Samotář v Seattlu

• USA Sleepless in Seattle (více)

Architekt Sam (Tom Hanks) truchlí nad smrtí své ženy. Jeho malý syn chce, aby si táta někoho našel, a tak zavolá do oblíbeného nočního rozhlasového pořadu a přinutí tátu, aby promluvil do éteru. V autě ho uslyší mezi desetitisíci jiných také Annie (Meg Ryanová), které Sam docela učaruje. Sam je přesvědčen o čarovné moci lásky a je tak trochu idealista, Annie je ryze praktická novinářka, která má o všem svoje pochybnosti. Ve filmu dochází k četným velmi zábavným scénám zachycujícím zvyklosti lidí při námluvách a schůzkách. Nočňátka v Seattlu pojednávají bez rozpaků a s humorem o jistém nazírání osudu - jsou-li si dva lidé souzeni, najdou jeden druhého, navzdory vzdálenosti, času anebo dokonce patřičnému úvodu. (oficiální text distributora)

Paity

Jednou se ztratí mořká víla v New Yorku, té se ujal právě Tom Hanks. Pak pro změnu narazí Meg Ryan na "ztracence" v Seattlu. Skoro abych mu koupil GPS. ()

farfalla

Tom Hanks, Meg Ryan a Nora Ephron poprvé spolu v příjemné romantické komedii. Podruhé se o pět let později sešli ve filmu You´ve Got Mail. Děj filmu se odehrává mezi vánočními svátky a Valentýnem a je plný romantiky a znamení. ()

Cassandra

Já vím, že realističnost v romantických komediích hledat nemám, ale žena, která opustí hodného snoubence, se kterým jí to klape, kvůli chlapovi, s nímž nikdy nepromluvila ani slovo? To je pěkně pitomá zápletka. Natočit věrohodnou romantickou komedii je kumšt, mně se líbí třeba Zelená karta. ()

Radim

Pro mě jeden z vrcholů romantické komedie. Originální, skvěle herecky obsazeno - lepší dvojici než Ryan a Hanks si v tomto žánru ani neumím představit. A přestože se jedná o šílenou slaďárnu, mám tento film moc rád. ()

Piškotka

Opravdová romantika, co chytí za srdce. V tom si Američané s nikým nezadají. Místy jakoby vytržené z reality, ale zřejmě pouze při srovnání s naší mentalitou a vyznávanými hodnotami. Mladý vdovec splňoval veškeré atributy, aby se na něj ženy lepily jak obtížný hmyz. Díky malému synovi si nestačil odtruchlit ztrátu své milované. Setkání na druhém konci země bylo osudové. Sam a Annie se dali dohromady. Hanks s Ryan jsou sázkou na jistotu. Vždyť i v Lásce přes internet se jim skvěle dařilo. B. Pullman, byť ve vedlejší roli, odvedl kus dobré práce. ()

bloodcountes

Že jsem zrovna seděla s rodinou u bedny. A že je to tak slavný. No, přežít se to dalo, když člověk vypnul mozek a CHTĚL se pobavit, tak to i šlo. Nevím ale, proč z toho lidi dělají kdovíco, vždyť je to TAK blboučký... nebylo to nadupaným soundtrackem, z kerého mi ovšem ani jeden song nic neříkal? Pardon, Joe Cocker jo. ()

Cement73

Aj ked nie som zrovna fanúšik takého typu fimov, Bezsenné noci v Seattle sú spolu z Nothing Hill a Love actually jedna z mála výnimiek. Priznám sa, že Meg Ryan má na tom veľký podiel ()

Matros

Velká slaďárna s minimem vtipu, která zaujme tím, jak krátkou dobu spolu hlavní postavy stráví na plátně. ()

ArthasKarfa

Krásný film, i když na romantické příběhy moc nejsem tohle se mi opravu líbilo. Skvělý Tom Hanks a Meg Ryan, dvojice kterou prostě musí divák milovat a již od začátku jim držet palce. Skvěle vymyšlená zápletka, která si vás získá svojí naivitou i milým obsahem všeho co spojí jeden hovor do rádia. Škoda, že je to jen film a takové věci se v životě nestávají ()

Renfield

Čím blíže k závěru, tím více pohádkově, což vzhledem k žánru není vyloženě špatně. Já si ale více než romantiku užíval všechny odkazy na klasické filmy a scénu rozboru scén v Tuctu špinavců obzvlášť, je dokonalá. Taktéž mi sem sedl věčný alergik Bill Pullman, ale i Meg Ryan a Tom Hanks k sobě jdou... vlastně jdou po celý film. Navíc má film i díky dobře vybrané hudbě velmi příjemnou atmosféru, jednoduše nenáročný relax, v tomto žánru velmi slušné. 60% ()

kritiklon

Nejvíc se mi líbili herci a ta atmosféra devadesátých let. To byl typický, kvalitní Hollywood. Co se týče příběhu a samotného scénáře, jsem trošku zklamaný... Možná i díky tomu, že z hodně zdrojů a doporučení se ke mě dostala jen samá chvála ale prostě za mě nejde jinak než říct že ten snímek je celkem přeceňovaný! Znám dost lepších romantických dramat. ()

hacho

Mam sice lehkou romantiku moc rada, ale tohle zrovna neni to, co si pod tim predstavim. Tohle me spise nudilo. ()

Hepy13

Hrozně mě štvalo jak Meg Ryan pořád řešila jestli má za Tomem přileťet nebo ne. Průměrný romantický film, na který stojí za to se podívat jen kvůli Meg a Tomovi. ()

Kuchařka na plátně

Kuchařka na plátně