Albert (TV film)

Československo, 1985, 70 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (13)

Asi nikto iný ako Jaro Filip by sa tak nehodil za geniálneho hudobníka psychicky nie celkom zrelého. Vrátane zanedbaného výzoru a podliatin pod očami. Škoda, že ma tí starí ruskí klasici oslovujú veľmi málo, a podobne aj v tomto prípade, len na slabšie tri hviezdy. –––– Spí len tak, ako prišiel, vôbec sa nechcel vyzliecť. Je to naozajstný umelec.(7.11.2016)

Jsem příliš zmlsaná Vláčilovou tvorbou 60. let. Při vší úctě - nejlépe mu slušelo velké plátno a černobílá fotohgrafie. Albert je dobře odvedená televizní inscenace, to ano. Ale bohužel nic víc.(7.11.2016)

Trochu slabší, viditelně televizní dílo z bohaté tvorby mistra Vláčila. Přesto velmi dobré.(9.7.2007)

Bez vědeckých výzkumů a letitého bádání veděl už L.N.Tolstoj o alkholismu tolik, ne-li víc, než vědátoři dnes. Inscenace je mimořádně povedenou studií o tomto problému zasazenou do atraktivního prostředí báťuškovského Ruska. Bizarní, ale o to patrně věrohodnější je, že se režie ujal člověk, který alkoholovou závislost precizně znal zevnitř, a v době natáčení už s ní svůj vlastní boj pomalu prohrával.(19.7.2009)

Do hlavy bohéma nie je jednoduché nahliadnuť a tobôž do hlavy a duše bohéma, sklamaného láskou. Áno, za súčasný zúbožený stav výrazného umelca môže samozrejme žena. Za snovú atmosféru zasneženého Petrohradu, nóbl salónov a Albertových nápaditých vízií zase Vláčil. Je vlastne jedno, či je to televízna záležitosť alebo nie, potrebný účinok sa totiž dostavil. Kačer a Filip sú skvelá dvojka a ich konfrontácia a dilemy sú pochopiteľné. Určite by na väčšom priestore mohli byť viac, privítal by som kľudne aj seriál o Albertových osudov od mladých liet cez lásku až po sebazničenie.(7.11.2016)

• sator

Mimo mě...(14.2.2013)

Kdyby se do toho mohlo nalít víc peněz a vyměnit Jana Kačera za někoho, komu bych roli grófa věřil, mohl to být skvělý film. Potěší, že si František Vláčil "neodpustil" pár fines, hodných velkého režiséra.(26.8.2008)

Film mal opäť výborného Lišku, zaujímavý výber Filipa ako hlavnej postavy, ale to bolo tak všetko. Slabá slovenčina v dialógoch znižuje moje hodnotenie na priemer.(25.10.2009)

Zcela přesvědčivý výkon J. Filipa. Pokud se to někomu nepozdávalo, tak měl v životě štěstí(2.1.2009)

Vláčil tu vzdal hold hudbě, navíc se mu podařilo obsadit řadu jen trpěných herců. Překvapivě dobrý a v českých zemích neznámý Jaroslav Filip jako herec i jako hudebník.(19.7.2018)

• Pitryx

Nezajímavé, nudné, pomalé. Pokud by se zde dalo hovořit o zdařilých scénách, tyto by byly asi dvě, možná tři. A to je opravdu málo, byť měl snímek jen krátkou stopáž. Mne vyprávění o opilci nezaujalo. A ty housle mi občas lezly na nervy. Tedy to jejich vrzání ve filmu.(1.3.2018)

Nádherný film, pre mňa osobne veľmi dojemný. Film vystihuje charakter, osobnosť Jaroslava Filipa, už len preto má u mňa také hodnotenie aké som mu prisúdil. Tak ako prekrásne hral na husliach vo filme, tak a ešte krajšie hral za svojho života na klávesách.(21.6.2009)

• Hombre8

Sebereflexe?(30.1.2020)