Lov na Gluma

(neoficiální název)
  • Velká Británie The Hunt for Gollum
Krátkometrážní / Akční / Dobrodružný / Fantasy
Velká Británie, 2009, 38 min

Dědic Isildurov, obávaný hraničář Aragorn a čaroděj Gandalf Šedý se pokoušejí chytit Gluma, jenž je nebezpečný, jelikož zná místo, kde se nachází jeho největší poklad "prsten". Tento stav ohrožuje celou Středozem a všechny jeho bytosti, protože temný lord Sauron po onom prstenu neúnavně pátrá s pomocí svých skřetů.
Lov na Gluma je inspirován dodatky ke knižní trilogii Pán prstenů a nepřímo osvětluje, jak se Glum ocitl v Sauronově mučírně a jak se tomu snažil Aragorn zabránit. (Bakllazaan)

VanTom

Vystřižená scéna z úvodu Jacksonova Společenstva prstenu natažená na 40 minut. Takový jsem z toho měl pocit, protože se zde vůbec, ale vůbec nic neděje. Což je ta nejzásadnější výtka, protože jinak je zpracování na amatérský film NEUVĚŘITELNÉ (samozřejmě tím rozhodně nemyslím bezchybné). ()

Bagr_007

Nesnáším amatérské filmy, musím ale uznat, že zde se zašlo poněkud dál než je běžné. To ovšem nic nemění na tom, že hudba z LOTRa a pár hezkých záběrů (opravdu jenom pár, zbytek je čirý amatérismus) moc nepomůže tomu, že celý děj by se dal shrnout do tří vět a slovo nuda zde dostává naprosto nový rozměr. ()

D28

Áno,súhlasím s tým,že je to nadpriemerné "dielo" fanúšikov PP,ale nemôžem si pomôcť- zjednodušene povedané - NIE JE to FILM.Škoda, ale nie žiadna tragédia, práveže milé a obdivuhodné, hoci trošku i nudné. ()

MiGi87

Velmi zajímavé dílko, nejvíc to asi vázne na nepříliš povedeném střihu, (ne)návaznosti situací mezi jednotlivými pohledy kamery a neochotě ukázat nám gluma s výjimkou posledních pár sekund. Celkově ale velmi kvalitní poloamatérský kousek, který si fanoušek nesmí nechat ujít. ()

Gerret

Na toto jsem se chtěl podívat už dlouho. Člověk by neřekl, že to může být až tak vydařený fanouškovský film. Ten souboj Aragorna se skřety byl vážně povedený. Lov na Gluma si určitě zaslouží svoji dávku pozornosti, těžko se mi na tak dobře odvedené práci hledají chyby, takže se o to raději ani nebudu dál pokoušet. Hodnocení 75%. ()

Pecival

Když zase odsunuli premiéru Hobita, proč si nezkrátit čekání (dost možná nekonečné), tímto sice amatérským, ale velmi vkusně udělaným krátkým snímkem. Škoda, že si tvůrci nedali více záležet na příběhu a dialozích, protože audiovizuální stránka je hodně povedená. ()

Thurin

Až na drobné detaily naprosto neskutečný zážitek. Málem jsem místy zapomněl, že se dívám na "jen" na fanfilm. Skvělé masky a výborné digitální triky. A ano Gandalf je výborný i Glumův hlas se mi líbil. Nicméně jakkoli neulítávám na Vigovi, Aragorn nebyl nicmoc. Ale když jsem viděl, co tam vyvedli s tou Arwen, tak jsem si říkal:"Proč ji tam do toho..." Nicméně i přes mouchy je to úžasné dílko a nnemohu jinak než dát***** ()

DeLaMorte

Parádní výlet do Středozemě spolu s Aragonem,který si vzal za úkol chytit podivné stvoření Gluma.Byl jsem velice překvapen jakým profesionálním stylem je tento film natočen!Výborná kamera střih,efekty a padnoucí namíchaná hudba!Trochu mi tu pokulhává scénář,ale i tak jsem byl moc rád když mé oči spatřili opět Středozem!Jedná se o velice profesionálně provedený film a proto hodnotím nadprůměrně.Někteří filmaři by si z tohoto krátkometrážního kousku mohli vzít ponaučení. ()

lskala

Jsem velký Tolkienův fanda. Mám přečtené všechny jeho knihy, kromě NEDOKONČENÝCH PŘÍBĚHŮ. Peter Jackson natočil trilogii přímo mistrovsky. Ale tenhle fanouškovský film mě nijak neučaroval. Těšil jsem se na něj, ale po jeho shlédnutí jsem byl vcelku zklamán. Chápu, že se nejedná o ziskový film a je tzv. od fanoušků fanouškům, ale tohle ať radši příště netočí! Dávám 1* za celek, 1* za hudbu a 1* za snahu něco podobného natočit. Snad "BORN OF HOPE" dopadne lépe. 3*** ()

