Karate Kid

• USA The Karate Kid (více)

Malý Dre Parker musí kvůli práci své matky opustit Detroit, ale také všechny své kamarády a místa, která znal. Po příjezdu do Číny se snaží zapadnout mezi své vrstevníky. Přestože se mu v novém prostředí nelíbí, zakrátko se zamiluje do své spolužačky Mei Ying, která sice jeho city sdílí, ale kulturní rozdíly jim příliš nepřejí. Navíc se do toho všeho ještě zapojí žárlivý Cheng, který je dvakrát vetší než Dre a ovládá kung-fu. O údržbu domu, ve kterém Dre bydlí, se stará pan Han, kterého postihla velká tragédie. Ten o sobě tají, že je mistrem kung-fu. Aby se mohl Dre Čchengovi postavit, Han ho začne =trénovat a přihlásí ho na nadcházející turnaj kung-fu. Zatímco mu vysvětluje, že kung fu nestojí na úderech a chvatech, ale na rozvážnosti a klidu, zjišťuje Dre, že postavit se soupeři bude nejtěžší úkol v jeho dosavadním životě. (TV Nova)

Hannibal92

Dlouho jsem se rozhodoval mezi Mezi 3* a 4* hvězdičkama, ale ono to bylo celkem fajn. To co podle mého film nejvíc kazí je jeho konec ten je opravdu už dost přehnaný. Smith mlaďas má ale talent a když se bude hodně snažit jednou se možá trochu přiblíží taťkovi. A Jackie Chan? Až teď jsem si všiml že už to neni takový mlaďás a že i na něm začíná být vidět přibývající věk. Pokud mam zhodnotit film jako takový tak je to chytlavý příběh, který místama i chytne za srdce, občas pobaví a občas zarazí. 70% ()

Paxxx.cz

Naprosto souhlasím s komentářem dee-keye, hlavně pak té pasáži o Biebrovi :-). Konec byl dost vyumělkovaný, ale Smith junior a hlavně Jackie Chan se roli zhostili dobře takže 6/10. ()

MartinezZ

23.7.2010 ~ "Remake je nové zpracování staršího filmu. Obvykle takový filmový příběh používá stejné postavy a hlavní dějovou linku svého původního vzoru." Toliko dí Wikipedia. A Karate Kid je remake jak vyšitý. ~ Mladý Dre (Jaden Smith) se stěhuje s matkou do Pekingu. Je to pro něj citelná změna, kterou nenese s nadšením. Jde o zcela jiný svět, který Dre nechápe a ani nechce pochopit. A o to víc začne nemít rád nový domov ve chvíli, kdy se potká s tamní dívkou a vzápětí dostane nakopáno od místního raubíře. Netrvá ale dlouho a místní údržbář, mimochodem mistr Kung Fu s černou šmouhou na duši, ho vezme s sebou do školy Kung Fu, kde zlý učitel trénuje chlapce, kteří Dre dávají do těla, aby vyjednal klid a mír. Odpovědí je mu nabídka klidu a míru výměnou za účast v turnaji. Jackie "údržbář" Chan tak začne mladého Dre připravovat. ~ Příprava sice ze začátku vypadá jako zdlouhavá ztráta času, Dre má ale zřejmě Kung Fu v krvi a tak se učí rychle, a to jako že hodně rychle, a nestačíte ani párkrát mrknout a už se stojí na žíněnce a létají "facky". ~ Původního Karate Kida z '84 už jsem viděl hodně dávno, ale i ze vzpomínek si dovolím říct, že nynější 'KK' je jen slabším zrychleným odvarem. Jediné, co mě na novém 'KK' zaujalo bylo vysvětlování, nač Dre takovou dobu jen mával garderóbou. Od té chvíle se celý děj znatelně urychlí, jedna scéna výcviku střídá druhou výcvik probíhá poněkud zbytečně a nelogicky i na Velké čínské zdi (chápu, že to tam Číňani museli dát), pak je jen v rychlosti shrnutý turnaj a, voilá, máme finále, ve kterém je jen náznak původního finálního známého bojového postoje. A to je konec. ~ Jako odkaz na původního 'KK' výborné, jako novodobý remake jen průměrné. Někteří se rozplývají nad synem Willa Smitha, Jadena, jehož matka a Willova žena film produkovala (Family business :), ale mě nepřišlo, že by hrál jinak, než kterýkoliv věkově odpovídající mladý taky-herec. Jackie tak byl jediný z hereckého obsazení, který sem zapadl a hrál. Výsledek? Nic zvláštního. ()

