VOD (1)

Romantická komedie vypráví příběh zajímavého mladého muže, který vždy žil tak trochu schován ve své vlastní ulitě. Jednoho dne se setká s krásnou kosmopolitní mladou ženou, která mu ukáže okolní svět v těch nejkrásnějších barvách... Láska může být riskantní, matoucí a plná nedorozumění, tedy pokud nejste Adam (Hugh Dancy), který žije jaksi skrytý před nástrahami okolního světa. Jenže potom potká svou novou sousedku Beth (Rose Byrneová), která ho vytáhne z bezpečí jeho ulity. Každá akce má však nějaké následky, v tomto případě velmi neočekávané, dojemné a veselé. Jejich neuvěřitelný vztah ukazuje, že i lidé ze dvou naprosto odlišných světů mohou být spojeni mimořádným poutem. (HBO Europe)

Trailer

Marqta

Adam má duší dítěte, kterou někdo uvěznil do těla dospělého a pustil do dospělého světa vybavenou rozumem a inteligencí. (stejnou jakou má dospělý člověk) Stejně jako dítě má naivní idealizovanou představu o okolním světě, kterému vlastně nerozumí- nerozumí reakcím lidí, neumí je předvídat, nebo odůvodňovat. Trpí Aspergerovým syndromem. Ve filmu je spousta scén, které jsou krásné svojí jednoduchostí a pomyslnou čistotou od lidských úskoků a lží. Film myslím dokonale přibližuje podstatu problémů v životě lidí, kteří tímto syndromem trpí, což je určitě dobře. Hugh Darcy předvedl úžasný výkon a Rose Byrne za ním o mnoho nezaostávala. Navíc je ve filmu příjemná hudba. Takže sečteno a podtrženo dávám 4 silné hvězdičky. Jediné co mi snad trochu vadilo, bylo přílišné zabřednutí do problémů Beth- vůbec by mi nevadilo, kdyby se pozornost upřela ještě více do Adamova života. ---- "S lhářema se budeš potkávat úplně všude. Musíš se naučit rozlišit mezi obyčejnými lháři a mezi těmi,které stojí za to milovat." ()

Madluska

Na rozdíl od mnoha jiných zdejších uživatelů-odborníků se v psychodiagnostice příliš nevyznám, takže nehodnotím přesnost vykreslení života "aspíků" (i proto, že osobně žádného neznám), ale jakousi lidskost příběhu a příjemné herecké obsazení, na které se dobře dívalo. P.S.: Jak je možné, že jsem do dnešního dne neznala jméno Christopher Lennertz?! ()

ScarPoul

Rose Byrne bol jeden jediný dôvod, prečo som si to pozrel. A úprimne? Má omnoho lepšie filmy. Adam je taký malý nezávislý film snažiaci sa byť aj úsmevný aj dojemný aj dramatický. Ale že by priniesol niečo pamätné, zaujímavé, alebo skutočné sa nedá povedať. Je to len príjemné. To je všetko. Mayer možno ani nemal úmysel spraviť zaujímavú vzťahovku. Ale motivácie postáv mi častokrát unikali. Naozaj po tak dlhom čase môže Byrneova trepnúť takú vetu, akú trepla mi príde ako hlúposť. Zmena sa dá predsa znázorniť aj inak. Plus ak už film na túto tému tak Dedication. Omnoho výraznejšie postavy aj scény. Adam je film, ktorý neurazí ani nenadchne, ale zapadne prachom skôr ako bolo asi tvorcovým úmyslom. Ale nejako ľúto mi to nie je. ()

Kosmik 1

Trošku se obávám, že tady filmaři malinko přestřelili. Jako romantické drama ano, ale komedie mi tam nějak nesedí. Všechno je bráno naopak až příliš vážně a z mého pohledu je to všechno tak trochu chtěné a nucené. Tak zvláštně obyčejný a kýčovitý obsah, který však navíc obsahuje nemoc, ale ta mě tedy nikterak nezasáhla. Spoléhat na to, že film bude mít vysoké hodnocení jen proto, že lidé pocítí lítost, není všechno. Další věc, jaká je šance, že takhle krásná holka jako je Beth se zamiluje do kluka postiženého touto nemocí? Nevím, na mě tohle dojem neudělá. Z tolerance dávám průměr, tedy tři hvězdy a 50%. ()

nikoletkaa

Já jsem si v poslední době udělala naprosto hrozný zlozvyk. K puštěnému filmu mám otevřený internetový prohlížeč s asi dalšími 10 záložkami. No a tak se stává, že, ačkoli mě film baví sebevíc, film minimalizuji, proklikávám se záložkami a film vnímám jen tak naoko. Ale u Adama jsem si to nemohla dovolit. Nebylo tam snad ani jedno tzv. hluché místo a já měla obavy, že když se podívám jen na sekundu jinam, přijdu o něco důležitého v ději. Tak jsem se vydržela dívat celých 95 minut na jednoho neuvěřitelně zajímavého kluka a jednu neuvěřitelně zajímavou slečnu. Celou dobu přemýšlíte, jak to s nimi skončí a jak byste se asi zachovali vy, kdyby jste se zamilovali do někoho, od koho v podstatě nevíte, co čekat. Já jim fandila, ale... S koncem jsem byla navýsost spokojená. ()