Reklama

Reklama

Komisař Clouseau na stopě

  • Česko Komisař Clouseau na stopě aneb Výstřel v temnotě (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Na zámku milionáře Ballona je čtyřmi výstřely zastřelen řidič Migel. Maurice, který našel u zastřeleného řidiče služebnou Marii Gambrelliovou, zavolal policii a zůstal v místnosti, aby Maria nemohla utéct. K případu je přivolán komisař Clouseau, který začne s vyšetřováním svým osobitým způsobem, ale záhy je z případu odvolán, neboť se komisař Dreyfus obával, že Clouseau na zámku zesměšní policii. Ráno je však případ vrácen Clouseauovi, neboť pan Ballon si Clouseaua osobně vyžádal. Maria Gambrelliová byla ještě večer uvězněna, neboť je hlavní podezřelou, ale inspektor Clouseau, který se do Marie zakoukal, je přesvědčen, že Marie jen někoho kryje. Clouseau se rozhodne Marii z vězení propustit, jelikož předpokládá, že sledováním Marie odhalí pravého vraha. Clouseau začne se sledováním Marie hned od věznice v převlečení za prodavače balónků. Clouseau je místním strážníkem zatčen, neboť nemá povolení k prodeji. Clouseau najde Marii v zámeckém skleníku – ta má v ruce zkrvavené zahradnické nůžky a na zemi leží probodnutý zahradník Georges. Maria je opět uvězněná, ale Clouseau ji propustí, aby ji mohl sledovat a odhalit skutečného vraha. Komisař Dreyfus už je na pokraji nervového zhroucení, protože kamkoliv Clouseau vkročí, způsobí chaos. Už jsou čtyři mrtvoly a Clouseau stále trvá na své verzi, že Maria Gambrelliová není vrahem. Clouseau jde večer s Marií do několika klubů, což má za následek další čtyři mrtvé lidi, ale tentokrát je jasné, že chce někdo odstranit Clouseaua. Inspektor Clouseau svolá všechny obyvatele zámku do jedné místnosti, aby jim údajně odhalil vraha. Přitom očekává, že vrah se dá na útěk, jakmile Clouseauův pomocník Hercule zhasne. Když nastane tma, dají se na útěk všichni a k odjezdu ze zámku použijí auto inspektora Clouseua. Nikdo netušil, že komisař Dreyfus zešílel a umístil do Clouseauova auta bombu, která po pár metrech vybouchne… (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (192)

nash. 

všechny recenze uživatele

Zrození legendy. Spin-off, který se stal základem úspěšné série a znamenal odklon od elegance k bláznivějšímu humoru, který z Clouseaua postupně udělal totálního crazy idiota. Nicméně tady ještě balancuje mezi tím idiotem, kterým se měl stát a tím milým zmatkářem, smolařem a popletou, kterým byl v původním filmu. Úvodní scéna nahlížející okny na cvrkot v Ballonově zámku je bezmála geniální, stejně jako výtečné rozuzlení případu a pointa. A mezitím spousta výborných gagů a skvělé zábavy, ve které je vidět jak se Seller postupně rozehřívá , nabírá obrátky, vypilovává svou nejslavnější postavu k naprosté dokonalosti a vytváří základy, které další díly rozvíjejí, ať už jsou to Clouseaovy převleky, pokusy o jeho likvidaci nebo vztahy se ženami. Také se tu poprvé objevují dvě neodmyslitelné postavy série, Clousauova nemesis inspektor Dreyfus a komisařův "sparing" sluha Kato. Bezpochyby jeden z nejlepších dílů série. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Některým návratům do minulosti by se měl člověk raději vyhnout, aby se jeho sladké vzpomínky nezměnily v prach a popel. Někdy je ta konfrontace s realitou opravdu nepříjemně bolestná. Sérii o Růžovém panterovi jsem měl zafixovanou jako záruku příjemné zábavy a tituly, které kdysi udělaly Peteru Sellersovi ve filmovém světě jméno, jsem oznámkoval hodně vysokou nadílkou hvězdiček. Když jsem se po letech k tomuhle snímku vrátil, musím konstatovat, že jsem sice necítil rozladění nebo dokonce zlost, kterou ve mě dokážou vyvolat některé soudobé hity, ale pocit dobré zábavy byl ten tam. Komisaře Couseau na stopě nejlépe charakterizuje slovo vyčpělost. Clouseau padá z pohovky, z okna, do bazénu a tak by se dalo ještě dlouho pokračovat. Většina gagů, nebojím se říct, výrazně převažující většina je spíš prvoplánová až infantilní. Zápletka prostinká, herecké výkony nic extra, takový Herbert Lom pro mě až nepříjemně přehrává. Ano, Sellers odvádí svoje, ale zásadní pro jeho filmografii byly z mého dnešního pohledu úplně jiné tituly, ať už Doktor Divnoláska nebo Byl jsem při tom. Je hodně znát, že tenhle kousek vznikl v jiné době, která ještě měla problémy s prudérií a nahotou a řada scén těžila z lechtivosti, která se už dnes pochopitelně, pánbůh zaplať, nedostavuje. Je zajímavé, že při scéně z nudistické pláže se dokázal kameraman a režisér vyhnout prakticky všem tehdy choulostivým částem lidského těla. To je možná to nejkomičtější, co dnes na tomto titulu shledávám. Celkový dojem: 40 %. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Je až neskutečné, jaké scény a jaké vtipy se v tomhle filmu podařilo vymyslet. Clouseau se zde v podání Petera Sellerse už naplno transformuje do své klasické podoby a je to on, kdo celý film táhne, i když samozřejmě bez Elke Sommer a Herberta Loma by to nefungovalo. Skvělé prvky, které tvoří dohromady výborný celek. ()

salahadin 

všechny recenze uživatele

Před dávnými věky se mi komedie s komisařem Kluzó líbily. Dnes? Nezasmál jsem se ani jednou (!). A to se nedá omluvit dětskými vzpomínkami. Výkon Petera Sellerse v kombinaci s českým dabingem místy až fyzicky bolí, chvíli je vám skoro trapně, chvíli je vám herce líto... Kluzó padá na tisíc způsobů a rozbíjí rozličné předměty na jeden způsob. Ani při dvou promile v krvi toto vtipné není. Dvě hvězdy jako upřímná soustrast Herbertu Lomovi, který byl nejvtipnější postavou filmu. Šéfovat tomu nemehlu, dopadnu stejně. ()

kinej 

všechny recenze uživatele

Fajnová komedie se Sellersem v hlavní roli. Kromě Sellerse jsou zde i další vyvedené postavy, jako Kato a Sellersův nadřízený. Sellers zde dokazuje, že se narodil jako komik. Přesto jsem přesvědčen, že nejlepší výkony dokázal ze Sellerse vyždímat Kubrick, protože v jeho filmech musel všechny charaktery ztvárnit svým umem. Zde je vše postaveno na jeho nešikovnosti. Ale stejně je to prča. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (11)

  • Herbert Lom (Charles Dreyfus) dostal svou roli tím způsobem, že mu jednoho dne zavolal režisér Blake Edwards a řekl mu: „Viděl jsem tě v mnoha gangsterkách, ale cítím, že máš komediální talent.“ (HawkeyP)
  • Natáčení probíhalo od listopadu 1963 do ledna 1964 v Sheppertonu. (Pavlínka9)

Reklama

Reklama