Karate Kid

• USA The Karate Kid (více)

Malý Dre Parker musí kvůli práci své matky opustit Detroit, ale také všechny své kamarády a místa, která znal. Po příjezdu do Číny se snaží zapadnout mezi své vrstevníky. Přestože se mu v novém prostředí nelíbí, zakrátko se zamiluje do své spolužačky Mei Ying, která sice jeho city sdílí, ale kulturní rozdíly jim příliš nepřejí. Navíc se do toho všeho ještě zapojí žárlivý Cheng, který je dvakrát vetší než Dre a ovládá kung-fu. O údržbu domu, ve kterém Dre bydlí, se stará pan Han, kterého postihla velká tragédie. Ten o sobě tají, že je mistrem kung-fu. Aby se mohl Dre Čchengovi postavit, Han ho začne =trénovat a přihlásí ho na nadcházející turnaj kung-fu. Zatímco mu vysvětluje, že kung fu nestojí na úderech a chvatech, ale na rozvážnosti a klidu, zjišťuje Dre, že postavit se soupeři bude nejtěžší úkol v jeho dosavadním životě. (TV Nova)

Snorlax

Když nečekáte, že film vzniknul podle Sartra, nemůže vás urazit. Pro bojovníky za multikulturní prostředí naprosto povinné. ()

sochoking

Chápem , jednoducho spojili prvú časť s treťou a tak to drbli do čaj - knee a vôbec mi to nevadilo a ani to, že Ralph Macchia vystriedal mladý Smith , práve naopak, bol viacej namakaný , ako ten chujko , stuhnutý a nemotorný , z originálu ! Veta " predčilo to moje očakávania " tak nejak nie je namieste , pretože som to dal ťahať len tak , z recesie a zo zvedavosti , že ako veľa sa odkloní remake od pôvodnej verzie . No a tu , prekvapenie ! Akurát že chlapi urobili i remake bojových sekvencií , ked tradičné " wax on , wax off " nahradilo " jacket on , jacket off " , takže remake rimejku :-) Nie , nehonil som si u toho , ale som pre zmenu tlieskal a smial sa na plné gule ( !!! ) . No a ešte som chcel dodať , že si tu drbnutú lejdy gagu s tým kokotským repom a tými ich stupídnymi tanečkami v tom zábavnom centre mohli odpustiť , ale to je len fuckt irelevantná chybička krásy . No a nemal by som zabudnúť , že vzdali poctu filmom z 80. rokoch a tým štyrom bojovníkom : žánovi , klodovi ,fanovi a dammovi , čo bolo vidieť špeciálne na tréningu mladého . " Zivot nás zrazí na kolená , ale len od nás záleží , či sa postavíme , alebo nie ! " Bomba ! , ale so scénkou " naša rodina dodržuje sľuby " mohli ísť tiež kľudne do prdele ! Ako tak čumím , toto je môj najdlhší koment , čo som kedy napísal ! Dobre , už držím hubu ! Rock ' n ' Roooooll !!! ()

Payushka

Režisér mohl spoustu scén natočit jinak, aniž by ubral na popcornovosti Karate Kida. Bojové scény mohly být zajímavější – originálně sestříhané, se zatím neviděnými záběry. Jenže v tomhle jsou i často tupé komedie s Jackiem Chanem lepší než propracovaný Karate Kid. Kameraman by si měl uvědomit, že záběr objíždějící bojující dvojici o 360 stupňů vážně není originální. A když se dva kung fu studenti perou, chtělo by to zklidnit střih, aby byl souboj aspoň trochu přehledný. ()

InJo

Původního Karate Kida jsem nikdy bůhvíjak nezbožňoval, o to víc jsem překvapený, jak moc mi sedl jeho o 26 let mladší remake. Do současnosti (a do jiné země, kontinentu a hlavně kultury) je to přenesené zcela bez problémů, skvěle fungují všechny typy scén (vtipné, dojemné, tréninkové montáže atd.), Jaden je úplně v pohodě a Jackie je bez nadsázky d-o-k-o-n-a-l-ý. Melancholický minimalismus mu podle mě sluší o dost víc než jeho tradiční pitvoření. Nevzpomínám si, kdy naposled jsem měl takovou radost z naprosto očividné castingové sázky na jistotu. A navíc se tahle vkusná předělávka může pochlubit bojovými scénami, které svou okulahodící choreografií a perfektním nasnímáním snadno strčí do kapsy nemalou část regulérních "dospělých" akčních filmů (zde spolu takřka ve všech případech bojují děti do cca patnácti let!). Opravdu milé překvapení a v podstatě ideální film pro celou rodinu, kterému neškodí ani jeho zdánlivě přestřelená délka. 70 % ()