mysiak

Karate Kid je popkultúrny remake...ktorý film by už len bol zlý s hudbou od AC/DC alebo RHCP...film občas vyznie ako kultúrna objednávka Číny..ale opak je pravdou, remake je dokonca predčí originál..či už je to Jackie Chanom, ktorému rola presne sadla, alebo synovi Willa Smitha, na ktorého si počas filmu zvyknete, a je tým správnym primiešaním do filmu...počiatočný strach z dĺžky zmizol hneď, film plynie svižne, má dobré tempo..občas je síce predvídateľný, ale to sa v tomto žánre da očákaváť, ale tvorcovia to zvládli na výbornú...suma sumárum = zaujme tento film každého si myslím ()

ArsenalEagle

Výborný Jackie Chan (konečně taky jednou v ne-komedii) a ..otravný.. výrůstek legendárního Willa Smitha. Bohužel přemrštěná stopáž dojem z filmu dost kazí, hudba se povedla a některé bojové scény jsou parádní. Jinak je to naprostá tuctovka. ()

Popluh

Škoda zvláštního scénáře, který tu komunistickou Čínu vykresluje až moc pěkně (možná až utopicky) a do tradičních Karate Kidovských trademarků přimíchává i nějaké ty návštěvy Zakázaného města. Do jisté míry je to odsouzení hodná záležitost, na druhou stranu má ale Čína až stovky opravdu krásných lokací a jen tak by k jejich využití v americkém bijáku nesouhlasila. Když se ale oprostím od té komunistické propagandy tak zůstává tradiční "from zero to hero" storka s výjimečně neotravným Jadenem Smithem, hodně dobrým Chanem, hardcore dětskými souboji a výtečným Hornerovým soundtrackem. U mě 6-7/10, ale znovu se na to asi hned tak nepodívám. ()

sta

strašná věc - nevím, co mě štve víc.. to, že se kvůli producentům Smithovým a jejich synátorovi příběh přesunul k malým dětem? nebo to, že kvůli tomu tam není ani kapka krve a s trochou nadsázky spermatu? (love story dvanáctiletých? ehm...) nebo to, že to je další film, v němž amíci podkuřujou číňanům, protože se bojí, že je tamní ekonomika pohltí? nebo to, že tupě přenesená estetika osmdesátek v roce 2010 vypadá debilně? nebo to, že jaden smith je strašně špatnej? a jackie chanovi se ten lůzr fakt nedá věřit ani pět minut, co spravuje sprchu? nebo ten název, i když se ve filmu asi třicetkrát prohlásí, že to není karate, ale kung fu? a dvě hodiny deset? wtf? ()

Džejkop

Karate Kid je film o přátelství. Žák a učitel mezi sebou vytvoří pevné pouto. Skoro jakoby syn našel ztraceného otce a otec ztraceného syna. Závěrečný turnaj ubíhá rychle, nic není zbytečně roztahané, platí to pro celý film. Koncovka je dramatická. A i když to bylo trochu klišé, rozhodně jsme nečekal, že mě osloví film určený především mladším divákům. Být mi dvanáct na nic nečekám a pádím na konkurz kung-fu. ()

Vyrida

Jakožto velký fanoušek původního filmu The Karate Kid z roku 1984, jsem byl samozřejmě celkem zvědavý, jak si celkem neznámý norský režisér, dokáže poradit už s jednou omletým scénářem, aby zaujal i tuto náročnější skupinu lidí. Po zveřejnění traileru mi bylo okamžitě všechno jasné a tušil jsem, že to bude průšvih jako hrom. Tak za prvé proč se film jmenuje Karate Kid, když se vlastně všichni hlavní protagonisti učí jiný bojový styl? Nedává to absolutně žádný smysl a tak cítím pouze onen sprostý marketingový tah, využití celosvětově slavného pojmenování, které bude sypat přeci jen o něco víc, než kdybychom film pojmenovali Kung-Fu Kid. Dalším problémem je, že film vlastně kašle na fanoušky původního snímku a spíše se zaměřuje na jejich novou generaci dětí, což vidíte i z poskládání hereckého obsazenstva. Z toho všeho proto vyplívá, že tento remake je ještě primitivnější, než byl původní Avildsenův film a to už je co říci, protože i tam ten scénář byl průhledný, jak svetřík Dády Patrasové ve filmu Vrchni, prchni!. Tahákem nám tedy už zůstává snad jen postava učitele Hana, kterou ztvárnil slavný Jackie Chan, kterému to očividně pořád mlátí, ale na japonského staříka Miyagiho to bylo prostě stejně málo. Závěrečný turnaj tak zůstává asi nejlepším momentem celého filmu, ale do emociálního zážitku La Rusového tzv. ptačího skoku to mělo bohužel taktéž hodně daleko. Pokud přeci jen máte chuť zkouknout stejný scénář s pár přidanými scénkami navíc ještě jednou a to z trochu jiného dětského moderního úhlu, tak byste mohli být spokojeni, já si příště raději bohatě vystačím s originálem. ()

