Zakázaná říše

• Česko Zapovězená říše (více)

Fantastická cesta do srdce temnoty. Pravda je v tobě… Počátkem 18. století kartograf Jonathan Green podniká vědeckou výpravu z Evropy na Východ. Když prošel Sedmihradskem a překročil Karpaty, ocitl se v malé vesnici ztracené v neprůchodných lesích. Na toto prokleté místo ho nemohlo přivést nic než náhoda a hustá mlha. Lidé, kteří zde žijí, se nepodobají ostatním lidem, které cestovatel dříve potkával. Vesničané si vykopali hluboký příkop, aby se obrnili před světem. Sdílejí naivní víru, že se mohou uchránit před zlem, které ztělesňuje Vij, monstrum žijící v bažinách. Nechápou, že zlo se už uhnízdilo v jejich duších a čeká na příležitost, aby vyrazilo do světa... Předlohou filmu se stala stejnojmenná hororová povídka Nikolaje Vasiljeviče Gogola. (JOJ Cinema)

xzajox

Veľa chuti som stratil už na začiatku. Je veľmi chaotický a to, o čo tam šlo mi dokvaplo až neskôr. Ťažké je hlavne vyznať sa v tom, čo je realita, čo fantázia/rozprávanie a čo skok do reality minulosti či do Británie. Efekty sú fajn, ale často (hlavne pri interakcii s hercami) veľmi nešikovné. Na Horror je to trošku slabšie, ale zasa na rozprávku príliš drsné. Viac by som sa priklonil k horroru s prvkami rozprávky. Príbeh bol zaujímavý, rozuzlenie tiež, mohli tam ukázať viac krásnych Slovanských dievok :) Jednu * uberám za mierny chaos, ďalšiu za chyby animácie. Zaslúžených 62% - 3* ()

ZHODNOTITEL

JÁ SE NA TO PODÍVAL JENOM PROTO, ŽE KAMERU DĚLAL VLADIMÍR SMUTNÝ Kamera se mu sice povedla ale co s tím udělal střihač, to už je věc druhá. JINAK JE TO HROZNÁ SLÁTANINA ()

wauhells

Kvalitní CZ titulky:  https://mojetitulky.com/ui/cs/subtitles/85812-Forbidden-Empire-2014 Pro mne nádherný dech beroucí kousek z ruských ateliérů. Film má duši, půvab a své kouzlo. Neuvěřitelně dobře zpracované efekty, příběh, postavy a jejich profily, kostýmy, atmosféra, kamera a na neposledním místě vynikající hudební doprovod, který nahrála Česká filharmonie na jedničku!!! Moc děkuji tvůrcům za tuto verzi, byť je hodnocená kritikou hůře, než verze z roku 1966. A nyní se už jen můžeme dohadovat, zda jde o ruskou, či ukrajinskou pohádku. Obě strany tvrdí totéž, že jde o jejich národní pohádku. Kdyby dostala verze z roku 2014 nebo i 1966 dostatek marketingu, určitě by se stala podobně známou podobně jako Mrazík. České titulky jsou ještě tady: https://www.titulky.com/Viy-287263.htm a všem doporučuji shlédnout film v původním ruském znění, které výrazně prohlubuje zážitek. ()

hufnagel

Na Rusov to nebolo až také zlé.Príbeh rozťahaný a finále slabučké,ale bolo také kozácky,babuškovsko ruské.Triky mi pripomínali kombináciu Evil Dead a Pans Labyrinthu. ()

spawnxp

SKvělá podívaná i s trochou "humoru". Rusove se tady celkem na úrovni pasujou se "západním" Hollywoodem a přitom to neni jenom blbej formální klon. Rozhodně jsem se nenudil ()

Saxos

Rusácké zmixování většiny klasických pohádek dohromady s přidáním hororového nádechu. Zápory: časově strašně a zbytečně roztahané; triky spíš k smíchu. Klady: snad jen ti kozáci. Závěr: tuto snahu o T. B. zpracování nedoporučuji. ()