Sobis87

Nebudeme si nic nalhávat, původní Karate Kid je přinejlepším průměrným dílem, spoustu dětí ale ve své době dokázal zaujmout a stal se pro jednu generaci kultovní záležitostí. Přiznávám se, že i já jsem v dětství starého Karate Kida bezmezně zbožňoval a spolu s kamarády vytrvale nacvičoval „čapí kopanec“, přiznávám tedy, že dnes má pro mě tento film nepopiratelnou nostalgickou hodnotu. Pat Merita jakožto starý učitel karate a milovník bonsají Myiagi, netradiční tréninkové techniky, dětská láska a příběh jednoho otloukánka, co kope v ringu jak o život, přičemž první cenou zde je získání (sebe)úcty a přiškrcení ega jednoho namyšleného parchanta – prostě ukázkový popcorn pro celou rodinu. Remake z roku 2010 svůj předobraz důkladně kopíruje a vyjma modernizace některých prvků a „hvězdnějšího“ obsazení, prakticky nenabízí nic nového. Stále se jedná o tu samou pohádku o vítězství vytrvalého jedince nad pokryteckými zloduchy a ctění těch správných ideálů, což upřímně v dnešní době nemůže samo o sobě už tak dobře fungovat. V tomto případě je nutno silně spoléhat na efekt nostalgie, který však paradoxně nemůžeme očekávat od dnešní generace dětí neznalé originálu, přičemž na tuto specifickou část publika směřuje nový Karate Kid především. Zeptejte se sami sebe, jak by zabodovalo třeba takové Komando(další klasika z 80. let), kdyby vzniklo v dnešní době? Akce by zajisté byla efektnější, střih dravější, soundtrack říznější, příběh stejně hloupý, ale co ta příjemná naivita toliko specifická pro dané vzpomínané období? Ta je neopakovatelná a právě díky tomu není nový Karate Kid mile naivní/tupou podívanou, která měla v západní produkci 80. let své pevné místo, nýbrž jen tupou, která v dnešní době nemá moc co nabídnou. Jen ty souboje jsou efektnější, Jackie Chan je po dlouhé době opět cool a Jaden Smith rozhodně nezapře svého otce – jen ty trademarkové „badass“ výrazy okoukané od taťky Willa působí v Jadenově podání celkem směšně. ()

swamp

Pro mě to je prostě srdcovka. Původní film z roku 1984 byl pro mě ve své době tím, čím pro mnoho lidí bývají letní blockbustery v současnosti. Něco, o čem se mluví, čím chce každý být.. Herecké sestavy jsem se původně bál, Jaden Smith byl naposled neskutečně otravný v remaku The Day the Earth stood still, Jackie Chan byl příšerný ve většině svých posledních filmů (a to ho mám jako herce opravdu rád), ale oba rozehnali všechna mračna obav a ukázali, že když chtějí (či pokud to scénáristé dovolí), umí. Jediným opravdu nesnesitelným hereckým elementem byla snad jen Dreova matka v podání Taraji Pendy Henson, jejíž postava se prostě a jednoduše chová celý film jako kráva. Velice sympatická mi pak přišla hrdinova "femme fatale", jejíž role se zhostila neznámá Wenwen Han. Co se filmu, jakožto remaku týče, tvůrci nezapírali inspiraci v původním filmu, obměnili prostředí, zachovali však rámec. Nebáli se ani vyměnit karate z názvu za čistokrevné kung fu. Závěrečný souboj pak probíhá klasickým způsobem, jen finální "skok" je nahrazen.. mno, řekněme novodobější verzí. :) ()

predators

"Právě jsem se tisíckrát zul a obul. Chce si to někdo se mnou rozdat?" Ikdyž má Jackill stále co nabídnout, postupem času musíme očekávat nějaké podobné role postaršího učitele kung-fu, jako právě v tomto případě. A né, že by mu to neseklo! Malý Jaden je až neskutečně podobný na svého taťuldu a myslím, že nejeden mu předvídá slibnou hereckou kariéru. A klidně si u toho může zase zakopat do svých vrstevníků. Karate Kid je svým způsobem spíše takový výchovný program pro piškoty. Je dojemný, poučný, zábavný, pohodový a jen tak lehce na něj nezapomenete. 80% ()