GodComplex

3 veci jsou hned na prvni pohled vylozene spatne: a] Proc to sakra parazituje na nazvu Karate Kid, kdyz tam ani o karate vubec nejde. Karate je striktne japonske bojove umeni, zatimco tohle se odehrava v Cine a cvici se zde kung fu, takze pojmenovat film takto je prinejmensim ignorantni demence. b] Protekcne dosazeny Jaden Smith by se hodil na roli nejakeho poulicniho hip hopoveho negrouska, ale v podobnem asijsky ladenem filmu pusobi jako pest na oko. c] V cem je problem hodnoticich zde na csfd, ze ma tahle vec (narozdil od imdb) vyssi hodnoceni, nez nesrovnatelne lepsi legendarni 80's Karate Kid? Pokud ale pominu tyhle 3 do nebe volajici body, je tohle (odmitam tomu rikat Karate Kid) vlastne velmi dobry film. Tradicne krasne cinske lokace, prijemny Jackie Chan a prekvapive i Smith, prestoze se na roli nehodi. Je to plne emoci i zabavy. Dokonce Jamese Hornera tentokrat musim hodnotit pozitivne, ani jsem si nestihl vsimnout co vsechno zase zripoval ze sve predchozi tvorby, ale nic me vylozene nebilo do usi a naopak jsem si vychutnal krasnou hudbu plnou asijskych nastroju a motivu. 6/10 ()

Freemind

Jak mohl skončit remake kraviny z 80tých let? Lépe než bych čekal - řemeslně dokonce o dvě třídy lépe. Stejně jsem se na to ale nebyl schopen dodívat až do konce. ()

Alementina

Na original Karate Kid jsem jako dite sla do kina dvakrat, tohle jsem nedokoukala a myslim, ze poprve jsem z kina odesla pred koncem filmu. Neuveritelne dlouhy! A v podste bezduvodne, jenze film hlavne funguje jako jedno dlouhy reklamni video na Cinu (obzvlast scena ze zakazaneho mesta, tam se nestane nic, co by podporilo dej a obhajilo smysluplnost sceny ve filmu - krom toho, ze to ukaze neco hezkeho z ciny a natahne cej). ()

Macejko

Tá najklasickejšia príbehová šablóna, akú si len človek dokáže predstaviť, ale spracovaná tak úžasne profesionálne a fungujúco, až tomu takmer sám neverím. Celý film jednoducho šľape ako dobre namazaný stroj a okrem trápnej a otravnej Taraji P. Henson som nenašiel nič, čo by som mu potreboval vytknúť. Hlavnému hrdinovi sa dá fantasticky fandiť, záporácke decko je správne hnusná špina, remeselne je to natočené bez jedinej chybičky (každá bitka je adrenalínová a panoramatický záber malebný presne tak, ako má byť), no a samozrejme starý dobrý Jackie si vy-ni-ka-jú-co vystrihol zadumaného mentora s bolesťou v duši. Karate Kid je skrátka dôkazom, že nie každý sračkoidne pôsobiaci režisér musí byť hneď na odpis, a čo je hlavné - že nie je ani tak dôležité ČO, ale AKO. ()

