Samotář v Seattlu

• USA Sleepless in Seattle (více)

Architekt Sam (Tom Hanks) truchlí nad smrtí své ženy. Jeho malý syn chce, aby si táta někoho našel, a tak zavolá do oblíbeného nočního rozhlasového pořadu a přinutí tátu, aby promluvil do éteru. V autě ho uslyší mezi desetitisíci jiných také Annie (Meg Ryanová), které Sam docela učaruje. Sam je přesvědčen o čarovné moci lásky a je tak trochu idealista, Annie je ryze praktická novinářka, která má o všem svoje pochybnosti. Ve filmu dochází k četným velmi zábavným scénám zachycujícím zvyklosti lidí při námluvách a schůzkách. Nočňátka v Seattlu pojednávají bez rozpaků a s humorem o jistém nazírání osudu - jsou-li si dva lidé souzeni, najdou jeden druhého, navzdory vzdálenosti, času anebo dokonce patřičnému úvodu. (oficiální text distributora)

laik_60

režisérka má slabosť pre Meg Ryan a Toma. Ešte že ju má, výsledkom sú dva skvelé filmy v ich podaní (prvým je láska cez internet) ()

C0r0ner

I přes předvídatelnost a klasickou trapnou romanci se na to dalo koukat, protože to mělo nápad a překvapivý vtip, což jsem vážně nečekal. Romantických komedií jsou stovky, ale pouze několik z nich má něco navíc, něco, co si člověk zapamatuje. A přesně toho jsem tady byl svědkem. 80% ()

agathon

Jak může být tenhle skvost filmové romantické komedie s modrým podkladem??!! Některá hodnocení na CSFD já prostě asi nepochopím... Copak vážně nikomu nepřijde, že tenhle filmový kýč (naprosto přiznaný, neodolatelný a při každém dalším zkouknutí zrající jako dobré víno) je nejlepší romantickou slaďárnou, v které kdy Tom Hanks hrál, a že Meg Ryan je prostě ta nejbáječnější žena na světě? Dobře, uznávám, že Audrey Hepburn je snad ještě lepší, nicméně postavit mi je někdo vedle sebe, asi bych si nevybral. Možná jsem měkkota, ale tenhle film prostě zbožňuju... ()

danecek24

51. Zlatý Glóbus za rok 1993 - nominace (3) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Meg Ryan, Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Tom Hanks ()

pakobylka

Komika, která mě nerozesměje ... smutek, který mě nedojme ... romantika, která mě nezahřeje. Nevím PROČ, ale je to tak ... poprvé, podruhé i potřetí - nic s tím nenadělám. Snad že v české kotlině nebývá zvykem svěřovat se se svými nejintimnějšími záležitostmi rádiu - a zveřejňovat tak všechna svá velká trápení. Alespoň to NEBÝVALO zvykem ... před tím, než do našich dveří vstoupily internet a sociální sítě ... a reality show. V každém případě se jedná o "limonádu", která je na můj vkus příliš lepkavá. ()

Pajky3

Další z klasických romantických komedií, které jsme od té doby viděli alespoň ve sto dalších variacích. Ale ono se to opakuje, protože to tady fungovalo. A fungovalo to, protože Meg Ryan to opět sekne a Tom Hanks není nikdy na škodu. ()

Juto

Táto romantická dráma je úplne iná ako ostatné. Má to viac chytilo za srdce. Ale aj vďaka dvojici Tom a Meg sú proste presvedčivý vo svojej úlohe. 7/10 ()

emo

Klasika v medzi romantickými komédiami, ktorá si aj dnes obháji svoje miesto medzi špičkou žánru! ()

panMartin

Průměrný romantický film. Netuším v čem je pro zdejší většinu tento film tak vyjímečný. Děj se rozjížděl trochu pomalu, ale na druhou stranu to je milý film. Co se týče hereckého obsazení, tak jsem byl spokojen. Příběh je sympatický, herci prožívají své role a jejich výkon se tím rapidně zvedá. A scéna, kdy snoubenci oznámí, že pálí za jiným a že se rozchází, načež on pokrčí rameny a popřeje jí štěstí mě pobavila nejvíc. Hold ve správném romantickém filmu je potřeba se co nejelegantněji zbavit otravných poloviček, tak aby hrdinka nebyla za mrchu. ()

A.Beech

Väčšinu filmu som si hovoril dve veci: 1. Čo je na tom filme také výnimočné (ja si dovolím povedať, že možno aj kultové) a 2. kedy sa to už chcú stretnúť (dať dokopy). Po filme som na to došiel: 15 minút. Posledných (približne) 15 minút som pochopil dôvod prečo som celý film pozeral. Nechcem spoilerovať, preto nebudem konkrétny. Ale zakončenie filmu mi dalo odpovede na obe otázky, ktoré som mal a lepšie to už Nora Ephron (na môj vkus) zakončiť snáď nemohla. ()

Sfinkter

Přijde mi, že Hanks i Ryan hrají lepší romantiky až s pokročilejším věkem, nějak mě ta jejich mladost neoslnila, Láska přes internet u mě zabodovala více :) ()

rodo

Tom Hanks, Meg Ryan a romantická komedie, tohle spojení opravdu funguje. A co na tom, že je děj trošku přitažený za vlasy. Hlavně že ani jedno oko nezůstalo suché :-) ()

July

Doják, slaďák... ale moc hezký! Nejkrásnější mi na celém filmu připadala asi hudba, to prokládání večerními scénami s girlandami světel a nádhernými písněmi. Bez toho by samotný film možná skončil o hvězdičku níž. Co napsat o příběhu? Příjemný, hezký, naivní, nereálný... ve skutečném životě bych od někoho, kdo by se do mne zamiloval přes rozhlas a nechal mě sledovat detektivem, radši prchla... podobnou zápletku využívá až příliš mnoho thrillerů... nehledě na to, že závěr je nejčistší formou zvratu "deus ex machina", tentokrát spíše "batoh ex machina". Ale co? Je to film, na hony vzdálený od reality a možná tím poutavější. Krása. ()

Pavlínka9

Film jsem poprvé viděla někdy ve své pubertě a teď - po tolika letech ho vidět znovu bylo dost zvláštní :) Tento typ filmu je pro mě tou klasickou americkou komedií z devadesátek :) Doba, kdy měl Hanks svoji kudrnatou kštici a Ryan byla ještě krásná, přirozená holčina bez plastik...Film je plný amerických klišé, skvělýc pracovních možností a každodenních trápení :D :D Ale řekla bych, že tomuto filmu to nějak odpouštím ;) ()

dANo

Úboho natočený romantický film so sladkými dospelákmi a neprirodzeným dieťaťom, ktoré ich dá dokopy... no ja neviem :o( ()

fefee

Takmer celý film sa tam absolútne nič nedeje a dve minúty pred koncom sa dajú dokopy, tak tomu hovorím romantika... ()

hroubek

Příjemná romantická komedie s výbornou hlavní dvojicí. Nora Ephron umí natočit romantickou komedii a tady to opět předvedla. Prakticky se dá říci, že její jediné zakopnutí přišlo v samotném finále na Empire State Building, které mohlo v sobě mít více emocí a nemuselo, tak rychle utéct do závěrečných titulků. ()

Kuchařka na plátně

Kuchařka na plátně