Němi

Jediná výtka letí na adresu nového Karate dítěte - Will Smith mohl s hračkou pro synka ještě čtyři pět let počkat. Hodně mladě působící Jaden to celé posouvá do zbytečně kinder-nevýznamné polohy a místo určité osudovosti jsem si celou dobu říkal, že by stačilo, kdyby jim všem mámy daly pár facek. Jinak je ale vše tak, jak má být. Smith dostane nakopáno, potká hezkou číňanku a zamlklého mentora s traumatem z minulosti a partu opravdu zlých spolužáků. Co ze sportovního béčka dělá ultimátní sportovní béčko jsou sympatické herecké výkony (i když Jaden asi tolik nehraje) a schopnost režiséra vdechnout funkčnímu scénáři rytmus a údernost. No a také odzbrojující Jackie Chan... ()

nash.

Bylo to sice místy trochu zdlouhavé, efektní pobíhání po čínské zdi bylo více než jen úsměvné, ale jinak jsem byl překvapivě spokojen. Hlavní zásluhu na to má ovšem Jackie Chan, který je ve své roli výborný. Překvapivě vážný, přirozený, uvěřetielný. Jaden Smith nevadil a záverečná kobra byla super. Nechybí tu v podstatě nic z originálu, byť to vše prošlo inovací. Metody původního pana Miyagiho (třeba umývání auta) mi ovšem byly pochopitelnější a dle mého lépe zvolené než "sundej bundu, obleč bundu". Tam jsem ty pozdější bojové techniky moc neviděl. Ale jinak příjemná pohodovka, která za ty dvě hodinky rozhodně stála. ()

Slarque

Od začátku jsem to pokládal za další z řady hollywoodských hodně špatných nápadů. Takže nadešel čas to přehodnotit. Jackie Chan hraje tak dobře jako už dlouho ne (opravdu hraje, bojovou scénu tam má jednu!). Jaden Smith se ukázal být ideální volbou pro hlavní roli a přerod z městského fracka k vyrovnanému bojovníkovi zvládl na jedničku. Scénář a režie jsou patrně na mnohem vyšší úrovni, než bylo kdy v této sérii k vidění. Kamera sice na můj vkus kouzlí až moc turisticky pohlednicových záběrů, ale dělá to krásně. A dalším plusem je výborná hudba. ()

Claw

Americká 80ková trilogie je pro mě filmovým "martial-arts strašákem a zvrhlostí" v jedné podobě. Tu trilogii fakt nesnáším a naprosto nenávidím. Přesto však, jako každý jiný, jsem se při první možné příležitosti na film koukl... A byl jsem velmi mile překvapen! Tohle není žádný Karate Kid a absolutně s původní trilogií nemá nic společného. Vždyť i ten kluk se neučí žádné karate, ale v Číně kung-fu! Je to docela v pohodě oddechovka, dobře se na to dívá. Vadí tomu dlouhá stopáž, úplně zbytečná. Film tak obsahuje scény a výplň, které opravdu nudí... Navíc je to film pro děcka... Ale pro děcka dobré, mít syna nebo vnuka, tak bych ho na tohle do kina klidně vzal... Jinak ale žádný zázrak, prostě průměr. /55%/ ()

iamek

Už od prvních minut je jasné jakým směrem se film bude ubírat. Já rozhodně nejsem fanda filmů kde looser, který předtím nic nedělal a nemá žádný pořádný trénink najednou začne pár dnů makat a pak vyhraje turnaj kde zmlátí všechny protivníky. Samozřejmě se mu do cesty postaví nějaké to zranění a jiné problémy. Mladý Smith mi lezl krkem a naštěstí jsem se vydržel dívat jen díky dobrému Chanovi. ()

klerik

Veľké prekvapenie. Hlavne začiatok mohol byť rozprávaný svižnejšie, ale následná gradácia (tréning) až do finále je ukážková. Chan vôbec nevyčnieva, len si plní svoju úlohu učiteľa. Jaden je nesympatický hajzlík, ale v tomto filme je fajn... ()

