Samotář v Seattlu

• USA Sleepless in Seattle (více)

Architekt Sam (Tom Hanks) truchlí nad smrtí své ženy. Jeho malý syn chce, aby si táta někoho našel, a tak zavolá do oblíbeného nočního rozhlasového pořadu a přinutí tátu, aby promluvil do éteru. V autě ho uslyší mezi desetitisíci jiných také Annie (Meg Ryanová), které Sam docela učaruje. Sam je přesvědčen o čarovné moci lásky a je tak trochu idealista, Annie je ryze praktická novinářka, která má o všem svoje pochybnosti. Ve filmu dochází k četným velmi zábavným scénám zachycujícím zvyklosti lidí při námluvách a schůzkách. Nočňátka v Seattlu pojednávají bez rozpaků a s humorem o jistém nazírání osudu - jsou-li si dva lidé souzeni, najdou jeden druhého, navzdory vzdálenosti, času anebo dokonce patřičnému úvodu. (oficiální text distributora)

Master19

Nejlepší okamžik filmu je, když se Sam naštve, že má mladej doma babu a domlouvá si telefonicky rande. Jinak je to ale nuda, jakpak by ne, když veškeré jiskření probíhá tak nějak telepaticky a vrcholem je oční kontakt přes silnici. Konec je pak natahovaný až hrůza, přestože ústí k nevyhnutelnému a tomu nejzajímavějšímu. Jenže on je to konec... ()

Castrator

Ne, tohle ne. Romantické komedie nejsou pro mě, nikdy nebyly. Jsem schopen tolerovat a pobavit se u romantické komedie, která je více komedií než romancí, ale kde romantika, nevtipné dialogy a slaďáky převažují, tam trpím tak moc, jak moc je film špatný. Samotář v Seattlu je jako film velmi zdařilý, proto jsem netrpěl, ale přes průměr se v mém hodnocení nikdy nedostane. Proč byla Hejlíčková v Cinemě z těchto filmů tak zvlhlá mi je záhadou a záhadou vždy bude. Asi jako většině chlapů. Dvakrát a dost, potřetí tento film už vidět nechci. ()

davidek

Druhé filmové setkání Toma Hankse a Meg Ryanové. První je Joe kontra sopka, ale tato romance jo kouzelná. Zase spousta lásky. Opět pohádka pro dospělé. ()

Autogram

Tak sa mi zdalo, že najromantickejšie rande filmu bude také, ktoré sa nikdy neuskutoční, a zostane iba pri snívaní. A oni ten film nakoniec tak pokazili. Tých nedostatkov bolo viac, ako uťahané tempo alebo umelo vykreslené vzťahy, takže sú to čisté tri hviezdy. Najlepši vzťah filmu bol vzťah otca a syna, ktovie, či to tak aj nezamýšľali. –––– Viem, nie je to spravodlivé. Keby sme mali myslieť na to, prečo sa to stalo, zbláznili by sme sa. ()

Norfice

Skvělý film v podání mého nejoblíbenějšího herce Toma Hankse. K tomuto oblíbenci se ne napoprvé a ne naposled připojila i Meg Ryan. Úžasná dvojice výborných herců. Vše ve filmu klapalo jak mělo. Ani minutku jsem se nenudil. Jedna z nejlepších romantických komedií jakou jsem viděl. ()

herr_carter

Málem 5*, tak jako například posléze v Lásce přes internet už vše vyšlo moc vyumělkovaně a klišovitě, tady se jedná o romantiku přirozenou, v té nejčistší podobě, moc příjemný a dojemný film...............moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

gutshoter

Hlavní protagonisté nám předvedli dokonale romantickou atmosféru, která ovšem svým zpracováním je na tříhvězdičkovou porcičku. Já ale duše dobrá přikládám hvězdu navíc za Meg Ryan, které to sedlo obdivuhodně báječně. ()

chef

Je to taký čajicek na spanie s nenaročnou prípravou. Btw posledná animácia sa mi vryje do pamäte ako jedna z najhorších aké som kedy videl. ()

Han22

S Pretty Woman nejhezčí romantická komedie, jakou znám a to tenhle žánr moc nemusím. Tom Hanks je vynikající. ()

xaver

Velmi povedená inteligentní komedie. Tom Hanks je jako vždy svůj a Meg Ryan je kouzelná. Film je plný romantiky a vtipu a jako celek je zajímavý a poutavý. Navíc je to film, který se dá vidět i opakovaně. Určitě si zaslouží 4*. ()

Seti

Tak tomuhle se řiká krutej hardcore chick flick! Je naprosto úžasný, jak se v devadesátejch tyhle filmy nesnažily o žádný kudrlinky a šly prostě tvrdě na věc. S ikonama tehdejších romancí Meg a Tomem působí v dnešní době Samotář skoro stejně, jako Nezapomenutelná láska s Cary Grantem, kterou tam všichni sjíždí. A myslím, že přesně to si tvůrci přáli. ()

Vajonek

Dvojku Tom Hanks a Meg Ryan mám asi trochu radši v jiné romantické komedii, Lásce přes internet. Zřejmě dosti i proto, že narozdíl od Samotáře v Seattlu tam mají, ač povětšinou nejde o kontakty osobní, přece jen více vzájemných interakcí. V Samotáři, tak jako bývá vcelku zvykem i v jiných (romantických) komediích, můžeme zaznamenat poměrně dost různých absurdit, náhod, "prestřelenin", klišé, které někdy, zvlášť když to člověk sleduje s odstupem, poněkolikáté, možná působí až trochu úsměvně (např. Sam vykládá na letišti synovi o osudovém setkání se ženou a přesně v tu chvíli se náhodou objevuje Annie; dítě, které potřebuje obstarat bez vědomí otce letenku, má za kamarádku zrovna dceru lidí, kteří pracují v letecké společnosti; dítě zapomene batoh přesně tam, kde je třeba, ve chvíli, kdy je třeba; už trochu moc pubertálně zamilované pohledy na Empire State Building zejména ze strany Annie atd.). Pořád je to ale milý film s osvědčenými herci v hlavních rolích (k ústřední dvojici můžeme připočítat např. i alergika na vše Billa Pullmana), s malým sympatickým dohazovačem, který jim zdatně sekunduje, s příjemnou vánoční/zimní atmosférou a navrch velmi povedeným hudebním podkresem. Jeden z těch pohodových snímků, na které se člověk docela rád podívá opakovaně. 75 %. ()

Kuchařka na plátně

Kuchařka na plátně