a nutí Poua, aby se zase naučil něco nového na poražení záporáka (vnitřní klid z dvojky mezi to nepočítám; jednak mi přijde, že ho hned zase ztratil, druhak to není něco, o co se musíte pracně snažit). Popravdě jsem tomuhle animovanému snímku málem dal 5*, nebýt jednoho logického lapsu, triviálního designu zelených záporáků a soubojů s nimi a možnosti odejít ze světa mrtvých zpět do světa živých, kterou třetí díl představil – jaký smysl by pak měla samotná smrt? K tomu lapsu: poslední vesnička pandů leží kdesi v horách a nikdo 1) neví o její existenci a 2) neví o jejím umístění. Tygřice však bez jakýchkoliv ukázaných problémů vesnici najde a doručí Pouovi svitek pojednávající o Kaiovi. To se dá vykládat dvěma způsoby. A) tygřice je nějakým způsobem vystopovala – nic takového jsme však neviděli, takže s touto možností nelze počítat; nebo B) tygřice věděla, kde vesnička pandů leží, přestože to má být tajné. Tím se dostáváme k logickému lapsu. Jestliže tygřice, a případně ještě kdokoliv jiný z Kung Fu spolku, věděla, že se v horách nachází poslední skrytá vesnice pandů a zároveň věděla, že Pou přišel o svou matku a pochází pravděpodobně z pandí vesnice – proč mu to proboha neřekla? A v tomhle se film brodí ještě dál, protože i záhadný padouch Kai (500 let po smrti!!!) nějakým způsobem ví, kde se poslední pandí vesnička založená doslova před pár desátkami let (poté, co zlý páv z dvojky vyhladil tu předchozí, kde se Pou narodil) nachází. Tohle Kung Fu Pandě 3 neodpustím a musím prostě jít o 1* dolů, ovšem nic to nemění na tom, že jsem si sledování trojky náramně užil, možná dokonce i víc než jedničky, protože tam člověk tak trochu předvídá, jak to dopadne, zatímco tady člověk sice tuší, kdo asi vyhraje, ale nezná předem přesný způsobem vítězství. Tentokrát si tvůrci dali obzvlášť záležet s překrásnou animací prostředí, jednak prostředí malebné pandí vesnice, jednak například... no, ehm, cesty do ní. Škoda, že se tohle nedá říct o většině Kung Fu soubojů. Líbí se mi, jak záporák bojuje uvolněně, jakoby s nadhledem, ale jakmile přijdou na řadu jeho "nohsledi" je to bída bídoucí. A ten zelený design fakt nežeru. Slyšel jsem, že se snad plánuje čtyřka, nedivil bych se, ale ani neradoval – třetí pandou už by to mohlo skončit. Everybody was Kung Fu fighting...! ()

iXtr3m3 

všechny recenze uživatele

Pekné ukončenie série a pekné naviazanie na momentku na konci druhej časti. Krásna animácia aj hudba, opäť skvelý dabing. Nie je to síce dielo zrovnateľné s Ako vycvičiť draka alebo inými na jednej strane "len animovanými" ale na druhej strane monumentálnymi a epickými dielami, ale je to dosť hravé, aby to stále pobavilo. ()

Reklama

panMartin 

všechny recenze uživatele

Už tomu chybí originalita, nápaditost se sice nevytratila, ale už to prostě není jako při prvním díle. I když se o to tvůrci očividně snažili. Jednička byla skvěla, dvojka byla vcelku dobrá... Trojka, byla bohužel docela nuda. Film není vůbec zlý, ale upřímně žádná sláva to také není. Ničím zajímavá a vyčnívající rychlokvaška pro děti. Líbila se mi hudební stránka a animace. Asi bych to ukončil jako trilogii a hotovo. ()

Metal Lord 

všechny recenze uživatele

Po sice nepotřebovala pokračování, za mě však spokojenost. Ano, je to sice nastavovaná kaše, ale stále povedenější, než byla taková Univerzita pro příšerky. Jen škoda, že si na tom ději nedali trošku víc záležet. Občas jsem trošku detailista....proto když se hlavní hrdinové dozvědí, že jsou všichni mistři poraženi (hromada papíru), člověk by čekal, že jich bude opravdu hromada, jenže na konci se kromě 5ky a Sifua objeví jen nějakých 5 dalších bojovníků......pro někoho zbytečnost, pro mě detail, který kdyby byl trošku líp zapracován, dal bych tu 5*, od které to není daleko. ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Veľmi dobré zakončenie celej série. Mal som strašné nutkanie dať plný počet, ale ešte si na to počkám. Kung- fu Pandu mám rád kvôli všetkým tým odkazom, Jackie Chanovi a celému tomu úžasnému, mystickému prostrediu, ktoré je v spojení so Zimmerovou hudbou neodoľateľné. Vtipy sú omnoho istejšie ako v prípade druhej časti a celková mytológia a presah prekračuje predchádzajúce diely či už do myšlienky, alebo do prevedenia. DreamWorks už nejakú dobu nakopáva Pixaru zadky a myslím si, že je to hlavne ich rozmanitosťou s akou tvoria príbehy a svoje postavičky. Kung - fu Panda sa radí rozhodne k najlepším animovaným trilógiam aké vznikli. A ja som si ju užil do sýtosti. ()

Galerie (72)

Zajímavosti (13)

  • Kvôli tvorbe pandej dediny filmári navštívili Čínu. Kľúčová bola návšteva hory Qingcheng. Práve tu sa zrodil taoizmus a nachádza sa tu známa pandia rezervácia. Pohľad, ktorý sa vám naskytne, keď Po a Li dorazia do dedinky a hmla sa rozplynie, je veľmi vernou kópiou zážitku pri návšteve rezervácie na hore Qingcheng. (martin1m2)
  • Střihačka Clare Knight se během natáčení prvního dílu Kung Fu Pandy (2008) seznámila, zasnoubila a provdala za svého muže, herce Wayne Knighta, který ztvárnil jednu z postav. Během Kung Fu Pandy 2 (2011) porodila svého syna (jehož hlas byl použitý pro Poa jako mládě) a nyní se její manžel i syn ujali hlasových rolí v Kung Fu Pandě 3. (Zdroj: CinemArt)

Související novinky

Warcraft zdrhá před Hvězdnými válkami

Warcraft zdrhá před Hvězdnými válkami

02.12.2013

A celkově z přecpaného roku 2015. Původně měla být výpravná fantasy v režii Duncana Jonese uvedena už 18. prosince 2015. Jenomže pak studio Disney posunulo na předvánoční čas Abramsovu Star Wars:… (více)

Reklama

Reklama