Chrustyn

V dnešní době remaků by mě už nepřekvapila ani moderní verze "Cavemana" i tak jsem byl ale v rozpacích z nové verze "Karate Kida", který svůj úspěch slavil v 80. letech, kdy podobné filmy frčely. Přeci jen v době moderních filmů jako "Počátek" nebo "Avatar" je to hodně odvážný krok ale tvůrci se překvapivě vytáhli a troufám si tvrdit, že by to nemohlo být lepší. Původní verzi si nepamatuji ale troufám si tvrdit, že příběhově tato novinka nejede jiným směrem a změnili se jen kulisy a věk hlavního hrdiny. Příběh o floutkovi v novém městě, (tentokrát i v nové zemi) který se naučí kung-fu a porazí i místní šampiony zůstává stejný. Tvůrci měli hodně šikovnou ruku při výběru herců a u obou hlavních představiletů se trefili do černého, ačkoliv jsem se Smithe jr. po jeho výkonu v nedávném sci-fi remaku klasiky 50. let hodně obával při představě, že s plátna po celé dvě hodiny nesleze. Naštěstí doma nejspíš dostal hereckou školu a od taťky pochytil jak charisma tak i smysl pro humor a překvapivě i akční scény zvládl ne jedničku (to občasné použití lana odpouštím). Nový "Karate Kid" nemá výrazné chyby, na první pohled přepálená stopáž utíká velice svižně, scény výcviků jsou mnohokrát opravdu nápadité ale nemohu dát více, protože to je prostě "trojkový" film ale pokud by mi bylo deset tak jednoznačně "pětkový", takže záleží jak si to přebere divák. Já se překvapivě slušně bavil. ()

korbitch22

Ač sem od nového karate kida prakticky nic nečekal, dostalo se mi úctyhodné 2 hodiny trvající show.Film má z původním filmem pramálo společné...což je dobře, ani chvilku se nenudíte a může za to především vynikající Jaden Smith, ten prostě otce nezapře a sledovat jeho mimiku a herectví je prakticky stejně dobré, jako jeho otce.Co se týče soubojů smekám klobouk, vše je promakané do nejmenšího detailu, jackie chan si se svoji rolí unaveného starce který způsobil smrt svoji rodiny poradil naprosto fantasticky a ukázal světu, že je to prostě výborný herec.děj příjemně odsýpá, lásku mezi pubertální mládeží lehce strávíte bez větších problémů.krásy číny vás uchvátí v každém záběru(klášter a trénink mnichů je očarující..) stejně tak je výborně zmáknutý trénink, který má tempo a finální souboje jsou opět na plné čáře perfektní.já se přes 2 hodiny úžasně bavil a karate kid je pro mě obrovským překvapením... 95%.howgh ()

mat.ilda

Jablko nepadá daleko od stromu - o tom mě přesvědčil malý Smith, který překvapil stejně, jako už kolikrát jeho otec. Díky jemu film nenudil, místy byl i zábavný, Jackie Chan obdržel vážnou roli, tudíž se permanentně nekřenil, trochu problém mám s ne zrovna dobře vybranou hudbou, ale velkou premiéru hlavní role Jadenovi pokazila především příšerná T.P.Hensonová, nejspíš vinou scénáře, ale tím se nic nemění. ()

heyda

Tleskám! Na Karate Kid jsem se nesmírně těšil už od zhlédnutí traileru a uvnitř duše jsem doufal, že mě nezklame. Jedno místo mě sice zklamalo a to závěrečný turnaj, který je technicky dost odfláknutý. Střih je v této pasáži dost amatérský a hudba taková rozházená a neucelená. Ale celá síla filmu se nenachází v závěrečném turnaji, nýbrž v celé předchozí pasáži, jíž dal nejen rejža, ale i James Horner neopakovatelnou atmosféru. Horner se trošku snažil upustit od svých zažitých melodických frází, které měl ve zvyku neustále opakovat a složil podobně silný soundtrack jako v Avatarovi. Opět tleskám, ale tentokrát ústřední herecké dvojici Jaden Smith + Jackie Chan, kteří byli fantastičtí. Nelze říci, že se jedná o excelentní film, který by dosahoval vysokých met, což dokazuje i hodnocení na CSFD, ale má v sobě tak silnou atmosféru a poselství, že je mojí malou povinností a velkou radostí mu udělit 5 hvězdiček. Závěrečný úsměv Chackieho a malýho Smithe mi vymaloval na tváři taky úsměv a tak to má být. Tohle je film, na který se nezapomíná a to je vlastně ta největší známka kvality. A čert vem nějaké klišé. Celý život je tak trochu klišé, ne? :-) ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

25.12.2010

Karate Kid byl příjemným překvapením letošního léta (a stal se vůbec nejúspěšnějším filmem Jackieho Chana), takže jeho režisér Harald Zwart dostane další velkou příležitost. Jisté pochybnosti tu ale… (více)