Rian_witcher

Pastva pro oči, která zůstala pouze pastvou pro oči. Postavičky nemají žádný nápad a jiskru. Svým chováním připomínají loupežníky z filmu Mrazík :-) a ačkoli se v druhé polovině filmu strašidelná atmosféra snaží změnit v detektivní vyšetřování, nepomůže to filmu a ani divákovi. ()

Radek273

Digitál, ztřeštěnost, absurdní moderní technologie ve starověkém prostředí, a pak ještě ten digitál! Zkrátka pitomost na třetí!!! ()

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 3/10. ()

Africanus1

Tady někdo něco podělal. Přitom vycházet čistě z Gogolovy povídky, mohla z toho vzniknout moc pěkná hororová fantazy. Jenže to by se do toho nesměl vložit jakýsi ambiciózní ignorant s výtečným nápadem nějak tu povídku ozvláštnit, protože sama o sobě mu zřejmě připadala fádní a moc ruská. A tak sledujeme britského kartografa potácejícího se po Kyjevské Rusi a nádavkem i jeho rodinný trable. Do řitě kozákovy, koho tohle zajímá? Žádná úchvatná podívaná by to ovšem nebyla ani bez vědce Jejího Veličenstva. Příběh je nesmyslně demytologizován, nepomáhá mu ani retrospektivní vyprávění a už vůbec ne gradace někde uprostřed děje. Strávit natáčením pět let a takhle to pohnojit, to už je opravdu umění. ()

futislav

Zvláštní směs super výpravy, skvělých triků a naprosto špatně zahraných postav. Co se kostýmů a příšer týče, strčí tenhle film do kapsy díla mnohem známější. Jedna hvězda dolů za herecké výkony a druhá za časté časové výplně až vycpávky. Ale když se obrníte trpělivostí, tak ty triky jsou hodně dobré. ()

Pythonator

Vizuálně vyšperkovaná lahůdka z Ruska, opět včetně hereček, na které je radost pohledět. Dokonalá výtvarná stránka je poněkud pošramocená nepříliš zručnou filmařinou, ale ty záběry jsou tak hezky barevné a vyzdobené a kurevsky fantasy, že to nemůžu nemilovat. ()

Ondak

Začnu pozitivní stránkou filmu. Vizuál filmu je docela dobře udělaný a překvapením byly i hororové prvky. Ale bohužel je to vše a samo to nestačí. To negativní je, že film má strašně pomalý děj a hrozně nezáživný. Chtěl jsem to už dvakrát v průběhu vypnout, protože ty dvě hodiny opravdu neutíkají a hodně jsem se nudil. Nakonec i to finále bylo vyřešeno divně. Dá se na to podívat, ale opravdu jsem se většinu filmu nudil. ()

MonitoRewiew

Podhodnoceno! Dávám 5* za debilní komentáře které jsem jen namátkou měl tu smůlu číst. Většina se tu vyjadřuje ve smyslu, že je to pohádka a podobné kecy, ale to přece není pravda. Je to "Dobrodružný / Mysteriózní / Thriller / Fantasy" navíc s hororovými prvky, které kdo nepochopil, přicházejí po vypití té jejich tekuté dobroty, nebo z řečí těch jejich babizen :D Ve filmu je několik dokonylých momentů, které v divákovi zanechají příjemný dojem z dobře strávených dvou poctivých filmových hodin - u mně vede ta scéna, když se všichni přísedící stolovníci promění ve spolek přátel Adamsnovy rodiny :D ()

Megahity z Moskvy

Megahity z Moskvy

19.04.2009

Co takhle na chvilku odvrátit zrak od Hollywoodu? A když už, proč se nemrknout rovnou pod Ural. Rusové zase jednou stojí v dlouhých frontách před pokladnami kin. Důvod? Historický velkofilm Taras… (více)