poster

Albert (TV film)

Drama

Československo, 1985, 70 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (13)

 • Anderton
  ****

  Do hlavy bohéma nie je jednoduché nahliadnuť a tobôž do hlavy a duše bohéma, sklamaného láskou. Áno, za súčasný zúbožený stav výrazného umelca môže samozrejme žena. Za snovú atmosféru zasneženého Petrohradu, nóbl salónov a Albertových nápaditých vízií zase Vláčil. Je vlastne jedno, či je to televízna záležitosť alebo nie, potrebný účinok sa totiž dostavil. Kačer a Filip sú skvelá dvojka a ich konfrontácia a dilemy sú pochopiteľné. Určite by na väčšom priestore mohli byť viac, privítal by som kľudne aj seriál o Albertových osudov od mladých liet cez lásku až po sebazničenie.(7.11.2016)

 • troufalka
  ***

  Jsem příliš zmlsaná Vláčilovou tvorbou 60. let. Při vší úctě - nejlépe mu slušelo velké plátno a černobílá fotohgrafie. Albert je dobře odvedená televizní inscenace, to ano. Ale bohužel nic víc.(7.11.2016)

 • paascha
  ***

  Trochu slabší, viditelně televizní dílo z bohaté tvorby mistra Vláčila. Přesto velmi dobré.(9.7.2007)

 • Aky
  ****

  Bez vědeckých výzkumů a letitého bádání veděl už L.N.Tolstoj o alkholismu tolik, ne-li víc, než vědátoři dnes. Inscenace je mimořádně povedenou studií o tomto problému zasazenou do atraktivního prostředí báťuškovského Ruska. Bizarní, ale o to patrně věrohodnější je, že se režie ujal člověk, který alkoholovou závislost precizně znal zevnitř, a v době natáčení už s ní svůj vlastní boj pomalu prohrával.(19.7.2009)

 • sator
  **

  Mimo mě...(14.2.2013)

 • Master19
  ***

  Kdyby se do toho mohlo nalít víc peněz a vyměnit Jana Kačera za někoho, komu bych roli grófa věřil, mohl to být skvělý film. Potěší, že si František Vláčil "neodpustil" pár fines, hodných velkého režiséra.(26.8.2008)

 • Autogram
  ***

  Asi nikto iný ako Jaro Filip by sa tak nehodil za geniálneho hudobníka psychicky nie celkom zrelého. Vrátane zanedbaného výzoru a podliatin pod očami. Škoda, že ma tí starí ruskí klasici oslovujú veľmi málo, a podobne aj v tomto prípade, len na slabšie tri hviezdy. –––– Spí len tak, ako prišiel, vôbec sa nechcel vyzliecť. Je to naozajstný umelec.(7.11.2016)

 • Biopler
  ***

  Film mal opäť výborného Lišku, zaujímavý výber Filipa ako hlavnej postavy, ale to bolo tak všetko. Slabá slovenčina v dialógoch znižuje moje hodnotenie na priemer.(25.10.2009)

 • jejdavilda
  ****

  Zcela přesvědčivý výkon J. Filipa. Pokud se to někomu nepozdávalo, tak měl v životě štěstí(2.1.2009)

 • rivah
  ****

  Vláčil tu vzdal hold hudbě, navíc se mu podařilo obsadit řadu jen trpěných herců. Překvapivě dobrý a v českých zemích neznámý Jaroslav Filip jako herec i jako hudebník.(19.7.2018)

 • Pitryx
  odpad!

  Nezajímavé, nudné, pomalé. Pokud by se zde dalo hovořit o zdařilých scénách, tyto by byly asi dvě, možná tři. A to je opravdu málo, byť měl snímek jen krátkou stopáž. Mne vyprávění o opilci nezaujalo. A ty housle mi občas lezly na nervy. Tedy to jejich vrzání ve filmu.(1.3.2018)

 • Mike_BossO
  *****

  Nádherný film, pre mňa osobne veľmi dojemný. Film vystihuje charakter, osobnosť Jaroslava Filipa, už len preto má u mňa také hodnotenie aké som mu prisúdil. Tak ako prekrásne hral na husliach vo filme, tak a ešte krajšie hral za svojho života na klávesách.(21.6.2009)

 • Hombre8
  **

  Sebereflexe?(30.1.2020)