• Česko

Láska ze sousedství

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 95 min

• Thomick

Obyčejně neuznávám argumenty "odeber tuhle zvláštnost a máš tuctový drama", ale tady se prostě nedá svítit... respektive konkrétně v případě Adama platí rovnou "odeber Aspergera a máš velký kulový". Veškerej konfliktní potenciál snímku totiž nutně musel vycházet buď z oný (znásilňovaný) choroby, nebo z (nechtěný) demence příšerně napsaný postavy Beth. Jinak to zkrátka nešlo. A já se tudíž hodně divim, že velká část ČSFD tvůrcum celou tuhletu habaďůru sežrala jako šunku v aspiku.(25.7.2014)

• urke

Mary a Max, Simonův vesmír, Adam,... s aspíky se poslední dobou roztrhl pytel. Nemyslím si (jako někdo z níže komentujících), že je to nevděčné téma pro film. Spíše naopak. Film tím získává něco navíc, zajímavého, neokoukaného a stačí dobrá zápletka, herci, nápad a může z toho být výjimečný film, na který člověk nezapomene. Ovšem Adamovi chybělo tak nějak všechno z uvedených. Možná je to tím, že jsem viděla s touto tématikou více filmů a aspíci už mě nudí. Těžko říct. Nezasmála jsem se, dramatické se mi to teda moc nezdálo. Doporučuji nezdolným romantikům..(1.7.2012)

No opravdu další povedený kousek..Nejvíc miluju větu kdy Adam řekně "Nejsem přece Forest Gump" :-).. Myslím ,že tohle se povedlo.A nejvíc mě dostalo to zjištění kdy si hlavní hrdinka uvědomila že se u Adama nejedná ani tak o lásku jako o potřebu vést ho životem..o jeho jistotu někoho mít kdo ho podrží..fakt doporučuji...+ velký bodík za hudbu.(3.4.2012)

Kdyby v popisu vynechali výrazy "ulita", "romantická komedie" a "zajímavý mladý muž" a rovnou řekli, že Adam je prostě sociální idiot a má na to papíry, bývala bych si to pustila podstatně dřív a ochotněji. Nehledě na ten drobný detail, že veškeré "komediální" prvky vychází právě ze střetu Adamovy poruchy a debilních "normálních" lidí a příliš legrační mi nepřišly (POV zase trochu jiného sociálního idiota). Asparága osobně neznám, ale s tetkou Wikinou nám zobrazení přišlo odpovídající. Nálepka "romantické drama" by seděla lépe.(22.1.2016)

Rose Byrne bol jeden jediný dôvod, prečo som si to pozrel. A úprimne? Má omnoho lepšie filmy. Adam je taký malý nezávislý film snažiaci sa byť aj úsmevný aj dojemný aj dramatický. Ale že by priniesol niečo pamätné, zaujímavé, alebo skutočné sa nedá povedať. Je to len príjemné. To je všetko. Mayer možno ani nemal úmysel spraviť zaujímavú vzťahovku. Ale motivácie postáv mi častokrát unikali. Naozaj po tak dlhom čase môže Byrneova trepnúť takú vetu, akú trepla mi príde ako hlúposť. Zmena sa dá predsa znázorniť aj inak. Plus ak už film na túto tému tak Dedication. Omnoho výraznejšie postavy aj scény. Adam je film, ktorý neurazí ani nenadchne, ale zapadne prachom skôr ako bolo asi tvorcovým úmyslom. Ale nejako ľúto mi to nie je.(26.12.2013)