Tony.cs

Daniel LaRuso je pasé a máme tady černouška Dre Parkera. Z Danielových 16-ti se stahujeme na Dreových dvanáct. Nestěhujeme se z Newarku do Callifornie, ale z Detroitu do Pekingu. Ale jinak jsme poměrně věrni duchu předlohy a až na pár neškodných maličkostí se držíme i původního příběhu. Nedá se popřít, že Jaden dorůstá do tátovi podoby a zlepšuje se kde může. Jackie Chan je solidní náhrada za vynikajícího Pata Morritu. ()

blackrain

Já vlastně ani nevím, proč do těch všemožných remaků vůbec lezu. Většinou samou zvědavostí nedokážu odolat a to je asi velká chyba, která má za následek zklamání. Kdyby se tenhle film nejmenoval Karate Kid, tak by se také nic nestalo. Myslela jsem si, že mladý Smith bude spratek na zabití, ale docela to mezi ním a Jackiem Chanem funguje. Po zralé úvaze dám stejně radši přednost původnímu filmu. Ten patří do mého dětství. Jako dítě vidíte a vnímáte spoustu věcí jinak a možná v tom je právě určité kouzlo, které si sebou vzpomínky nesou. Nový Karate Kid je pro mě pouze další zářez na pažbě. Nemůžu se prostě přes ty tři hvězdy přenést. Nejde to. ()

SarumanKo

Paráda. Harald Zwart by mal napísať knihu Ako natočiť zábavné kung fu pre americkú mládež, aby bolo pre milovníkov poctivej čínskej mlátičky stále príťažlivé. Fakt výborné remeslo, čakal som film na úplne inej úrovni. Má to fajn kung fu atmosféru so všetkým, čo k tomu patrí - stavby, príroda, hudba, staré múdrosti a podobne. Príbeh je prostý, ale vonkoncom mi to nevadilo, a čo je zaujímavé, film chytrácky mixuje osemdesiatkový feeling predlohy s moderným šmrncom dnešnej kinematografie. Hlavný predstaviteľ je prekvapivo veľmi dobrý, neotravoval ma ani trochu, o malom Jadenovi budeme ešte veľa počuť. Jackie Chan ma tiež bavil a pri predstave, že Mr. Han môže byť ktoroukoľvek jeho bývalou filmovou postavou v penzii, som sa blažene usmieval. Navyše je to i vtipné, napínavé a v závere sa aj tá štipka emócie objaví. (80%) ()

kaylin

Já vím, že remakování je hrozné, sám ho moc nemusím, ale některé legendy si člověk rád prohlédne i v novém vydání, navíc když je mu slíbeno, že mistra kung fu - ano, tentokrát se nejedná o karate - si zahraje žijící legenda kung fu filmů Jackie Chan. Těšil sem se na něj a nezklamal mě, i když jako ten, kdo ovládá kung fu se zde prezentuje jen velmi málo, je spíše mentorem pro malého kluka... No však ten příběh znáte. Kluk, v podstatě nýmand, dostane pořádně nabančíno, aby se pak vzchopil, a s pomocí mistra bojových umění se dostane na vrchol své věkové kategorie, když porazí i svého "nepřítele". Nový "Karete Kid" je přesně o tomhle, jen hlavní role jsou jiné, prostředí je jiné a příběh je pojat trochu jinak. Místy je to komedie, místy patetické drama, sem tam prostě smutný snímek. Těch poloh je tu tolik a střídají se až moc nečekaně a nevhodně. Patetické proslovy pana Chana mi prostě nesedí, stejně tak se může mnohým stát, že se ani trochu neztotožní s malým Smithem, který má herectví v krvi, ale v tomhle filmu se prostě předvádí. Chce ukázat, co všechno umí a co zvládne. Zvládne toho hodně. Pozitivem jsou bojové scény, kde ti kluci skutečně dostávají na hubu a vypadá to hodně drsně. Hodnocení dávám trochu vyšší, než by mělo být, ale to čistě z nostalgie. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/06/karate-kid-parchanti-hromy-blesky-uca.html ()

Mikita

Ale jo, Jackie byl sladkej. Celej film měl jisté světlé chvilky a rozhodně i potenciál. Nakonec to nedopadlo úplně nejhůř, ale mohlo to více dávat smysl. Proč se, do prkýnka, přestěhovali do Číny?! Jsou detaily, které vás prostě trápí celý film. Kung-fu i karate si představuju trochu jinak, možná i čínskou kulturu si představuju jinak, ale proč ne. Bylo to celkem zábavné. ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

25.12.2010

Karate Kid byl příjemným překvapením letošního léta (a stal se vůbec nejúspěšnějším filmem Jackieho Chana), takže jeho režisér Harald Zwart dostane další velkou příležitost. Jisté pochybnosti tu ale… (více)