Rebbit

Nejdřive jsem chtěl napsat, jak to může mít tak dobré hodnocení, když efekty nestojí skoro za nic, ale když jsem se dočetl, za jakou částku se to natočilo, tak uznávám, že to není špatné.. ()

DavidS.

Je to bezesporu fanouškovská záležitost a hold Tolkienovským příběhům i práci Petera Jacksona, ale je to pocta nepříliš originální až otrocká bez nějaké vlastní invence, která popisuje jednu z epizod předznamenávající samotný děj Pána Prstenů... Prostě to celé působí jako výlet ochotníků do Národní divadla, kde jim bylo dovoleno se chvilku vyřádit v půjčených kostýmech... Ale není to výsměch, protože ocenuji jejich nadšení i úsilí, ale pokud jste s nimi neběhali po daných lokacích nebo nejste opravdu zarytým znalcem, který i o půlnoci odříká zpaměti dějiny Středozemě, tak se při sledování toho, co natočili, tolik bavit nebudete... ()

Dargel

Moc pěkný filmek k sérii Pána Prstenů. Nemůžu si stěžovat na úroveň filmu, protože se držela na vysoké úrovni až do konce. Nejvíce se mi líbily scénky se skřety, kteří byli nádherně LOTRovský. Fikaně vyřešená otázka samotného Gluma, (který je schován povětšinou v pytli) dodala moje další spokojené přikývnutí, a tak hodnotím vysoko - 4 hvězdy. ()

hefoo

Nato, že to "ževraj" robili amatéry + ten rozpočet tak naozaj bomba. Ten fight, ktorý uvidíme v tomto malom-veľkom diele totálne predhráva tie DVD sračky typu Giant Shark vs Giant Octopus, Dungeon Siege a podobné stupidity. Naozaj bravóó, bavil som sa a ako Tolkienovho fanúšika ma to príjemne pohľadilo po srdci :)) ()

Zagros

Na amatéry to nebylo špatné, ale chybělo mi u nich to, co bych právě amatérů nejvíce ocenil. Vlastní invence a kreativita, která by nahrazovala chybějící zdroje. Bohužel toho se mi nedostalo téměř vůbec. Pominu příběh, na kterém nebylo moc co vymýšlet. Nezamlouvala se mi až přílišná snaha přiblížit se nedostižné trilogii Pána prstenů. Výprava, kamera, hudební motivy a další části se snažily až příliš kopírovat. Včetně takového detailu, jako byl font písma u titulků. To bohužel vede jen ke srovnání, ve kterém zákonitě musí Lov na Gluma dostat na prdel. Tři hvězdy za snahu a příště trochu tvůrčí kreativity prosím. ()

Sancty

Snímok si zo sebou nesie zápory amatérskeho filmu, ale nič to nemení na fakte, že ide o pozoruhodný počin, ktorý by si fanúšikovia Stredozeme nemali nechať ujsť. ()

B4TM4N

Jakožto dílo amatérské úžasné, mnohdy svým pojetím v podstatě vylepšující originál. Také ovšem postrádá alespoň nutné procento děje a Aragorn tak spíše napodobuje Frodovo filmové nesnesitelné civění. A jakkoliv podařeně dobrá byla bitva s bandou skřetů, tak noční souboj s Jezdcem byl technicky naprosto nezvládnutý a nevím, proč se do něj tvůrci pouštěli. ()

Dohaja

Som velkým fanúšikom Pána prsteňov ,ale tento film ma velmi nezaujal nato že má len 38 minút bol pre mňa až velmi dlhý... ()

FiliPP

Jednoduše příšerný film. 2 hvězdičky za to, že jsem fanoušek pána prstenu, jinak hrůza. Hodnocení 31%. ()